• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

9. januára 2017 
nellie, tie melence, to ti mi stale vrta v hlave - CO TO JEEE???
bo aj moja babka to spominala, len viem, ze to na milion druhov sa moze robit...
takze ides!
9. mar 2010 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chrobi, však najlepšie veci sú jednoduché... :wink: To mám všetko od starej mamy, maminka slíže nerobila. Od nej som sa naučila skôr "zdravú" a modernú kuchyňu a stravu, od starej mamy takú tú niekdajšiu klasickú, v ktorej sa využije všetko čo sa dá :grinning: :grinning:.

a sódi bicarbonu nedávam.
9. mar 2010 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ok, ja davam vzdy trochu sody do halusiek, co hadzem do polievky ako zavarku.. aby boli take oblacikove... :grinning:

kokos, baby, je vam jasne, ze dzou trpi ako svina a my zase VARIME??? :astonished: :astonished: :astonished:
9. mar 2010 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kua som tu pri vas vyhladla :grinning:

Tie vyrazy su take zapadnarske, pravda....

U nas su zas bobalky a hyckose a kliagany syr :grinning:
9. mar 2010 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nellie, by som sa čudovala, keby si to ty nepoznala (obar, zasmaženú...) a melence, jasné. :grinning:
ešte mi možno niečo napadne... :grinning:
9. mar 2010 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vavi, u nás sú bobalky pupáky :grinning:
9. mar 2010 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja viem co su hyckoseeee... aaaaaa
bo mam doma jedneho od vas, vavi :grinning:

a siou, teba premenujem o chvilu na annu marienkovu (autorku mojej prvej kucharky) :grinning:
9. mar 2010 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
melence tusim niekto vola aj ze drobce :grinning: :grinning:
my robievame zasmazenu melencovu polievku zo sviezich hribov.. mnaaaaaaaaam :sunglasses:

chrob ved melence to je tiez iba take jednoduche cesto - tusim muka, voda a vajce necha sa troska zasusit a potom sa to postruha na struhadle co je na jablka a da sa to zavarit do polievky :sweat_smile:
9. mar 2010 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chrobi, anča? :grinning: :grinning:
no ja halušky do zasmaženej robím také redšie, aby mali taký divný tvar, potom síce ztuhnú, ale mám ich rada také hutné. ale vyskúšam aj bikarbonu. :wink: Len do slížov ju radšej nedávaj, slíže by mali byť tuhšie :slight_smile:
9. mar 2010 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale ved dzou pri nas aspon troska na ine myslienky pride... :sunglasses:
a ved niekam zduchla.... :sweat_smile:
9. mar 2010 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chrobi, haha, to je normálne výstižné (s tou ančou) :grinning: :grinning: :grinning:

nell, keď sa tak tie melence postrúhajú, takú polievku robila moja mamka, strúhala aj zeleninu a nakoniec sa udomácnil názov rajbaničková polievka (otec ju občas robieva) :grinning: :grinning:
9. mar 2010 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ved jasne, s tou sodou - ja som sa len pytala...
ja mam rada, ked sa trochu tie moje polievkove halusky rozvaria... zahustia polievku.

skoda, ze ten moj neje hriby, inak by boli u nas stale...
nellie, ale mne babina hovorila nieco ako vyvarena klobaskova voda a neskor aj klobaska pokrajana, take tie halusky ako pises, niekto dava aj zeleninu a je z toho taka husta polievka... alebo prilis mokre halusky s niecim :grinning:
9. mar 2010 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano siou, ta :astonished: mala byt predzvestou tej mojej anci marienkovej... lebo ty si velmi mudra kucharka :grinning:
a si to zasluzis...
9. mar 2010 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no a musim ist do kuchyne nieco dat na tanier, mam oslinatnu klavesnicu...
Tak dik baby :grinning:
9. mar 2010 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vavi, posli tip, co by som si aj ja mohla umiestnit na tanier...
aj ked, nie som hladna, len pazrava a milujem tu slast... :grinning:
9. mar 2010 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kde ste vsetky? sledujete panelak??? :grinning: :grinning: :grinning:
9. mar 2010 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chrobi, tak dík, ale preháňaš :grinning: a všetko múdro mám od starej mamy, lebo ja som v živote v kuchyni netrávila mladosť, maminke som moc nepomáhala, až potom neskôr sme spolu trocha varili, ale málo :frowning2:
Tak som to potom neskôr dobehla so starou mamou, škoda by bola keby som umrela sprostá a nešírila ďalej tie dobroty :grinning:

poznáte niektorá aj "našu" (moju detskú) rajčinovú polievku, ktorá sa robí tak, že sa dajú variť zemiaky pokrájané na malé kúsky v troche vody, potom sa spraví zátrepka z múky a mlieka a zmieša sa s pretlakom, celé sa to vyleje k zemiakom, prevarí, osolí a je to geniálne? Rýchle, ľahké, strašne dobrá chuť a (nielen) deti si pýtajú dvakrát... :grinning: :grinning:
9. mar 2010 o 20:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja som hladnaaaaa :grinning: :grinning: :grinning:

ano aj moja babka robievala tu klobaskovu - si mi to pripomenula chrob :sunglasses: :sunglasses: ja si asi dam iba grapefruit a budem si predstavovat ze je to ta klobasa :grinning: :grinning:
9. mar 2010 o 20:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chrobi, aby si vedela, keď si písala o rohlíkoch s nátierkou, zdvihla som sa a išla som si jeden natrieť cesnakovou :grinning: :grinning: (a to som večerala dve misky rizota :sweat_smile: ).
9. mar 2010 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to je take nebezpecne takto vecer pisat o jedle do kelu tam.,, :angry: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
9. mar 2010 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
siou... ja taku robievam, paradajkovu, ked mam len trapny pretlak a davam do nej vyvarit cibulu v celku poprepichovanu klincekmi a este trosiiiicku feferonky... nastruham syr a nenormaaaalne je to...
syte a mnam!
9. mar 2010 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nellie, aj ja som sa uchylila k citrusom a mam tu mandarinku... aj ked, zatial na nu pozeram a ako klobaska alebo rezen teda zatial nevyzera :grinning:
9. mar 2010 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
juj, chrobi, ale to je iná, sem ide mlieko a zemiaky. Má to takú bledšiu červenkavú farbu a strašne dobrú chuť (asi, že mi to pripomína detstvo :grinning: :dizzy_face: ). Hľadám niekoho, kto to pozná, ale ešte som nikoho nenašla.
9. mar 2010 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no počúvajte, ešte chvíľu sa budeme o jedle baviť a aj zlaté prasiatka uvidíme :grinning: :grinning:
9. mar 2010 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chrob presne tu s cibulou napichanou klincekmi varievam aj ja... tu zboznuje MM :sunglasses: :slight_smile: :slight_smile:

a ja uz tlacim do hlavy chleba (biely !!!) natrety tatarkou + pekelne paliva sucha salama + platok eidamu :grinning: :grinning:

a viac sem za vami vecer nepridem... :grinning: :grinning: :grinning:
9. mar 2010 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hmm... Tlacim tmavy chlebik /cerstvy) s naozajstnym maslom a parenicou, nic ine doma nemame :grinning:
9. mar 2010 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vavi dobru chut... :grinning: :grinning: :grinning:
9. mar 2010 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja idem niečo tlačiť... aspoň fantasiu :grinning: :grinning:
nellie, moja zlata, tebe to len dobre spravi, ak sa obzeries na vecer...

off topic: je dobre, ze teraz o tejto nekrestanskej hodine sa niekto nad nami rozhodol vesat obrazy na steny??? = tlcie klince???

POMOC

siou, do kazdej paradajkovej davam trochu mlieka, aby nebola kyselina... :wink:
chrobí, jááj, to som nevedela :slight_smile: ja ju zvyknem trocha osladiť, ale hnedým cukrom. Tú vašu cibuľovo-klinčekovú nepoznám, ale vyskúšam :slight_smile:
9. mar 2010 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok