Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
1. mar 2010

halo ha ha ha, halo ho ho ho, cujte co cujte sa dneska stalo 😀 😀 😀

shaarka
autor
1. mar 2010

zdravim, len sa pochvalim, ze v KE mame uz slniecko! 😀 kraaasna modra obloha, teplucko, no nieco uzasne. uz som aj zabudla, ze nieco take existuje... 🙂

poradna ok, Teo vazi 1670g, ako z tabulky 🙂 pani doktorka trocha zamrzla, ked som jej povedala, ze teda nerodim ani u nej, ani v "jej" nemocnici... zdala sa mi tpoom velmi odmerana. alebo naozaj bola? neviem. nic nechcela o tej druhej nemocke povedat, lebo ze si mam vsetko pozistovat. ze ona nevie. nic. 😒
este sa uvidime 22.2. a potom uz tradaaaa asi az po porode? 😅

jasne, ze na dopravnom podniku som nepochodila, ale zacala som revat, uplne neplanovane a spontanne, ze ake to je nespravodlive... bolo mi samej seba luto. tetky sa sice tvarili spriaznene, ale ze nic nemozu robit.
tak idem pisat pisomne odvolanie. 😒 nic moc, ale 55e im nedam, nic zle som nepsravila.

a pozitivna sprava: z roboty mi vratia dan (ja sa tomu vobec nerozumiem), ale kedze je to nie az taka mala ciastka, tak som strasne rada, velmi nam to pomoze. 😵

prajem krasny den a ja idem vybalovat nakup, dotrepala som 4 tasky! este aj jedna jednozuba cigoska odfarbena mi chcela uz v predajni pomahat s taskami. som povedala, ze netreba, aj ked pomoc by mi bodla. no len neviem, kam by tie tasky niesla ona... asi k nam domov nie 😀 😀 😀

bublinka11
1. mar 2010

Ahojte, ja som sa stavila len vam napisat male info o mne...
tak MS nedorazila, teplota sa drzi, test negativny 🙄 moje telo si so mnou robi, co chce. Dnes som bola na krvi, dostala som dalsi utros a kedze som chcela vediet aj prolaktin, tak vysledky budu zajtra rano.
Tak zatial paaaaaaa

shaarka
autor
1. mar 2010

bubli 😒 😔

bibi24
1. mar 2010

Ahojte kocky 🙂

tak ja po lyzovacke, vylyzovana, oddychnuta, spokojna 🙂 Akurat, ze teraz musim makat a dohanam, co ma tu pockalo.
Ale aspon sa vytesujem z krasneho slnecneho tepleho pocasia 🙂 A z toho, ze dnes idem pozriet nase male krstna 🙂 Jupiiiii....

shaar, som rada, ze vsetko je ako ma byt 😉 Len tak dalej. A som zvedava, ako dopadne story s listkom...dufam, ze dobre pre teba.

Bubli, to cooo?? Na teba som bola zvedava...ale este to nie je celkom stratene, ty co myslis?

bublinka11
1. mar 2010

No...vojna hormonov? Len nech sa to uz vyriesi...k hocijakemu vysledku 😒

madeline
1. mar 2010

haloooooo, všetky spíte? 😲 😲 😲

bublinka11
1. mar 2010

Ja nespim, snazim sa pracovat 😉

madeline
1. mar 2010

ja som dopracovala, uz si totu len odsedim 😉

madeline
1. mar 2010

bubli brali ti dnes krv aj na hcg? kedy budes vediet vysledok?

shaarka
autor
1. mar 2010

ee. ja vyzieram cukriky, kysle, nieco ako PEZ 😀 a ovocne cocky 😀 som si kupila dnes 3 balenia takeho mixu, mnaaaaaaaaaam, navrat do detstva 😀
idu simpsonovci 😵

madeline
1. mar 2010

shaar - tak tebe je, si to doma uzivas, co? 😎

nellie_
1. mar 2010

bubli verim, ze tato neistota je najhorsia... 🙄 🙄
ale neboj, vsetko je presne tak ako ma byt.. 😉 🙂 😵 😵 😵
uz som zvedava na zajtrajsie vysledky.. 😉

bibi takze si sa odregovala troska.. 🙂 🙂

shaar no som ja zvedava ako "pokuta story" dopadne... 😅
super Teo ma uz krasnu vahu... no a ten nakup ty si teda trufnes s tym bruchom trepat 4 tasky... dufam ze neboli velmi tazke... 😕 😕 no cigana by ti veru bola pomohla odniest.. 😀 😀 😀 smer lunik IX 😀 😀

shaarka
autor
1. mar 2010

tasky boli tazke, ale tak ved co, odnesiem kusok, nie? som isla len pecivo kupit 😅 hehe. no ved jasne.

made, no uzivam - tak striedavo. roboty je kopec, vsade bordel, ale tak musim sa setrit, nie? najvacsi problem je so satami, mam ich milion, roky stare, jasne ze aj nemoderne (ale raz sa zidu, nie,), aj take, do ktorych sa isto uz nevojdem (ale CO KED?)... a luto mi je povyhadzovat to 😒

bubli, aky test si robila?

nellie_
1. mar 2010

mnam take cukriky by som si dalaaaaaa 😎 my sme aj s MM čočkoidny prudko.. 😀 😀
ja vzdy povyberam vsetky biele 😀 😀

made ja si to tu tiez uz iba idem odsediet.. 😀 😀 😎
vonku fuka ako debil a ja som si zabudla gumičku na vlasy.. zasa budem jak striga strapata kym dojdem na
bus 😀 😀

madeline
1. mar 2010

ja uz len umyjem hrnceky a idem

bibi24
1. mar 2010

Nell, ano, dobre mi to padlo 🙂 Len ten navrat do prace je horsi, no ale co uz....
S tymi vlasmi to poznam, ja budem mat take iste 😀

Mne sa dnes nechce na taliancinu, aaach jaaaaaj. Este 30 min. a pojdem.

nellie_
1. mar 2010

made aj ja som prave doumyvala 😀 😀 😀
moj kazdo-denny ritual 😎

flamenga
1. mar 2010

shaarka 😲 😲 teda si mi riadnu chuť urobila s tými čočkami, už vysielam manžela do obchodu 😅 🤐

bibi24
1. mar 2010

Ozaj baby, este som vam chcela napisat. Ked sme boli pred 2 tyzdnami na tej genetike, tak sme sa bavili aj o manzelovom spermio, o tom, ze mal hodnotu 4 mil./ml a v Car (po brani 3 mesacnom profertilu) len 500 tisic/ml...a ze preco to tak je a bla bla...no a pan doktor nam povedal, ze ak si chceme overit, ci je to naozaj taka hodnota, ze ma mm prist na spermio. Tak bol (cca 3 a pol tyzdna po CAR) a vysledok - hodnota skoro ako predtym, nieco cez 3 mil./ml.
Tak teraz neviem, ci to zhorsenie tak sposobil Profertil, alebo v CAR troska upravia hodnoty, alebo neviem....
To len tak na okraj 🙂

shaarka
autor
1. mar 2010

bibi, no najlepsie urobis, ak ich pekne po jednej spocitas sama. zaberie to trochu casu, ale verit sa dnes neda nikomu, ze? 😀 😉 😎
flam, ved ja sa podelim... a vies ked ich maju? 150g za 57 centov 😵

shaarka
autor
1. mar 2010

vonku je kraaaaaasne 🙂 aj pes behal nejak rychlejsie 😀

bublinka11
1. mar 2010

Taaak uz som tu aj s vysledkami, sice ich nemam este oficialne od gyndosa, ale dopracovala som sa k nim 😀 : pozitivne je, ze prolaktin mam klesnuty na 19, cize asi nemusim brat tabletky...este zajtra uvidime...negativne je HCG...takze vysadzam utrogestan a cakam netrpezlivo na MS!
Dakujem, ze ste na mna mysleli. 🙂

shaarka
autor
1. mar 2010

bubli, tak hor sa do dalsieho kola. 😵

bublinka11
1. mar 2010

Jasne, jasne...
A kedze je vonku krasne, tak aj moje myslenie sa spozitivnuje 🙂 🙂

vavenka
1. mar 2010

Achojte 🙂

Bubli 🙄 do prdky smrdky, ale tak nevadi, dalsia ovulka je uz o chvilu 🙂

Vanduska ma 1700g, ma sa dobre, je dolu hlavkou, dostala som fotku chodidla 😀 ktore meria 6,19 cm!!! Kokso riadna labka uz ......

A konecne som si bola vybavit rodny list, kupila som Vande satky na ssvadbu, ktorej sa zucastnime 5 tyzdnov po porode 😀 a bola som u dvojickovej a tak som sa cely den premotkala 🙂

bublinka11
1. mar 2010

Vavi tvoja dama si uz teraz zije na vysokej nohe? No ale fakt velke chodidlo 😀 😀 som si bola zobrat normalne centimeter.
A co je tu tak prazdno dnes...hm??? Kde steeeeee?

vavenka
1. mar 2010

Bubli no ja cucim na panelak a popri tom sa mocem po nete 🙂

Inak aj ja som si musela prstami ukazat priblizny rozmer nasho chodidielka 🙂 a vobec netusim po kom by mala mat velke nohe, ja mam 36tky 😀

nellie_
1. mar 2010

helou darling.. 😀 😀 😀

ja sa normalne hanbim ale namotala som sa na farmville.. 😀 😀 viete aka som narobena, doteraz som kopala a sadila jahody a hrozno a hnojila susedom 😀 😀 😀
a asi idem tiez pozerat panelak.. 😎

bubli takze krv negativna... ach jaj... 🙄 ale presne ako vravi vavi o chvilu je tu druha ovu 😉 😎 😵 😵

zuzana36
1. mar 2010

ahojte, vavik, ak ma mala rovnako dlhe prsty, tak uz zacni kupovat prstene v predstihu 😀
bubli, skoda, ale paci sa mi tvoj pristup-mohlo by byt aj horsie i ked ?!
no a ja mam dnes pekny den, doobeda kozmeticka, potom maly nakup, obed s manzelikom a s detmi a maminou sme si pohodlne v obyvke pozreli film 2012. a to sme este stihli odpravit navstevu. a adus sa stihol zlomit zubok, tak zajtra nas caka zubarka.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre