Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
15. feb 2010

od 30tt mam kazdy druhy treti den plus kilo 😅 ..mozno aj tebe to tak zacne az vtedy 😝 😀
slahacka mnam,jedla som tri dni zaradom aj s marlenkou 🙂 este mam jeden kusok

pipimiska
15. feb 2010

chrobul cauko,si ma rozosmiala ze ked podavas jedlo 😀 😀

chrobulka
15. feb 2010

ahoj pipi, no co uz?
ked mas doma take sportoveho fanusika?
ale aspon neberie drogy a necpe prachy do automatov 😀
spokojne si prave prisiel naliat 2 deci a zase sa odpratal. bez slova...
toto ma asi caka do 28.2.
cas pre seba 😉

uz ste sa ujednotili na mene pre drobca s manzelom?

pipimiska
15. feb 2010

chrobl,nie neujednotili 😅 furt vymysla,takze musim svojho drobecka volat vselijak,len nie podla mena 😉 ale este je cas,koli tomu nestresujem 😉
skor sa neviem rozhodnut pre kocik,ta lambda co sa ti paci je pre vysokych ludi,tak okolo180cm 😉 takze taa padla...

mas pravdu,kym nieje na drogach,dobre je 😀 moj napriklad podava zapasy,ale vkuse si toci tie svoje eura,furt vyhra nieco a s tych si hraje,uz roky nejde do minusu,tak nech si hraaje 😝 nepije,nefajci,nechodi von po veceroch,mozno raz za rok 😉

vavenka
15. feb 2010

Chrobi no ja mam doma to iste s jednym velkym rozdielom - mame telku len v obyvacke a teda chtiac nechtiac som sportovy fanusik aj ja 😀 😀
Kedy /ne/cakame maliarov? Uz teraz niekedy, nie? Tie bolesti v bruchu prestali?

Pipi uz som si dala cokoladovu vienetku so slahackou 😉 Joj marlenka je nenormalna lahodka, najblizsie viem co si mam pytat 😀

vavenka
15. feb 2010

Nooo tak ani moj neberie drogy, ale to je asi to jedine pipi 😀 - moj je vasnivy stavkar - ale len nizke vklady chvalabohu, je natolko inteligentny ze vie ze na tom nezbohatne 😉 a fajci, a chodi na pivo hodne casto - aj ked prizvukuje mi, ze si je vedomy ze ked bude Vanda tak to prestane.... No som zvedava 😀
Som sa smiala minule ze ake som mala naroky na chlapa, ked som mala 18, a teraz skonstatujem ze staci ze nieje na drogach a nebije ma a som spokojna 😀 (to bolo v ramci srandy 😉 )

pipimiska
15. feb 2010

vave 😀 😀 nahodou,ked ta nebije super ti je 😀 moj ma len jednu velikansku zlu vlastnost,vsetci su vzdy na vine,len on nikdy,dobre mozno raz bol 😀

vavenka
15. feb 2010

Jooj pipi to o tom ani nehovorim, to nie je zla vlastnost TVOJHO chlapa, to je zla vlastnost vsebecne muzskeho pokolenia 😀 ten moj uz z casu nacas posle ze ospravedlnujucu sms ked vidi ze je velmi zle (do oci nikdy ze prepac) - ale aj ta sms je stylom, ze sa ospravedlnuje aj napriek tomu ze si nemysli, ze urobil nieco zle 😀 😀 no proste.... Skoda reci 😉

siouxie
15. feb 2010

dobrý večer 😀 😀
tak ja už som doma z kina, bola to otrasná grcanica, ktorá sa dá ťažko zvládnuť bez povzbudzujúcich látok. A ja som mala len jednot trápne mochito 😠 😀.

Ale nevadí, zvládla som 125 minút utrpenia, lebo predtým som strávila dve hodinky s kamarátkou, ktorú som nevidela od novembra. Tak sme si dali vianočné darčeky a aj narodeninové darčeky, takže som toho dostala veeeeľa. Ja som jej tiež odovzdala aj vianočné, aj narodeninové darčeky a ešte som ju aj pozvala na víno 😀.
A ešte som si kúpila úpletové šaty za pár šupov, tak sa teším, lebo to bola rýchlovka - vpálenie do obchodu, yvskúšanie, zaplatenie a šup do kaviarne 😀 😀
Takže som dnes nič poriadne nespravila, iba si oddýchla, teraz tlačím zvyšok cestovín. Od zajtra už musím zase začať pracovať 🙄 😀.

p.s. chrobi, niečo som odovzdala a makám ďalej (teda budem makať) 😉

vavenka
15. feb 2010

Siou noo az na to kino uspesny den 😉
A naco ze si to bola? Nech sa vyhnem 😉

pipimiska
15. feb 2010

vave 😀 ..moj vcera polamal jednu vec a ze ja som navine,lebo sme sa hadali koli mne a od nervoch sa mu to polamalo koli mne...posledny cas ked povie prepac sa ho pytam ze preco prepac?ci vie za co sa ospravedlnuje...a on ze aby bolo dpbre 😀

cau sioux,a co zagrcanicku to bolo??? nazov..no a gratulieren ku satickam,ja sa tiez vytesujem ked nieco len tak nahodou najdem 🙂

siouxie
15. feb 2010

Valentine's day 😀 Dostala som pozvánku, lístok by som si na to isto nekupovala 😀 😀 Ale toto sa ani zadarmo nedalo. Blééé 😖 😀 Tak ale tušila som to... 😀

vavenka
15. feb 2010

Pipi no len si ma utvrdila v teorii, ze to je proste ich geneticky nedostatok 😀

Co mas fajne na veceru? Mne uz nejak vyhladlo, tak rozmyslam co by som si dala na dobru noc 🙂

vavenka
15. feb 2010

Siou no to znie ako tazka romatika 😉 s mangelom si bola?

pipimiska
15. feb 2010

vave,tak ja som pred dvoma hodinkami obedovala dvojitu davku naraz 😀 takze do vecere este daleko 😀
neviem co si mas dat na veceru,ale odporucam nieco tucnee 🙂

siouxie
15. feb 2010

ee, vavi, s kamarátkou, my ideme vždy na kávu a potom do kina. tak sme to mali aspoň zadara... M. síce má rád romantické filmy, ale aspoň vtipné a trochu duchaplné (napr. Bridgetu), ale toto nebolo ani jedno a som rada, že som ho na to neťahala. Fakt shit.
Napchali tam hercov (ashton kutcher, julia roberts, jamie fox...), ale takú sprostosť som už dlho nevidela 😀

pipimiska
15. feb 2010

julia roberts 😵 😵

vavenka
15. feb 2010

Siou ved prave pozeram ze hviezdne obsadenie... Kurnik... Ja mam tiez celkom rada light romantiku s komedialnym podmazom - presne si vystihla - na sposob bridgety, tak isto ze by som si ho asi pozrela - tento valentine's... Ale ked pises... No do kina isto nepojdem, ked to bracho stiahne a napali tak mozno skusim 😉

Pipi nemooozem uplne tucne, lebo zas ma bude dakto nahanat v sne 😀 idem prelustrovat chladnicku 🙂

siouxie
15. feb 2010

tak jediná tá julia mala ako tak pointu, aj keď teda tiež slabotka, celá jej rola... A zvyšok nepozerateľný. Ani vtipné to nebolo. Idem do sprchy, tak dobrú 🙂

vavenka
15. feb 2010

Siou tak dobru nocku 🙂

pipimiska
15. feb 2010

siou baaaj 🙂

tak a sme doma a ideme pichat 😎

vave,co si jedla nakoniec???

bublinka11
16. feb 2010

Dobre ranko 🙂 hned zrana vas vsetky zdravim, kedze netusim, ci sa sem nedostanem az vecer 😎

nellie_
16. feb 2010

ahojte... 😉 🙂 😎 😎

ja som taaaaaaak na prd spala... ☹ ☹ a teraz trpim.. zaspala som az nejak okolo 1 v noci a o 5 uz som bola hore a nemohla som viac spat...uz ma zacina fest boliet hlava... 🙄 🙄

nellie_
16. feb 2010

som si vas pri cajiku docitala co ste od vcera popisali.. 😎

chrobi ty tak bombovo pises prispevky ze som sa chichotala nahlas tu... 😀 😀
som si fakt zivo predstavila vas dvoch a hlave tvojho "olympik zombieho" draheho 😀 😀 ako len vybehne ked ma nejaku potrebu 😀 😀

Siou takze Valentin bol na prd.??? 😲 😲 😲 to som v soku, lebo ja som sa na ten film taaak tesila ked som videla uputavky a to hviezdne obsadenie.... 😕 😕 hmm takze asi ani hviezdne obsadenie nie je vzdy zarukou dobreho filmu... 😅

siouxie
16. feb 2010

ahojte,

nellie 🙂

anča, anča 😀 😀

tak ja som dúfala, že by to mohol byť aspoň priemerný hollywoodsky slaďák s malinkou štipkou originality... Teda, dúfala... som si hovorila, že keď už tam leziem, aspoň by to mohlo byť pozerateľné. Už ma chytala mierna hystéria a vybuchovala som smiechom. Keby som nebola s kamoškou, ktorá to brala ako paródiu, odídem najneskôr v polovici. 😀

Aspoň niečo ako Láska nebeská, ale tak tam bolo zase o dosť lepšie obsadenie, neviem si predstaviť, že by Alan Rickman alebo Emma Thompson hrali až v takejto tyčke ako bolo toto. 😀 😀

A ty si čo tak blbo spala? Nedalo sa ti?

nellie_
16. feb 2010

siou neviem preco sa mi nedalo.. pritom som bola totalne unavena, myslela som ze zaspim hned a ako na potvoru nie.. uz davno som nemala taky stav... 😒

teraz som totalne "mimo provoz" 😀

ja som sa tak tesila na film žena cestovatela v case - Time travelers wife - a tiez ma to kapanek sklamalo...nie az tak ako teba Valentin, ale cakala som od toho viac.. 😒

siouxie
16. feb 2010

nell, tak sklamanie je silné slovo, keďže ani očakávania som nemala vysoké 😀

jaj, to poznám, minulý mesiac sa mi to stalo dvakrát a tento už tiež raz. Niekedy som až taká unavená, že nemôžem zaspať. Fuj, neznášam to, hlavne ten deň potom. Ale tak aspoň dnes zaspíš skoro a poriadne sa vyspíš, neboj 😉 . A roboty máš veľa? Dnes je aj deň taký nijaký... Teda aspoň u nás je nechutne sivo.

Včera som išla pešo cez mesto, bola som kúpiť kamarátke knihu a bolo veľmi príjemne. Jeden stupeň, o piatej ešte svetlo, naozaj príjemne.
O chvíľu sa chystám k novej gyndoške, sa normálne teším 😀

nellie_
16. feb 2010

viete co vo mne vyvolal moj "nevyspaty stav" ?? 😀 😀 😀
ja som asi fakt vadna... nechapem kde sa mi to v hlave vzalo - ale uz asi pol hodinu si v duchu spievam pesnicku zo serialu Skippy ci ako a to pisalo o tej kengure.. skippyyyy skipyyyyy.... iba tieto dve pistave tahave slova, lebo viac si nepametam... 😀 😀 😀

nellie_
16. feb 2010

siou nastastie nemam toho dnes nejak moc na robote.. len take prkotinky nic komplikovane.. comu som fakt rada dnes... 😅
hej vonku je aj tu tak divne zamracne, ze to mojej bolavej hlave neprospieva...

inak aj rano je uz fajne svetlo.. inokedy ked som o 6,20 vyliezla z domu tak tma a teraz uz v pohode svetlo 😎

takze si menila gyndosku??? 😉 takze ides troska otrcit kuchynu v polohe Vé 😀

bibi24
16. feb 2010

Ahojte dievcata 🙂 Tak som si vas docitala (nastastie toho nebolo tak vela 😀) a aj som sa pri vas naranajkovala, dakujem 🙂

Chrob, pipi, vave, uzasne prispevky o svojich drahych polovickach 😀 Btw, to ste nepisali o mojom??? 😀

Siou, tak dobre vediet...o tom filme, aspon nan nepojdem. Presne si viem predstavit, co to bolo zac, taka traposina americka, co chcela byt akoze romantikus komedy. 😒

Nell, ja neznasam, ked sa zle vyspim, resp. ked sa mi neda spat. Stava sa mi to sice len parkrat za rok, ale nemam to rada. Ja inokedy zaspim ako poleno 🙂 hocikde a hocikedy 🙂

No, ja idem za 40 min. na geneticke vysetrenie, tak som zvedava. Ako teraz sa asi nic nedozviem, iba nam zoberu krv, ale som zvedava, ze ako to bude prebiehat, co nam povedia a tak.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre