Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
11. feb 2010

zuzi, to bol slniečko 😀 ale tu varí kapustu každý deň niekto a niekedy aj viaceré 😀

jarulai z ba.

nellie_
11. feb 2010

zuzi to bibi sa chystala varit kapustu.. my ju mame uz 3 dni navarenu 😀

siou slubujem ze pri najblizsej ceste do BA vas neobidem.. 😉

jarul sak mam iba 181cm tak netrep 😀 😀 😀

vavenka
11. feb 2010

Inak prepacte dievcata za ten moj oneskoreny prispevok, ale zavolala kamoska len ze ako sa mam a bolo z toho 33 minut, tak som nejak zaostala 🙂

Vitam aj ja nove clenky, nech sa vam dobre keca a popri tom ani nezistite ako, a budete v tom 😀

Siou ja neviem, ale mne Roobie furt prisiel ako fesak 🙂 mozno mi uz treba okuliare ehm ehm....

Nell ja som pre istotu spucila zvysok zemiakov s duplou kuracinky na smotane 😉

Pracka este furt nieje nalozena 😖

jarulai
11. feb 2010

noooooo, timto sa hovori pani herci 😉 ti su fajn.

siouxie
11. feb 2010

vavi, fešák hej, ale hezoun ee 😀 😀

jarulai
11. feb 2010

a vy sa tu poznate aj po menach, nie len pod nickmi?

siouxie
11. feb 2010

jarulai, poznáme, poznáme 😀

nellie_
11. feb 2010

ja ze bibi.. sorry to slni ide varit kapustu.... 😅
bibi tu ani momentalne nie je.... 😅

vavi - aspon jedna sparing partacka co tiez vyjeda o takejto hodine... 😀
keby tolko nevykeciavas kade tade uz si mohla aj zehlit pomaly vavi.... 😝 😀 😀

jarulai
11. feb 2010

tak vy ste teda uz riadne zohrate 🙂 to mne potrva, kym si vas zapamatam aspon podla nicku 😀

siouxie
11. feb 2010

ja som tiež jedla, už dvakrát pri vás. ale neviete, prečo mám nechutnú chuť na kapustu, kapustnicu, kapustníky, strapačky, koložvársku a podobne a nič podobné doma nemám...? 😀 😀

anaxamon
11. feb 2010

jaj jarul tak som dobra v tipovani, skoda ze v lote mi to nevychadza 😲 😀

nellie_
11. feb 2010

jarul nie je nas tu az tak vela, neboj rychlo sa zacnes orientovat... 😉

siouxie
11. feb 2010

anča! 😠 😀

jarulai
11. feb 2010

anax, no keby bolo aj loto take jednoduche ako moj nick, ze 😀

nellie_
11. feb 2010

aničkaaaaa dušička nekašli, aby ma pri tebe nenašliiiii 😀 😀 😀

nellie_
11. feb 2010

anax, jarul to by sme boli milionarky.. 😀 😀

jeeeej videli ste tu malu chutnu na markize...7-rocna Julia ako tancuje...chutnaaaa je... 😎

jarulai
11. feb 2010

cela Julka 😀

jarulai
11. feb 2010

jeeeeej, aj vam sa na boku objavila reklama na pre-seed? to bude obrad, ked je to uz aj tu 😉 😀

zuzana36
11. feb 2010

belmondo nie teda aspon pre mna nie, ale ALPacino, george clooney, tak to ano- maju sexepil 😀
slniecko, to bude ale neskora vecera 🙂

jarulai
11. feb 2010

jej, ved ide ordinacia 😨 idem hodit sprchu, za chvilu som tu ako na koni 😉

anaxamon
11. feb 2010

robbie je fesak, v mojich ociach isto ano no a ze ma tolko cm ako ja, no co aj moj manzel ma tolko 😀

jaru tak no musim sa uspokojit s tym zemi ide tipovanie iba mien

zajtra ma caka neurologicka a sprd za to ze som nesla na rehabilitacie... 😲 😲 som ja anca

mimochodom este stastie ze ziadna z nas tu anca ci anka nie je 😀

nellie_
11. feb 2010

a mne ide panelak.... 😀 😀 tiez este musim ist do sprchy... a nejak na mna idu spanoty.. takto skoro? 😕
vcera sme troska s MM ponocovali... kedze bola uvitacia "laska" 😀 😀

anaxamon
11. feb 2010

si sa nell vela nazrala a teraz sa ti chce spat tu to mas...chod zavazovat speka 😀

siouxie
11. feb 2010

anax, tak tá by mala smolu (fešák a hezoun je veľký kvalitatívny rozdiel... 😀 )

anča by mala smolu, chúďa. Mne sa meno Anna veľmi páči, ale nie v slovenskom kontexte a už vôbec nie anka, anča .... 😀

nellie_
11. feb 2010

anax s tou ancou ma napadlo to iste.... 😀 😀

a tak mozno by si prisla vynimocna ked by bola tolko spominana.... 😀 😀

siouxienkaaaa kde si moja kdeeeee... 😲 😲 😲 😲 😲 😲

zuzana36
11. feb 2010

dobre sa mi tu s vami pise, aj sa skerim ako blbucka, aspon ma to az tak velmi neboli, ze sa to zase nepodarilo. aj ja pozeram ordinaciu, tak este co to tu s vami popisem a potom uz hopsa k telke

siouxie
11. feb 2010

anča, anča, anča, anča 😀 😀 😀 😀 stačí?

nellie_
11. feb 2010

anax to aka kruta vyčitka toto.. som sa zacala kosit nahlas.... 😀
ze nazrala a chce sa mi spat.. nedokazem ani pisat co sa tak smejem... ches aby mi padol notebook z kolien?? sak ma segra zabije... 😀 😀 😀

nellie_
11. feb 2010

zuzka tu v tejto teme vzdy zabudnes na vsetky problemy... (vlastna skusenost) 😉

nova rosnicka na markize..aka nesympatična.. taka vyfusknuta mi pride.. 😒

anaxamon
11. feb 2010

siou a mne v tom nejako rozdiel nedochadza asik mam odstihnuty dajaky kablicok v tomto 😀

nam za sest minut zacina oblubenu scifi serial

zuzi ty by si mala na dnes dostat zakaz pozerat veci ako ordinacia uz len z principu tu ostan a nechod bulit k telke..sup..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre