Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

tinika
24. máj 2009

moni jasne ze nevidiet 😀 😀 😀
nely poznam jednu viktoriu a fakt je namyslena a raz som poznala viktora a ten bol ok

nelynka
24. máj 2009

monik hned si vyditelnejsia. musim aj ja nejako zafarbit nech ma je rychlo rozznat...

nat to aj moj setko ofrfle ale ja tych mien mam pre dievca milion tak na dakom sa uz dohodneme..
pre chlapcov pomenej a neviem ako to skonci ak budem mat chlapca

tinika
24. máj 2009

ja občas spatne hladam svoj posledny príspevok ci ho este komentoval niekto bo občas sa niečo pýtam len tu uz nik nie je a potom na poslednu stranu ze o čom rec bezi a hotovo

monika0001
24. máj 2009

nely - no jediné čo by som brala boli darčekové koše 😀 😀 😀
Prvá cane plazma- nejaký šit... taká značka, že ešte som o nej nepočula....my máme svoju 😉
druhá cena bola mikrovlnka, tretia foťák obyčajný... kam sa hrabú na môj... 😝
😀 😀 😀 😀
Viktrória sa ešte dá, ale Viktor sa mi nepáči... 😒
Ja musím vyberať mená bez r... 😠

nelynka
24. máj 2009

tak Viktora som poznala jedneho aj ja, bola som do neho zamilovana ale odisiel do prahy, po tyzdni sa vratil a uz sa mi vyhybal a dodnes neviem preco...
ale to som mala 15rokov vtedy 😀

tinika
24. máj 2009

nely ked jedneho ta nejak zvladnes ale co ked viacej hihi ja neviem dalsie dievcenske meno keby boli dve baby ale skor budu dvaja chalani hihi ako poznam mojho m

nathali
24. máj 2009

mne sa moc viktoria nepaci je to take tvrde meno ale kazdy mame iny vkus nastastie inak by sme sa vsetci volali rovnako to by bola sranda 😀
a co meno ako apple ako to dala jedna halyvoood star 😀

tinika
24. máj 2009

moni a ja bez n na konci hihi

tinika
24. máj 2009

nathan mne stačilo pocut meno fabiola rachel kovacova hihi a mam dost

monika0001
24. máj 2009

no hej viem Tini.. už sme sa raz o tom bavili... 😉 len si nespomínam prečo.... a viem ešte že si vtedy písala aj meno netere? tuším....

tinika
24. máj 2009

mne sa paci laura, amalia, karolina, klara, sebastian, samuel, oliver, matus, patrik, michaela, kornelia a take menej pouzivane respl. teraz uz su caste hihi a karina tiez len to mi zrusil mm aj svokra hihi

monika0001
24. máj 2009

heeej to je ono.. to meno.... tá fabiola... 😀

nathali
24. máj 2009

nathan to mi znie ako nejaky narodny park 😀 snad som nikoho neurazila jezis to su mena 😀 😀 😀 😝 😝 xixi 😵

nelynka
24. máj 2009

tini ja prave chlapca neviem, ja si na to neviem zvyknut nijak na tu myslienku..ja by som strasne chcela dievcatko a aj mama mi povedala ze budem mat holku ta som zvedava 😀

monik tak veru ze tie kose boli najlepsie..

nath to si robis prdel ze Aple, a co my sme nejake americanky..boze..
ja neviem dakedy stacili mena ako Janko, Marienka, Anicka, Ďurko...a odrazu uz musia byt mena ako Speiderman, Palmexman a neviem ako este 😀 jak cigosi co davaju mena po telenovelach..
jedna sa u nas vola Pamela, druha je Paloma, tretia je Esmeralda a Dežo im uz nestaci

monika0001
24. máj 2009

kvôli jednej karine som potratila... ale to mmm nevie... ☹ inak by ju asi zaškrtil... Nenávidím to meno....

nelynka
24. máj 2009

ja neviem ja by som decku nedala meno niekoho na koho mam zle spomienky ako Dominika, Karina, Mariana..setko boli Pi..e v mojom okoli a netuzim aby moje dieta bolo take tupe ako oni

nelynka
24. máj 2009

ako jedine preto mi tie mena vadia nie ze niekoho uirazim kto sa tak vola 😅

nathali
24. máj 2009

tini ale sebastien oliver su krasne mena ale ani jedno mi doma nepreslo a co olivia sara sabina tiez nezeju spatne a uz dalej neviem nic viac ma nanapada

nelynka
24. máj 2009

Saru som chcela, kym sa v marci nenarodila jednej brzde u nas v dedine dieta a nedala jej take meno a o par tyzdnov na to aj nasej fararke a samozrejme dalisa Sara...

ja chcem mat Sandru 😀

nelynka
24. máj 2009

alebo bude Veronika po mame 😀

nelynka
24. máj 2009

a bude Daniel alebo neviem 😀

monika0001
24. máj 2009

Dominika ja moja sestra... 😀
inak aj mna to dokáže veľmi ovplivniť... 😠

nelynka
24. máj 2009

monik aspon nie som sama 😀

zuzanockamt
24. máj 2009

jeeej vy sa bavite o menach 😵 ... tak ja dam dievcatku meno Tamara Nina a chlapcek bude Maros ... MM sice dost ohrna nosom, ale kym bude babo na svete, tak si nejako zvykne 😀 ... snad 😅

nathali
24. máj 2009

nel :presne ani ja by som nemohla dat babetku meno po niekom kto mi ublizil alebo tych ludi nemam rada ja zas nemozem vystat kristinu ta mi v zivote ublizila ako nikto no co uz treba asi zabudnut aj ked je to tazke

nelynka
24. máj 2009

alebo sa mi paci este NINKA a Nella ale to by som nemohla lebo tak sa mi vola hafan na slovensku..
a paci sa mi Laura ale tu uz ma Rolincka a doma mame hafana Laru tak by sa to miesilo 😀

nathali
24. máj 2009

zuzi super mena a dobry vkus 🙂 😀

nelynka
24. máj 2009

nat to si mi pripomenula to chce moj mm ma to nevedelo napadnut..Kristina a Kristian..az mam zimomriavky, fuj

nelynka
24. máj 2009

si predstavim ako by ho volali v skole ze KIKO, boze to jak Kika nabytok 😝 😀 😀

zuzanockamt
24. máj 2009

nat ... vdaka ... ja chcem, aby v menach bolo R a aby sa hodili k priezvisku a tieto sa hodia 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre