Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
20. feb 2010

shaarka, tak ráno pozdravuj manžela a spomeň mu to, nepochybujem, že pozná 😀 😀 .
Tak ja tiež nie som žiadna depešáčka äani bývalá 😀 ), ale mala som ich rada, rovnako ako kopec kapiel z oblasti EBM (napr. ten Nitzer, alebo Front 242). Vždy ma viac zaujímala alternatívna hudba ako mainstreem 🙂 .

vavi 😀 , už aj idem robiť kávu 😀 😀 .

vavenka
20. feb 2010

Siou a rozmyslam ze kto mi tu chyba ku kave 😀 tak sup sup 😉

pipimiska
20. feb 2010

helou baby 🙂 ja som si dnes rekordne po dlhom case pospala do druhej poobede,takze mam akurat za sebou ranajky 😉 dnes bude udena fazulova polefka od svokry sa tesim 😵
vavi,uz vykakanaa? 😝
shaarka,no a ako sa ti zije v novom? ip ked kces 😉

siouxie
20. feb 2010

vavi, už mám! 😀

pipi, no konečne máš normálny režim 😀 😀

nelynka
20. feb 2010

shari uvidime co bude, nebdem nic hrotit, tomu treba cas a zmierit sa s tym ze mozno budem kosicanka a manzel zase kosican..

vavenka
20. feb 2010

Pipi😀 zatial niesom, ale v noci som bola ako stary chlap - s bruchom polozenym na boku som statocne chrapala a prdela 😀 😀 uz nemam take tlaky ako vcera.....
Ale dala som hrusku aj jablko aj mango aj obed a teraz kavu, tak cakam co z toho vylezie 😀

Siou co si dame ku kavicke?

siouxie
20. feb 2010

vav, to bol správny dotaz od pipi...všetko ok po hruškovo-kávovej náloži? Som na teba dnes v danej miestnosti normálne myslela 😀
ahoooj, nely 😀

siouxie
20. feb 2010

vavi, ja až po kávičke, ku kávičke si nedávam nič. my to kazí dojem 😀 😀

vavenka
20. feb 2010

Siou nie si ty nahodou v tom? 😉 😀
Tak ja si idem dat siestu orieskovu 🙂

siouxie
20. feb 2010

my my mymymy 😀 😀 😀 moja úchylka, že nellie? 😀

pipimiska
20. feb 2010

vave 😀 .tak ja radsej zvedava niesom ze co 😀 😀

vavenka
20. feb 2010

Juj a fazulova s udenym - dala by som si povedat 🙂

pipimiska
20. feb 2010

vave,sak posli mm po rebro abo koleno,fazulu a mozes dalej veselo pukat 😀

vavenka
20. feb 2010

Pipi 😀 😀

siouxie
20. feb 2010

vavi, prečo myslíš? že píšem ako dementná? neviem čo mám s tým my... 😅

vavenka
20. feb 2010

Siou tak nejak som to myslela, ano 😀 😀 ale teda nie az tak, ako si napisala 😉

siouxie
20. feb 2010

vavi, čo si, normálka, však to nie je normálne, že stále píšem my a mám na mysli len seba 😀 😀 Ja, slovenčinárka 😕 😀 😀

vavenka
20. feb 2010

Siou 😀 😀 ale sak pohoda, mne tiez ujde velakrat, nie kvoli tomu ze neviem ako sa to pise, ale kvoli tomu ze sa mi pletu prsty z rychlosti, aby som stihala s vami debatu, hlavne ked to s nell roztocite 😉 a potom ked to po sebe citam tak sa niekedy az chytam za hlavu 😉

nelynka
20. feb 2010

ahoj siouxie 😀

siouxie
20. feb 2010

vavi, jasné, ja som majster preklepov, nemám prstoklad a tak to aj vyzerá. Tak ale uznaj, i je úúúúplne niekde inde ako y 😀

vavenka
20. feb 2010

No co robi Vanda v bruchu! Nestiham normalne 😀 😀 asi sa rozhodla ze uplne zmeni polohu alebo co...... Original pohlad na moje bendzo ala votrelec 😀 zacina to byt ale pravidelne, ked sa najem alebo ked pijem kavu, sranda 🙂 stupne nam cukor, tlak v krvi, a hned sa rozbesnie 😀

pipimiska
20. feb 2010

ja tie mi alebo my ,by bystry bistrica bitca bit nejako neriesim 😀

siouxie
20. feb 2010

aj ja vám idem napísať, čo som varila 😀

robila som ryžu a kuracie na prírodno, na dve hoďky do japonskej sójovky a byliniek a potom už len narýchlo do woku. A ostalo nám aj na týždeň, hurááá. Len polievku sme už dnes dojedli (rajčinovú), tak zajtra spravím asi demikát a potom cez týždeň nejakú ďalšiu. žeby hrachovú? 😲 😀 😀 (však viete čo...).

vavenka
20. feb 2010

Pipi, ty mas dovolene 🙂 tehotne zeny este aj s obratenym dennym/nocnym rezimom si to mozu dovolit 😉

siouxie
20. feb 2010

pipi, u teba to beriem ako súčasť prejavu, bez toho by to nebolo ono 😉 😀 😵

pipimiska
20. feb 2010

sioux,daj tvoj recept na demikat 🙂 ..ja sa ju chystam spravit uz asi 4 mesiace a mam recept len z netu..jedla som ju len v restike a neskutocnaa bola 😵

siouxie
20. feb 2010

pipi, ja mám taký ten klasický, na väčšine netových stránok ho majú - cibuľa, smotana, bryndza, rasca, paprika ... úplná rýchlovka.

vavenka
20. feb 2010

Siou 🙂 tak kuracinka znie bajecne... Ja sa uz asi 2 mesiace chystam spravit cinu, ale nejak furt zabudnem nakupit ingediencie......
A neviem co je demikat 😕 idem googlit 🙂
Ja nejak nemam moc fantaziu na polievky - takze u nas sa strieda bud z kosti, paradickova, zeleninova alebo potom kremova brokolicova/karfiolova.... Tu sosovicovu som minuly tyzden robila prvykrat 😅

pipimiska
20. feb 2010

aaa to som bola prijata na vysoku pedagogickuu 😀 kcela som byt ucitelka 😝

pipimiska
20. feb 2010

sioux,aha,tak ked mi nahodou cez tyzdnen vyoperuju lenivost tak spravim 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre