Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenuska85
16. feb 2010

Nellie super dobre si urobila. Aspon budu mat najblizsie dni co rozoberat 🙂

madeline
16. feb 2010

ahojte baby

bublinka11
16. feb 2010

Nellie sme dohodnute, ale ja v tom nechcem ostat sama, tak ma prosim nasledujte!!!!!!!!!!! A povinne doradu vsetky! 😀

zuzana36
16. feb 2010

saaaak taa tvoja kolegina musi byt prastena hus a on nebude iny 🙂 asi
mozno sa ani nepocuje, ale keby sa pocula a pozerala pri tom do zrkadla, urcite by bolazhrozena 😒

siouxie
16. feb 2010

leni, úprimnú sústrasť, to by som ja nezvládla a asi by už bola nebohá 😀

slni, ten korpus aj mne vždy troška spľasne, ale je tam dosť tých bielkov, takže to ostane aj tak dosť vysoké. Tým, že tam nie je múka, je to asi viac nafúknuté a vzdušné, tak to potom trocha povolí. aspoň si myslím...

lenuska85
16. feb 2010

Juuuj Bubli to by bolo super keby si zacala a my ostatne ta nasledovali 😀
Ahoj Madeline 🙂

siouxie
16. feb 2010

ahoj, mad 😀 čakala si na vhodnú chvíľu? 😀 😀

bublinka11
16. feb 2010

Ja to nechcem urieknut Leni, lebo ja sa vzdy takto strojim a dopadne to na prd...takze zatial nic neotvaram, ale rada by som 😀 Mozno budem zatvarat 😀

madeline
16. feb 2010

vhodnu chvilu? ale tak priznam sa, chystala som sa uz od rana, ale nejak som nestihala 😒

nellie_
16. feb 2010

siou tam nie je muka???? ja truba som to doteraz nečitala... ved to musim urobit. .mamina bude prekvapena.. kedze je bezlepkačka... 😎 😎 😎 lebo z tej jej muky su kolace nic moc.... 😒
takze paradicka, niekedy ju prekvapim ked budem mat doma volno.... supeeeeeeeer.. este ze to tu tak dopodrobna rozoberate... by som bola umrela sprosta... 😀 😀

Ahoj made.. 😵

lenuska85
16. feb 2010

Baby dakujem, ze sucitite so mnou. Uz som mala pocit, ze som divna a nerozumiem laske 😉

nellie_
16. feb 2010

lenus pokoj a nohy v teple.. ty isto nie si ta co je divna vo vasom kancli 😀 😀 😀

nellie_
16. feb 2010

madam "pretiahni ma cez telefon" by sa mala nad sebou zamysliet Lenus... 😀 😀

siouxie
16. feb 2010

nellík, šak recept máš poslanbý dávno 😀 😀
mad, myslela som si, či tu niekde nie si už dlhšie... 😀

madeline
16. feb 2010

bubli - aj ja drzim palce

siou - si dala riadnu kritiku tomu filmu, ale viem si to predstavit 😎

lenoc - kolegyna je uplne v poriadku? po ukoncenom 5 rocnom vztahu niekomu hovorit, ze ho miluje, ked ho "pozna" 2 tyzdne? ja som tiez chodievala na pokec (ukamenujte ma), ale mala som 16 a brala som to ako zabavu, nie ako hladanie vazneho vztahu 😀

zuzka - ahoj, my sa este nepozname 🙂

lenuska85
16. feb 2010

Nellie 😀 😀
Mame tu este jedneho kolegu v kancli ale ten radsej ide vonku fajcit. Posledne 3 dni chodi tak casto fajcit, ze o chvilu umre na rakovinu pluc 😠

nellie_
16. feb 2010

siou ved ja viem ze ho mam, ja som to len tak letecky precitala a neuvedomila som si ze tam nie je muka 😅

😲 anča anča :D :D

made v 16-tke ti pokec tolerujem... 😀 😀 😀 (ze si to ty 😎 😀 )

bublinka11
16. feb 2010

Lenus a keby si jej skusila nieco spravit? 😀 Nie zle, ale skus ty takto niekomu zavolat, ake jej to bude, koze 🙂 Ja by som si z nej spravila prdel...

lenuska85
16. feb 2010

Ja ju nebudem odsudzovat, je to jej zivot, ale dala som jej jasne najavo, ze toto by som po 5 rocnom vztahu nikdy neurobila. Nerozumiem proste tomu, no neverim, ze je to laska.

A prave mi vola drahy, ze na pumpe zistil, ze nema penazenku s dokladmi. Nechal si ju doma. To by nebola az take zle, keby sa nevracal z prace a cely den jazdil bez vodicaku 😠
Co je to dnes za den????

siouxie
16. feb 2010

mad, ani si toľko pozornosti nezaslúžil 😀 😎 ale aspoň ako varovanie pre prípadné obete... 😀

pred chvíľou mi volal tato, či sme boli v kine a čo... Tak hneď správne dodal, že asi som nebola s m., ale s kamarátkou 😀 😀 a bol rád, že nebol on 😀 😀

bublinka11
16. feb 2010

Madelline dakujem 😉

zuzana36
16. feb 2010

tak sa chcem opytat, kamoska mi vravela, ze su homeopatika a caje na pripravu tehu, ale nevie ako sa volaju. nepoznate to? mne to nic nehovori, i ked som si skusala davat rozne vitaminy. teraz uz ale vobec nic neberiem

madeline
16. feb 2010

nel - fuuu, tak to si cenim 😀

nellie_
16. feb 2010

zuzi homeopatika som neskusala.. ja som popijala akurat tak alchemilku - ta je na sliznicu dobra... a brala som aj bylinne kvapky Femi..a tie tiez neboli zle...

nellie_
16. feb 2010

no nic mam tu zakoniteho tak ja bezim.. dnes mam vynimocne odvoz... 😀 😀
tak zatial 😎

chrobulka
16. feb 2010

ahojte...
som sa prave obzrala. nemala som obed, tak som sa natlacila teraz doma...

zuzi ahoj, ono, tieto veci si najlepsie vygooglis niekde...
ja beriem listovku a popijam alchemylku. ale skor preto, ze lepsie znasam potom priebeh maliarov.

vavi, az v piatok/sobotu maju prist licit, takze mame este cas... a som presvedcena, ze pridu..

bibi24
16. feb 2010

ahojte opat, nemala som cas...

Anax, na genetiku nas poslali z centra a bol to mily ujo doktor. 🙂

Vavi, ja sa pridavam s nazorom ku kockam, nemyslim si, ze je to sranda, ja by som isla k Dr radsej skor ako kym bude poradna. A musi to byt hrozne neprijemne, mne sa to stalo raz a potom som stresovala este dlhu dobu, bala som sa sama niekam chodit a pod. A vseobecne mavam problemy s nizkym tlakom, casto sa mi zatoci hlava a zatmie pred ocami, musim si davat pozor na vstavanie z postele a pod. Takze to poznam.
Ale ten sposob "zachranovania" nemal chybu 😀

Leni, nad tou tvojou kolegynou sa len smejem 😀 to co je za zjav?

siouxie
16. feb 2010

čau, chrobi 🙂 ako? už prešli tie tvoje stavy?

bibi, ako na genetike? zaujímavé, však? 🙂

bublinka11
16. feb 2010

Na tej genetike vam len beru krvicku???

siouxie
16. feb 2010

bubli, áno a rozbor rodinnej anamnézy dosť dôkladný 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre