Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
17. feb 2010

a muziku malo byt aku muziku 🙂

vavenka
17. feb 2010

Pipi neejde este furt? 😖

pipimiska
17. feb 2010

sioux,cau sa 😎

vave,hmm skusam skusam,ale neviem co ine by som mala este poskusat 😀

vavenka
17. feb 2010

tak vypis mena kociarov, ja si vygooglim 😉

pipimiska
17. feb 2010
vavenka
17. feb 2010

Pipi no mutsy 4rider som kupovala kamoske v polsku, vyzera byt hodne kvalitny kociar, len ma slabsie farebne kombinacie, ale to nieje smerodajne, samozrejme.....
Ja som isto nechcela vanicku s ciernou, kedze idem mat letne babo, tak aby sa v nom Vandus chuderka neuvarila...
Jane sa mi asi najviac pozdava z tych troch 🙂

pipimiska
17. feb 2010

vave,presne mutsy ma slabe farby,ten concord je urcite kvalitny,a jane som len vcera vynasla aj mne sa asi paci najviac 😉
este tu hodim dalsie tipy len som sa stahovala od svokry domov 😉

aa inac aky mas ty nazor na tuto zalezitost..vetsinu kociarov ktore sa mi pacia maju sportovu cast taku,ze chrbatik sa da dat do lahu ale nozky sa nedaju vystriet,takze maju ich v ulavovej polohe...
samozrejme dieta mladsie ako sest mesiacov by som do nho nedala a dieta tam predsa nespi cely den,len co si zdriemne ..neviem sa rozhodnut,ci je to dobre alebo nie 😅 napriklad aj ten jane je asi taky 😉

shaarka
autor
17. feb 2010

...bry vecer a dobru noc 🙂
net spusteny (zatial len na jednom PC), posta vybavena a tak vas zdravim, velmi ste mi chybali!!! dakujem vavenke za info 🙂

shaarka
autor
17. feb 2010

pipi, si tu? asi uz len ty 😀
cierny by som tiez na leto nekupovala, aj ked farebne kombinacie sa mi s ciernou velmi pacia 🙂
a co sa tyka polohovania, tak najlepsie by bolo, keby sa dala sport. cast sklapat uplne, a tym padom si vies vybrat, ci to tak chces/potrebujes alebo nie.
ja som taky typ, ze just keby som to nemala vyklapacie do lahu, lutovala by som kazdy den - zakon schvalnosti. ale u mna je to uz diagnoza. poistit zo vsetkych stran, to sa mi paci viac 😀 😀

pipimiska
18. feb 2010

jasne ze som tu iba ja aaaa vitaj spat 😵 😵 ale sa stavim,ze ty tu uz niesi 😝 😝

no hovor ako co jak kde s kym a ako 😀

..ani ja nekcem cierny,ten concord je modry a jane sivo fialovy,ten mutsy ma u mna najmenej sancu...este som tu nehodila vsetky tipy asi az zajtra 😉
a s tym sklonom chrbatik sa da dat do lahu,len nozky sa nedaju vyrovnat..

no fasa,malemu sa dnes cikutka uz 5 krat,chudacik 😅

vavenka
18. feb 2010

Tomu neuverite!

Tak moj herec si dnes normalne ze vybavil dovolenku. To by nebolo nic.... Potom ze normalne ze o polsiestej mu zvonil budik... To by este tiez nebolo nic.... On sa oblieka..... Normalne sa trubky dohodli aj s majitelom pizzerky tu u nas na sidlisku, ze im o siestej rano otvori podnik a on tam siel pozerat hokej na platno!!! Som na neho vecer pozerala ako puk, ked mi to len tak medzi recou oznamil...... No nic, kazdy mame svoju uchylku 😅

Ja si idem nieco spravit na ranajky, uz som rozcvicena - mam za sebou asi 30 kychnuti, tak som zvedava aky den ma caka.....

Shaari vitaj spat v online svete 😅

chrobulka
18. feb 2010

ahojte, bre ranko, blahozelam shaar k zapojeniu a prestahovaniu.
nikde som nepostrehla nejake podrobnejsie info o vasej novej nehnutelnosti...
takze, prezradis uz viac? 😀

pozera niekto hokej???
dnes sa skolim, okolo 8 - 8.15 utekam z domu...

vavenka
18. feb 2010

Chrob ahoj, hej ja pozeram 🙂
Slovenskooooooooo 😀 😀

chrobulka
18. feb 2010

vavi, serus, som rada, ze nie som samaaaa 😀
drahy komentuje... na nete...
a ja pri nom sedim este v pyzame, spravila som bundaskenir (chleba vo vajci), obzrati tu sedime a kavu poslopkavame...
normalne ze budik na 5.50, aby sme stihali...
nenormalni sme 😉

ciky caky ciky cak!!!

vavenka
18. feb 2010

Chrobi vid moj prispevok vyssie, to co robi moj, to je nenormalne 😀 on totiz sedi v krcme 😀
Jasneeee ze poznam bundaskeniriik 🙂 mnamka,... Ja som si spravila rohliky so syrom a malokarpatskou 😉

Takze dnes sa skolis? Aspon nieco zaujimave?

chrobulka
18. feb 2010

jezisiiii, az teraz som si to vsimla 😉
no pekne... co mame doma...
ale zase, som rada, ze maju taketo hoby, mohli aj drogy brat, alebo niekam do automatov centy hadzat, nie?

no a skolenie. povinne, takze...
a nebudem v praci, to je fajn a mala by som sa dostat normalne domov... v normalnom case. SNAD...

vavi, na margo toho kychania, daj si nejaky dobry cajik prosim ta.... a lahnut k telke aj s roztekmi, konzumovat a popijat...

vavenka
18. feb 2010

Chrob no ved jasne, som zababusena na gauci s cajom s medom a kukam telku,.....
Uz som si vcera naordinovala aj Bioparox a nakoniec - aj ked som sa branila - som aj Olynth nastriekala, ale tak zatial moc nepomaha..... Vies ako sa hovori - neliecena nadcha trva 7 dni, liecena tyzden 😀 tak uz len pretrpiet...

No hej, to mi je utecha 🙂 ze neberie drogy 😀 ale tak jasne, no ked mi to vcera oznamil a som na neho zaganila a zaklopkala si na celo, tak sa ma pytal ze o co mi ide 😀 ja ze je to trosku moc, a on ze - pre mna je moc ked niekto ocumuje ordinaciu v oranzovej zahrade 😀

chrobulka
18. feb 2010

raz darmo vavi, oni su z Marsu, chapes...
kazdy mame to svoje.
ja sa snazim tolerovat tieto dni tolko sportu v telke...
aj ked.. musela som cez vikend rozdelit byt na 2 zony/kinosaly 😀
fakt neunosne miestami. ale dycham....

a nic ine nerobim, len po nom zvlacam pohare s vodou/pivom/kavou...
raz necha pri posteli, raz na okne v obyvacke... nebudem sa cudovat, ak na wecku najdem niekde...

vavenka
18. feb 2010

Kua zas prehravame 😠

Chrob no ty mas aspon ze rozdeleny byt na 2 zony, ale my mame len jednu telku... Najhorsie je, ze ja uz pomaly s nim zacinam takto fandit zimnym sportom 😀 uz ked miesto panelaku som ochotna pozerat biatlon, tak sa nieco deje 😀

chrobulka
18. feb 2010

poznam doverne...
aj ked sa odpracem k druhej telke, neviem byt bez neho. sme spolu malo a este aj toto nas rozdeluje.
ako som pisala pred par dnami, ho vidim len ked podavam stravu... inak z neho nemam NIC...

a co si cakala? ze ich porazime prosim ta?

idem do sprchy...

bublinka11
18. feb 2010

Caute caute, to je prekvapko, ze to tu tak skoro zije 😀
Aj ja cumim na hokej, ale ja to prepinam, lebo sa bojim 😀 😀 😀
A co sa chlapov tyka, tak moj ani netusil, ze je hokej, normalne sa zlakol, ked som mu po siedmej volala, ze vyrovnali sme! On ze co???? Sibe ti?
Chrobi a ja cakam, ze vyhrame...fakt!!!

vavenka
18. feb 2010

No pekne to poserkali na konci tretiny...
Az som normalne ze nasrana 🙄

chrobulka
18. feb 2010

nenasieraj sa prosim ta, nestoji to za to...
sak je to len hra.

bubli, si pipi? prehrame jak svina...

bublinka11
18. feb 2010

Aj ja Vavi, goly do šatne su najhorsie 😠 Bud sa chlapci este posnazia alebo to vzdaju a dostaneme este zopar 😖

vavenka
18. feb 2010

Ja z toho nasho komentatora nemozem, ze "naši dvaja démonicky rýchli korčuliari po krídlach" dakedy mu fakt ide 🙂

chrobulka
18. feb 2010

ten NINAJ je strasny komentator - geriatricky...
Merciak je ovela lepsi...
uz po sprche, oblecena, este sa idem nakreslit trochu a pozriem, kedy mi idu spoje...

chrobulka
18. feb 2010

prave som zistila, ze mozno nestiham bus. takze caute zatial, ficiiiiimmmmm
snad sa sem poobede este dostanem.

pekny den!

bublinka11
18. feb 2010

Cau Chrobi...
Vavi ja to pozeram na CT2 radsej, tam su akcnejsi 😀

shaarka
autor
18. feb 2010

co? jaky hokej? 😀
my sme tiez uplne mimo, bola som rada, ze som si pozrela 15 min. z otvaracieho ceremonialu 😝 MM sport nepozera, okrem volejbalu 🙂

joj taka som rada, ze si mam konecne s kym pokecat! biela kavicka a piskoty 😵
tie 3 dni boli fakt strasne. a to sme v pondelok nemali ani telku 😒 bolo mi veeeeeelmi smutno, ticho v novom byte 🙂

shaarka
autor
18. feb 2010

vavi, tak ten tvoj je teda zanieteny fanusik! 😀 moj by kvoli sportu urcite nevstal, ale jasne ze su veci, kvoli ktorym ano 😀

bubli 😉 myslela som na teba 😉

chrob, klasika sidliskovy panelakovy 3izbak 🙂 podrobnosti do IP, ak ta nieco zaujima 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre