Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

flamenga
12. feb 2010

shaarka keby bol Kordiak taký mafián, za akého ho Kraus drží, tak pošle Martinku ( 🙄 bože, mne je tak nesympatické, ako ju v tom filme všetci volajú MartinKA 😀) do teplých krajín.... no to už mi je mafián, čo sa jednej lepry bojí 😀

shaarka
autor
12. feb 2010

hehehe no ved toto 😀
a uplne smiesne je, jak mu ona chce dat pusu a jak sa kordiak stale do kamery otoci, akoze pch 😀 😀 😀
joj no kraus to trosku posral s niektorymi vecami... 😝

zuzana36
12. feb 2010

tak tu sa nechytam 😀

flamenga
12. feb 2010

zuz ani ja sa už o chvíľu nebudem chytať, len neviem kedy 😀 lebo odkedy začala táto séria, tak si večer čo večer prisahám, že viac tú kravinu 😅 pozerať nebudem.... prestáva to mať akúkoľvek logiku, zdravý rozum.... niekedy je to horšie ako telenovela... a veeeľa nereálnych vecí.... ale keď večer nikdy nič poriadne nejde 😅 😀

zuzana36
12. feb 2010

😀 no ja pozeram ordinaciu a tiez si vravim, ze aka to blbost a pozeram to aj tak. ale ked nic lepsie najde! a stale len spektrum , zone reality a co ja viem co este dokola

siouxie
12. feb 2010

tak ja som už naspäť, na prechádzke bolo výborne, trochu cestou naspäť k autu fučalo, inak sme sa vybesnili v snehu.
Stretli sme krásneho malamuta zapriahnutého do kolobežky 😀 😀 ale veľmi im to v tom hlbokom snehu nešlo. 😀 😀
Bol to maznák, nalepil sa na mňa a to mali so sebou ešte takú istú sučku-baboško, mala 10 týždňov a o niečo väčšie štendo labroša.

pred tým som ešte stihla obliecť posteľ, tak teraz ma už čaká iba torta, ale to je rýchlovka a stačí, keď ju spravím až podvečer. m. odhadzuje sneh, hehe 😀 😀.

slni a ty už ideš dnes variť šľahačku? Budete tortu jesť tiež už zajtra? Lebo by sa to malo večer vopred uvariť a potom na drughý deň ráno spraviť cesto a vyšľahať krém. Stačí keď to bude stáť 3-4 hodiny v chladničke, pekne to stuhne a môže sa podávať. 🙂

jarulai
12. feb 2010

ahojte 🙂
ste tu toho zase popisali. mam co robit...

pipimiska
12. feb 2010

caukoo 🙂 ..kapustnica sa mi fakt ze vydarila,dovarila som ju cca o pol druhej rano,dali sme si s mm po tanieri a isli do hajan...rano ma zobudil so slovami,ze mu tak chutila,ze si o stvrtej rano dal este dva taniere,no nieje zlaty? 😀 😀
a ja mam chut na placky 🙂 mozno mi mm urobi ked sa mu bude kciet 🙂
dnes som bola na hematologii a pichame dalej najnizsiu davku,ale uz som si zvikla 😉

malemimi,gratulujem 😵

shaarka a kolko izbovy je?teo bude mat asi vlastnu izbicku ze? 😉 uz si sa rozhodla ci saca abo v novej? ja
neviem,potrebujem nejake ovplyvnenie 😅

zuzana,co je to ten robik ci robit ci ako 😅 aj ja take potrebujem 😉

siouxie
12. feb 2010

pipi 😀 tá musí byť geniálna 😀 vám prudko tie kapustnice závidím 😀 ale zistila som, že máme v chladničke ešte pohár kapusty (na spôsob šalátu) od starej mamy, tak mám aspoň náhradu, kým si od otca vypýtam sudovú 😀

shaarka
autor
12. feb 2010

siou, fajna prechadzocka 🙂 ja teraz uz ziadne neriesim, na voditku je to o drzku a bez voditka (ked sa niekam vyberieme autom) uz tiez nie, lebo chodim jak slimak. nehovoriac o tom, ze do oteplovaciek sa uz davno nezmestim... 😎

pipi, kapusticka, mnam 🙂 ja by som po takej ani nezaspala 😀 a s porodom vazne koketujem, ze do novej. hadam to uz tak aj ostane... 😅

vavenka
12. feb 2010

Caute 🙂

Pipi gratulalog ku kapustnici vydarenej 😉

Mne herec doniesol smotanovo-jahodovu polkilovu! zmzlinu, nejake sladke pecivo a banany v cokolade 😅

Ideme si dat kavicku 😉

Som k tomu kuratu na smotane spravila tarhonu, sa mi super podarila, sa olizoval az za lavym uchom 😀

vavenka
12. feb 2010

Joj som uz druhy den nevytiahla paty z domu 🙂 a zajtra to asi tiez bude podobne, len skocim do obchodu pre smotany na tortu 🙂

Co mate dnes v plane? Moj herec ide na vychod (chrob 😉 ), mne sa nechce, tak ostavam doma, kebyze niesom v tom tak vecer to v meste roztocim 😀 dufam ze ide nieco normalne v telke.....

Pipi a bavila si sa s gyndosom o porodnikovi? Co ti on odporucal?

siouxie
12. feb 2010

shaari, vy už pôjdete potom spolu s kočíkom, bude krásne teplúčko a slniečko 😎 😵

jé, tarhoňu som nejedela... naposledy v nejakej jedálni, ale dala by som si. Vavi, zaujímavá kombinácia so smotanovou omáčkou, robievali to skôr s takymi tými prírodnými, ale môže to by dobré.

zuzana36
12. feb 2010

pipi to je taky maly robot-vysavac a uz ho zacali predavat aj u nas, myslim,ze v NAY ho maju. moj mi chcel dat aj na umyvanie, ale co by som utz doma robila 😀
nechcete niekto macicku? ja uz mam od susedov 2 a tretia chuda mi tu chodi, teda skor kriva a tak som sa rozhodla, ze cice najdem domov. nik sa o nu nestara, je to take chuda-tak aspon jej dam nazrat. nas pes ju neznesie, tak ju ponukam.

vavenka
12. feb 2010

Siou ano ano, som tu minule pistala ze chcem tarhonu, ako na zakladnej, s nejakym perkeltom a vela vela omacky k tomu 🙂 no a teraz sa mi zvysilo zo vcera to kuracie, cestoviny som uz nechcela vidiet, ani ako prilohu (kedze sme 3 dni jedli brokolicove 😀 ), tak som spravila tarhonum a fajne bolo 😉

zuzana36
12. feb 2010

hmm, ja tarhonu neviem robit 😒

siouxie
12. feb 2010

hej, to si pamätám, len som myslela, že už si ju raz robila, s niečím na prírodno. 😉 Ale však k perketlu ja mám rada aj kolienka, takže tarhoňa môže byť tiež fajn 😉

zuzana36
12. feb 2010

k perkeltu zasadne len halusky 🙂

vavenka
12. feb 2010

Zuzi aj ja som sa bala, asi pred tyzdnom som ju robila prvykrat, a je to az banalne - na oleji to poprazis do hnedasta a zalejes vodou ako ryzu - som dala na hrncek tarhone 2 hnceky vody, do toho fukla polovicku kocky zeleninoveho bujonu a bolo 😉 len musis vymaknut kedy to odstavit, lebo hned ked vypije vodu tak zacne priharat....

Siou hej hej robila som s hovadzim 😉 tak vies, teraz kym sa jej nabazim tak bude kazdy tyzden 😀

vavenka
12. feb 2010

Zuzi a kedy das fotkes? Nech tu s nami nekeca ruzova pani 😀

bublinka11
12. feb 2010

Ahojte, len som prisla pozdravit a popriat krasny vikendik!!! 🙂

dzou
12. feb 2010

ahojteeeeeeeeeeeeeeeeeeee som tu par dni nebola nejak nebola nalada na kona a som bola chora ☹ teda este aj som .... momentalne uz nemam ani chut a cuch 😠 a to som dnes 14dc tak neviem ci plodit ked som este prechladnuta
co tu nove?ako sa mavate?

zuzana36
12. feb 2010

no pousilujem sa 🙂

vavenka
12. feb 2010

Ahooj dzou, si nam chybala 🙂

Mame sa v ramci moznosti - Siou ti to tu mozno zhrnie 😉

Jasne, treba plodit, oslabena imunita je v tomto pripade na osoh veci 😉 samozrejme ked neberies nejake vazne lieky 🙂 a vobec - najlepsie sa choroba vypoti na dobrom muzskom tele 😉

anaxamon
12. feb 2010

ahojte, docitala som vas🙂)) najskor som vas chcela sprdnut ze ste malo popisali ale to len moj notas trochu zaspal a potom som si povedala sakra zas boli ukecane ale dvadsat minut a docitane...🙂))

ja cakam na vecer navstevu, rodicov taze som dnes okrem navstevy lekarky povysavala a trochu popratala a teraz sa uz vyvalujem na gauciku🙂

malemimi gratulujem k // a vitam novu tvar aj ked zatial len jednoprispevkovu

vavenka
12. feb 2010

Cau anax, ako sa tu pekne zbiehate 🙂 ako chbat? Lepsie?

dzou
12. feb 2010

vavus nie neberiem nic take vazne.... klasika paralen.. kvapky do nosa a cajiky tot vsio a teplotu nemam ale potit sa na muzskom tele asi budem aj tak 😀 teda par dni som tu nebola a ty uz 28tt....

siouxie
12. feb 2010

zuzi, tak halušky sú základ, ale v jedálni by som zjedla aj kolienkami 😉 😀

ahoj, džou 😀 😀
tak ako vidíš, sú tu nové tváre, jedna z nich čerstvá tehulka (malemimi), jedna zaslúžila mamina (zuzka36), bibi mala dobré výsledky z gyndy (cyto a spol.), anax bolel celý týždeň chrbát, tak maródila, chrob prežila zubárku, shaar sa už ide sťahovať, nellie bude mať konečne cez víkend doma manžela, všetky varia kapustu a robia mi chute, bublinka už išla víkendovať, slniečko ide robiť tortu, flamenga sa sem-tam mihne... koho som zabudla? 😀

vavenka
12. feb 2010

Oooo dzou dnes bude robit tie pohybyyy 😀 😀 kokso dufam ze ja to do konca sestonedelia nezabudnem 😀

vavenka
12. feb 2010

Pipipmiskin Filip ma uz 1550g 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre