Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

malemimi
12. feb 2010

bibi24
ano da sa povedat mesiac a pol 🙂 to som neboj 🙂 a ty sa kolko snažíš???

shaarka
ďakujem 🙂

shaarka
autor
12. feb 2010

mnami mnami karamelova ruska zmrzlinka! 😀

bibi24
12. feb 2010

Shaari, nejedavas cinske jedla? Tam je uplne bezna kombinacia kuracie sote, ananas, med a pripadne ina zeleninka. A tie ladove gastany, no neviem, ci by niekto rozpoznal, ze ide o gastan, ma to specificku chut...nie ako gastanove pyre 🙂 Ja mam taketo exotiky celkom rada 😉

vavenka
12. feb 2010

Aj ja kcem zmzlinuuu 😠 😀 😀 😀
Nemam doma ziadnu fajnotku.... Musim nakazat hercovi ked pojde z prace, dufam ze pride dnes skoro 😀

bibi24
12. feb 2010

Malemimi, my skoro rok 😒 ale my mame problem, takze to je ine....

Idem na obed 🙂 budem mat moravske kolace, mnam 🙂

malemimi
12. feb 2010

bibi24 ahaaa 😒 a čo máte za problém?

siouxie
12. feb 2010

a ja už mám upratané 😝 😀 teda nie všetko, aby som si neublížila 😀 . ale povysávané a umyté dlážky. O hoďku príde m. a ideme na poriadnu prechádzku, cestou naspäť obchod ( 🙄 ). a potom budem doma robiť tortu (ale asi nie parížsku 😀 ).

vavenka
12. feb 2010

Siou ty si sikovnica 🙂 prave si ma inspirovala, idem si rozlozit zehliacu dosku 😉

shaarka
autor
12. feb 2010

bibi, asi nie... z cinskych mam najradsej tie vyhonky 😎

zuzi, tak k tvojej mamke by sa hodil moj dedko (teda vekom uz nie, okrem toho uz je v nebicku) - on bol galantny, vtipny, mudry a sarmantny pan, doma mal vzdy poriadok a bol vzdy obleceny v koseli a kravate alebo veste, holil sa kazde rano... 😔 😵

siouxie
12. feb 2010

fú, vavi ani nehovor, to ma neminie... Nemám toho veľa, ale práve mi doprala jedna várka, asi dám aj ďalši (len kde budem sušiť? 😕 fú, tak asi nedám), tak to bude iba pribúdať 😀

slniecko77
12. feb 2010

..Siou ty si ale nebezpecne rychla 🙂
a aby si vedela, idem este dokupit nejaku smotanu a sptavim z celej davky, tak! 🙂

siouxie
12. feb 2010

slni, zlatá... 😀 dúfam, že budeš s tortou spokojná, keď už som tu taký cirkus narobila 😀 😀 ale aspoň je sranda 😀

zuzana36
12. feb 2010

shaarka, tak ten tvoj dedusko by bol idealny, smola, ze tu uz nie je ☹
babulky na vysavanie si musite kupit robita. dostala som ho od mojho manzelika, lebo som vecne nadavala, ze nepustim dnu ziadnu zver, ze musim stale vysavat. tak doniesol toto male zlatko, co sam vsetko porobi skoro lepsie ako ja 😀 a ja len poumyvam. dali sme mu meno ROBKO-ROBIK_ROBERTKO 😀 , prehlasovala som rodinu, ze ziadne zenske meno, ze nam v rodinke chyba chlap 😀

siouxie
12. feb 2010

zuzi 😀 len pochybujem, že robík povysáva aj lišty, potrubie, rošty v posteli, pesov peliešok... Nám by bol len na také pro forma vysávanie cez týždeň, teda niekedy, keď sa tu narobí väčší bordel.

alexdepos
12. feb 2010

ahojte vsetky snazilky som nova ale citam toto forum uz dost dlho snazime sa uz skoro rok a som stoho dost zufala potrebujem poradit v niektorych veciach tak sa na vas obraciam. mam 28 rokou partnera 3 roky spolu byvame doktor je taky nejaky lenivy na vysetrenia pred mesiacom my zistil cystu na pravom vajecniku vodoveho zoskupenia praskla ale vajecnik je stoho stale trochu velky mam nepravidelny cyklus tak mi predpisal lutenyl a to je ten problem pisu tam ze sa nesmie uzivat v tehotenstve tak neviem ci ho vobec mam uzivat ked chceme babo a vobec uz som skepticka ci sa nam vobec podary otehotniet dakujem za odpovede

zuzana36
12. feb 2010

no jasne, vsak co neporobi robko, porobi manzelik. a postel nevysavam kazdy den 🙂 a kedze sa u nas vysava denne, tak je na nezaplatenie 😀 vsade sa vopcha, pod sedacku nabytok, pozbiera spinky na koberci aj dlazke. a vobec nic nechce, robi to rad a bez hundrania

siouxie
12. feb 2010

zuzi, tak presne na takéto yvsávanie by ešte bodol, aj keď u nás naozaj netreba každý deň.
Ale tak ja mám jedného ochotného robíka aj živého, ktorý dobre povysáva... len väčšinou až cez víkend, tak to rada za neho spravím už v piatok, ak mám čas 🙂

bibi24
12. feb 2010

Malemimi, problem na u manzela...

zuzi, no mne by sa nahodou taky robik pacil 🙂

Inak, hlasim, moravske kolace boli dobre, boli nielen z tvarohom, ale aj s lekvarom, makom a orechami 😀

bibi24
12. feb 2010

Babulky, ja uz odchadzam, tak sa majte pekne a pekny vikend vam zelam 🙂 pa

slniecko77
12. feb 2010

bibi ale robis chute 😉 moravske kolace milujem
..hlasim povysavane, nakupene...idem si zohriat kapustnicu..vydarila sa excelentne, je vyborna kysla 😵 a idem sa pustit do kremu na tortu..chcem aby sme uz v nedelu rano mohli ochutnavat 😎

zuzana36
12. feb 2010

no tak prave mi volali z centra- tak je to negat. ☹ ale vedela som to, ze to
tak dopadne uz pred 4 dnami
idem ukrkat maminu, aby urobila sisky, alebo buchty na pare. deti to chceli uz davno, ale ja ze nie- v ramci chudnutia 😀
cukor mi urobi dobre na moju naladu

vavenka
12. feb 2010

Ahoj alexdepos, vitaj medzi nami.... Myslim ze na skepsu este nieje dovod, rok je sice dlho, ale ziaden extrem...
S tym lutenylom ti neporadim, skus vygooglit nieco viac, mozno je tu aj nejaka podobna tema...
V kazdom pripade radim zmenit gynekologa, dat si spravit zakladne vysetrenia - ako je horm. profil, ultrazvuk, skusit si odsledovat ovulaciu, ci uz ovulacnymi testami alebo meranim bazalnej teploty a mozno trochu podpory z lekarne - kyselina listova, vitamin E alebo nejaky komplex prenatalnych vitaminov, popripade bylinky.....
Po roku snazenia moze aj partner spokojne odovzdat bojovnikov pod mikroskop, ci su ok..... A potom - hlavne sa dat do pohodky - prist si k nam pokecat, podelit sa o kazdodenne zazitky a zacat sa tesit aj na ine veci, ako je tehotenstvo 😉
Drzim palce....

Zuzanka ☹ 😔 a preco mangel nechce ist do druheho kola? Financie? Ci? Je mu to zo zasady proti srsti?

Kolace kolace kolaciky keksiky cokoladky pudincoky zmrzlinky mnami mnami 🙂 paradoxne mam furt najvacsiu chut na sladke ked uz su doma vyrabovane zasoby 😠

Bibi aj tebe pekny vikend - kokso dalsia Zuzka, ma z vas picne 😀

zuzana36
12. feb 2010

vavik, ja ani ani neviem mozno z kazdeho trochu, dnes vecer pokecame. zajtra sa mame ist bavit a mne sa ani trlinku nechce. uz sa mi rozbieha cyklus a ked mame u niekoho spat, tak to ozaj neznasam 😒

vavenka
12. feb 2010

Zuzi no to ti verim... Ale zas na druhej strane - aspon trochu zresetujes hlavu.... A prides na ine myslienky, hm?

zuzana36
12. feb 2010

si zlata, uvidim zajtra
co porabas?

vavenka
12. feb 2010

Zuzi no som trochu zehlila - ale len 2 kosele a nejake tielka hercovi, nejak mi zas hapruje tlak, neni mi najlepsie ked stojim, tak som to zabalila a vyvalujem sa na gauci 😀 to znamena ze nerobim nic, jednym ockom sledujem nejaku detektivku v telke a motam sa po nete..... Ty?

zuzana36
12. feb 2010

no ja som mala dnes uplne ine veci v plane, tak tiez nic moc. a ani sa mi moc nechce. mozno obbehnem na dlho odkladanu navstevu. neviem

nellie_
12. feb 2010

ahojte... 🙂 🙂

tak nam sa prave peču tie šišky, rozvoniavaju tu nadherne.. uz sa na ne tesim.. urobime si so segrou latte z dolcika a budeme sa prezierat.. 😎
na obed sme mali hranolky a syrik - treba aj troska nezdravo 😀

vavi a zabudla som ti este povedat ku panelaku - predvcerom videl stary janco bozkavat Ivanu s Michalom..a vcerajsi diel - hmm tusim ani nic take svetoborne..teda Kordiak uz dal Martinek plny kufor penazi a skoncilo sa to tak ako ona s tym kufrom zazvonila u Karola.. som zvedava co po nom chce.. 😅
Kubo sa sam doma oziera, lebo mu Ivana nechce dat.. a ozraty zavolal Niku a zapotil jej ze ju chce pretiahnut a chytil ju za kozy tak sa Nika nasrala a vravela Barce ze u neho skonci... a trapna Angelika - prisla za Luciou ze nebude robit z Imra nejakeho poskoka a chce aby mu vyplacala tringelty.. strasne ma vytaca ta angelika ved moze byt stastna ze im lucia plati byt... 🙄

nellie_
12. feb 2010

a vy ste toho tolko popisali ze kym sa dostanem do obrazu... 😀 😀

shaarka
autor
12. feb 2010

najviac sa mi paci, aku ma povahu postava kordiaka: mafian, zijuci skromne v "panelaku" (hej, to je taky panelak, ze az), hladajuci pravu lasku, verny, spravodlivy, ma aj svedomie, ale zaroven vie strasne vyje...t s cimkolvek, kedze vie tolko "zarabat", ze je to az nechutne 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre