Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

flamenga
3. mar 2010

tak... a mám klávesnicu plnú slín 😀 .... a na mňa poškuľujú v chladničke len dukátky 😲 😒

pipimiska
3. mar 2010

ahojteee 🙂 ..ja som pisala do tretej rano,potom som si lahla a zaspala o piatej rano a spala do pol tretej 😝

zuzana 36,no parada,si ma potesila 😅 tedaaa ja uz nemam cas vydumovat po novom kociari 😅
aa ten jane mne sa paci jane rider,ale ten nema tiez bohvieake kolieska skor imidzofka.. 😒

shaar,aa co za kombinaciu si vymyslela?minule som sas ta pytala,lem si asi zabudla,ze akeho dr ti odporucali v novej nemocke???

vave,mnnnaaaam bryndzaky,ale neviem sa prinutit riskovat,mala by som strasne vycitky 🙄 joooj ale milujem i ch 😵

..dajaka som polo nachladnuta,take cudne,ze necuri mi z nosa,skor jemne zahlienena,tecu do hrdla,poctivo vypluvam,nikto ma pri tom nevidi 😀 aaa kycham 😒 asi si zbehnem po nejake homeopatika,snad budu mat aj na hlieny ..
aaa dnes nerobim vobec nic,budem sa iba vyvalovat a netovat,aaa snad uz aj nieco objedam pre drobca 🙂

zuzana36
3. mar 2010

no mna raz zastavili policajti za prekrocenie rychlosti, ale nemali ma zameranu-nastastie,tak som sa hadala, ze urcite nie a vo vodicaku mam napisane,ze musim mat okulky, tak som povedala, ze iba cez den a to slnecne. a ked som odchadzala, tak som bola taka rozklepana,ze som si zabudla zapnut svetla, tak ma predbehli a vsetko islo odznova a ja, ze naco, ved svieti poulicne osvetlenie. tak sa zacali rehotat , ze to este nikto na nich takto nesiel, tak ma nakoniec nechali,ze nech idem a dali sme kavu na druhy den. 😀

pipimiska
3. mar 2010

zuzka 😀
...a ta kamoska mala teutoniu cosmo,lebo je aj spirit a mistral 😉

zuzana36
3. mar 2010

fuuu, to neviem, ale pokusim sa zistit

zuzana36
3. mar 2010

pipimiuska, je to cosmo 🙂

shaarka
autor
3. mar 2010

co co co?
jaku kavu na druhy den? cestnou kontrolou? 😅
😀 😀 😀

pipi, ako ti mam povedat farbu? no:
sedacka tehlova, strecha hraskova zelena a drziak tyrkysovy (svetlomodry) 😅 to sa mi paci hadam najviac. potom su aj ine kombinacie, ale neprakticke (svetle alebo cierne). ale super farby, fakt. 😵

vavenka
3. mar 2010

Pipi zrejuce a nepasterizovane mliecne veci sa nesmu kvoli moznej listerioze, ktora sa ale tepelnou upravou zlikviduje 😉
Takze odkedy som tehotna, tka bryndzu predpripravujem tak, ze ju zmiesam so smotanou na varenie a necham prevriet....
A tym padom nemam preco mat vycitky - to iste plati aj o nive na ZAPEKANYCH cestovinach, porpripade na pizzi...

Zuzka ja noky v cestine viem co su, pelisky som videla - ja som ti pisala ako volame tie neprave halusky my u nas doma 😉 a na takeho "halusky" sa mi bryndza moc nehodi 😅

V kazdom pripade dnes sa mi nenormalne podarili, herec si dal 2 taniere !!! a obaja tu odfukujeme 😉

Inak pipi by si sa cudovala, kolko uz ludi ma fialove steny 😀 napriklad aj dvojickova, ma potom obvini ze sa opicim 😀 ale aj tak vazne rozmyslam aspon nad jednou stenou takej nejakej svetlo fialovej farby 😅

pobezka
3. mar 2010

ahoj shaarka, prepáčte že vám skáčem do rozhovoru...ale dnes som testla /síce poobede/ a NIČ ☹

teplotku som dnes nemerala

nellie_
3. mar 2010

aj ja chcem fialovu spalnu 😵 😵 😵
mne prave MM predhodil vzorkovnik s milion farbami a teraz akoze si mam vybrat.. 😅 😅
ja potrebujem aby bol z kazdeho odtiena 1-2 druhy a nie tu je ich aj 8 😀 😀 😀

a idem robit drahemu sedvice zapekane len cakam kym este dorobi na byte... 😎 😎

a maminka si vari tzv. "fučku" 😀 😀 😀 😀

zuzana36
3. mar 2010

shaarka, no ano a aka bola sranda
vavik ja som ta pochopila, len som napisala nase ponimanie 😀

zuzana36
3. mar 2010

tak sa majte yatial, idem poyerat chces ma chcem ta, tak pa

nellie_
3. mar 2010

zuzi to je super film... 😉 😎 😀 😀 ja milujem gerarda butlera...a tam hra takeho drzaka drzeho 😀 😀

nellie_
3. mar 2010

ja sa chystam ku svagrine, len cakam kym dojde MM nech mu tie toastiky narobim... 😎 😎
kamoska mi poslala pre nasho maleho po jej malom tenisky Nike a take chutne sandalky a slapky na leto tak to pojdem svagrine zaniest... 🙂 🙂

siouxie
3. mar 2010

dobrý večer 🙂

vidím, že ste sa tu navzájom dnes zvádzali 😀 (zviesť a zviezť 😉 😀 😀 ).
Ja som šofér ako vav, už ma to veľmi nevzrušuje a už vôbec nie v ba 🙄. Kedysi som jazdila týždenne do prahy a do viedne, zážitkov mám až priveľa. Sem-tam ešte idem dlhšie trasy po európe, keď ideme do Grécka alebo do Chorvátska, ale keďže mám doma vodička-úchyláka, ktorý sa v tom vyžíva, niekedy ani nemám šancu.
Najmä v extrémnom počasí a v noci, to si doslova krochká blahom, a to mu teda s radsťou volant prenechám 🙂.

Vavi ako halušky? Moja reč, najlepšie sú domáce zo zemiakového cesta. Ja žiadne tie polotovarové výtvory nekupujem, sú to chabé napodobneniny. A teda halušky s kakaom mi pripadajú niečo podobné ako špagety s kakaom 😅 😅 😀 (chrob 😉 ).

flam, ráno som čítala, že sa ti po zubárke uľavilo, takže už je úplne fajn? 🙂

vavenka
3. mar 2010

Siou halusky boli uzasne 🙂 a dokonca som celkom odhadla aj davku, nebudeme ich musiet jest 3 dni 😀 teda zohrievane uz niesu bohvieco.....

Ty si mala aky den? Ja som konecne vyplnila to danove - myslite ze tam budu mat stranku aj vo stvrtok, na danovom? Lebo v piatok nebude cas, chystame sa malovat spalnu - nakoniec asi dam kombinaciu fialkova/kapucino.... A do obyvacko kuchyne potom pojde taka ista fialkova, ale so zelenou.... Co vy na to?
Kapucino - take ako do spalne - pojde aj do chodby a este neviem co WCko a kupelna - mame tam zial par m2, kde niesu kachlicky 😖

siouxie
3. mar 2010

Vavi, téda, aj ti závidím 😀 Ja robievam ako pre armádu, ak ostanú (nezmiešam hneď všetky s bryndzou) tak ich tak podpečiema a potom sú fajnové 🙂 Ja som halušková, na to ako ich málo robím, by som ich jedla aj obdeň 😀 .

a hádaj, čo som kúpila? Bryndzu na demikát 😀 . Zajtra spravím, ledva zaspím, ako sa naň teším 😀

Ja som sa mala fajn, doobeda som sa trocha hrabala vo výskumoch, potom okolo poludnia sme boli s pesom na Kolibe, potom som zase niečo porobila a bola som konzultovať, resp. odovzdať veci k prieskumu.
Mám dilemu, či vyvtorím online dotazník, čo by bolo asi najšikovnejšie, alebo obyčajný, ale ten by som musela posielať mailom.
Asi aj pre vás by bolo lepšie, keby som len niekam hodila link a vyplnili by ste ho online 😅

Vavi, farby vyzerajú zaujímavo, ak máte svetlý byt, viem si to predstaviť 🙂 .

shaarka
autor
3. mar 2010

vavi, no teeeeda! vy ste to vzali teda pekne farebne 😎 ja som presny opak, ja len bielu, bielu, bielu, max. kombinaciu bielej a nejakej sytej plnofarebnej 😒 😀 😀 😀 ale myslim, ze ked k vam pridem na navstevu, bude sa mi to isto pacit 🙂 ale ja si skratka asi netrufam do niecoho, co sa tak skoro neda zmenit 😀

aby sme dnes boli uzitocni, tak prave triedime veci a vymyslame, kam do akej skrine co dame a MM nosi kopu veci do pivnice 🙂 len neviem, kam strcim moj bicykel 😒 ludia, co byvate v panelaku, kde ho mate? v pivnici? na balkone?? alebo? este je tu kocikaren, len neviem, ako je to tu s elementami, co si zvyknu privlastnit to, co im nepatri... 🙄

siou, bola som s jellou von a nasli sme si miestecko (sice na kusku je neoplotene detske ihrisko, ale tak co uz), hovienka zbieram a jella si nasla aj kamosku, s ktorou sa vyblaznila 😵 domov sme isli ciastocne aj bez voditka, pri nohe 😵 😵 😵 joj taka som rada, klop klop klop 😎 😵

nathali
3. mar 2010

ahoj baby 🙂
jeeej halusky mnaaaaam 🙂
vavi to vyzera pekne my mame kupelnu zlto zelenu a nikdy by som nevrila ze to moze vyzerat tak dobre

vavenka
3. mar 2010

Siou tak celkom plodny den za tebou 😉

No mne je jedno s tym dotaznikom, vyplnim ti ho tak citak 😉

Joj no prave ze byt nemame az tak svetly, kedze sme na prizemi, tak mame vacsinou zatiahnute zaluzie, tiez si uvedomujem ze zeleno-fialova je dost tmava, bude treba vybrat citlivo odtien zelenej.....

Juj ten demikat urobim isto aj ja, len to ze neviem co don, kedze cibulu ee, a este nikdy som neprazila pecivo do polievky 😅 ale dostat aj kupit take krutonky, ci ako sa to vola, nie? Co sa dava ako "posypka" na polievky 🙂

siouxie
3. mar 2010

shaar, aká frajerka! 😵 😎

vavenka
3. mar 2010

Shaar gratullakog k jelle, sa tesime ze si tak suprovo zvykla 🙂

Nath zltozelena je tiez super, tu mam v spalni v mojom byte 🙂

vavenka
3. mar 2010

No a co sa tych faribe tyka - ratam ze tu budeme este tak rok a pol a potom sa stahujeme, takze ak naaahodou to nebude uplne podla predstav, tak to nejako prezijeme :D

shaarka
autor
3. mar 2010

krutonky, mnaam 🙂 my sme mali dnes fazulovu s hriankami 😀 cesnka, kazdy den len cesnak... 😝

siou, no veru. trocha aj frajerila, vrcala a chudak kamoska si furt lahla na chrbat a vytasila susku 😀 a jella zjezena ako dikobraz. naberala sebavedomie, pretoze ona sa boji mopsa z nasej brany 😀 😀

halusky? no, idem nieco vygooglit 😉 vy ste sikovnice 😵

siouxie
3. mar 2010

vavi, skús prípadne pozrieť na nete ten druhý recept na demikát, tam idú aj zemiaky, je tam toho viac.

A z opekania chlebíka nemaj strach, určite je lepšie, keď si spravíš vlasntý, ako kupované somariny. Stačí na to nejaký tmavší chlieb s hustejším cestom (napr. bevit), na drobnejšie pokrájaš, kvapka oleja na panvicu, na úplne najnižšej teplote opekáš a sem- tam varechou premiešaš.

To si ustrážiš, neboj a je to super!

shaarka
autor
3. mar 2010

bevit, mnaaaaam 😵 a este kyjevsky. nase naj naj najoblubenejsie 😵

vavi, vcera som hovorila s jednou svojou byv. kolegynou, jej maly ma 20 mesiacov. povedala, ze bol otoceny dole hlavickou a tak zapasovany do mechura, ze ked sa narodil, tak mal mechur otlaceny okolo hlavicky. jasne, ze to preslo, ale ze niekedy chodila pisat aj kazdych 20 min, tak sa jej objem mechura zmensil. 😖 tak som rada, ze ja chodim "len" kazdu hodinu 😝

vavenka
3. mar 2010

Siou no uvidime, vies ze ja som kuchar v plienkach 🙂

Shaar no ja zatial nemam problem, praveze ja chodim dost malo pisat.. Dnes som bola mozno 3x? a v noci idem tak 2x.. Inak nechapem ako mohol mat maly otlaceny mocak okolo hlavicky 😀 ma nejake zvlastne vrubkovanie, ze to vedeli? 😉

shaarka
autor
3. mar 2010

tak ona mi to vysvetlila tak, ze mal ako keby obrucku, korunku... nemam dovod jej neverit, ale znie to divne, ja viem 😅

siouxie
3. mar 2010

vavi, nerob formu, keď si spravila halušky, opeicť chlebík je ako praženica, úplne jednoduché 😉 .

siouxie
3. mar 2010

inak, nechystal sa nám tu niekto na 50 centa? 😉 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre