Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

bibi24
19. feb 2010

Ale ja neviem, vcera to bola proste smola, ako vzdy s cechmi, neviem, preco su z nich vzdy mimo...ale zapas to bol inak dobry...

Chrob aj ty cez vikend? Aj ja som v ocakavani 😀 A pekny den aj tebe 😉

siouxie
19. feb 2010

dobré ránko 🙂

dám to rovno v m.č.

anče, anče 😀 😀

ostatné s vami, žiaľ, nezdieľam, tak si idem vziať raňajky a dočítam 😎.

vavenka
19. feb 2010

SLovenskoooo 😀 😀

Nell ja som dnes poctivo smrkala s nimi, ale nie pod gauc, ale do servitky 😀 😀
Konecne daco ukazali na lade 🙂

Chrob tak prijemnu makacku - btw ja som tak vecer pred vycuranim dvoch ciarok vypila so sefom 2 flasticky cerveneho v Prahe - to sme akurat boli na sluzobke.... No on trochu viac, ale ja som do seba taky pollitrik natlacila - a to som sa akoze krotila, lebo som mala uz tusaka 😉

Bibi takze aj ty ides curat na pasik? Juuj tak troska adrenalinu aj takehoto razu, uz by ste fakt mali zozbehnut dalsiu vlnu, my o chvilu rodime tak aby mal kto prevziat stafetu 😅

bublinka11
19. feb 2010

Cauteeeeeeeeeeeeeeeee 😀 Tak hokej...ja som cumela, prepinala, ked boli pri nasej brane, ale to ja aj pri detektivkach, ked sa bojim 😀 😀 😀 v buse dal sofer na plne gule radio pri trestnych strielaniach, som myslela, ze nevystupim, normalne drama...a potom mi mama volala, ze vyhrali smeeeeeeeeeeeee! A ja ze kto dal gol? A mama, netusim, stale to opakuju, hovorim dobre mami, ber to akoze replay...lebo moja mama rozumie hokeju ako ja fyzike 😀 😀 Idem kuknut, kto ho dal...
A moj opis tehu? Som rada, ze som vas pobavila...normalne z tej nervozity v buse pri trestnych mi prestali creva vyvadzat a citim uz len uboleny podbruch 🙂

shaarka
autor
19. feb 2010

chrob, nechcem sa opakovat za vavou 😀 😀 ale ja som tiez v utorok pred rannym tesotvanim // bola s kamoskou pit, mala depku, tak pila hrusku, ja som dala liter bieleho s colou, pohadala sa s MM a rano nasla // 😀 😀 😀

nellie_
19. feb 2010

ahojte ostatok co som nezdravila 😀 😀 😀

jooj mala by som sa ist aj troska skulturnit a prezliect.. este som v pyzame.. 😀 😀
a chcela som varit sosovicovu polievku ale bolo jej nejak malo jak som ju davala namocit, tak som ku nej svicla aj taku drobnu fazulu tak bude sosovicovo-fazulova 😀 😀 😀
a druhe netusim... ☹ ☹

vavenka
19. feb 2010

Nell jaaj ty si doma piatky, na 60%, vsak?
MAs este cas, ja sa dnes tiez musim skulturnit, ideme podpisat zmluvu na tie okna.....Ale chystam sa az okolo obeda 😉

vavenka
19. feb 2010

Bubli fajna cesta do prace 😀 moj sa obliekol do anzugu, ze ide do roboty, ale ked sme vyrovnali, tak reku ze dopozera... Potom este 5 min predlzenie, a nakoniec siel do prace o deviatej 😀

nellie_
19. feb 2010

vavi hej doma som.. 😉 u nas je jedno ktory den si to volno zoberiem, ale mne sa uspesne dari uz asi mesiac si robit predlzene vikendy... 😎 😀 je to fajn - ja verim, ze to tak skoro nezrusia 😀 😀

prave som pustila prat pračku a spratala som postele.. s varenim mam este veru caaas... drahy siel nakladat, tak dojde az okolo jednej takze pohoda... 😎

vavenka
19. feb 2010

Nell a kam sa chysta drahy?

Inak draheho kamosi sem tam pouzivaju vyraz "ide sa nakladat" akoze nakladat palenocku do krcmicky 😉

bublinka11
19. feb 2010

Vavi veru, ja to nejako ten hokej prezivam, moj drahy opat nevedel, ze sa vobec hra...
A ja mam dnes tiez predlzeny vikend, na obed odchadzame na chatuuuuuuu 😎 😉

nellie_
19. feb 2010

vavi zajtra ide do anglicka...takze zasa budem do stredy sama.... 🙄
ale ved nastastie teraz bol cely tento tyzden doma, vlastne od minulej stredy, takze si aspon oddychol...ale zasa zakon schvalnosti bol doma cez maliarov... 😀 😀

Bubli joj tak vam bude fajne... 😎 😎 No ja dnes ten hokej som prezivala nenormalne.. 😀 😀
a obdivovala som Riska Zednika.. 😀 😀 taka som bola vytesena ze hra... 😀 😀

bublinka11
19. feb 2010

Ja som vytesena z Hossu, Demitru a Gaborika 😀 nasi golmani!!! 😉 Ale k nim mam srdcovy vztah 😀

nellie_
19. feb 2010

bubli jasne ja mam tiez skoro ku vsetkym srdovy vztah... 😀 😀 😀
inak super ze prerusili NHL a mohli dojst skoro vsetci... mna len soklo ze este hra taky Sumpel ci jak sa to pise.. ja som ze uz je na dôchodku hokejovom... 😀 😀
ja ich mam vsetkych rada.. aj charu a Hossovcov aj Palffyho.. no vsetkych... 😀 😀 😀
a este je strasne chutny Branko Radivojevic... 😎 😎

moji top boli vzdy - Zednik, Visnovsky, Orsagh a Radivojevic.. 😵 😵 😵 😀 😀 😀 (myslim ich vzhlad) 😀

bublinka11
19. feb 2010

Jaaaj ty hladis na vzhlad! To som kedysi aj ja 😀 hlavne, ked som este aktivne chodila na hokej a mala izbu olepenu plagatmi 😝 😅

vavenka
19. feb 2010

vy ste take na sportovcov? 😉 cs cs..... ja nejak ani neviem ako vyzeraju 😀

zuzka222
19. feb 2010

vavenka gratulujem k babu dufam ze aj ja raz zazijem ten pocit ☹

nellie_
19. feb 2010

vavi no Risko sa mi paci uz dlhe roky... 😀 😀 😀 http://img.ozene.zoznam.sk/zivot/97196.jpg

nellie_
19. feb 2010

jaj boze ja mam take nervyyyyy... MM dostal pokutu 100 Eur 😔 ☹ ☹ ☹ 😢 😢
pako tiez musi letiet ako trafeny... 😠 😠 😠

vavenka
19. feb 2010

Nell mnamka Risko 😉

Jooj tak to naserie toto, kurna.... Nenavidim platit pokuty, snad asi niesu horsie vyhodene peniaze... To uz radsej stratim alebo prehram v kartach 🙄

Zuzka dakujem 🙂

nellie_
19. feb 2010

jaaaaaj som si od nervov normalne az porevala.. 🙄
pritom vôbec nemal nikam ist to si jeho prifajcena sefka z neho urobila uz UPS sluzbu.. siel pre nejaku tlaciaren ako som sa prave dozvedela... 😠
a ze mu chceli napalit 200 ale ze ich ukecal na tu 100-vku... ale strasne som nastvana.. do kelu takto zbytocne vyhodene peniaze...

uz ma totalne presla chut na vsetko.. a to som si prave rozlozila vysavač...

vavenka
19. feb 2010

Nell zlatko, kasli na to....
Daj si daco fajne do pusy, pod so mnou vypit kavicku, hm? 🙂 noo tak esteze ich ukecal, nakoniec to bola iba stovecka 😉

nellie_
19. feb 2010

si zlata vavi..
mne to asi spustilo nejaku depku ci co a ja uz sa lutujem za vsetky krivdy co sa mi stali...
no dobre vyfukam posledny krat nos a ideme si vypit tu kavu...

mna najviac rozlutostil telefonat mojej segry.. lebo kedze robi v BA tak MM nemal pri sebe tolko penazi tak jej zavolal nech mu pozicia a ona bola protivna a vynadala mne ze preco nemal pri sebe peniaze ze teraz ona musi ist ked ma vela roboty vyberat a davat mu... 🙄 🙄

ale kaslem na to podme si dat tu kavu.. teda ja mam este od rana vychladnuty ovocny caj.. 😎

siouxie
19. feb 2010

ja som ju už aj vypila, a to som sa hneď pridala k vav. Ale tiež tam mám trocha čaju od rána, tak na zdravie 😀 😀 .

Nám sa zase rozdrbalo sklo na strieške nad dverami, lebo máme debilnú starú strechu, z ktorej každý rok padá zľadovatelý dneh a každý rok nám ju rozbije. 😠 Jak u debilov. Takže sklo pred dverami, som zvedavá, ako sa peso dorežie. Našťastie nešla celá, ale len jeden pás, aj to len v strede, ale predpokladám, že polmilimetrové sklíčka budem na chodbe vysávať do septembra 😠 😠 .
Ale čo, hlavne, že nás to nezabilo 😠 😀.

nellie_
19. feb 2010

dufam ze teraz nedojde nikto ku nam lebo sa ma zlakne ako vypadam.. som sa bola poumyvat... 😅

ale hej ked sa uz teraz nad tym zamyslim - dobre ze sa horsie nestalo.. no nie...? 😀

asi som sa porebovala vyrevat alebo co.. 😅 ale tak aspon budem krajsia ci jak sa to hovori...aj ked nechapem kto ten vyraz vymyslel lebo ja ked revem vypadam fest otrasne... 😀 😀

vavenka
19. feb 2010

Nell, dufam ze nos uz poslednykrat vyfukany 😉
Ja pijem kaveju, mam aj daco sladke (som vyhrabala)....
Siou no tak to nepotesi.... Si mi pripomenula ako ja este aj v maji najdem v obyvacke ihlicie z vianocneho stromceka 🙂

nellie_
19. feb 2010

siou no to ste mali teda stastie nikto tadial nesiel... 😲 😲 😲 😲

nellie_
19. feb 2010

vavi ano ano poslusne hlasim ze nos je uz prazdny a flaky pomaly zo ksichtu miznu... cca o pol hodinu budem schopna ist pozriet dolu do schranky ci nemame nejaku postu dnes.. 😀

uz pomaly dovaram tu polievku a druhe nejdem robit nic som sa rozhodla... 😀

vavenka
19. feb 2010

Nell no keby si teraz videla mna 😀 mastnaky brutalne, cerveny nos na pol ksichtu spuchnuty a este od vcerajsieho revu spuchnute viecka a flakate lica.... Proste sexbomba 😀

vavenka
19. feb 2010

A ja tiez nic nevarim, ideme o polstvrej s tymi oknami veci vybavit a dufam ze sa potom niekam zastavime na papku....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre