• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

9. januára 2017 
pipi, mne je jasné, že to patrí sem ako folklór a ako pani učiteľka by si písala inak :grinning:

vavi, ak chceš, polievok ti nabácham postupne veľa, aj keď u teba je to teda trocha obmedzene ingredienciami (cesnak, cibuľa...)... Ale tak niečo sa dá vymyslieť :wink: A ver tomu, že ja som milovník veľkých rýchloviek, teda aspoň väčšinu roka varím jedlá, pri ktorých nestrávim dva dni.
20. feb 2010 o 16:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vave,sak negugli to je polievka z bryndze,eno nuno :dizzy_face:
20. feb 2010 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
20. feb 2010 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vav, to kuracie je vďaka špeci sójovej veľmi zaujímavé a dobré, na Vianoce som ho robila ako alternatívu k ocinovej rybe a mysleli si, že to je divina. Fakt dobré. A neskutočne rýchle a nenáročné :grinning: :grinning: .
20. feb 2010 o 16:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale ja si do demikatu urobim aj slaninku,myslim ze v restike to tak mali :wink:
20. feb 2010 o 16:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hej sioux aj vo folklore som tancovala :grinning:
20. feb 2010 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pipi, tak to možno bol ten druhý spôsobo, neboli v tom aj zemiaky? do toho zvyknú dávať slaninu...
http://dobrejedlo.pluska.sk/dobre-jedlo/clanky/polievky/demikat.html
20. feb 2010 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pipi :grinning: uz som vygooglila :grinning: no ale je ich tam kopec, niekde zemiaky, niekde nie, niekde dokonca vajicko, niekde castovina, niekde aj smotana..... Cs Cs :grinning:

Siou no bola by som ti vdacna :wink: a neboj, vsetko, co ide s cibulou, ide aj bez nej, to vravim z vlastnej skusenosti (neratam cibulovu polievku) - dokonca aj rybacia a bryndzova pomazanka :grinning: a aj masko sa da poprazit bez cibule :wink:
A cesnaku niekedy davam trochu, ale len suseneho..... A ide to aj bez neho (samozrejme nie cesnakova polievka alebo cesnakove pagace :wink: )
20. feb 2010 o 16:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
zase sa tu vari?
tak ja sa pridam, zajtra budu cestoviny s brokolicou a syrovo - cesnakovou omackou :slight_smile: zuz je vegetarianka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
i ked neviem, ci MM by zajtra neocenil radsej nejaky slepaci vyvar :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a teraz idem zbuchat piskotovu tortu a dam uvarit vajicka, nech mame na vecer nejake chlebicky :sunglasses:
a ani ja neviem, co je presne demikat, ale spaja sa mi to s niecim z detstva - niekto varil demikat? kocur? no nepamatam si uz :grinning:

nely, uz vazne nad predajom uvazujete? ci uz predavate? ci ako? ved napis, som zvedava... take vazne rozhodnutia zivotne! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

pipi, som uz taka zabyvana (citaj bez dlzna), ze som skoro az vybyvana :grinning: :grinning: :grinning: to kdesi v TV novinach, ci kde, daaaavno boli nasi romski spoluobcania, ze potrebuju nove byty, lebo tie ich su uz take... no - vybyvane! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
autor
no kym ja napisem prispevok, je ich tu novych 10! :grinning:
20. feb 2010 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
krát, krát na dvakrát, varí mačka demikát... Zlatá brána :grinning: :grinning: :grinning:
20. feb 2010 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a receptov na bryndzovú polievku je milión, v každom kraji sa robila inak, ako všetko... :grinning: :grinning:
20. feb 2010 o 16:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jeee siou, normalne som si to zacal spievat :grinning:
20. feb 2010 o 16:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chvalabohu, že si to niekto pamätá, trochu som sa obávala... A slniečko ani monky tu nie sú, žeby ma podržali. Dík, Vavi :grinning: :wink:
20. feb 2010 o 16:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
vavi, inak piskotka sa ti znova rozhybala? joj zavidim! :dizzy_face: alebo to bude tym mojim bruchom/sadlom? - ten moj pipik sa sice cini cely den, kedykolvek si sadnem, hybe sa :grinning: ale maaaalokedy to vidno na bruchu zvonka.
dokonca v 90 pripadoch zo 100, ked poviem MM, aby prilozil ruku na brucho, ze kope, tak maly prestane! cize teraz to uz vyuzivam inak: ked uz kope a chcem ho ukludnit, tak poprosim MM, nech pouzije ruku a maly je hned v klude :grinning: :grinning:
20. feb 2010 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vavi, jasné, ale je fajn, že aspoň sušený cesnak občas dáš. Tak s tými polievkami postupne začneme :wink:

vám závidím tie kopance a votrelcov :grinning: :grinning:
20. feb 2010 o 16:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
20. feb 2010 o 16:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
hehehe tam je toho viac fajneho...
cierne vlasy, cierna tvar, v ruke cierna stetka...
to je ujo kominar, neboj sa ho betka :grinning:

uz viem, co si zozeniem a budem pustat teovi :grinning: :grinning: :grinning:
20. feb 2010 o 16:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Shaar hej rozkopala sa od vcera :slight_smile: a mimochodom aj hercova ruka na nu posobi ukludnijuco :grinning:
Siou nebooj, este budes nadavat ked ti tvoje votrelča tak fajne kopne do mechura, ze si az cvrknes :grinning:
20. feb 2010 o 16:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaar, zlatá brána vyšla nanovo na cd pred pár rokmi :wink:
20. feb 2010 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a inak som pri vás pracovala, musím spraviť jednu vec na pondelok, tak som zvedavá, ako dlho to budem takto robiť :grinning: Ale do večera času dooosť a stačí výcuc na stranu :grinning: :sunglasses:
20. feb 2010 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
hej, vsimla som si tam obal :slight_smile: googlim, mozno sa mi podari stiahnut nieco :slight_smile:
20. feb 2010 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaar, tú syrovo-cesnakovú omáčku robíš ako?
20. feb 2010 o 16:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
siou, no co ja viem? kuknem do chladnicky, co mam. mam syr? smotanu? cibulu? tak oprazim cibulku na olivovom oleji, pridam nejaky taveny syr a smotanu na varenie, korenie, na zaver cesnak. no a potom ked podavam, posypem struhanym syrom. asi. zaruceny recept nemam, improvizujem podla situacie :sweat_smile:
20. feb 2010 o 16:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaar jasné, aj ja tak a keď je to dobré, tak to potom tak robievam. Ale pýtala som sa, lebo robievam omáčky skôr s nivou, tak som chcela vedieť aký syr dávaš, a či aj smotanu... dík :slight_smile: .
20. feb 2010 o 16:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ja len na skok, ale docitala som vas :wink:
cely byt smrdi od cesnaku - lebo langose :wink:
a idem pomaly do vane, lebo o 18 pride kamoska pre mna a ideme do divadla spolu.
takze by som sa mohla dat do pucu.
a ked ste boli pri tych detskych pesnickach, odporucam este tento kusok - rozpravocku...
strasne som sa na tom pred rokmi chlamala a som si na to vcera spomenula...

http://www.youtube.com/watch?v=zLt9GK6exik
20. feb 2010 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čaum chrobi :wink: na čo idete? Ja sa chystám sa kinokamoškou už dávno, ale keď ja som pri našich divadlách dosť vyberavá :unamused: až nakoniec vyberám veľmi dlho :grinning: :grinning:
20. feb 2010 o 16:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
siou, ideme do mestskeho divadla.
zvyknu tam hostovat nejake ceske divadla, takze aj na dnes sme take nieco vymakli...
listky mame davnejsie.
a spravime si babsky vecer :wink:
20. feb 2010 o 16:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
syr mame doma oblubeny crievkovy Tamino. ale teraz ho uz nekupujem, lebo mi v tehu zacal smrdiet, takze len obycajne/akekolvek syry. ale plesnive su lepsie, to je fakt. a smotanu tiez, nech je to tekute.
obcas robime parenu brokolicu s nejakou omackou a tzv americke zemiaky (cele zemiaky na stvrtky, so supkou opecene a hodne okorenene nejakou zmesou (tajomnstvo MM))

chrob, prajem pekny zazitok :slight_smile:
a mily hlasok :grinning:
MM sa dusuje, ze so synom bude len anglicky hovorit :confused:
20. feb 2010 o 16:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok