Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

flamenga
7. mar 2010

nellie 😲 😲 😲 pribrala 3kg a ty si mala 4kg? 😲 nestraš 😢 😅

nellie_
7. mar 2010

flam nooo.. 😅 😅 v tej dobe nemali este sono samozrejme, tak ked isla moja mama rodit, co nemala ziadne brucho tak zavolali z okresneho mesta sanitku ze to bude nedonosenec a prevezu ma do mesta do inkubatora... a skoro odpadli ked ma zbadali 😀 😀 😀

flam - tym som ta samozrejme nechcela vystrasit.. 😉 🙂

shaarka
autor
7. mar 2010

nellie 😀 😀 😀 😀 😀 no tak to si ma teda potesila...
a nemala potom tvoja mamka nejake problemy? so zubami, nechtami, vlasmi... ze ci si si vlastne vsetky potrebnosti nevzala vlastne od nej. 😅

flamenga
7. mar 2010

nellie moje mamy prvý brat mal 5 kíl 😲 a babke vraj až kľúčne kosti trčali, taká bola chudá.... len brucho mala.... keď ja ani to brucho nejaké extra nemám.... ale ani tvoja mamka nemala 😅 😀 Uvidíme... zatiaľ vraj váži podľa tabuliek 😀 čo neviem koľko je, lebo na poslednej poradni mi váhu neprezradila... bolo to také šuri buri rýchle 😀

nellie_
7. mar 2010

shaar ani nie.. jedine co mi vycita su pigmentove skvrny co ma od tehotenstva so mnou na tvari.. zevraj som jej krasu zobrala 😀 😀 😀

flam tak klud, ked vazi podla tabuliek 😉

flamenga
7. mar 2010

nellie teraz by sa mi tu hodil smajlík, čo si utiera pot z čela 😀 😝

nellie_
7. mar 2010

flam 😀 😀 😀 😀

shaarka
autor
7. mar 2010

😎 ten je namiesto toho utierajuceho si pot z cela

vavenka
7. mar 2010

Polievka postavena 🙂

A herec sa rozhodol ze skusi tu stenu este raz premalovat, sa mi normalne verit nechce 😀 som veelmi zvedava ci sa mu to podari 😉

zuzana36
7. mar 2010

ahojte dievcata, oznamujem, ze od 05.20 je nas na svete o 1 viac. kamoska porodila 3 syna 🙂 🙂 🙂 🙂
saaaak som si poplakala. som hrozna, vobec sa neviem ovladnut. mala super rychly porod. bolesti mala asi 1 hod a ani jej nestihli dopichnut epidural a maly bol na svete.

a nell, aj u nas je knedlo veprso zelo a aj segedin. to pre mojho draheho, lebo nik iny to nechcel 🙂

pipimiska
7. mar 2010

caute 🙂 🙂 tak ja sa pripravujem na stretko do sace ,uuu som zvedavaaa 😅

..s tymi prietokami uplne nem chapem,lebo moj dr si ma normalne na prietoky objednal k sebe v 35 tt 😉

lauritka,adam uz zevraj nerobi v novej,uz ma svoju sukromnu ambulanciu 😉 moj dr je s nim kamarat,od neho mam info 😉

shaar,super,ty si vo vsetkom popredu odomna 😅 musim zamakat 😝

pipimiska
7. mar 2010

zuzka,super 🙂

..aj unas je je jedlo s kapustou kyslou v rure a s maskom,neviem jak sa to vola,varila svokra 🙂

vavenka
7. mar 2010

Polievka fajna, sprasili sme po 2 taniere 😉

Zuzka gratulujeme kamarattke 🙂

Pipi kedy mas rande? 😉

siouxie
7. mar 2010

ahojte 🙂

vavi, akú si robila?

vavenka
7. mar 2010

Ahoj siou 🙂

No tu brokolicovu, co som sa od pondelka vyhrazala 😀 brokolica zemiacky povarit pomixovat cca 3/4 masy, sol korenie muskatovy orech trocha suseneho cesnaku smotana na varenie a do taniera postruhat syr 😉 fajne 🙂

Ake mate pocasie na zapade? My tu mame kraasne, slnecno, sice cerstvo, ale veelmi pozitivne 😉

siouxie
7. mar 2010

jáj, bože ja som asi preťžená, veď som to tu dopoudnia čítala... 😀 to je tá moja fiktívna, ktorú nikdy nespravím 😀 🙂

aj u nás je pekne, slnečno a 1 stupeň 😀 . Vyhnala som chlapcov na výlet, nech má zo tri hoďky pokoj, a nech môžem robiť. Doobeda som len popri varení stihla nejaké drobnosti, tak teraz pracujem ako drak. 😀

a ozaj, zase som opekala chlebík (som si na teba spomenula 🙂 ), lebo som robila hrachovú. 😀 😀

vavenka
7. mar 2010

Siou a neslo mi do hlavym preco sa mi tak cka 🙂

Tak teda nech ti ide robotka od ruky, mna caka kupelna po vcerajsom a aj dnesnom malovani, vooobec sa mi nechce 😖

siouxie
7. mar 2010

dík 🙂
to ti verím... ani mne by sa... 😀 keď je najhoršie, tak mi pomáha si to tak nejako nadávkovať a za každou dávkou si dať odmenu 😀 😀 😎

vavenka
7. mar 2010

Siou hehe no uz som vypratala serepeticky z bokov vane a nastriekala cif, tak si dam 5 min pauzicku 😀 takto ale mi to bude trvat do vecera 😀

siouxie
7. mar 2010

vavi, to nevadí, niektorá fáza (ak sa náhodou rozbehneš) sa dá urýchliť a spojiť s inou a potom je to úžasný pocit, aký je človek rýchly a šikovný 😀 😀 a keď nie, nevadí, aspoň si neublížiš (a v tvojom prípade doslova) a práca bude spravená 😀 😉

vavenka
7. mar 2010

Siou pri tebe clovek nema sancu mat vycitky 😀 to je skvele 😉

siouxie
7. mar 2010

moja lenivosť ma vycvičila k totálnemu oblbnutiu vlastného mozgu tak, že nakoniec všetko spravím a ešte aj rýchlo. Samozrejme, s odmenou 😀 😎

inak vieš čo na umývaní kúpeľne neznášam najviac? práve to odkladanie a ukladanie všetkých tých prkotín 🙄 z toho ma ide švacnúť. 😀

vavenka
7. mar 2010

Siou 😀 ja som to obmedzila na veci, ktore pouzivam denne, ostatne su v polici - takze tam mam akurat sprchac, sampon, kondicioner, cistiaciu emulziu na tvar, ziletku a peeling..... A herec tam ma tiez svoj sprchac a sampon.... Ostatne veci ako masky na vlasy, peny do kupela a podobne zalezitosti mam v polici a na vanu sa dostanu len ked ich idem pouzit 🙂

Ja najviac neznasam to oplachovanie uz ked je vana vysuchana, ked nechcem aby som spravila potopu, tak sa natrapim 😠 kedze je nie najstastnejsie vyspadovana vana a este tam mame take ako paravan cudo, miesto zavesu, neznasam to cistit 🙄

siouxie
7. mar 2010

tak to čudo máme aj my 😠 😀
tak väčšinu vecí máme dokonca v zatváracích skrinkách, ale niečo predsa len musí byť poruke a je toho clekom dosť. Väčšina z toho je na poličkách a keď to dávam preč, aby som to utrela... 🙄 a potom ešte znova z vane 🙄 😀 Take malé somariny, zvykne mi to padať z rúk... och, ja šikovnica 🙄 🙄

vavenka
7. mar 2010

Siou 😀 no vidim ze sme na tom podobne 😉

Joj uz len zmyt dlazbu a hotovo 🙂 a rozmyslam cim sa odmenit 😀 shaar ma minule celkom navnadila na palacinky na slano, len nemam nic take doma, akurat par platkov sunky a tvrdy syr - ale to asi nebude ono....

nathali
7. mar 2010

ahojky 🙂
ako vikendujete 🙂
tu sa upratuje ???

siouxie
7. mar 2010

ahoj, nath 🙂 no, niekto teoretizuje a niekto aj upratuje 😀

vavenka
7. mar 2010

Cau nath, pekna foto 🙂

No ja som prednesok skoncila 🙂 uz len vyvesit pracku a hotovo 🙂

nathali
7. mar 2010

jeeej dakujem 🙂
strasne mi chyba tak som si foto zmanila
no ja som dnes nejaka leniva vcera mi to stacilo
jeeej vonku ja kraaasne to slniecko pekne hreje cez okno uz aby hrialo aj normanle 😀

vavenka
7. mar 2010

Nath ja sa uz tiez neviem dockat, kedy dojde jar, vcera som dokonca uz zbalila zimne bundy a topanky, takze som prichystana 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre