Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
9. mar 2010

vav, však to... 😀

podľa toho, čo píšeš, musíš žiariť ako lúče slnka 🙂 privolávaš jar? 🙂

vavenka
9. mar 2010

Siou 😀 😀 robim co je v mojich silach 🙂 ono v podstate tie vlasy mam na fotkach v albe, co ma shaar fotila, +- ... Stale ked nafarbim korienky, tak tie pomelirovane vlasy to tak ozivi, takze je to trocha vyraznejsie, ale to sa tak do 10 dni zas vymyje......

flyangel
9. mar 2010

jasne shaari aj snž tam bude coskoro 🙂 dnes mi dr.povedal ze ovulka bude na pravej strane..takze...ja budem sledovat hlien,a mozno aj merat...ale ja väcsinou mavam ovu bolesti takze snad to spoznam...a dame si sexik kazdy druhy den aspon 😀 nuz a chlapa mam aj to viem ako nato...len dufam ze bude chciet snž..lebo mali sme zacat az o pol roka alebo o rok..najprv kvoli studiu a potom kvoli pozicke na byt..

siouxie
9. mar 2010

no hovorím, slniečko 😀 😀 už vyrážaš hýriť?

shaarka
autor
9. mar 2010

fly, tak mu ani nic nehovor, len ho zvadzaj 😀 a on si bude mysliet, ze sa vam zadarilo nahodne 😀

poziciavat chlapa? joj 😨 ale tak pochybujem, ze by ho niektora z vas chcela, ved doma mate omnoho uzasnejsich, nie? 😉

a ked o vlasoch, tak sa priznam, ze ja mam otrasne, od korienkov hrdzave, potom viac do cervena a od 10cm od konca vlasov potom tmavo bordove... vyzera to otrasne, ale tak co mam robit?
a mozem potvrdit, ze vav ma kraaaaasne vlasky, aj pekne melirovane, ako namalovane na platne 😉 mne sa nepacia ucelene farby, vav ma take pekne po pramenoch 😅 zavidim 😵

flamenga
9. mar 2010

shaarka aj ja sa už pekne dlho snažím (zatiaľ márne) dopracovať k peknej ryšavej 😠 😖

shaarka
autor
9. mar 2010

flam, existuje jeden super sposob:
vezmes ciernu farbu a zafarbis.
potom vezmes dva odfabovace tohto typu:
http://courses.monoprix.fr/photos/12/44/6/g-124...
potom sa modlis, aby to tvoje vlasy vydrzali. myslim, ze nevypadaju, ale ich kvalita bude otrasna... zazila som.
ale za tak krasnu a prirodzenu rysavu to mozno stoji... aj ked len na par mesiacov, potom bude treba vlasy ostrihat 😀 😀 😀

siouxie
9. mar 2010

😕 😕 😅 😅

flyangel
9. mar 2010

shaari aj ja si myslim ze to takto bude 😀 😀 😀 juuj ta ja mam tmavohnede vlasy...ale mala som blond melir aj cierne vlasy...

flamenga
9. mar 2010

shaar 😲 tak pri mojej kvalite vlasov by som sa po tejto procedúre musela nie že ostrihať, ale oholiť 😀 Ale mňa najviac štve, že ja som už peknú ryšavú mala... a za ten svet neviem, aká značka farby to bola... a aj keby som si kúpila tú istú, tak mne to chytí vždy ináč.... takže raz som červená ako líška, potom som skôr hnedá, len nikdy nie ryšavá 🙄 😠 😀

shaarka
autor
9. mar 2010

no... je to husta fyzika! 😀
na farby vlasov, ktore tahaju do cierna (siva, hnedosiva) staci klasicky zlty odfarbovac. a bude rysava.
a na vlasy cerveneho pigmentu (teda jasne, gastanove) treba odfarbovac viac do biela, nieco ako su tie popolavo plave 😒 myslim.

co dnes jeme/varime? som nejaka hladna ☹

chrobulka
9. mar 2010

ahojte, siou, ako prve ta poprosim o "zivot temy v skratke - posledny tyzden?" (alebo rekapitulaaacia) 😀

prisambohu sa asi len v utorky k vam dostanem.
som leniva ako svina ked pridem domov a v robote nestiham ani curat, nie este vas citat ☹

shaarka
autor
9. mar 2010

chrobi, a to je jak mozneeeee??
co mas nove?

chrobulka
9. mar 2010

shaar, nove? NIC a to je asi aj dobre 😉
asi som suchtava v tej robote, takze nemam cas... kua...
ale nie, nakydalo sa toho viac. cakaju nas velke zmeny a kazdy je rad, ze ma robotu...
takze nedrazdim hada. chapes...
vy sa pochvalte 😉

siouxie
9. mar 2010

čau, chrobi 😉
hlavne to, že madeline je v tom 😵 😵 😀 😀

shaarka
autor
9. mar 2010

sa im smyklo 😀 😀 😀

😉

chrobulka
9. mar 2010

moje nervy!!!

MAD, si sa nechala zbuchat dievca??? 😀
GRATULUJEM...

siou a inak?

siouxie
9. mar 2010

inak sa tu dosť prdelo, grcalo, ohováralo svokry, rodilo, kočíkovalo, varilo a žralo 😀 aha, džou je už nejaký 35 či 37 dc, test biely a krámy nič. 😲 😀 😀

asi tak...

(a samozrejme aj vážne témy pomedzi to, nech ma nezbijete, že všetko zľahčujem 🤐 😀 ).

chrobulka
9. mar 2010

siou... dakujem.
ja z toho vsetkeho by som sa pripojila len do temy prdenie, varenie a zranie 😉
(nesuvisi to spolu nejak?)

a ty si ako na tom s pracou do skoly?

siouxie
9. mar 2010

chrobi, ja dobre, včera som bola konzultovať a dozvedela som sa, že je to dobré 😀 😀 . Tento týždeň spúšťam prieskum, ak by si sa chcela zapojiť (prípadne aj padruha 😀 😀 ).
Už to pomaly dokončím a budem doblba korigovať, dopĺňať, upravovať... blééé, najobľúbenejšia časť 😀

chrobulka
9. mar 2010

som ti poslala IP siou...
ale prosim ta, zmaknes to, ani nevies ako...
pocasie sa umudruje a mala by si s pesom behat. tak to zbuchaj co najskor a uzivaj jar (aspon niekto moze, kua ☹ )

siouxie
9. mar 2010

chrobi, už som ti odpísala 🙂 .

s pesom chodím, teda nie toľko ako obvykle, ale snažím sa. Cez víkendy som ich vyslala s m. bezo mňa, najviac som zatiaľ porobila. Ale cez týždeň chodím každý deň okrem pondelka (keď som v škole).
A inak, veď sa zase tak ochladilo, že jar je v nedohľadne 🙄 aj keď teda dnes bolo príjemnejšie...

dzou
9. mar 2010

Ahojte zienky 🙂 ako sa mate? snad dnes tak nezduchnem ako vcera 😅 ....
tak oznamujem moj stav dnes 39dc... 7dnove meskanie.... teplota 37.1 ...... test NEG 😠 😠 ake tak teplotu mozem mat vyssiu z toho ze zase soplem 😒

dzou
9. mar 2010

neviem ci uz mam ist k dr alebo co lebo ma uz brutalne bolia prsia ako pred mrchou tak mozno uz aj za chvilu pride....

chrobulka
9. mar 2010

ahoj dzou, skus este vydrzat... mozno je hladina HCG prilis nizka... a mozno si len jedna z mala, co sa stastnu novinu dozvie u dokiho 😉
na tvojom mieste by som este tyzden pockala... aj teda, ze ta kozy bolia... moze znamenat to, ze mas cerva v bruchu 😉

nesledovala som to tu dlhsie, ale presla si testy s roznou citlivostou?

siouxie
9. mar 2010

džou, ahooj, tak dokonca 39.! 😕 a nemerala si tento cyklus? hmmm ja by som tiež ešte počkala, ale záviselo by to od toho, či by som aspoň približne vedela kedy bola ovulácia.

dzou
9. mar 2010

nemerala som 😒 co teraz trochu lutujem.... no tak este pockam 🙂
chrobi skusala som 10ml a dnes nejaky iny no nikde na letaku ani krabicke nie je napisana citl 😠

chrobulka
9. mar 2010

ak si prilis nervna z toho, chod k dokimu... ak si schopna vydrzat este aspon tyzden (co by sa ti s pomocou bab tu na mk mohlo podarit 😀 ) vydrz este chvilku...
a cikala si rano na tie testy? aj to moze byt este otazne...
drz sa dievca, veci sa vzdy pre nieco deju...
skor ci neskor budes mat jasno 😀

dzou
9. mar 2010

no a teda VOBEC neviem kedy bola ovu 😔

siouxie
9. mar 2010

veď vydrž, možno si mala poriadne posunutú ovuláciu a ms príde neskôr, alebo si mala posunutú ovulu a ms nepríde 🙂 alebo kopec iných možností, ale dúfam, že to bude tá druhá menovaná 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre