Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

jarulai
11. feb 2010

vavenka, tak ty si Mirka - tesi ma. sice ja to zase asi zabudnem, ale aspon na teraz 😀

siouxie
11. feb 2010

ha, ide! 😀

jarulai
11. feb 2010

anax, to si mala aky svadbovy rok 🙂

slniecko77
11. feb 2010

..ja sa dobrovolne priznavam, ze po madarsky neviem skoro nic...ale manzo hovori po madarsky a moja stara mama este lepsie
..ale na obradu, aj ja som dievca z hornaaakov 😉

anaxamon
11. feb 2010

jaru no v tom roku aj s nasou svadbou boli styri 😀

jarulai
11. feb 2010

aj ja som sa narodila na horniakoch 😉

anax, ty si taka celkom cerstva manzelka?

siouxie
11. feb 2010

ja neznášam svadby 😀 a už vôbec tie tradičné, to trpím ako kôň 😀 😀

slniecko77
11. feb 2010

..po pravde, ja by som sla kuknut na nejaku svadbu 😉 a prekvapivo aj svoju som si maximalne uzila..som cakala, ze budu nejake stresy...ale prebehlo to hladko a s usmevom 😵

jarulai
11. feb 2010

aj ja som si uzila svoju. ziadne stresy neboli 😵 mozno mali stresy vsetci ostatni z nas 😀

siouxie
11. feb 2010

slni, svoju som aj ja zvládla s radosťou a humorom (najmä na úrade) a potom aj v reštaurácii. A bez stresov, šak som pár dní pred ňou prišla z corfu, bodaj by som nebola vysmiata 😀 😀

slniecko77
11. feb 2010

..no moja bola skoro neplatna, som zabudla podpisat papiere 😀 no bola by to draha party 😀 😝

jarulai
11. feb 2010

slni, to by teda bola 😀

vavenka
11. feb 2010

Joooj tak na mna nemate, v roku 2008 sme absolvovali 5 svadieb, a na dve sme nesli, lebo sa kryli terminy s dvomi z tych piatich 😀

siouxie
11. feb 2010

vavi, to ste museli? 😀

bublinka11
11. feb 2010

Siou ty si mala svadobnu cestu pred svadbou? No ty si bola krasne opalena nevesta... 🙂 kde ste boli na Korfu?

jarulai
11. feb 2010

jooooooj, ja by som isla na Korfu aj hned teraz. taka dovolenka by bodla 🙂

siouxie
11. feb 2010

bubli ee, to bola dovolenka s maminkou a bračekom. Svadobná cesta bola 4 dni po svadbe, to sme išli všetci do chorvátska (aj s ocinom a mm 😀 ).
na korfu - v takom tom tradičnom stredisku, do kelu, musím pozrieť na nete, už je to 12 rokov 😀 😀 a odvtedy som na korfu nebola.

siouxie
11. feb 2010

už viem, Moraitike 😀

bublinka11
11. feb 2010

Ty si 12 rokov vydata??? No to si dobra...co to bolo? Dassia, Agios Georgios...mam pokracovat?

siouxie
11. feb 2010

uhm 😀 a 16 sme spolu 😀 😀 (hrozné číslo, viem 😀 ).

jarulai
11. feb 2010

divcata na dens koncim.dobre sa s vami kvaka 🙂
tesilo ma 🙂
tak dobru nocku, zajtra vecer sem zase skocim 😉

vavenka
11. feb 2010

Siou hej, museli 😀 ale ja take zurky celkom rada.... Sak co: tancovacka dobra; jedlo dobre; pitie dobre; furt nas posadili kamosov spolu; nahodila som sa - clovek tak pookreje trochen; a ze tam pobehovala nejaka zenska vo velkych bielych satach, porozbijali par tanierov, potom o polnoci volakde zmizla, potom dosla, stalo ma to 50 eur, trocha som s nou poskackala a zabava pokracovala dalej 😉
A hlavne - uuzasne kolaciky su na svdbach 😉

siouxie
11. feb 2010

jarula, dobrú 🙂

vavi, trocha ma striasa, ale inak si to tak znesiteľne opísala 😀.

vavenka
11. feb 2010

Dala som teraz banana shake (banan, mlieko a malinovy sirup) - dufam ze to moje crevo prezije bez ujmy na zdravi 😀

anaxamon
11. feb 2010

uz kukame serial preto tu nie som

siouxie
11. feb 2010

mňam, to som už dávno nerobila. Kedysi sme na tom šlapali, padlo aj kilo banánov na posedenie. dobrý nápad, zajtra nakúpime 😀

vavenka
11. feb 2010

Siou u mna to bolo tiez po sto rokoch, z nudze cnost 😉 som vypila aj hercov, sa okunal, ma smolu 😀 ale len tak z pollitra som namixovala,......

Jaru bru nocku....

Anax jakze tu nie si ked si tu 😀

slniecko77
11. feb 2010

juuuj ja mam rada bananovo-jahodove...alias truskawkove 😀 😀 😀
..ja idem tiez nieco kuknut, mm sa uci

bublinka11
11. feb 2010

No viete co, ja milujem svadby! Vnimam ich, ako to opisala Vavenka, ale ja placem pri obradoch 😀
A moju som planovala rok...som si ju paradne uzila a vobec som nerevala, cely cas som sa bavila, az sa mm urazil, ze sa mu nevenujem...tak ale co je to za svadbu, ked sa nevesta nebavi? 😀

siouxie
11. feb 2010

bubli, rok? 😕 ale presne sa stotožňujem s tým bavením sa, ja som na všetkých fotkách vysmiata ako lečo 😀
ty si koľko vydatá, bubli?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre