Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
24. máj 2009

mimo, tebe je podla mna akurat to, ze veeeelmi velmi chces. 😉

nelynka
24. máj 2009

mimo sharka ma pravdu, asi tak to bude, neverim ked mate malu z "vlastneho" sexu, ze by ti bolo nieco zavazne preco to teraz nejde, skusate to len velmi kratucko...naozaj kratulinko

shaarka
autor
24. máj 2009

nely, IVF? nechcela som... fakt nie. nie som na to pripravena, ale co je hlavne: nemame na to peniaze. tych 40 tis. by sme radej mohli investovat do vybavicky ako do IVF. a ked si poziciame na IVF, tak co nam ostane? dlhy a mozno aj decko. no uzasne.

shaarka
autor
24. máj 2009

tak ja si proste neviem kusnut do jazyka.
mimo, vypni kona a prid az o 2 mesiace! a ked ani na druhy cyklus nebudes tehu, tak zjem kefu.
ziadnu doktorku neries, proste len relaxuj a internet a ani potencialne choroby nehladaj. a konika uz voebc nie.
hadam to bez kona vydrzis, nie? uz vies vsetko o cykle, vies, co a ako. tak to nechaj tak a spolahni sa na svoje telo a na prirodu 😉

nelynka
24. máj 2009

shari kazdy to berie inak, ale myslim ze na tych 40 000 by ste sa vysplhali jedine pokial by si isla ako samoplatca..
ale je to vasa vec...ked nie tak nie..ved este existuje adopcia v krajnom pripade..
a zase si myslim ze 40 000 mat dlh nie je az tak vela...pre mna je to nic mat dlh 40 000 ked uz mame cez 3 000 000 to sa uz schova..

mimo rob to ako ja, denne 100 prispevkov a dost... 😉
nic v zlom ale existuju aj lepsie veci ako sedet cely den na koni a lutovat sa, preco sa mi za par mesiacov nepodarilo otehnotniet...ver mi

nelynka
24. máj 2009

kazda ale na tom casom pridete, skor alebo neskor, ze to stresovanie a neustale sledovanie a lutovanie nestoji za to a skodite len a len sama sebe...

mimomu
24. máj 2009

a nemozme sa dohodnut tak,ze ja sem budem chodit ale cele 2 mesiace nebudem hovorit o nicom co sa tyka tehu a ani riesenia veci akolo toho?lebo ja sa budem nudit ☹

shaarka
autor
24. máj 2009

mimo, nejde o lutovanie.
ide o to, aby si tu tuzbu po dietati riesila inym sposobom ako ventilovanim na konikovi.
proste jasne ze to mas v hlave, ze sa to von nedostane, ale najst si inu cinnost. a pri tej cinnosti mozno na chvilku zabudnes, ze chces byt tehu. o to ide.
tu na koni 100% ani na sekundu nezabudnes, ze ti o to ide.

a o to ide 😀 - obabrat psichyku. proste sa dat do kludu, aby si bola prekvapena... 😉

nelynka
24. máj 2009

mimo, alebo ta..
nezapajaj sa do tem co sa tyka tehotenstva a vypinaj vtedy kona alebo zbehni do inej temy..
mna to uz ani nebavi stale sa vykecavat len o tom a ako nahle padne tato tema odchadzam..ale to ste si uz mozno vsimli

shaarka
autor
24. máj 2009

hm... ked chces prestat pit a obmedzit pitie, tak asi prestanes chodit do krcmy, nie? a po case mozno prides na kofolu. ale zurom sa tiez budes chvilku vyhybat. a nepovies si, ze ides na zur len pokecat s kamoskou a budes kukat na vsetkych, ako piju, bavia sa a ponukaju ta.

proste slus! hrubu ciarku treba, to je moj nazor.

mimomu
24. máj 2009

takze tu mam ostat alebo nie?

nelynka
24. máj 2009

hm..
ja som prestala pit z jedneho dna na druhy..
staci mat motivaciu..a to chodim do baru stale... 🙂

shaarka
autor
24. máj 2009

nely, to bol priklad. nie kazdy ma silnu volu ako ty.

mimo, sa rozhodni. ja by som to na tvojom mieste stopro skusila. vidis, ze doteraz to bolo prd platne, tak je nacase to skusit inym sposobom.

mimomu
24. máj 2009

tak ako?my sme skusali aj pred tym ako som sem zacala chodit a nic.

shaarka
autor
24. máj 2009

jak? ved si mi pisala, ze na koni si odkedy skusate.

nelynka
24. máj 2009

shari jasne, ja som to tiez len ako priklad uviedla...

ale podla mna nejde o silnu volu ja ju mam teda dost slabu ked to nevidno..
ale treba mat motivaciu, preco to robis..

mne osobne tema tehotenstvo lezie na nervy, ale neprestanem sem chodit lebo by som sa tiez nudila a obcas sa vykecat neuskodi ked nemas ziadnu taku kamaratku v okoli...
vy ste moje kamaratky, aj ked virtualne ale ste..

mimomu
24. máj 2009

ano od 7 marca som tu ale skusali sme od januara a potom sme mali 2 cyky pauzu koli kiahniam,tak to som to zhrnula.

prinzesz
24. máj 2009

ahojte, ja tu moc nechodim ale sme stare zname 😉

Nely no pekne, tu mas kamaratky virtualne a mna mas aj zivu a neozves sa... pekneeee 😀

presne, na zaciatku som aj ja velmi riesila tehotenstvo, teraz nie.. teraz sa nad tym az tak nezaoberam.. prosto ked bude - bude ked nebude - nebude.. vsetko dobre.. ale potrebovala som aj ja na to cas, najkor je to nadsenie a potom ked dlho nic tak prosto nic.. no nie? ja verim, ze kazda z nas bude len to chce cas..

nelynka
24. máj 2009

mimo aj tak kratulinko
ako dlho ste skusali pri malej?

mimomu
24. máj 2009

nely proste sme sa rozhodli a na nasledujuci cyklus som uz nedostala mz a bola som tehu....bez problemov.

nelynka
24. máj 2009

mimo ja nemam slov.podari sa to len malokomu..klasika na otehotnenie je rok...a ked sa nedari dlhsie tak je problem, ale nie po 3mesiacoch snazenia..to nie
a toto by si si mala uvedomit...

mimomu
24. máj 2009

viem to nel...mas pravdu.
tak vas prosim vsetky o vyjadrenie sa ci mam ostat alebo nie.vopred dakujem,budem cakat.
ste zlate.zatial pa

nelynka
24. máj 2009

mimo ale to nezalezi od nas...
zalezi to od teba ci tu zostat chces alebo nie, nikto ta nevyhana, len si musis uvedomit kedy tu byt a kedy je lepsie vypnut monitor a venovat sa malej...

mimomu
24. máj 2009

nejde o vyhananie ale o moje dobro.tak dik 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

nelynka
24. máj 2009

ahoj Zuzi, no pisala som ti maila a ty zatial nic ☹
tak ho mas na sukromnom maile 😀 😀 😀
ale som rada ze ta tu vidim...

mimo, to co je pre teba dobre by si mala vediet v provom rade ty a nie my tu, ktore ta vpodstate ani nepozname...

shaarka
autor
24. máj 2009

mimo, rob co citis. nevalaj zodpovednost na inych 😀

monika0001
24. máj 2009

ahojte 😀
nely - sestra nečaká druhé, ona je taká... len je sranda, že keď ostala tehu do 6 mesiaca miesto priberania chudla a nie priberala 😀
Ona má také bruško.... 😉

Mimo - ty v prvom rade musíš vedieť čo je pre teba dobré! Ty musíš vedieť ako sa tu cítiš... či to to pomáha alebo skôr vadí... mne osobne Koník a baby tu veľmi pomáhajú.... i keď to možno znie blbo, ale tu sa dokážem ukľudniť, i keď možno niekedy až s pomocou báb, ae viem sa uvoľniť...Keď si predstavím čo všetko majú podaktoré za sebou (a pred sebou), aké majú iné ženy problémy, tak potom ja som proti tomu nič. Už iba ten pocit, že mm šancu mať vlastné deti, že som bola dva krát tehu mi prináša neskutočnú úľavu... Váž si toho čo máš....Niekto múdri raz povedal: "Teš sa zo všetkého, čo príde, pretože raz nepríde nič... "
Buď vďačná za to čo máš a prestaň sa ľutovať!!!! My sme po prvý raz otehotneli do 4 mesiacov. Niekto možno až do 8. Máš ešte kopu času!!! Využi ho usmievaním sa! Pri pôrode sa potom ešte dosť naplačeš... 😉
Toť môj názor na danú vec.... 🙂

mimomu
24. máj 2009

ok,baby dik za vyjadrenie.tak ja teda na dva mesiace zdrham.majte sa tu krasne 🙂

nelynka
24. máj 2009

mimo ako myslis aj tak moj nazor je ze sa coskoro vratis a ani dva mesiace to nebudu, mozno dve hodiny alebo nanajvys dva dni 😉

monika0001
24. máj 2009

nely - myslím si úplne o isté 😉

baby idem papapa... večer sa stavím..... ideme na nejaký majáles či čo?... idem vyhrať prvé miesto v tombole... 😉 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre