Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

bibi24
4. mar 2010

Siou, aj ja sa hlasim, ak budes potrebovat...😉 Som na FB.

siouxie
4. mar 2010

bibi, dík, dám vedieť 😉

inak, prosím ťa, o demikáte referuj so spätnou platnosťou, lebo inak zvoním u vás na obed 😀 . som si dala dva taniere a bude aj tretí, len neskôr 😀

madeline
4. mar 2010

bubli - ved uvidime 😉

bublinka11
4. mar 2010

Siou aky dotaznik? Zase nic neviem 😠

madeline
4. mar 2010

bubli - ohladom FB

bublinka11
4. mar 2010

Co ohladom FB? Aj ja som tam... 🙂

siouxie
4. mar 2010

bubli, tka aj tebe vopred ďakujem. Dievčence, len tak nad tým dumám, že mám samé ženy, čo asi nebude celkom vývážený stav. 😀 Ak máte na fb alebo iných sociálnych sieťach (akýchkoľvek) aj polovičky, vedeli by ste mi vybaviť vyplnenie dotazníka aj nimi? Myslím tým, že každý ho vyplní za seba...

madeline
4. mar 2010

siou - moj mm to vyplni 😉

siouxie
4. mar 2010

😀 😀 výborne, veľmi pekne mu vopred ďakujem za ochotu 😉. Jáj, aby som nezabudla, musia mať do 35 rokov. 😀 😀

madeline
4. mar 2010

v sobotu bude mat 32, takze v poho sa zmesti do vekoveho obmedzenia 😉

siouxie
4. mar 2010

tak to je dobré, stíha, aj keby čo bolo... 😀
budete mať oslavu?

madeline
4. mar 2010

ani velmi nie, nepotrpi si na to 😉

siouxie
4. mar 2010

poznám 😉 😎 😀

bibi24
4. mar 2010

Ako ste malo napisali 😕 Ja som este v praci, ale uz chvalabohu odchadzam...huraaaa

Siou, jasne o polievke uz ani slovo 😀 Moj drahy na FB nie je...ale teda aspon ja som k dispozicii. 😉

siouxie
4. mar 2010

bibi, jasné, aj tak ďakujem (ale pokojne môže byť aj niekde inde - twitter, youtube, myspace, nejaké naše siete a fóra...?).

a šup domov, aj mm práve volal, že už konečne ide a to chcel odísť o 14.30 🙄 . Niečo strašne dôležité riešili, akurát v deň, keď ideme večer von 😠 . Nestihne si oddýchnuť. 😠 😠

pipimiska
4. mar 2010

hellou bejbe 🙂 🙂 ..od dnes vecer mi naskakuje 34tt 😎
inac ste ma pobavili ze 10,9,8,7 tt 😀 to by bolo fajn 😵 😵

dzou,dufam ze ten druhy test nebude pokazeny 😅 drzim strasne palce 😵

no a co sa tyka farieb,zlta,zelena,oranzova,marhulkova,tieto kombinacie uz nemozem ani vydiet 😅 aaa lososovu mam linku,sranda bola,ked som si ju davala striekat podla tricka 😀 na treti krat sa strafili,skoro 😝
aaa fialova podla mna nieje vobec smutna,su strasne vela odtienov,zalezi od vyberu,aj tu som pouzila v interieri a vyzera luxusne 😎
ja mam spalnu ruzovu,tiez setci hovorili,ze sa v nej nebude dobre spat,manzel je nadmieru spokojny,ja zaspim takmer vsade 😝 😀 aa vsetci co ju videli,ze si aj oni tak namaluju 😎

demikat 😵....leniva som 🙄 albo sa bojim,aby som to nedokakala? 😅

soiu,tak moj mm sa nemoze pridat 😅

siouxie
4. mar 2010

pipi, pekné poludnie ti želám 😀 a nič si z toho nerob, ani toho môjho nemôžem použiť napriek tomu, že na fb je 😀

demikát nedokakáš, ale dokakáš sa z neho. 😀

pipimiska
4. mar 2010

nellie,aaaa ja by som urcite nesla do 4 farieb,4 odtienou 😉 niekedy je menej viac,co znamena,ze tri steny neutralnej farby(capucino,biela,sivkasta a podobne) a jedna stena dominatna,syta 😉 vyzera to moderne,vzdusne 🙂
ja som viac menej samouk,ale prerobila som 3 byty komplet,mala som sa to kde naucit,poucit sa na vlastnych chybach 😎

pipimiska
4. mar 2010

sioux 😀 😀 ...prave som dodesiatovala 😀

siouxie
4. mar 2010

ó pardon, pardon, príjemné predpoludnie 😀 😀

pipimiska
4. mar 2010

sioux,ved za to,tak aj ja ti prajem kraaasne predpoludnie 😀

aaa inac o com to bude ten dotaznik,nech sa pripravim 😀 joooj kycham vkuse,len nema mi kto nazdravie povedat 😀

nellie_
4. mar 2010

aaaaa tram ta ra raaaaaaaaaaa - odtiene vybrate 😀 😀 😀

draheho kamos - velmi dobry maliar bol taky zlaty a dosiel ku nam na byt a spolu sme vsetci vyberali a prikladali a na balkon na denne svetlo chodili ale nakoniec sme vybrali 😎 😎

takze budu jemne odtiene - obyvacka a kuchyna budu rovnake farby kedze su spojene a to slabulinka marhulova s takou jemnou bezovou a taha tak jemne do ruzova 😎
spalna bude jemna lososova a chodba a schodisko taka pekna jemnulinko hneda, krasne sa hodi ku dlazbe a tam bude taka ta "pilinova" to hrozne chcel MM a ma to aj svagrina a je to zaujimave... 🙂 🙂

takze dufam ze to uz zajtra nezmenim 😀 😀

siouxie
4. mar 2010

pipi bude to o tom, ako často využívate fb a mk a podobne, na čo všetko ich využívate, nič zložité 🙂

nellie_
4. mar 2010

siou aj ja sa rada pripojim ku ankete 😉

siouxie
4. mar 2010

nel, ty si sa mi už nenúkala? už v tom mám chaos. 😀 ale tým som chcela povedať, že s tebou, samozrejme, počítam... 😉

nellie_
4. mar 2010

nie nenukala..teraz som prvy krat citala ze nieco take robis.. 😎 😀 😀

no a prave som robila mamine prezentaciu ake farby sme vybrali a uz som to aj poprepisovala.. 😀 😀
ale v podstate som spokojna, lebo budu to len take uplne jemne odtiene.. 🙂

shaarka
autor
4. mar 2010

siou, len s MM nepocitaj 😀 ten je na socialne siete (uz tam rata aj skype) alergicky. 😠

tazky dnesok za mnou - urobili sme s MM kopu prace, i ked rano bolo hrozne, pohadali sme sa 😠 lebo MM je CHORY a ja od neho chcem veci 😎 😀 ☹ ach jaj.
ale nakoniec vsetko dobre dopadlo a dostala som na obed uuuuzasne spagety so skvelou omackou a skvelym syrom a napchali sme sa 😵 na skok este prisla moja mamka a segra, paci sa im u nas 😀 jella sa bola vybehat so 4 mesacnou labradorkou (myslim ze sme si s jej panickou padli do oka) a z okna na nas vrieskal nejaky dedo, ze to nie je pre psov, ale je to ihrisko... (podotykam, ze preliezky su davno odstranene, byv. ihrisko je zarastene a v piaskovisku su nasadene nejake tuje, ci kosodrevina, ci aky fras. tak som kricala do okna, ze hovna zbieram a mavala plnym sackom nad hlavou 😒 ked pojde do tuheho, tak si zozeniem papier, ze to uz ihrisko davno nie je... proste je zrusene. zial este tam strasi tabulka "zakaz vodit psov". ale viem o tom dost, lebo som v byv. praci mala na starosti ihriska, nepouzivane rusila a nove navrhovala 😀 😀 )

nellie, a to uz ste sa rozhodli na 100%? obdivuhodne... 🙂 fakt!

a co inak? kedy si dame poriadny pokec?

siouxie
4. mar 2010

to fakt? ja už ťa mám v zozname dávno napísanú (aby som niekoho nezabudla) 😀 😀 😎
no dobre, a tm je niekde registrovaný? 😀 😀

nellie_
4. mar 2010

siou uz ma kapanek osvietilo ze si to riesila davnejsie... 😅 ja mam troska HO-SI-PA 😀 😀 😀

shaar ja som sa tu pochichotala ako som si ta predstavila ako mavas s tymi hovienkami tomu ujovi 😀 😀

noo 100% to nie je... 😅 stale daco menim.. 😀 😀 😀 ale v podstate na 99,5% je to hotove... ved sme nad tym stravili skoro 2 hodiny poobede... 😀 😀

nellie_
4. mar 2010

siou MM taketo sarapaticky nevyuziva... "fejbuk" ako to minule nazval neuznava 😀 😀
on ma svojho online hokejoveho managera a to je vsetko 😅
to musime byt zucastneni obaja???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre