Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
5. mar 2010

aaa potom vyfot fialovu,som zvedavaa 🙂

vavenka
5. mar 2010

Pipi 🙂

zajtra sa pokusim odfotit 😉 To nic ze sa nakupy nestihli, pojdes v pondelok... Alebo si objednaj cez net z nejakej lekarne a mas pokoj 😉
No ja teeraz klop klop, bola som aj vcera aj predcerom - teda ako na potvoru, co som dotrhala rit tak kazdy den 😀 okrem dneska, ale vcera aj dnes som mala pizzu, tak z kysnuteho v cesta sa ani necudujem....

Joj uz aj troska lutujem ze sme sa pustili do malovania, vsade samy bordel a ma hneva to ze som nemotorna a nevladzem
🙄

No ja si nejak drzim uz druhy tyzden tych mojich 12 kg a dufam ze uz ziac ako 5-6 nenaberiem, to sa zastavim akurat na 80tke 😀

pipimiska
5. mar 2010

vave,teraz lutujes,ale nakoniec budes rada,ze ste to zriesili este teraz 😉 len sa nenamahaj,nechaj robotu na muza,ty sa len motkaj a diriguj 😵

pipimiska
5. mar 2010

ja mam 75 a tipujem ze tiez potiahnem na 80 kg 😅 jaaaaj a to som planovala,ze ja priberem iba 10kg

jerry23
6. mar 2010

ahojte...neviem, kde mam tento prispevok uviest, do ktorej rubriky, tak som sa rozhodla sem...mavam casto problem s menstruaciou a jej meskanim, dokonca dokaze bez vyvolacky aj pol roka neprist...dlho som aj teraz nemala, asi od septembra, bola som 27.1. na prvej vyvolacke, potom 1.3. na druhej vyvolacke, AGOLUTIN a dodnes nic. Tehotenske testy som si robila dvakrat, stale iny a tie su negativne. Aky problem to moze byt? Uz som uplne zufala. Gynekolog aj nieco videl a potom, ked si to priblizil, ze asi nic. Ale ta prva veta, ze som tehotna, to bolo nieco pre moje usi. No nakoniec nic nevidel. Je to fakt divne. Ale aj tie testy. Dodnes som nemala este takuto skusenost. Vzdy po vyvolacke mi prisli do 3 dni najneskor..PROSIIIIIIIM o radu, resp. skusenosti. ☹

shaarka
autor
6. mar 2010

jeeeej kocky, a kde su vsetky neunavene, nebruchate, s normalnymi vahami? 😀
ja mam teraz 87,4 😠 zda sa mi, ze uz to ide +0,5/tyzden 😒 dufam teda, ze ma caka este max. +5kg

pozerala som na markize taky haluzny film/rozpravku teraz, nepozerali ste aj vy?
MM isiel ku kamosovi, babru sa s PC a ja mam cas na odchlpenie a zafarbenie vlasov.
a potom rodinna oslava 🙂

jerry, ty mas vazny hormonalny problem, kedze ani agolutin u teba nezabera... v kazdom pripade aj pri tak dlhom cykle mozes otehotniet, ak spolahlivo nevies roroznat plodne dni (ovulaciu) od tych beznych. akurat si to nevies overit tym, ze nedostanes menzes. tym som chcela povedat, ze aj pri tak dlhom cykle sa moze stat, ze ovulacia bola a menzes uz nedojde. preto robis dobre, ze testujes.
najlepsiu radu by ti poskytol tvoj doktor - ak by si mu povedala, ze sa snazite o babatko... beznym postupom v takomto pripade je hormonalny profil, ultrazvuk a vylucenie roznych diagnoz, na prvy pohlad nesuviciacich s menstruacnym cyklom. potom je to hormonalna stimulacia - rast vajicok pomocou liekov, sledovanie ovulacie a podpora lutealnej fazy. a to je len v skratke 🙂

shaarka
autor
6. mar 2010

inak vavi som si ta predstavila, ako si kralujes na roztiahnutom gaucovi s mastnym bruskom a samymi prijemnymi vecami okolo teba 😵 😵

dzou
6. mar 2010

ahojte tak ja sa hlasim za tie netehotne a nebruchate 😀 ....
i ked to prve nie je az tak na 100% 😀 no som uz 36dc(najdlhsi cyklu mavam 32dc) a maliari si asi zobrali dovcu ale tak testy som robila na 33dc a 35dc a nic... biele ako sneh.... vaznne nerozumiem co sa deje.....ako jasne ze prva vec napadne kazdeho ze posunuta ovu ale tak akoze po cca 4 rokoch sa mi zrazu posunie ovu ze mi takto meskaju co sa mi nikdy predtym za 4 roky nestalo???? no neviem neviem ze co,.... dnes si asi kupim nejaky iny test ale tak tie co mam by mali byt dobre teda aspon si myslim.... 😅
inac ako sa mate? co tu nove?

siouxie
6. mar 2010

ahoj, džou 🙂 teda, kupuj ďakší test... 😕 😀

Madeline je tehula 😵 😵 😵 Najdôležitejšia správa tohto týžňa 🙂

shaarka
autor
6. mar 2010

cau dzou, ja mam na hlave farbu (zas rysava, co mi samozrejme nechyti) a omrivinky od keksov na bruchu 😀

ty si teda zaaahada!! asi budes musiet testovat dalej... 😅 co v takomto pripade? mozno ide o anovulak, ale kedze si doteraz mala take super cykly, tak o tom pochybujem... lepsie by bolo to, ze je to posunuta ovu a testovat este mozes aspon taky tyzden 😉 sprievodne znaky ovu si nezachytila?

shaarka
autor
6. mar 2010

hehehe, siou sa so mnou nechce bavit a chytila sa az ked dosla dzou 😀
😠 😠 😠

siouxie
6. mar 2010

😝 😀

shaarka
autor
6. mar 2010

to mam ako chapat? 😕 cakala som "neeeee", ale co si"
😀 😀 😀

siouxie
6. mar 2010

néééé, čo si... 😀 😀 😀 😝

dzou
6. mar 2010

jeee tak madeline je tehu to je super 😵 moc gratulujem 😉
no som zahada.... no sak presne shari vzdy som mala take ukazkove cykly a teraz neviem co to ma znamenat....tiez som rozmyslala nad tym oanovulakom... no a ovu som citila tak na 16-17dc ale pravdupovediac to tento cyklus bolo len take slabe. tak mozno ze aj bol anovulak 😒 lebo ak by aj bola posunuta ovu na nejaky 18-19dc tak uz by som mala mat MS...uvidime...povedal slepy 😀
idem ja nakupovat tak potom sa este ozvem 😉

siouxie
6. mar 2010

rozbabre a nechá tak... 😀 😀 😀

dzou
6. mar 2010

myslis mna? 😀

siouxie
6. mar 2010

jasné 😀 😀 😀 zistíš novinky a zmižneš 😀 😀

dzou
6. mar 2010

aleeeeeeeeeee nooo sak som len nakukla oznamila co nove so mnou 😀 co je nove tu a teraz musim padat 😀 😀 😀 😀
chcem dnes robit tekvicovy privarok tak snad zozeniem tekvicu niekde kedze anglani ich sice poznaju ale predavaju take miniaturne ze asi 10 by som ich potrebovala 😀
tak padim ale este pridem pozdravit 😉

siouxie
6. mar 2010

tak čau a dobre nakúp, ja idem udobrovať shaarku 😀 😀 sh. de siiii? 😀 😀

shaarka
autor
6. mar 2010

no tu som, bolo treba zmyt farbu a tak som si dala uz aj kuuupel. 😵
srandovna bola jella, spala v obyvacke a potom ma isla hladat. nakukla do kupelky, ale vo vani ma nevidela, potom presla vsetky izby a ja som na nu z vane cmukala - chodila jak besna a hladala 😀 a nakoniec sa div nezblaznila od radosti, ze ma nasla vo vani 😀 😀 😀

siou, ty co porabas?

siouxie
6. mar 2010

shaari, aj vy hrávate schovky? 😀 Už máš na to lepšie možnosti 😀 😀 Ja mám tiež iba pár miest, kde sa môžem schovať, ale tie už sú otrepané 😀

vyrábam dotazník 🙄 , ale už to hádam bude... 😀

shaarka
autor
6. mar 2010

hehe, som nevedela, ze skryvacky su normalne 😀 😀 este jej robim take, ze sa skryjem za stenu, za dvere a ako ju pocujem prichadzat, tak ju nastrasim, chuderku 😀 😀 😀
a v starom byte sa vzdy nechala nachytat, ked som sa skryla v kuchyni za dvere a zavolala na nu. prisla do kuchyne, ale stale mierne chrbtom ku mne, pozerala s nastrazenymi usami a ked ma nevidela, isla prec. tak sme to parkrat zopakovali, kym nezistila, ze v kuchyni sa treba aj otocit a poobzerat 😀 😀

a co s dotaznikom? das na net, ci rozposles mailom?

siouxie
6. mar 2010

shaar 😀 😀 😀 to poznám, potom sa ide sťažovať k mm, že čo mu to robím 😀 😀 Ale takéto "duševné" cvičenia ho dokážu neskutočne unaviť, takže v prípadoch ozaj otrasného počasia to skombinujeme s nejakým cvičením (nosenie, plazenie a pod.) a má dosť ako po dvojhodinovej prechádzke 😀 😀

Vyrobím online verziu a dúfam, že ju niekam budem môcť zavesiť. Už mám taký nástrel, len mi ho musí školiteľka definitívne schváliť.

siouxie
6. mar 2010

akurát sa vrátili chlapci z vonka, ideme niečo pokúpiť, tak zatiaľ pa. 🙂

shaarka
autor
6. mar 2010

😀 😀 hej, poznam 😵

pipimiska
6. mar 2010

ahojte 🙂 ..od kedy som vstala netujem a netujem a hladam kocik 😅 asi sa uz rozplacem 😀
..dnes som sa dohodla s jednym dr.zo sace,zajtra mame stretko 🙂 som zvedava,kuknem aj izby ..

dzou,jooooj,myslim na teba,, testuj a hlas najmenej dve ciarky 😅

flamenga
6. mar 2010

ahojte 🙂

pipi Šaca? Prezradíš meno doktora?

pipimiska
6. mar 2010

caf 🙂 prezradim za 5 korun 😝 😀 tak mam odporucanych viacerych doktorov, ale stretko cislo jedna mam s mudr.linkesch 😉 tych 5 sk posli na cislo uctu 775433222/1100 😀

pipimiska
6. mar 2010

vavenka,ako sa ti dari? 😝 dojdi sa pochvalit 🙂

flam,takze ti preslo to tvrdnutie po zmene magnezka,ze?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre