Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
24. feb 2010

nathali dobrú a držím ti palce 😉 😵

vav, ešte mi napadol perník, je to absolútne primitívny a strašne dobrý (a ako inak vlhký! 😀 ) koláč. Robím na vianoce za dva plechy, väčšinou som jeden dávala ocinovi a bráchovi. Mám ho od starej mamy a ide tam 400 g hladkej múky, 300 gramov práškového cukru (môžeš aj kryštál, len budeš ldhšie miešať), 1/2 l mlieka, 2 dcl oleja, 2 celé vajcia, 1 polievková lyžica sódy bikarbóny, 3 lyžice kakaa, 1 lyžica mletej škorice, 3 lyžice lekrávu (najlepšie slivkového), 1 prášok do perníka a hrozienka,
Všetko sa to dobre vymieša a vyleje naplech, pečie (cca 170 stupňov).
Po vybratí sa môže jesť, alebo dať narch lekvár (pikantný, najlepšie ríbezľový) a poliať rozpustenou čokoládou na varenie.
Len predpokladám, že ti budú chýbať ingrediencie. Ale inak je to strašne ľahké...

siouxie
24. feb 2010

lekráv je lekvár... 😅

vavenka
24. feb 2010

Nath dakujem, ale mam len hladkuuuu 🙂 🙂

vavenka
24. feb 2010

Siou hehe 🙂

No okrem prasku pernikoveho by sa ostatok aj nasiel, ale ja niesom moc na perniky.... ale je to super, len zdzabat do kopy a vyliat na plech - to sa mi paci 😀 😀 prosim ctrl c a ctrl v a do IP, dakujeeem 🙂 🙂 aj s udajom ako dlho to piect 😉

siouxie
24. feb 2010

vavi, ale to nie je taký perník ako poznáš z obchodu tie malé balené perníky na desiatu 😀
to sa tak volá, ale chutí to trocha inak, ver mi 😉 Veď vyskúšaj a uvidíš.
Ako dlho sa to pečie neviem, tipujem tak pol hodinu, ale to uvidíš, lebo sa kraje trocha oddelia od plechu. Prinajhoršom pichneš vidličkou do stredu 😉

vavenka
24. feb 2010

Siou jasne, to si mi pisala aj pri tortovom korpuse a nic sa neoddelovalo a ked som pichla do stredu tak to splasllo 😀 😀 a potom sa to prilepilo na ten plech a stred bol nedopeceny 😀 😀 ja potrebujem exaktnu informaciu 🙂

vavenka
24. feb 2010

Siou dakujem velmi pekne 🙂 skoda ze nevies priletiet a dozerat, ked pacham v kuchyni tieto moje pokusy... Najhorsie je podla mna, ze neviem ako ma to cesto vyzerat, ked ho robim...... Kebyze mi to ma kto ukazat, hned by sa lepsie ucilo piect 😉

siouxie
24. feb 2010

vavi 😀 Pichať by sa nemalo, ale tak vždy lepšie, ako mať nedopečené cesto. A vždy do stredu, lebo kraje sa upečú skôr. Tak ak nemáš čistú vidličku, ešte je nedopečené.

Ale toto by sa malo piecť max. tých 35 minút, takže po tomto čase to nedopečené mať nebudeš. Som to hľadala na nete, že koľko to bežne pečú, lebo ja to fakt neviem 😀

vavenka
24. feb 2010

Lekrav, ake pekne slovko 🙂 🙂 no a uz mi pretravilo, a prieser je na svete 🙂 kcem daco sladkee 🙄 🙄

siouxie
24. feb 2010

ešte som zabudla, cesto daj na papier na pečenie alebo na vymastený a múkou posypaný plech 😉
vavi si vymiešaj bielky s cukrom 😀 😀

vavenka
24. feb 2010

Siou bielky bleee 🙂 ale ked som bola mala tak mi mamka miesavala zltky s cukrom, mnamka 🙂
Uz asi prezijem, posledny cas mam pocit ze herec dost zazera ked maskrtim, asi sa boji ze sa mu rozpadnem 😀 ale tak nie kvoli nemu si teraz uz nedam, zas musim sa troska krotit...

Hej, pri vanilkovych rozkoch som zistila ze papier na pecenie je genialna vec, pomaly ani plech potom nemusis umyt 😀 to sa mi paci, mne od prirody lenivej osobe 😀

Zajtra idem do mesta, dufam ze sa nezopakuje scenar z posledneho pokusu a nikto sa za mna nebude musiet modlit 😀 a uz som si aj dojednala v piatok odvoz, idem konecne pozriet do prace 🙂

siouxie
24. feb 2010

vavi, no žĺtky sú lepšie, to je pravda 😀

tak si dávaj pozor zajtra a dúfam, že už také psychedelické zážitky nebudeš mať (myslím modliace sa "záchrankyne" 😀 ). ale nie, dávaj si pozor a veľmi to s labzovaním nepreháňaj.
tak pekný večer ešte 🙂 .

shaarka
autor
25. feb 2010

dobre rano 🙂
vcera sme s mamkou boli u nasej znamej, anesteziologicky, popytat sa co-to okolo porodu. vela som sa nedozvedela 😀 mam rada ucelene systematicke informacie, ale ked tie dve (myslim mamka a teta) zacali kvakat, tak som sa uz odpovede nedockala 😀 😀 v kazdom pripade bude kontaktovat jednu porodnicku, ku ktorej chcem ist rodit, tak som zvedava, ako sa to vyvrbi. lebo este hrozi, ze MUDr. bude akurat vtedy robit akusi atestaciu 😒

musim uz aj ja nejaky kolac v novej rure vyskusat, i ked skor ma laka myslienka na domacu pizzu 🙂

dnes bude perny den, chystam sa na nakup, na postu (dve rozdielne miesta!), do vane (konecne s penou, trosku relaxu), potom naplanujem logistiku miernych uprav a prenasania paksametov a nabytku, a podvecer zeby cvicenie? to si este nie som ista, nepojdem tam s plnym nosom predsa, nie?
zajtra mame mini zurku, pridu kamosi, tak sa tesiiiiiiiiiim 🙂 sice pre mna chlastacka nebude, ale nejak som si uz za tych par mesiacov zvykla, ze ja sa len pozeram 😎 😀 😀

vavenka
25. feb 2010

Chojte 🙂

Tak sme vychrali 😀 sa tesime 🙂

Ja idem do mesta, tak zelam pekny den vsetkym 😉

Shaar juj vana je dobry program, ja som mala vcera, som tam rochnila asi 30 min, v poslednej dobe mi to robi nenormalne dobre 🙂

A snivali sa mi same neslusne veci, a herec tam nebol 😀 😀

nellie_
25. feb 2010

ahojte... 🙂 🙂

veru riadny adrenalin to bol... 😎 ja som bola normalne dojata, ze ked dali ten posledny gol tak ja som mala slzy v ociach.. 😅 MM sa mi smial ze ake vlastenecke precitenie.. 😀 😀 😀
v sobotu vstavame o 3,30 aj keby co bolo 😀 😀 😀 😀

bublinka11
25. feb 2010

Ahojte kocky 🙂 bol padnuty konik, ze?
Ano vyhrali smeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😀 skoro som zmeskala do prace!!!
Pocujte, kucharsky kutik malinky....vie mi niekto poradit recept na cestoviny s krevetami???

nellie_
25. feb 2010

ahoj bubli.. 🙂
hej daco bolo s konikom na chvilu....
ja krevety nemam rada, takze toto ti neporadim... 😀 😀 mne to vizualne pride nechutne tak to nekonzumujem.. je to ako tie velke larvy co jedia cernosske kmene 😀 😀

vavenka
25. feb 2010

Nell kokso ty mas ale opiy presne, az ma naplo 😀

Mam dalsiu kombinaciu - kysla smotana + vanikovy cukor + jahodovy kompot; + kava s mliekom a KONECNE som pobehla 😀 (teda uz som to tam dusila od pondelka :D )

nellie_
25. feb 2010

joooj vavi ja som musela bezat len som si precitala tvoju "pohanaciu" kombinaciu 😀 😀 😀

no ale tak ved ono to tak vypada... neporadim si.. 😀 😀 😀 moze to chutit akokolvek genialne ja to do huby nedam.. 😀 😀

vavenka
25. feb 2010

Ja mam tiez taky blok, co sa traslavych veci tyka - mi to pripomina sopel 😀 (mastne maso, drzky, aspiky, kozky z vareneho kurata, kozky z pudingov, mlieka a podone veci 😀 )

nellie_
25. feb 2010

vavi ty si moj clovek 😀 😀 😀

ja to co nechutne vyzera do huby nedam..a vymenovala si presne vsetko co neznasam.. 😀 😀 😀

mne dokonca vadia aj musli v mlieku lebo vyzeraju pomiovito... ale v jogurte je to v pohode... 😀 😀

bublinka11
25. feb 2010

No vidim, ze dnes tu diskusia normalne fici 😀 😀 😀 pada to tu, ale aj tak tu asi nikto nie je...ved kto by sedel za PC, ked vonku je tak krasne, ze? 😀

vavenka
25. feb 2010

Kde je krasne? 🙄 🙄 tu v KE nic moc, ale aspon neprsi, vsakze 🙂

No hrdinka som, ze jake plany na dnes hehe, teraz som sa prepbrala z obednajsieho spanku 😀

Migam do toho mesta.....

bublinka11
25. feb 2010

Vavi na zapade je nadherne slnecno, 12 stupnov!!! Posielame pomaly aj k vam!!! 😉

siouxie
25. feb 2010

bubli, už 14! 😀 😀 😵 papa, ja zase bežím.

bublinka11
25. feb 2010

Siou u vas tolko??? 😀 😝 a kam furt utekas, ake je to tu dnes smutne... 😔

siouxie
25. feb 2010

bubli, no v tejto chvíli je u nás 15 😀 😝 . Utekala som do obchodu, varím práve špagety (anax 😉 ).
Doobeda som písala, na obed sme vybehli s pesom do lesa (skoro som sa upiekla 😲 😀 😀 ). Teraz chvíľu poodychujem, spravím tie agliáče oglióče a potom zase pracovať.
Ale zistila som výbornú vec, mám dosah netu cez router až v záhrade, netreba žiadny zosilňovač, tak sa tam hodlám presunúť čo najskôr, keď bude bývť už takto príjemne... 😵

Bubli a ty ako? Zajtrajšok sa nebezpečne blíži... 😵 😵

slniecko77
25. feb 2010

ahojte,ja som na kurze..celkom zaujimave, snad sa mi podari vas potom docitat 😉 vela zaujimavych ludi xixi

bublinka11
25. feb 2010

Siou co ty robis, ze nic nerobis furt 😀 😀 😀
A ides robit agliace? Supnite aj mne recept, ja som musela googlit tie s krevetami 🙂
Siou zajtrajsok sa blizi blizi, ale blizi sa aj mrchata...lebo brucho brutal bolelo aj vcera, aj dnes rano, teraz je klud, ale teplota zacala klesat, zajtra najprv otestujem teplomer a ked nahodou sa udrzime, tak skusim test. Ten je uz netrpezlivy, ved ho setrim asi 3 mesiace 😀 😀

shaarka
autor
25. feb 2010

bubli, kde mas graf? 😕

my sme tiez boli s jellou von, kde s ato hrabe na les 😉 ale pustila som ju z voditka medzi blokmi, uz 2.x! a stretli sme mladu labradorku (4 mes.), tak sa ponahanali, este som sa aj zoznamila s panickou sympatackou a vymenili sme si cisla 😀 😀
navarena kuracia zeleninova polievka, upecene 2 stehna a ja sa idem nalozit do vane, pravom mi patri oddych 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre