Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

dzou
19. feb 2010

pipi a co myslis ako to ja urobim 😀 😀 😀 😀
joooooooooooooj strasne sa tessssssiiiiiiiiiiiiiim take nakupy budu ze mm penazenka bude slzy ronit 😀 😀 😀 😀
letia cez ryaniar

vavenka
19. feb 2010

Dzou 😀 😀 😀

Tak len nech ti to vyjde 🙂

Dievcata idem ja uz spat, tak pekny zvysok vecera 😉

dzou
19. feb 2010

diki vavi 😉 a teda bru nocku

pipimiska
19. feb 2010

dakujem vavi,tak som to drahemu asi 15 minut vysvetlovala,kym ma pochopil co tym kcem povedat...tak si to necham ulezat 😉

pipimiska
19. feb 2010

dzou,som si vas nevsimla ze uz ste na druhej strane 😅 ..joooj ja mam take rada ze nakupy 😵

vave dobruuuu a aj tebe dzou 😎 ..idem kuki panelak

dzou
19. feb 2010

ok pa pa vsetkym .....buduci tyzden vam to vynahradim ze som tu bola tak malo mm ma obedky 😀

chrobulka
20. feb 2010

bre ranko... de ste kto? nedali ste tomu vcera vela...
baby, pozeram, ze riesite kociare. su podla vas vo vseobednosti lepsie tie Xkombinacie, alebo je lepsie kupovat kazdy zvlast? ze hlboky a potom sportak?
som sa nad tym zamyslala, ze ako to budem teoreticky raz riesit...
velmi sa mi paci jedna trojkombinacia... dost draha, o to nejde, ale ci by nebolo lepsie kupit kazdy extra... hm... to len taka tema na sobotu 😉

inak, vonku je desne, fuka ako besne (sa to aj rymuje 😉 ) + prsi a moj sa chysta sportovat, somar. ked dojde domov a bude chory (rozumej s teplotou 37,2 v bdelej kome), ani ma nehne, aby som mu caj uvarila. od rana mu hovorim, aby nikam nechodil...

co dnes varime? u nas bude falosna gulasova a chcem spravit take to chladnickove cesto na langose, alebo sisky... a budeme si odtrhat podla potreby... kto bude mat na co chut. takze langoseeee.... 🙂
uz mi teraz sliny tecu....

bublinka11
20. feb 2010

Dobre ranko 🙂 ahoj Chrobi, ako sa mas???
Ja dnes nevarim, po vcerajsku sme tak prejedeni, ze dnes mame dietu vo forme oblozenych mis 😀 😀 😀

chrobulka
20. feb 2010

ahoj bubli... mam sa dobre. v podstate...
zavidim, ze nevaris. ja sa ale tesim na moje varenie, strasne rada sa mocem pri sporaku 😉
len este nakupit predtym musim... takze sups do gumakov a ide sa.

a vecer mam babsky vecer s kamoskou v divadle. tento vikend sa velmi doma nevenujem, ale nevadi, sak ani drahy sa mi vecne nevenuje.. aky pozicaj, taky vrat 😉

nellie_
20. feb 2010

ahojte... 🙂
ja sa chystam robit drahemu rezne z kuracich prs na cestu.. nech sa mu stihnu vychladnut a idem mu piect croasanty - ale to som kupila mrazeny polotovar on ich ma rad, potrem cesnakom, posypem sezamom a jake budu fajne.. 😀

na obed idem robit panenku na prirodno s hranolkami a asi ku tomu urobim nivovu omacku... 🙂 🙂 tu MM zboznuje... 😎

este ze som vcera poupratovala a dnes sa nemusim s tym zdrziavat... 😀

vavenka
20. feb 2010

Ranko 🙂

Prave som sa dorehotala, zistila som ze tehotenstvo+nadcha zo mna urobila hnusneho tlusteho chlapa 😀 som sa v noci budila na vlastny chrapot!!! 😀 😀 😀 Som svatosvate sa dusovala hercovi, ze po porode sa to isto zmeni naspat do starych kolaji, hrozne sa smial 😀 😀

Joj kua trebalo by nieco uvarit - idem vybrat maso z mrazaku....

No ten moj sa pustil do kupelne, sam od seba.... Zas ma nieco za lubim 😀 a vecer ideme hrat karty do krcmy a chlapci potom ostavaju cakat na hokej... Ale ja isto nie 😀

Chrob no tie kociare - su rozne nazory, ja mam 3komb a poviem ti tak o polroka, ci som spokojna 😉

nelynka
20. feb 2010

ahojte zienky...dlho som tu nebola, ako sa mate??

vavenka
20. feb 2010

Cau Nely, a kde si bola? 😉
My sa mame dobre 🙂

nelynka
20. feb 2010

ospravedlnujem sa, bola som robit papat... a padol PC

vavi nemala som milacika (PC) bol chorucky, tak bol v nemocnici..jeden krasny den som ho zapla a na celu obrazovku mi vypisalo cervenym tucnym ERROR tak som ho zbalila a poslala na liecenie..

ale inak pohodka..

neviete nahodou ako sa pohybuju v KE podnajmy bytou, tak 2kk a vecsie?

vavenka
20. feb 2010

Nell no zavisi od toho kde ho chces, na sidliskach je to lacnejsie, cim blizsie k centru tym drhasie, ale taky zariadeny dvojizbak ze tych 300 v pohode zozenies aj s energiami......

nelynka
20. feb 2010

tak ja nechcem zariadeny, skorej by mi vyhovoval bez zariadenia...a skorej niekde mimo centra, by mi chybalo cestovanie potom xixi...
co som vcera kukala na jednu stranku tak strasne ceny tam boli, priserne...za dvojizbak 450e boha..
no ale uvidime 😀 😀

vavenka
20. feb 2010

Nely niee, nieje to az take hrozne, ja sama prenajimam byt, takze viem o com hovorim 😉 na sidlisku a bez zariadenia aj lacnejsie najdes...
Pozri si www.cassovia.sk

nelynka
20. feb 2010

ty kokso hned prvy inzerat co som otvorila a uz prenajimaju barak za 450e ved to je supeeeeeeeeeer, to by som hned brala mat uz ten nas predany 😀 😀 😀

fredy27
20. feb 2010

Ahojte.mám dotaz.je dobré užívať sarapis na otehotnenie a femi kvapky?dobrá kombinácia al.stačí len jedno z toho brať?mám nepravidelný cyklus,nedarí sa mi otehotnieť

nelynka
20. feb 2010

ten na furci za 300e by sa mi pacil, dvojizbak...to by bolo pre nas ako stvorene, len bude problem, aby majitel nemal namietky na zvieratka boha..to este bude xixi 😀

flamenga
20. feb 2010

my sme platili na Jazere za neprerobený jeden a pol izbový 9000,- 😅 (bez internetu, bez káblovky...) potom nám to síce skosil na 6500,- (vrátane netu), ale aj tak to bolo dosť 😝 otrasné Košice 😅

nelynka
20. feb 2010

fredy to ti ja neporadim, nemam s tym skusenosti..

flam, to je vcelku sila, ale tych 6500 to ide..v prahe mas presne za garzonku nejaku 25m2 pomali 8000-9000kc..
ale som vravela, keby sa dalo za dvojizbak tych 300e zohnat tak by som do toho sla.. to zarobim ja a co zarobi drahy bude na zivot a na vydavky 😀

flamenga
20. feb 2010

nel hej, tých 6500 už bolo prijateľnejších, ale aj tak ma každý mesiac bolela duša za tými peniazmi.... v obývačke sme mali napr. tmavosivú gumu 🙄 Kuchyňa bola len taký výklenok spojený s obývačkou.... káblovka nebola, práčku sme mali na chodbe (dosť úzkej chodbe), lebo do kúpelne nevošla.... kúpelňa klasické jadro.... kuchynská linka komunistická, sporák sme si vydobyli nový, lebo na starom nefungovala rúra 😅 Proste 0 bodov 🙄 Už by som do takého podnájmu asi nešla... asi radšej platiť hypotéku a platíš svoje 😖

nelynka
20. feb 2010

flam to hej, to je pravda s tou hypo, preto my sme kupovali dom..
ale kolko ludi na tu hypo ani nedosiahne alebo im ju nechvalia.. to je tazke.. a zit cely zivot u rodicov..ech

ale zase nejako to tam muselo byt ze do urcitej sumy opravy by vam preplatili nie?
my sme trebars v garzonke mali, ze do sumy 3000kc nam to preplatia, tak sme dali nove lino, o mesiac sme vymalovali, a tak..
a to tiez sme tam mali linku jak zapanaboha, ale ta tam povodne ani nemala byt, len ti co byvali pred nami tam, sli o poschodie nizsie a mali svoju linku tak tu staru zdola dali do bytu hore, takze statsie..
ale tak uvidime..rada by som v byte mat aspon linku a sporak co funguje aj ked silno premyslam ze by som tuto linku zbalila a odnesla na SK co mame..xixi..ale to hned klesne hodnita domu minimalne o 30 000..
😠

shaarka
autor
20. feb 2010

ahojte piskoty 😵

som slamena vdova, MM zduchol na skusku (zvukar), dnes je depeche mode party 😀 takze ho uvidim asi az rano (pokial ho neprikvaci hlad) a dufam, ze bude v relativne pozeratelnom stave 😅 😅 😅
dosla mi spoluziacka z VS, z bystrice, idu s mamcou a sesterkou do divadla a potom pride kamoska k naaaam!!!
budeme mat babsky vecer, klebetit a ohovarat 😀 ako za starych cias. aj si ju nasackujem do postele, ako na vyske (7 rokov sme mali manzelske) 🙂

kamos mi doniesol fonendoskop, ze budem pocit maleho srdiecko, ale hovno hovno, zlata rybka, ako sa hovori. nic nepocujem 🙄 a to uz aj pracka doprala.

nely, stahujete sa do KE? predavate barak a budete kosicania znova?? 😕

flam, ty tie kosice nejak zo zasady nemas rada, co? 😎 😀

siouxie
20. feb 2010

ahojte 🙂 ,

jé, shaar ty budeš mať pekný večer, nomálne ti závidím. Sa ti bude teraz hosťovať, v takom veľkom byte! 😀 😀
No a DM party 😀, dala by som si 😀 😀. My ideme o dva týždne na Nitzer Ebb, tak aspoň niečo 😉 Sa teším ako puboška 😀 😀.

vavenka
20. feb 2010

Konecne som doavrila 🙂
Ale herec zlaty, nakrajal a naklepal hovadzinku, ja som uz len kuchtila 🙂 som vymyslela ze mrkvovo sampionovu omacku 😀 bolo to jedle..... 😉
A teraz pijeme kavicku a nadavame ze nic nejde v telke 😀 a mne s aku kave ziada nieco sladke 😅

Shaari super vecer, my dnes mame hazard 😀 a na ten fonendoskop sa vyprdni.... Jaaj mas ty ale napady 😀

Siou tu kapelu nepoznam, ale poznam pocit ked sa na nieco tesim ako puboska 😉

shaarka
autor
20. feb 2010

siou, musela som si vygooglit 😀 😀 😀 MM to isto pozna, ale ja nie som velkym fandom DM 🙂
a zuzicke sa velmi tesim, lebo som aj premyslala, ze co s dnesnym vecerom. za normalnych okolnosti by som bola na party, pomahala a/alebo sa zabavala 😀 ale do takeho hluku uz nemozem ist, tak som si chcela niekoho zavolat. a do toho zavolala zuzicka, ze pride!!! no lepsie to ani nemohlo dopadnut 😵 😵

shaarka
autor
20. feb 2010

tak pekne sa ti muzik cinil 🙂 vymyslene veci su najlepsie 😉
mojho som poslala do obchodu a ja si teraz len vyberam, co natlacim do bruska 😀
a fonendoskop som chcela od tej pohotovosti, ked sestricka tym trapnym lievikom pocuvala srdiecko. som si povedala, ze ked ona mohla tym lievikom, tak fonendoskopom to bude eňo ňuňo! a prd. 🙄 dokonca uz pochybujem o slovach sestricky 😀

vavenka
20. feb 2010

Shaar 😀 😀 ty si proste pripad 😉
Hej hej cini sa nejak herec, neviem ci kvoli tomu ako ma posledny raz rozreval alebo co 🙂 no samozrejme zlostit sa nebudem 😀 ked sa chce chlap realizovat, treba ho nechat 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre