Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

bibi24
11. feb 2010

Chapem, po par 😀
Ja rada chodim ku kadernicke, mam taku sikovnu babu, takze som vzdy spokojna..a mam rada tu zmenu 🙂 Ale mi trvalo, kym som tuto svoju nasla...predtym to parkrat skoncilo aj tak, ze som si hned isla do drogerie kupit farbu na vlasy a doma prefarbovala 😀

anaxamon
11. feb 2010

o kadernicke ani nehovorte, ja chodim tak raz za rok🙂)) mam stastie ze sa mi aspon vlasy drzia pokope a nestiepia sa...jediny ich problem je ze sa velmi casto obnovuju a teda mam na hlave non stop kratke nove vlasky ktore sa mi tocia 😒

siouxie
11. feb 2010

anax, to poznám. Aj nad čelom mám, vyzerá to na mne niekedy dosť srandovne 😀
Tak idem, nech tam o jednej som 😀 čafte zatiaľ.

vavenka
11. feb 2010

Siou tak to mas fajn...
Ja uz si asi ani nepamatam, akej farby mam povodne vlasy, ale asi ako 80% slovakov, take nijake hnede 😀
Som si na gympli zacala farbit na cierno - samponom, potom uz fajne farbu cierno modru asi do 25ky a potom som sa jedno rao zobudila ze chcem byt blondina 😀 nenechala som sa nicim odradit, huzevnato sla za svojim cielom, kadernicka plakala az, no nakoniec sme tu ciernu zazrat farbu nejakym sposobom - asi na 10tykrat stiahli, ale tak som si spiekla vlasy ze do tyzdna som musela ist na vrabca.... Ale blondaveho 😀 a odvtedy som blondina - sem tam do toho supnem hnedy melir, akurat co som spominala - minulu zimu som mala pokust prejst na prirodzenu hnedu, ale neujalo sa to 🙂

bibi24
11. feb 2010

Ja som tmavovlaska od narodenia, vsetko mam tmave 😀 teda myslim oci a vlasy 😀 Take tmavohnede. Mavala som aj vlasy po par (pas 😀), aj na chalana, aj cervene, cierne a dlho som nosila melir. Teraz mam uz skoro 2 roky taku peknu hnedu farbu - sampon a vlasy take polodlhe (striedam dlzku od brady az po prsia 🙂).

bibi24
11. feb 2010

Siou papa 🙂

Vavi, mne sa hrozne blond paci, ale na mne by to vyzeralo blbo...tak som stavila na prirodzenost a som od "prirodzenia" pekna 😀

madeline
11. feb 2010

ja som blond, ale tiez som mavala pokusy o vratenie sa k povodnej farbe, ale doma mi to nepreslo a aj tak sa citim najlepsie ako bloncka 😎 a ku kadernickam mavam rezervovany vztah, teraz mam jednu ku ktorej idem asi 3x do roka ostrihat, ale kym som ju nasla, tak to boli aj slzy po vrateni sa z kadernictva 😠

vavenka
11. feb 2010

Bibi 🙂 ze vsetko mam tmave 😀 mna hned chobotiny napadli 😀
Ja som si prisla hodne nevyrazna s hnedou - som taky stredoeuropsky standard - pokozka ani svetla ani tmava, oci take sive - ani svetle ani tmave, vsectko take priemerne, tak v tejto blond sa citim asi najlepsie.... Ani s ciernou to nevyzeralo zle, ale starsie som vyzerala... NA gympli mi to samozrejme nevadilo, priam naopak, ale teraz - no ved co si budeme nahovarat 😀

vavenka
11. feb 2010

Made no vidim ze mame podobne vlasove osudy 😉

madeline
11. feb 2010

zjavne nas spaja nielen ta kapusta 😀 😀 😀

bibi24
11. feb 2010

Vavi, mne tiez tie chobotiny napadali, uz ked som to pisala 😀 A teda okrem toho mam aj tmavu plet....teda nie ciernu 😀 ale taku, ze mna lahko opali...nie do cervena, ale pekne do hneda a drzi sa mi to hrozne dlho. Ale u nas v rodine su skoro vsetci takito lahko opalitelni 😀

madeline
11. feb 2010

ja sa pre tento tyzden lucim a pekyn vikend vsetkym

bibi24
11. feb 2010

Papa made 😉

nellie_
11. feb 2010

jooj bibi zavidim ti tu snedu plet 😵 😵

ja som nenormalne biela.. najsvetlejsi makeup je mi v zime aj tak tmavy.. ja sa v lete opalim ale len tak jemne - cigana zo mna nebude 😀 😀 😀

co sa farby vlasov tyka - mala som vsetky okrem ciernej.. 😀 - blond, rysava, ohnivo cervena a pred svadbou som presla na cerveno-hnede sampony a doteraz to mam take hnede na slnku s nadychom do cervena, lebo neznasam hnede farby co mi tahali do zelena, tak radsej to budem mat načervenalé stále 😀 😀 😀

a tiez mam asi take ako siou - huste a pevne a stale sa mi obnovuju nove vlasy ktore ma vytacaju ked si chcem urobit cop.. 😠 z cerstvo umytych cop nikdy neurobim az ked sa troska umastia tak potom to ide 😀 😀

shaarka
autor
11. feb 2010

baby, na mna nemate... mala som vsetky okrem bielej 😀 aj zelenu aj modru aj ruzovu, cervenu ako krv, fialovu, setky odtiene hnedej, rysavu aj ciernu aj blond 😉 biela sa nepodarila, vlasy to nevydrzali 😀 😀 skoda, ze nemam fotky - ale digitaly este neboli take rozsirene 😀

v KE snezi... 😠

vavenka
11. feb 2010

Kua hladna som! A cecky este niesu rozmrazene (na mikre mame pokazeny ten dzigvajz, ktorym sa da nastavit ze rozmrazovanie, takze pekne v teplej vode sa mocia) .... Ale som si dala kavisku a knoppers (Nell, herec mi kupil este min tyzden 10ks family balenie 😉 ) tak aj hlava ma prestala boliet aj som odzubkala zaludok, ale asi tak na 10 min 🙄 nemam doma NIC co by som mohla sprasit len tak, ani pecivo, akurat banan sa tam na mna vyskiera, ale nemam na neho chut, jablka a hrusky som pojedla, to este vacsi hlad mi spravili 🙄

vavenka
11. feb 2010

Uz som isla ze objednam pizzu, ale potom mi trklo ze v case obeda im to bude trvat tak hodinku a pol, a to akurat uz navarim......

nellie_
11. feb 2010

heeeeeeeej vavi ty provokaterka... 😀 ja chcem knoppers a hned! 😀 😀
kukam co mam supliku - jahodovy pernik, mars tycinka, bebe dobre rano cokoladove.. no nic moc.. 🙄

dneska si budem musiet zbehnut kupit knoppersky.. 😎

shaar - ty si riadna experimentatorka 😎 😀 😀

jak ma zas nasraliiii - svinske tesco napise ze mandarinky a ono su to tie zmutovance mandarinky s pomarancom - tangerinky a tie ja moc nemusim... 😠 😠 aspon keby to tam napisu ze to je ono a este ake kysleee az mi riť stiahlo a jak mi to kysle rozdraždilo ten bolavy jazyk co som si rano popalila ☹ ☹

nellie_
11. feb 2010

vavi no hej po ovoci aj mne vzdy riadne vytravi... 😅

a v akom stadiu su tie cecky???

vavenka
11. feb 2010

A k tej pleti - milujem sa vypekat, nidky mi to nerobilo problem, furt ma pekne do hneda opalilo, aj dlho vydrzalo, az som sa asi tak 5 rokov dozadu fajne spiekla (mozno tomu bude uz aj viac) a odvtedy mam alergiu na slnko! JA, co by som vedela od rana do vecer sa korytnacit v piesku!!! To je taky trest pre mna ze dovidenia...
Furt sa z prveho slnka vyhadzem - klasika tvar, dekolkt, ruky, chrbat, a takto potom flakata beham az do oktobra... Uz som skusala aj ze solarko predtym, aj beta karoteny, aj atb masticky a prd 🙄 tak chodim kazde leto jak obs...ta cez sitko, co uz 😉 este sa mi nepodarilo vyhnut sa slnku 😀

nellie_
11. feb 2010

aj ja som raz chytila alergiu na slnko.. v chorvatsku a najskôr som si myslela ze to mam z toho ze som zo seba neoplachla sol a opalovala som sa - porobili sa mi take pluzgieriky ako po doprhleni zihlavou - nastastie iba v dekolte a rychlo to zmizlo... ale tiez sa mi to odvtedy objavi kazde leto uz... 😅

vavenka
11. feb 2010

Nell 😉 knoppers bol v-y-n-i-k-a-j-u-c-i 😀 😀 jemne sa rozpustal na jazyku, a tie oriesky - no proste basen 😉

Ceckam treba este tak 20 min a idem na to 😉

nellie_
11. feb 2010

jesuuus ja ta dojdemu učapať.. tehotna-netehotna je mi to jedno 😀 😀 😀
to uz teda jaka provokacia toto???? ts ts tsss 😀

vavenka
11. feb 2010

A Vanda mi zas robi z brucha sisku 😀

vavenka
11. feb 2010

No ci pana do pana, vidim v telke bukovskeho, kde je ovladaaaccccc 😀 😀 😀
Nell hnusna som, co? 😉

nellie_
11. feb 2010

vav to z tolkeho prisunu cukru je naspidovana tak vymysla.. 😀 😀 😀 😝

vavenka
11. feb 2010

Kokso, 2 jablka, hruska a k tomu kava s mliekom a nemenovany keks (Nell - uz neprovokujem) - vrazedna kombnacia 😀 gutalax sa moze strcit 😀

nellie_
11. feb 2010

vavi uz to v tebe vyvolalo iste stavy????
typu - rychle behanie s riedkym ukončenim??? 😀 😀 😀

vavenka
11. feb 2010

Nell si to vystihla dokonale, malo to rychly zaver 😀 😀 ani som tu kavu nedopila 😀

vavenka
11. feb 2010

Prave tak rozmyslam, kedy som sa prvykrat vyhadzala zo slnka, to bude uz hadam aj 10 rokov 😀 nejak poslednu dobu, ked na nieco spominam, alebo nieco proste z minulosti sa riesi, mi to pride ze max. 5 rokov stara zalezitost, a potom ked sa poriadne zamyslim, tak mi take cifry zacnu vyskakovat miesto tej 5ky, ze az sa zhrozim 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre