Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
11. mar 2010

no nist idem ja do sprchy a lahnut si..dneska som nejak nenormalne unavena... to bude asi tym udobrovanim 2x za den, co?? 😝 😀 😀 😀
neviem, no necitim sa dobre uz hadam tyzden a dneska ked som dosla z obchodu tak sa mi MM smial ze co tak funim...strasne som sa zadychala... nemam ziadnu kondicku 😀 😀

siouxie
11. mar 2010

teraz úplne od veci, ale už asi pred mesiacom som vám chcela napísať, že prima bude od pondelka vysielať vlastný nový sieriál ( 😕 🙄 ), Zázraky života z prostredia CARu. som zvedavá, čo to bude za zázrak, ale aspoň to má celkom dobré obsadenie.

nellie_
11. mar 2010

Siou hej?? tak to skusim omrknut co to bude zac.... 🙂 🙂 zaujimava tematika... 🙂 🙂
no ale uz fakt sa lucim..
pekny zvysok vecera, ahojte rano 😉 🙂

vavenka
11. mar 2010

Tu som, hercova kolegyna oslavuje 30tku, tak sme na chvilu vybehli a boli nam zamerat okna este medzitym 🙂
Siou vrham sa na to - herec nevyplna.....

vavenka
11. mar 2010

Siou - co je vlastne socialna siet? (ratam ze kolkym holdujem) - aj skype je socialna siet? 😕 neviem, fakt, asi som poldement, ale neviem 🙂

siouxie
11. mar 2010

nelll 😀 😀 (pôjde to v pondelok o ôsmej večer) papa a pekný večer. 😉

vav, dík 🙂

siouxie
11. mar 2010

vavi, skype je tak čiastočne, nie je to celkom typická sieť. Možno v rámci četu... Skôr ale fb, linkdeIn, koník, pokec je už asi rok preformátovaný na sieť, twitter.... ono sa to dosť prelína, nie je v tom úplne jasno 🙂

vavenka
11. mar 2010

Siou uz viem, pohoda, o minutku to mas 😉

shaarka
autor
11. mar 2010

prajem vam pekny vecer 🙂
boli sme s MM na cviceni - manipulacia s babatkom 😀 akurat ja som vyfasovala umelohmotnu tvrdu babiku, staru asi 20rokov (co mala povodne reprezentovat akoze nejaky neidentifikovatelny vek 5+ rokov, uces blond na futbalistu, hore kratke a na krku dlhe) 😀 na babatko sa to vobec nepodobalo, a teda bolo dost obtiazne sa k nej spravat ako k babatku 😀 😀 😀 a ked som jej chcela dat po kupani plienku, tak som jej musela vylomit nohy 😀 😝

idem sa teraz vyvalit 😵 vidime sa zajtra 😉

vavenka
11. mar 2010

Siou hotovo 😉

Shaar tak dalsi zazitok do vrecka? 😉 ako to zvladal TM?

shaarka
autor
11. mar 2010

aaale, tak je to hlavne sranda 🙂 plus co-to aj poucne, kedze ja nemam absolutne ziadne skusenosti s babatkami 🙂

vavenka
11. mar 2010

Shaar sranda? To fakt? 😀 😀 Tak potom super 🙂 musim aj ja niekedy skocit, chystas sa aj na nejake posedenie, kde netreba partnera? Lebo mojho herca ja na take isto nedostanem.....

siouxie
11. mar 2010

vavi, ďakujem pekne. 🙂

vavenka
11. mar 2010

Siou pre teba secko 😀

dzou
11. mar 2010

zdravim 🙂 ako sa mate?

siouxie
11. mar 2010

😀 😀
džouenka, zase nás naťahuješ? 😠 😀 😀

vavenka
11. mar 2010

Dzou servus miesto pozdravu si prosime hlasenie 🙂

dzou
11. mar 2010

jasne 😀 no keby bolo nieco nove tak napisem 😀 tak zhrnutie op5t 😀 41dc.... 37.1C.... test som nerobila....citim sa tak isto ako vcera 😀

siouxie
11. mar 2010

džou, no ty si tehotná, na to už nie je iná odpoveď... 😀 😀

vavenka
11. mar 2010

Dzou a kedy cikame na test? 😕

dzou
11. mar 2010

siou 😀 😀 😀 no neviem 😅
dnes som bola u kamosky je tu v UK sestricka tak sme to rozoberali.... a tiez si myslii ze je to dost mozne... zajtra volam k dr na objednanie sa na bud tyzden a ak by dosla ms do vtedy tak to zrusim .... no problem je ze ja sa vobec necitim na to ze by mala prist 😀 ale ani moc tehotno sa necitim 😅

dzou
11. mar 2010

chcem vyskusat cez vikend ak sa teplota nezmeni 😉

siouxie
11. mar 2010

džou, vyskúšaj a hneď referuj. ale názor som nezmenila 😀 😉

dzou
11. mar 2010

dakujem siou 😉 ako viem ze by som si nemala davat nejake nadeje ale tak davam si 😀 a som rada ze aspon niekto ma za to neodsudzuje ako v inej teme ze urcite nie som tehu lebo mam neg test 😔a a a no a co? 😀

dzou
11. mar 2010

ako viem ze je mala sanca ale stale je..... ved stale piseme kazdej..... kym nie je MS nadej stale je 😀 no nie?

siouxie
11. mar 2010

🙂 😉 vieš čo, džou...? ja teda vôbec nie som z tých, ktorí by nejako presviedčali, rozdávali falošné nádeje a ubezpečovali o tom, že so pro si tehotná. Ale ani si nemyslím, že testy sú najdôležitejší ukazovateľ. Ešte to môže byť hocičo a všeličo sa môže stať, ale hmm... 😀
A teda neviem, prečo by ťa mal kto odsudzovať 😠

vavenka
11. mar 2010

Dzouik tak tak, moja rec 🙂
Ako to v UK funguje? Tam normalne ti spravia USG a tak, podobne ako u nas? LEbo som pocula ze tam je prenatalna starostlivost dost slaba... Ze to tam hodne nechavaju "na prirodu" vsetko...

dzou
11. mar 2010

no ako nie ze celkom odsudzuju ale reci typu ze davat si klapky na oci a pod 😖 ma to trosku naserkalo.... no to je o inom 😉
no vavi... ze najprv spravia test z mocu v labaku.... ak nic potom krv...a potom tusim aj sono spravia 😉

vavenka
11. mar 2010

Dzou z mocu v labaku?? No podla mna zbytocny krok, asi rovno z krvi by bolo jednoduchsie, nie?

Ale tak nechame to na brutskych odbornikov 🙂

Juuj vies jak by som sa tesila, keby si tym zenskym, co ti to pisu, vytrela kocuura s // ???? 🙂

dzou
11. mar 2010

aj ja 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre