Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
17. feb 2010

ja som to dala opačne.. 😀 😀 😀

1.muzsky - Hugo Boss - No6, Jil Sander - cierny
2. zensky - Dolce & Gabbana - Light blue a Moschino - Love, Love

lenuska85
17. feb 2010

Nellie super ze si sa pridala 🙂
Ale ta dvojka je muzsky parfem, nie? Si to prehodila 🙂

lenuska85
17. feb 2010

Si ma predbehla 🙂
Bola som teraz vo Fannke a som cela vyvonana. Ten Hugo Boss tam bol tusim na prvom mieste medzi muzskymi vonami. A tu zensku Dolce & Gabbana - Light blue mam strasne rada. je taka svieza.

nellie_
17. feb 2010

hej leni, hned som to zbadala... 😀 😀 😀

hej u mna je uz asi 7 rokov cislo jedna Light blue..mam rada take citrusove svieze vône...
a teraz este mam darcek od segry Salvatore Ferragamo ci ako sa to pise Incanto shine aj tak je celkom fajn.. 🙂

vavenka
17. feb 2010

Damsky ja nevíem, vela ich je dobrych 🙂
A pansky nell pravda, jil sanders, od CK truth je fajny, a na mojom ja lubim aj farenheit od Diora - ale na to musi byt prilezitost a chut a tak 😅 a Acqua di gio od Armaniho, samozrejme, to bol taky osial pred par rokmi, vsetci kamosi vonali rovnako 😀

lenuska85
17. feb 2010

Incanto shine som mala, ale casom mi pripadal dost sladky. Ale je fajn. A z muzskych je este Issey Miyake: L´Eau D´Issey Pour Homme dobry.

lenuska85
17. feb 2010

Vavenka Giorgio Armani - Acqua di Gio to je klasika. A velmi dobra 😀

vavenka
17. feb 2010

Lenus hej 🙂

Nell ze treska - mnam! zajtra si kupim v bufete nasom, chcem ist pozriet do firmy 😀
Inak ja som si rano dala chlieb so salamou 😅 nejak som si neuvedomila... Nie som veriaca, ale sucitim s veriacimi 🙂 som volala drahemu ze vyberiem cecky kuracie a spravim rezniky.... A potom mi doslo ze to uz by bola riadne provokaterska vecera, tak som mu potom len napisala ze nech kupi tvrdy syr, dame si spagety....

madeline
17. feb 2010

Jej anketa, konecne sa aj ja mozem zapojit,lebo ankety byvali vacsinou vecer, takze

1. Pierre Cardin - Blue Marine pour Elle
2. Bvlgari - BLV Notte pour Homme

madeline
17. feb 2010

vav - to nic, ja som mala kuracie ragu na vine s cestovinami, nieco take ako popolcova streda ma nezastavi pred dobrym jedlom 🙂

bibi24
17. feb 2010

Ahojte kocky 🙂 ja mam dnes dost prace, takze pracujem 😖 Ale prave som sa obedovala, tak mam trocha casu. Ja som mala ostrokyslu polievku a opekane ryzove rezance...sice postne jedlo, ale fuj, aj tak som sa prejedla.

Vavi, som rada, ze je to ok. Davaj na seba pozor 😉

a parfemy:
1. zensky - podobne ako Nellie - Dolce&Gabbana - Light blue, Mochino - love love, S. Ferragamo - incanto shine, jednu dobu ma drzalo Lanvin - eclet d´arpege alebo na zimu calvin klein - euphoria blossom a teraz mam rada aj versace - versense...nejak vela 😀
2. muzsky - Lacoste - essential a challenge alebo versace pour homme

lenuska85
17. feb 2010

A my sme s drahym urobili kompromis. On nie je veriaci, a ja som toho nazoru, ze raz za rok na popolcovu stredu si to maso odpustim. Takze drahy urobil zemlovku 😀 On to lubi a nie je to maso 😀

nellie_
17. feb 2010

bibi mame rovnaky vkus.. 😉

Vavi farenheit je dobry ale ako na kom.. napr. pouziva ho jeden moj kolega a to mi priserne smrdi ako "seno" uz mu aj prischla prezyvka podla toho.. 😀 😀 😀 na nom to fakt hnusne smrdi... 😅

Inak mne sa na mojom paci aj vonavka z oriflamu-glacier..to mam vzdy dejavu - on ju pouzival ked sme spolu zacali chodit a sem-tam mu ju zo sentimentalnych dôvodov objednam.. 😀 😀 😀 a este aj pierre cardin je dobry... 😎

lenuska85
17. feb 2010

A este k tym parfemom. Vonali ste niektora toto?:
http://www.parfemy-parfumcity.cz/sk/gucci/pre-m...

Co poviete na tu vonu?

nellie_
17. feb 2010

mne dnes rano maminka poslala sms - nejedz maso! - normalne som sa smiala lebo viem ako dlho jej to trva kym ona napise sms... 😀 😀 😀
dokonca aj drahy si odoprel.. aj jemu som kupila tu perfektnu tresku - to sa fakt neda porovnat s tymi treskami co predavaju v obchodoch.. 😉

nellie_
17. feb 2010

lenus ja nie - nevonala som ju...

bibi24
17. feb 2010

Leni, ja to nepoznam....

Farenheit nevonia ani mne 😝

Ja som tiez nejedla maso...tiez som si povedala, ze nic sa mi nestane, ked dnes maso mat nebudem. Ja aj tak nejem maso kazdy den...len obcas...viac mam rada bezmasite jedla...

lenuska85
17. feb 2010

Sranda ze ta ista vonavka vonia na roznych ludoch inak. 🙂 Mne sa tak zhnusila muzska Hugo Boss No 6. Inak krasna vona, ale mal ju jeden hnusny chlap a strasne to na nom vonalo.

vavenka
17. feb 2010

Presne, mne ten farenheit prisiel hrozne tazky, a ked som ho zbadala u draheho na policke, tak som len zakrutila ocami 😀 ale poviem vam, na nom vonia fakt dobre 🙂

Ja mam stale v kabelkke 212tku od caroliny hererry, toto je pre mna taka moja vonavka, ale stale mam este minimalne jednu vyraznejsiu, ked dostanem chut - naposledy mi drahy kupil kenzo amour - hooodne sladka, ale jemu sa paci, tak raz za cas si dam..... a taktiez tu padla bvlgari crystal omnia, tak akurat ju mam, tiez fajna....
Juj a v lete som dostala od kamosky od armaniho red and white aj s telovym mliekom, to je tiez podla mojho gusta 🙂

lenuska85
17. feb 2010

vavenka omniu crystal mam aj ja v kabelke 😀 Jemna nevtierava vona, tak presne take mam rada 🙂

siouxie
17. feb 2010

dobrý deň 😀 😀 😀

1. Dunhill: Desire, D&G: Light Blue Man, Salvatore Ferragamo (bez názvu)

2. Moshino: I love love, D&G: Light Blue, Thierry Mugler: Angel Innocent, Joop!: All about Eve, Jill Sander: Jill (stará verzia) a Davidoff: Good Life

siouxie
17. feb 2010

a ja idem práve robiť mäsko so zeleninkou do rizota. Mäsko jedávam málo, ale rada si ho dám práve v deň, keď masa mäso neje. Celá ja! 😀 😀 😎

nellie_
17. feb 2010

ahoj siou... 😉

ja som prave nafasovala novy firemny mobil tak sa hrajkam... 😀 😀

lenuska85
17. feb 2010

Ahoj Siou. Pekny vyber. Myslim ze zatial v ankete vedie D&G: Light Blue zenska.

siouxie
17. feb 2010

ahoj, leni 🙂 . Ja mám už teraz radšej Moshino I love love, lebo je taká ešte o čosi iskrivejšia verzia DG. Fakt sa veľmi podobajú 🙂 .
Ešte som tam chcela dať a Gucci II, ale to je také lízatko, tiež si to dávam iba občas, musím mať na to náladu.

siouxie
17. feb 2010

nelle a aký máš? 😀

nellie_
17. feb 2010

light blue sa vacsinou paci kazdemu.. je pravda, ze je dost otrepana, ale mne to vôbec nevadi, ja jej zostanem verna asi navzdy.. 😀 😀 😀

este a mi paci na kolegyni vonavka DKNY Women.. ta vônia takou cistotou....
a ozaj baby uz ste vonali vonavku Chloe?? zevraj to pripomina vônu babetka... 😀 😀 😀
ja som ju zatial este nevonala, takze neviem...

nellie_
17. feb 2010

siou sony ericscon C510 😀

siouxie
17. feb 2010

nellie, ja nie.

Inak poznáš DG aj v mužskej verzii? M. to má už druhý krát a veľmi mu to sedí. Aj keď pre mňa je totálny základ u neho ten Dunhill. Z tej vône som na pos...ie. Teda, ak ju má on. Je super fľaške - má tvar a vrhnák ako tie snobské nerezové placačky, sklo je tmavočervené a vôňa prudko je..vá. 😀 😀 Pardon, inak to nezviem nazvať 😀 😀

vavenka
17. feb 2010

Siou 😀 😀 pekne si to opisala......

Ja som sa prave natrepala prvou varkou spagiet 😅 (druhe kolo bude potom na veceru spolocne s polovickou)
Tak sa idem troska natiahnut 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre