Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
5. mar 2010

madeline a ako dlho ste sa snazili vlastne????

shaarka
autor
5. mar 2010

hehehe, to nie jak napr. ja a vava - na teste este neodfotitelna druha ciara a my uz sme kricali do sveta 😀 😀 😀 😀 😀

vazeni, prajem krasny den, idem sa chystat a potom do mesta, so segrou 😵 a potom na kolacik 😵 mozno aj s mamkou 😵 a MM bude konecne saaaam doma, a velmi raaad, ako sa uz parkrat postazoval 😀

siouxie
5. mar 2010

shaar, no u mňa je v prvom rade veľmi mizivá šanca, že si vôbec niekedy v živote vyčúram pozitívny test...
krásny deň aj tebe 🙂 .

shaarka
autor
5. mar 2010

siou, ved ja viem, dg tvojho muza je sice dost zavazna, ale nie je to bez sance. malu nadej tam stale vidim 😉
do IVF sa uz nehrniete?

siouxie
5. mar 2010

nehrnieme, ale pomaly približujeme 😀 nič iné neostáva.

bibi24
5. mar 2010

Made ahoj, krasna sprava na piatkove rano 😵 Gratulujem!!!! A nech to dotiahnete do uspesneho konca 😵

Sranda ako si to Bubli pricarovala...tak hadam teda pokracujeme za Made 😉

Aj ked Siou mna hned schladila 😀 U mna je to podobne Siou (aspon co sa tyka prirodzeneho pocatia).

siouxie
5. mar 2010

bibi, trubka 😀 to schladenie sa týkalo môjho "miesta" 😀 .

bibi24
5. mar 2010

Siou 😀

Ozaj, vcera som nas objednala na konzultaciu do Iscare, lebo FC na mna nejak neurobilo dojem...tak uvidime.

siouxie
5. mar 2010

fakt? som zvedavá, čo povieš.
A čo, Pinťov prístup? Alebo to, čo vám povedal?

madeline
5. mar 2010

fakt dakujem vsetkym a ja verim, ze vsetko bude v poriadku, po tych dnesnych kolajniciach som kludnejsia, ale je jasne, ze este nie je nic vyhrate.

mm - dostal // k narodeninam a k meninam by uz mal dostat babo 😉

siou - to tak fakt napadlo?

bibi - tak sup-sup 😎 😀

nellie - pred rokom som vysadila HAK a od vtedy sme sa nechranili

siouxie
5. mar 2010

mad, no konečne, ťa tu vyvolávame a ty nikde. 😀 😀

a napadlo mi to, hneď ako si sa ozvala vo včerajšom prídele na tt. 😀 Hmmm, najlepšia oslava narodenín, čo? 😀 a vlastne aj menín... (chodí na bielom koni? alebo o pár dní skôr/neskôr 😀 )

vavenka
5. mar 2010

Jooj sa dnes nejak velmi motkame, nejde nam to tak od ruky ako detska 🙄

Ale ja sa nevzdaavaaaammm 🙂

Strasne dobre sa to tu teraz cita, vsetky ste take pozitivne naladene z made // 🙂 to sa mi paaci 🙂

bibi24
5. mar 2010

Tak taka pozitivna sprava vzdy potesi 😵 Ja sa vzdy hrozne tesim, ked nejaka baba tu na konovi otehotnie, najma ak mali nejake problemy, alebo sa dlhsie snazili, je to taka vzpruha a nadej, ze aj nam sa moze podarit 🙂

nellie_
5. mar 2010

made tak paradička.. 😵 😵 😵 to je krasna symbolika ze na narodeniny // a meniny babo... 😎 😎

MM si stale zbozne zela aby sa nam babo narodilo v januari, kedy ma on narodky.. ale vravim, ze je mi to jedno keby rodim zrovna aj 24.12. (co bola vzdy moja trauma 😀 😀 )

Vavi ved ono sa to rozbehne... 😉

siouxie
5. mar 2010

poteší, poteší 😵 😵

ja sa dnes síce cítim ako krtko po fláme, dala som si včera dve pivá, išli sme relatívne neskoro spať, veci mi smrdia, vlasy mi smrdia, ale aspoň som si to užila 😀

nellie_
5. mar 2010

bibi hej krasne si to vystihla... 😉 🙂 😵 😵
ono to doda nadej vzdy ked nejaka z nas vycika tie vytuzene // 😎 😎 😎

joooj ako by som brala tu Bublinkinu postupku 😀 😀 😀

nellie_
5. mar 2010

siou hej to je nechutne ked cigaretovy puch nasaju vlasy... 😖 😖 😖 a citis to pri kazdom pohybe hlavou 😅
urob cinansky liftingovy uzol na vrchu hlavy a neucitis nic.. 😀 😀 (taky riadne utiahnuty ako nosi Podzamska ze jej robi sikme oči 😀 😀 )

siouxie
5. mar 2010

nell, želanie tvojho manžela úplne chápem 😀 ja som síce už dávno poľavila z nárokov, ale aj tka ho chápem 😀 😀

siouxie
5. mar 2010

nellie 😀 😀 😀 , len nemá dostatočnú dĺžku vlasov, aby som to dokázala 😀 😀 ale poupratujem a potom si ich umyjem 🙂 . A práve som zistila, že aj hlas mám ako po škatuľke cigariet, som prýv raz dnes prehovorila (na psa) a hrôza 😕 😀 😀
V pondelok nás čaká ďalší koncert, tak dúfam, že utorok nebude slnečný, lebo toto nie je nič moc na môj dnešný stav 😀 😀

nellie_
5. mar 2010

siou a ja ze ty si dlhovlasa... 😅 teda aspon v mojich predstavach si 😀 😀 😀
tak ti poziciam moje uz ich mam zasa do pol chrbta vyrastene... 😅 😅 a to v januari som dala dole cca 7-8 cm..

mna sa tak vacsinou zlaknu tu rano kolegovci ked su prvi na koho prehovorim (ked neratam jedno slovo co poviem autobusarovi 😀 ) tak vzdy sa spytaju ci som chora.. 😀 😀

madeline
5. mar 2010

to som rada, že som vás pozitívne naladila a teraz je to už na vás 😉

siou - chodi na bielom koni 😀

siouxie
5. mar 2010

nell, to len klamem telom (fotkou) 😀 Mávala som vždy dlhé vlasiská, ale dala som sa pred pár rokmi na krátko a odvtedy to približne udržiavam. ale rastú mi veľmi rýchlo a musím si ich dávať aj "prevzdušňovať", lebo ich mám ťažké, takže mi ich vždy tak ozobú 😀 Naposledy aj mne zobrala asi 8 cm, od októbra to naráslo ako burina 😀
Ale malý copík ale dokážem spraviť 😀
práve mi volal mm, či nemám opicu a suchoty, pako po dvoch pivách 🙄 😀 😀

siouxie
5. mar 2010

maddy dobre som tipla 😀

madeline
5. mar 2010

siou - ide ti, mas karty alebo gulu? 😀

siouxie
5. mar 2010

mad, tuším na guli sme sa tu raz zhodli, a dokonca na sklenenej 😀

pipussa
5. mar 2010

zdravim kocky, tehulky aj netehulky,
ako je to s uzivanim magnezia + zeleza + kalcia ? musi tam byt nejaky odstup ...

neviete ktore s ktorym sa nemoze , niektory znizuje ucinok toho druheho, ale neviem ktoryyy ??

pipimiska
5. mar 2010

dobre ranko, uzasnaaa spraava 😵 😵 made gratuliereeeen 😵 😵 😵 konecne 😵 😵

pipussa,ja pred a po magnesiu nejem kalcium dve hodky 😉

necitala som vas dokonca,mam robotu,len zaciatok som stihla pri ranajkach 🙂 dopocutia 😎

slniecko77
5. mar 2010

ahojte 🙂
..Mad gratulujeeeeeeeeeeeeeeeem, velmi sa tesim s tebou 😵 tak ti prajem nech tehulkovani prebieha bez najmensich problemov 😎
..juj ake krasny dnik s takouto spravickou..a u nas aj svieti slniecko 😎

bublinka11
5. mar 2010

No caute, tak ja robotka skoro vsetka spravena, uz do konca pracovnej doby mozem byt len vasa 🙂 ak tu teda bude niekto strasit okrem mna 😀

siouxie
5. mar 2010

ja som tu tiež 🙂 upratané, umyté, aj som stihla zjesť prvý tanier demikátu 😀 Tuším je ohrievaný ešte lepší ako čerstvý 😅 alebo to bude tým, že mi po včerajšku spravil dobre 😎 . Teraz zbieram sily na mentálnu prácu 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre