Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
10. mar 2010

vrrrr snazim sa vas docitavat a v kuse mi sem niekto lezie.... 😠 😠

bublinka11
10. mar 2010

😀 😀 😀 Nellie
Vavi ten sen nebol sexualny, bol uplne morbidny...idem pozriet do snara, co to znamena a potom by som napisala 😀
A pocuj, my mame toho akosi vela spolocneho, rovnake svokry, muzov alkoholikov...nie som ja ty??? 😀 😀 😀
Siou a moj mm bol tiez este vacsie kvitko, ja som ho sice spoznala este v "dobrych" casoch, ale tie trvali kratko, potom sa zacala jeho partia zenit a uz nie su taki akcni ako kedysi a mne to je luto, lebo ja som akcna stale a stale chcem byt 😀

nellie_
10. mar 2010

to potom aj moj je alkoholik 😀 😀 😀
najviac sa mi rata ako je vzdy vyteseny ked dojde moja segra domov, lebo hned si miesaju bavoraky.. 😀 😀
so mnou mu to nehrozi a samemu nechuti.. 😀 😀 😀

Baby ste normalne moje zastupičky s tymi snami 😀 😀 😀

siouxie
10. mar 2010

nellie daj tvoj, pomajonézový 😀

bublinka11
10. mar 2010

Nellie moj ma tiez nevyhodu, lebo ja nepijem vino a ani pivo, takze doma vlastne nepijem 😀 tiez je stastny, ked si s niekym moze otvorit flasu vina...aj mi to vycita, ze vies, aka by to bola romantika, dat si vinko?
Nuz, tak si musi uzivat tu romantiku najcastejsie s mojim otcom 😀 😀 😀

zuzana36
10. mar 2010

vavik to co mas za sny? a este si aj jazyk odkusnes
a lenus, saaak som sa zlakla, ze aky to rozdiel 😀

vavenka
10. mar 2010

Bubli tak to je jediny rozdiel asi medzi nami, ja vino mozem 😀 😀

Nell kurnik sak sa zamknem, vycapim cedulu NEVYRUSOVAT a venujem sa dolezitej praci - teda docitanie MK, nie? 😀

nellie_
10. mar 2010

a este daco.. len to musim vyhviezdickovat kedze tu mame v bruskach deti... 😀 😀

Výplata je ako menštruácia.

Musíš potiť krv, aby si ju mal,

dostaneš ju raz mesačne,

odíde za 5 - 6 dní ,

a potom sa môžeš aj poj**ať...

zuzana36
10. mar 2010

tolko mi zvoni telefon, ze potom mam co robit, aby som to tu poprecitavala 🙂 a nepisala odpoved z predosl. stramn

shaarka
autor
10. mar 2010

a len zvoni, ci ho aj dvihnes?

nellie_
10. mar 2010

shaar 😀 😀 😀 😀

lenuska85
10. mar 2010

hlasim, ze uz som spat z obeda 🙂
Mala som cernohorsky rezen, zemiaciky a tatarsku. A gulasovu polievku. mnam.

Siou uzasna nova fotka. To je tvoj hafan v juniorskom veku?

zuzana36
10. mar 2010

no dvihnem, volala stara kamoska tak sme kecali 30min. a tolko co som zlozila volala ta co v nedelu porodila. tak predsavzatie, ze daco doma porobim sa presuva na poobedie, alebo az podvecer. aspon bude dlhsie cisto 😀
a uz som hladne idem si dat sampinon. perkelt s haluskami

nellie_
10. mar 2010

siou genialna foto 😵 😵 😵 😵

leni, zuzi fajne obediky... 😵 😵

anaxamon
10. mar 2010

ahojte🙂 ja len na skok, lebo konecne som v robote, takze som len dosla mrknut ako sa mate...kym sa naobedujem 😉

citala som ze konecne mame novu tehulku, som velmi tomu rada a gratulujeeem, nech sa pekne drzi kde ma a rastie do krasy 😉 😵

siouxie
10. mar 2010

nell, lenuš 😅 ďakujem. To mal prcek 8 týždňov 🙂 . Pridám na chvíľu nejaké fotky do albumu, kým mi ich nezmažú, robila som si zálohu v počítači, tak som pár zmenšila...

lenuska85
10. mar 2010

Siou nadherny je prcek. Tak sup sup, uz sa tesim na fotky 🙂

madeline
10. mar 2010

takze ahojte po druhykrat, dnes nemam tolko prace, ale sef je prec, takze bolo treba poklebetit s kolegynkami a potom sme sli s mm na obed a nakup do Tesca, aspon nebudeme musiet ist po robote 😉

inak kupovali sme vino na vikend, lebo pridu nasi a mm mamina mu blahozelat a mm poznamenal, ze co nevypije navsteva vypijeme my, som sa na neho pozrela, ze ci si zacal vykat, no ale ukoncil to tym, ze ak ostane bude pre buducu navstevu 😀

siouxie
10. mar 2010

leni, tešiiik 😀 😀

mad a už to poviete vašim? 🙂

lenuska85
10. mar 2010

Siou nadhera. Fesak je to treba uznat 🙂 A ako steniatko je na spapanie 😀
Madeline a v robote si uz hovorila ze cakas babo?

madeline
10. mar 2010

siou - krasny hafik 😵
anax - dakujem 😵

este to nepovieme rodicom, az po navsteve dr, ale myslim, ze moja mamina sa to dozvie, lebo ak mi dr bude brat krv(neviem ci pri prvej navsteve, alebo az neskor), tak ona to vysetruje 😉 ale je sanca, ze moj dr spada pod iny labak

siouxie
10. mar 2010

na tej jednej foto je ten môj macko pu a na jednej som so starou mamou. sa mi nehccelo dávať popisky, aj tak to pôjde preč 😀

anax, ahoooj 🙂 ako sa ti pracuje? Dá sa to yvdržať po takom dlhom čase? 🙂

madeline
10. mar 2010

leni - v robote to vie jedna kolegynka, u ktorej mam istotu, ze to nepoda dalej a mozno sa uz coskoro ku mne prida 😉

slniecko77
10. mar 2010

ahojte 🙂
Siou..aky krasny havinko..aj ja by som takeho chcela, ale madarsku vyzlu...juuuuj 😀
..tak som sa citovo odreagovala 😀 😀 😀
..aka som sikovna, som prisla prave vcas na Siouxine fotky 😉
Anax uz sa citis dobre, chrbatik neboli?
Mad aj sa citis ''tehotne''? ci mas nejake priznaky?

anaxamon
10. mar 2010

siou, pracuje sa dobre, ale rychlo....pondelok a utorok boli take ze lusk a uz bolo koniec pracovnej doby, dnes je vacsi klud aj preto ze som si pomaly spracovala zameskane

zas sa niekedy ozvem, uz som dojedla takze spat k povinnostiam 😎

lenuska85
10. mar 2010

Ahoj Anax 🙂
Siou vy ho beriete aj na dovolenky? Nie je to komplikovane so psikom do cudziny?
Madeline tak to by bola sranda, keby ste isli po sebe na matersku. Teda sranda ako pre koho, pre sefa asi moc velka nie 😀
Ja som sa dnes napriklad dozvedela, ze sa po firme sepka, ze tento rok pojdem na matersku. Ale ja o tom nic neviem 🙂

slniecko77
10. mar 2010

to ALE malo byt ALEBO 🙂

siouxie
10. mar 2010

mad, slni ďakujem aj za toho malého čierneho potkana, ktorým bol. Vyzeral ako potkan a nie pes 😀
lenuš, berieme, bežne s nami chodí do grécka (sever) a d chorvátska. Je to to najúžasnejšie, čo sme mohli spraviť, je perfketný cestovateľ a dovolenky sú úplne nádherné. Nie je to komplikované, keď budeš chcieť napíšem ti viac.

slniecko77
10. mar 2010

Leni, z toho si nic nerob..ja som sa tiez par krat v mojom prvom zamestnani dozvedela, ze som tehotna 😀 a to az vtedy ked za mnou prisla sefka...kazdopadne som sa dobre pobavila...so sliepkami nic nespravis 😠

madeline
10. mar 2010

lenus - my sme nastupili mesiac po sebe do tejto prace, tak mozno to vyjde aj s materskou, sice teraz ju ja asi predbehnem a sef by si zvykol (mozno tu po volbach ani nebude 😉 )

slni - minuly tyzden mi bolo vzdy vecer tazko, veceru som nevladala zjest a nemohla som spavat, ale teraz je to OK, ale teraz nemozem citit cesnak, inak je to zatial v poho 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre