Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

slniecko77
10. mar 2010

Mad, tak nech ti to takto co najdlhsie vydrzi..najlepsie celych 9 mesiacov 😉
..ako sa tesim, ze tu mame cerstvu tehulu 😎 a snad sa pridaju dalsie...a aj ja by som mohla 😵

madeline
10. mar 2010

ja som podla jednej kolegyne tehotna uz od decembra!!!!!

siou - nebol potkan 😠 , bol zlatucky 🙂

madeline
10. mar 2010

slni - kludne sa pridaj, aby som sa sama nebala 😉

bublinka11
10. mar 2010

Ahojte...ja len na skok...Siou krasna foto! Fakt 😉

siouxie
10. mar 2010

mad, no bol to chutnučký potkan 😀 Na rr bol strašne tmavý, mal veľa čiernej a aj mu dosť ostalo. Ale teraz je ešte chutnejší, myslím povahovo, lebo to bol hrozný čert, teraz je to maznák, ktorý otravuje tety na ulici, aby ho hladkali 😀.

Mad tak vieš čo povedia v robote, že ony to aj tak vedeli... 😀 😀

lenuska85
10. mar 2010

Siou nebol potkan 🙂 Nasa ked bola malá, mala zase strasne spicatu hlavu, vyzerala ako vajicko 😀 A teraz aka fesanda je, aj civavak sa za nou otoci 😀

madeline
10. mar 2010

siou - juj, si mi pripomenula nasho hafana, to bol tiez taky maznos 😢
nielen v praci, ale aj svokra povie, ze ona to vedela, ale chcela, aby sme jej to sami povedali 😝

siouxie
10. mar 2010

bubli, dík, som práve zmazala album 🙂 ale niekedy ešte hodím pár fotiek 🙂
leni 😀 🙂 som ťa navnadila na šteniatka? 😉

bublinka11
10. mar 2010

No...som bola na obede Siou ☹ skoda!

siouxie
10. mar 2010

bubli, na chvíľu sú späť (je tam aj macko pú 😀 , stará mama a ja v krčme po štátniciach 😀 )

madeline
10. mar 2010

siou - kde chodievate do chorvatska?

siouxie
10. mar 2010

mad, máme jedno miestečko, takú zašiváreň pri Trogire 🙂

lenuska85
10. mar 2010

Juuj Siou tak ja keby som mohla tak mame steniatka stale 🙂 Snad sa to tento rok podari 😀

siouxie
10. mar 2010

leni, budem držať palce 😵 ty si 25-ka, však? fú, ty toho ešte postíhaš... 😀 😀 😀

siouxie
10. mar 2010

bubli, mažem?

nellie_
10. mar 2010

stihla soooooom 😀 😀 😀 😀
som mala citaka ze zapni kona zapni kona zapni kona 😀 😀 😀 😀

madeline
10. mar 2010

siou - fakt??? my chodime do Vranjice, co je asi 7 km od Trogiru 😎

lenuska85
10. mar 2010

Siou hej, tento rok budem okruhla 25-ka 🙂 A ja nie som narocna. Chcela by som stihnut-vlastny byt, babo, steniatka, cesta okolo sveta...hmm a vyhra v loterii 😀

nellie_
10. mar 2010

siou ty si len take dievcatko vyziabnute... 😅 riadne chudulinka si... 😉 a ja ze len moja segra je taka kostitraska 😀 😀

bublinka11
10. mar 2010

Siou mozes...uz som kukla 🙂
Pekne foto, aj ty si pekna 🙂 Macko je tvoj manzel???

siouxie
10. mar 2010

leni, nie si, veď máš na to všetko tooooľko času 😀 (ale zase bacha, letí to jak sviňa 😀 , viem, čom hovorím 😀 😀 ).

nell 😀 😀

maddy, fakt? tak my Sevid 😎 rovno za zákrutou 😉

siouxie
10. mar 2010

bubli 😀 inak macko by som mu v živote nepovedala (trocha grcám z takých oslovení 😀 ), ale macko pú je na neho výstižné. Myslím povahu a tak 😀 😀

bublinka11
10. mar 2010

Jaaaj, my si nehovorim zdrobneninami a ani nemame prezyvky, klasika menami. Nejako som ziadnu prezyvku nevymyslela...zato ja som ich mala v detstve pozenhane 😀 😀 😀

madeline
10. mar 2010

siou - to je smerom na sibenik alebo na split (ked berieme trogir ako orientacny bod 😉 )?

siouxie
10. mar 2010

maddy, je to smerom na šibenik, čiže nad vranjicou, fakt za rohom... 😉

bubli, presne, ja mám jednu zdrobneninu môjho mena, ktorou mi hovorí celá moja rodina (m. iba sem-tam), on mi niekedy povie tkaými vymyslenými skomoleninami, ale ja ee. Iba keď si z neho robím srandu, tak nejaké zľahka dehonestujúce výrazy 😀

bublinka11
10. mar 2010

Siou ty chodis do Chorvatska aj do Grecka? Ale ze mas Grecko radsej? 😀 😀 😀
No moj otec bol majster na prezyvky, hlavne, co sa mna tykalo, tak mala som tak 1 tyzdenne a doteraz ma tak niekedy nazve... 🙂 vtedy som sa urazala, teraz mi to je jedno...su vtipne 😀

madeline
10. mar 2010

siou - krasny kut chorvatska 😵 s rodicmi sme vzdy chodili do Basky, ale ako som s mm, tak si nas nasla Vranjica a nejako sa nam nechce nic ine vymyslat, lebo je tam krasne a dokonca prvy rok, co sme tam boli, tak sme stretli 1 cesku rodinku, ale bohuzial uz je ich tam viacej 😒

my mame prezyvky a aj ich pouzivame, samozrejme nie v spolocnosti 😉

siouxie
10. mar 2010

Bubli, jasné, že mám. s pesom chodíme na thassos 😉 Len sme pred pár rokmi našli toto miesto, voláme ho grécke chorvátsko, lebo je to tam fakt ako v grécku. Ešte aj totálny pokoj, domček iba pre nás, domáci geniálni, 3 m od mora a o 700 km bližšie ako thassos 😀

lenuska85
10. mar 2010

Ja uz chcem letoooooo! Ste ma tu navnadili s tymi dovolenkami...

siouxie
10. mar 2010

Niekedy ešte zmenším pár fotiek s pesom z thasosu a hodím do albumu nachvíľu 😉 keď tu budete všetky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre