Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
22. feb 2010

Prisla som vas len pozdravit - tato nakoniec dosiel, takze mala izba vypratana, boli srandy ked on po vybratom zlcniku a ja s obrovskym bruchom sme tam fucali pri polickach 😀 ale vsetko pomaly a opatrne, samozrejme....
Idem malovaat, tak caute vecer 🙂 ideme jak piily 🙂

bibi24
22. feb 2010

Vavi, ty a malovat? Sama? 😕 A co, cely byt, alebo len nejaku cast? Tak napis, ake farby, ma zaujima...a opatrne 😉
pa

chrobulka
22. feb 2010

stiham sa len najest popri robote a teraz som kavu dopila, takze idem makat dalej.
nejak sa mi tu toho nakopilo...
koniec mesiaca, u nas klasika hektika...

shaar, pekne sa staras a beries ohlad, to sa mi paci 😉
a s tou krvou a motkanim sa v zilach s ihlou, to sa mi raz stalo, ked som bola darovat krv, ze ma nevedela s tou tucnou mega ihlou na odber sestricka napichnut, tak sa mi tam vrtkala. ale to si predstav skor ihlu hrubky hacika na kackovania... ziadne odberove tenucke ihlicky 😉

vavi, a na ako malujete? aj tie nalepky idete davat?
vy ste ake duo bacarra s tatkom? jeden lepsi ako druha 😉

siouxie
22. feb 2010

chrob chichichi yes, sir I can boogie 😀 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=7fGedKNUQu0
nellie_
22. feb 2010

um carija juchajdaaaa 😀 😀 😀

este pol hodinu a koncim.. dnes mam veru dost.. som si rano povedala ze dnes flakacka ale prd
makovy... 😠 😠
sa mi to nakopilo vsetko zrazu a zamakala som si riadne... 😅 neplanovany prudky rozbeh 😀 😀

siouxie
22. feb 2010

nell 😀 tak nech ti to už rýchlo uletí a môžeš ísť domov oddychovať... carija juchacha 😀

bibi24
22. feb 2010

Ja tiez uz iba polhodku, ale este ma caka taliancina. A potom hura domov, lebo citam Strateny symbol a je to fest napinave 🙂

Siou, ty ako, pracujes?

siouxie
22. feb 2010

bibi, talianske pondelky? 😀 😀

ja som dnes bola chvíľu v škole, potom som si predpripravila knečne demikát a teraz netrpelzivo čakám mužíčka, aby som ho mohla dokončiť a podávať 🙂 . A potom začnem pracovať 😀

bibi24
22. feb 2010

Siou, talianske pondelky a stredy 🙂 ano.

Mnam, demikat lubim 😵 Ale este som to doma nevarila, musim niekedy vyskusat. Dnes je tu ako mrtvo, vsetci pracuju a rozkecaju sa zas vecer, ked ja budem chystat veceru, kecat s drahym a citat Symbol 🙂

Siou, vy sa chystate aj na dalsi pokus, alebo pre teraz to nechavate tak?

siouxie
22. feb 2010

bibi, chystáme, musíme... ale nechcem to uponáhľať, myslela som si si, že pôjdem už teraz v marci, ale ešte to o pár týždňov posunieme. Chcela by som dať o mesiac-dva spraviť m. ďalší spermio, či zabral agapurin, ktorý odporučil doktor Kočí. Vlastne ešte predtým chcem dať spraviť čo najviac vyšetrení aj sebe, v rámci preventívky a možno aj iečo navyše, na čo ukecám obvoďáčku... Aby som vedela, v akom stave je organizmus po tej prvej pálke.
A musím to niekde vpasovať do môjho rozvrhu, aby to bolo už asi po diplomovke apred štátnicami.

bibi24
22. feb 2010

Jasne, chapem...ved aj my musime, aj ked radsej by som nemusela, ale tak co uz... 😖 My chceme keby sa to stihlo niekedy maj/jun...ale uvidime. Tiez teraz este riesime vselijake vysetrenia, uz mam toho fakt dost.
A mna mozno este caka laparka, mam trvalo maly neprasknuty folikul na pravom vajci 🙂
Tak som zvedava fakt na ten spermio, ze ci sa nieco zmenilo....

Moj drahy ide teraz v utorok na spermio k jednemu znamemu, tak som zvedava nakolko budu vysledky podobne spermiogramu z Caru. Ak budu lepsie, tak aspon viem o co im tam ide...ak budu podobne, tak budem kludna, ze nas aspon neodrbavaju (v tomto). No, uvidime...cele ivf je jedno velke prekvapenie.

siouxie
22. feb 2010

bibi, ja mám práve problém, kam ho na spermio zobrať. ešte vôbec neviem, ako to spravíme. Nosiť to nechcem nikam, mám skúsenosť, že máme hroší výsledok (je viac v sterse, ako v care v tej miestnosti 😀 ). Tak neviem...

Ja som si povedala, že skúsim absolvovať čo najviac odberov a vyšetrení, lebo som síce stimuláciu aj všetko okolo znášala perfektne, ale práve preto chcem vedieť, čo sa vnútri deje. Ak bude všetko ok, tak potom to už nebude tiež ďalej odkladať, čas beží... 😒

bibi24
22. feb 2010

My sme zase mali lepsie vysledky po odbere doma, ale je to asi velmi premenlive a zalezi od konretneho cloveka, dna, stresu a bohviecoho este.

Tak si budeme navzajom drzat palce...joj, keby to tak vyslo 🙂 😵 Ani si to neviem predstavit, ale niekedy sa zasnivam aj ja 🙂

Tak zatim pa Siou, idem sa taliancinovat 🙂

siouxie
22. feb 2010

jasné, budeme, predpokladám, že budeme chodiť do fc približne v rovnakom čase 😀
pekný večer 🙂

bublinka11
22. feb 2010

Ahojte kocky, tak ja mam totalne nestihacky...strach a hroza a to som sa na vas dnes velmi tesila...
Siou mozem sa spytat, ake vysetrenia ides absolvovat? A ides sa na ne vypytat u Dr alebo ako? Ze by som aj ja skusila, ak dostanem MS...lebo dnes uz ma pobolieva typicky PMS brusko, tak zacinam stracat vieru a nadej ☹

siouxie
22. feb 2010

bubli, neblázni, nestresuj... vieš ako tu všetky hovoria, kým sa nemaľuje, furt je nádej 😵 .

ešte neviem na šo všetko ukecám lekárku, ale na ultrazvuku prníkov som bola, dvakrát po ivf mi robili aj kontrolný utz vaječníkov, robili ster na chlamýdie, ureaplazmy... od obvoďáčky chcem klasickú poriadnu preventívku krv (biochémiu, krvý obraz...), moč, možno ju poprosím aj o odoslanie na endokrinológiu (na normálny horm. profil niekoľkokrát za cyklus) a ešte s a s ňou chcem poradiť, čo by mi odporučila.

inak, som na teba práve myslela. 🙂
Trocha som sa zapozerala do jedného gréckeho filmu - Urania, videli sme to nedávno v českom dabingu a teraz to na chorvátskom hbo beží v gréčtine 😕 😀. Tak som si zaslintala... Je to veľmi milý film, také retro odohrávajúce sa na malom gr. ostrove, o partičke malých chalanov, čakajú na prvý televízor (pre celú dedinu 😀) a pozerajú nakoniec pristátie na mesiaci v priamom prenose 😀.

nathali
22. feb 2010

ahoj holky 🙂
vavenka tak som rano skusila namerat teplotu jak si poradila a bola stale 37,0 🙂 tak som zvedava co sa stoho vyklube 🙂

vavenka
22. feb 2010

Krat, krat, na dvakrat, 😀
Siou dostanes po holej, uz 2 dni si to pohmkavam, ako taky debil 😀

No hlasim - izbietka vyzera super, hercovi som zatajila ze sa dnes maka (vedel len o povodnej verzii, ze najskor od zajtra) - takze bol hoodne vyplaseny ked dosiel z roboty 🙂
Este ma dnes caka jeden nater poslednej steny - to je tak na hodinku, a je vymalovane 🙂 zajtra este pride tato ostadit listy z plavacky, podavame nabytok, navrta sa garniz a hotovo 🙂 ja sa tak tasiiiim 🙂

Nath fajna teplotka, kedy testujes? 😉

Inak k tomu SPG - ja tomu nejak moc neverim, teda jasne, ked vyjde diagnoza ze nieje ani jedna dobra spermia, alebo nieje ziadna spermia, tak je pruser..... Ale tie percenta, ktore sa robia z jedneho "vyronu", su podla mna hrozne skreslujuce...... Teda my sme zivy priklad, ked hercovi vysli hodne zle % aj pohyblivosti aj morfologie, a ten vysledok som niesla mojej gyndoske uz ako tehotna 😀 a to som ho pred vysetrenim 2 mesiace dopovala profertilom 🙂

nathali
22. feb 2010

vavenka vy uz mate vymalovane?? no to pozeram 🙂 sak sa malo az zajtra no takj to je super ze uz mate skoro hotovo ty si ale akcnaa 🙂
noo neviem kedy ale asi este pockam chvilku a potom kupim testik aj ked som sla s prace chcela som kupit testiky ale doma by mi nevydrzali dlho so hroznaaa 🙂

siouxie
22. feb 2010

vavi, aká šikulka! sa priznaj, robila si všetko preto, aby si nemusela písať úvod...čo? 😀 😀 😀

ha, aj ja si spievam, ale ja som sa ním aj nadžgala, jak taká kŕmna hus 😀 zožrala som dva plné taniere (asi hodinu predtým som obedovala mäsko s ryžou) a ešte by som si dala, keby zostalo. ale m. spakoval 3, takže už nič nie je 😀 😀 Je to veľká dobrota, budem robievať oveľa častejšie,

pipiiiii, neváhaj! a je super aj táto jednoduchá verzia (bez zemiakov a slaniny 😉 😎 ).

no vavi, chápem prístup takých, ako si ty, shaar a podobne. Z jedného zlého spg by som určite závery nerobila, dokonca ani z dvoch.
Ale je fakt dosť rozdiel - absolvovať 4-5 spg s podobným výsledkom. Samozrejme s časovým odstupom /min. 3 mesiace/ a tentokrát napríklad aj po medikamentóznj liečbe (ale len taký chabý pokus, lebo to nie je priamo "liečba" problému, ale skôr pokus o jeho zjednodušenie). U nás nikdy percentná ani nehrozili, u nás išlo o kusy, ktoré boli ako tak živé a pohyblivé. Takže, ak sa niečo zmení k lepšiemu, bude to uveriteľné, keďže ide tuším o piaty spermiogram...

nathali, držím palce! 😵

vavenka
22. feb 2010

Siou jeej ten uvod mi nejak vysumel 🙂
Tak ale nestiham ani zajtra, ani v stredu - tam mam na plane tie vybavovacky, co som neabsolvovala, ked mi doslo v buse zle..... Tak neviem neviem 😅 😅 😅

Siou no tak to uz je iny pripad samozrejme, vasa situacia....

Takze demikat sa vydaril? Musim aj ja spravit niekedy mnami 🙂

Nath no ze pochybujes, cs, ja som taka sikovnica ze az 🙂 (ked sa mi chce - co je ale malokedy 😀 😀 )
Juj tak drzim palce..... Odmeraj aj zajtra rano, dobre? 😉

siouxie
22. feb 2010

vavi, vyskúšaj, dokonca sa to robí síce s cibuľou, ale potom sa v recptoch odporúča cez sitko preliať iba vývar z nej (a z rasce s červenou paprikou).
My sme si síce dali do taniera aj z tej cibule, ale kto nechce, nedá si. A opiekla som čierny chlebík na kocky... nemalo to celé chybu 😵

nathali
22. feb 2010

vavenka ja viem ze si sikulka o tebe pochybovat ???to nieeeee 🙂
hej aj rano odmeram ale to nevadi ze to bude skor??rano o osmej mame poradu 😠 sefka si zase vymysla kraviny
baby a co to varite??

siouxie
22. feb 2010

nathali, ja som robila demikát a práve som zistila, že ešte zo dve lyžice v mise stále sú, tak odbieham uchlipovať. 😀 a tom si práve spravila na večeru fit chlebík so syrom a bielym obráteným strikom 😀 😀

bublinka11
22. feb 2010

Caute 😉 Sioux, dakujem za info...ja som relativne v pohode, len ked vsetko sa deje presne ako kazdy iny mesiac, ani len tie kozenky ma nezacali boliet 😠 akoby som ich ani nemala 😀 tak preto sa radsej zmierujem s vysledkom...ale s MS takisto neratam 😀 uvidime cez vikend...
A o filme som nepocula, ale uz som hlasila mm, nech sa pokusi stiahnut, ak to pojde, juuuj nech uz je leto...chystate sa tento rok niekam?
A dusim cervenu kapustu, uz pol hodinu a nic sa nedeje, snad to zmaknem 😉

siouxie
22. feb 2010

mňám, zase je tu kapustááá 😀 😀 a ja som ju stále nemala 😒 trúba som 😀

bubli, nájdite si to, je to veľmi chutné, milý príbeh, krásna gréčtina, vtipné a sem-tam aj more vidno 😀 😀.
no, m. pizúka už dva mesiace, tak hádam pôjdeme... 😀

nathali
22. feb 2010

noo my este nevieme ci sa dakam pojde ale uz sme sa chystali minuly rok nakoniec nam to nevyslo tak snad uz tento rok to vijde 🙂

bublinka11
22. feb 2010

Ja tento rok neplanujem zatial, lebo pevne verim, ze uz teda otehotnieme 😀 a mam uz aj nahradne plany, keby teda aj...tie zalezia od toho, v akom stadiu budem v lete 😎
A kapusta...na obed som mala od mamy sutolicu, aj vcera, zajtra mam cervenu kapustu, no crievka moje opat namaham 😀

siouxie
22. feb 2010

bubli, ty si od Maríkovej? 😀

bublinka11
22. feb 2010

Od Marikovej? 😀 Tam ziju ludia len na kapuste???
No ja veru nie som, ale tetu mam odtial, ze by sa to prenieslo? 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre