• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

9. januára 2017 
Shaar tak nech sa podari prvy pecenie :slight_smile:

Ja asi upecem nieco z jalbk cez vikend, sovkra poslala jalcka, ale take su nijake, sypke a poobijane, akurat tak na kolac dobre....

Ano ano vyprazany encian je supper, a u nas v jednek krcme ho este pred obalenim naplnia sampionmi, je so super :slight_smile:

Kua daco sladke chcem, som teraz spucila dalsi tanier kapusty, aj herec, este jeden posledny tanier ostal, tak mam troska kyslo :slight_smile: chcelo by to neutralizovat, ale neviem cim, nic doma nemame a teda na ten velky nakup asi az zajtra pojdeme...
12. mar 2010 o 17:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Cafte, tak ja uz doma po utrapnych nakupoch s mojou matkou! Som behala ako nosic... :rolling_eyes:
A taaak strasne sa mi nechce upratovat, ale musim, lebo zajtra nestiham...ale sem budem odskakovat. Dam si vzdy taky plan ze najprv spalna, kuk sem, potom kupelna, kuk sem, nech mam inspiraciu :slight_smile:
Shaar, ako prebehla defloracia, ci este je pred??? :grinning: :grinning: :grinning:
12. mar 2010 o 17:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ze prvy pecenie, hat igen tudot madarul, sziasztok :slight_smile:
12. mar 2010 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nellie...tam som lahko poznatelna..a to nechcem :confused:
prepaaac :zipper_mouth:
veru by som si dala satocky z listkoveho cesta...mame domaci slivkovy lekvar :wink:
som zvedava s cim pride dzou :slight_smile:
12. mar 2010 o 17:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bubli, máš moju stratégiu. :grinning: :grinning: (a ešte k tomu mávam kávu, ale cez deň :grinning:).

shaar, áno, siou.
12. mar 2010 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bubli a co fajne ste nakupili?

Hehe, ze MK za odmenu, to je dobree :slight_smile: :slight_smile: ja nepratam, kedze v pondelok sa pokracuje s malovanim, tak sa neoplati :grinning:
12. mar 2010 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
slni, aj ja som otvvorila posledný pohár domáceho slivkového, od starej mamy. Budeme musieť ísť na zboj, už aj pretlaky došli... :frowning2: :grinning:
12. mar 2010 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a my este mame :slight_smile:
zaukolujem svokru aj tento rok :grinning: vsak uz je dochodkyna..bude mat cas xixi
12. mar 2010 o 18:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak akurat som sa prezliekla :slight_smile: zatial to je vykon :slight_smile: Siou ja kavu nepijem, takze caj si uvarim :dizzy_face:
Vavi nakupili sme hlavne kozmetiku...mojej mame ked niekto ponukne akciu, je schopna vykupit cely obchod...takze to bolo gro a potom klasika potraviny.
12. mar 2010 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
slni, tak ale vy ste ďaleko, to by som brala zásoby na rok dopredu :grinning:
síce aj teraz beriem, ale nejako rýchlo sa vyčerpali :sunglasses: slivkáč ale pchám aj na makové slíže, milujem tú kombináciu mak a slivkový lekvár. schválne to niekedy ochutnajte, ak nepoznáte. :wink:
12. mar 2010 o 18:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Siou to je genialna kombinacia :slight_smile:
posli prosim ta recept na slize...dik :wink:
vsak my si nosime zasoby na cca pol roka rok, vzdy ked ideme autom berieme toho vela, pretlak, bryndzu, korbace, klobasy, slanina, nejake zavaraniny, sladkosti a vela veci sa da uz kupit tu..ja som celkom zavislacka na slovenskych potravinach :sunglasses:
Dzou uz lusti zahadu :grinning:
12. mar 2010 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jaj Dzou, o kolkej mala ist k lekarovi????
12. mar 2010 o 18:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bubli o piatej..takže teraz tam potí krv...alebo moč :grinning: :grinning: :grinning:
12. mar 2010 o 18:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
slni, však? a keď je domáci... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
slíže robím z hrubej múky vody a štipky soli (zamiesiť, vyvaľkať, pokrájať, vyvariť). Uvarené vybrať, trocha pomastiť (cvrknúť olej), vydličkou prehrabať... zmiešať s makom a cukrom (ja dávam kryštál). lekvár si už každý pridá na tanier na pripravené makové slíže a premieša.

a keď vodu nemusíš vyliať, dá sa do nej spraviť obar/ovar - cesnaková polievka :wink:
12. mar 2010 o 18:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
píšem ako hotentot :grinning:
12. mar 2010 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dííík Siou, už si to aj zapisujem :slight_smile:
ja mám rada domáce špecialitky..tu som za divnú keď doma vyváram :grinning: som mala kolegyňu ktorá nukdy nejedla domácu polievku :grinning: a to je zo štyroch súrodencov..nemám slov..samozrejme bola to angličanka
12. mar 2010 o 18:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nemáš za čo, slni :dizzy_face:

:grinning: :grinning: :grinning:
moja svokra v živote inú ako sáčkovú polievku nespravila, a to nie je ani angličanka :grinning: ale angličania sú špeciálne dosť veľkí gurmáni, však? :grinning:
12. mar 2010 o 18:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
najlepšia bola vydlička :grinning: :grinning: :grinning: :sunglasses:
12. mar 2010 o 18:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veď to Siou...oni si ani nehovoria dobrú chuť k jedlu...druhá vec je, že veľmi nemajú k čomu.. :grinning: :grinning: :grinning: to sa všeobecne vie, že nemajú dobrú kuchyňu a nevedia variť
to mi je divné, že tvoja svokra nevie variť, mne príde, že všetky maminy na Slovensku vedia variť..ale asi len tie dobré :wink:
12. mar 2010 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Slni vies kolko mamin by som ti vedela ukazat, ktore varit nevedia?
Moja ex svokra napriklad nikdy nepiekla, vzdy kupovala, az ja som ju naucila piect..najlepsie bolo, ked ma prosila, aby som jej ukazala, ako sa robi cokoladova poleva...
A sackova polievka, pripadne vyprazany parizer, ci ako sa to vola, byvalo caste menu...
Ale inak som ju mala rada :wink:
12. mar 2010 o 18:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
slni :grinning: :grinning: :grinning: asi... mm vyrástol na babkinej kuchyni, ktorá bola super kuchárka (teda obe babky), keďže jeho máti nevedela nikdy variť a bývali v jednom dome.
a asi aj preto, že ja viem, ma neznáša :grinning:
12. mar 2010 o 18:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bubli prosím ťa a čím kŕmila tvojho ex-a?
Siou :wink: a ešte si aj krajšia, mladšia a inteligentnejšia..a určite by sa toho našlo ešte viac :grinning:
12. mar 2010 o 18:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
slni :grinning: :grinning: :grinning: len vieš, v tom kontexte, že je presne rovnako stará ako moja "babka" je to faaakt dosť smiešne. Mala by mať ku mne ak nie rodičovský, tak určite starorodičovský vzťah. Ale tak ona nie je kompletná, škoda akéhokoľvek, aj virtuálneho priestoru venovaného jej osobe :grinning:

slni, táto foto je tiež z Kuby? :wink: :slight_smile:

bubli, aspoň si ju mala rada :grinning:
12. mar 2010 o 18:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Siou mala, mala, aj mam, ona sa so mnou stale stretava, lebo nema rada moju nastupkynu :grinning:
Slni no moj ex vyrastal na polotovaroch, tam platilo, co najrychlejsie, vareniu sa moc toho neprikladalo, okrem vyvaru nevedela navarit inu polievku.
Terajsia svokra sice varit vie, ale vsetko take...ako by som to nazvala, lacne? Segedin...sice 5 knedli, veeeela omacky a 3 kusky maska? Asi ako skolske jedalne...by som to nazvala..pecie uzasne strudle, ale kremy do kolacov? Tie najlacnejsie margariny, to ja nemusim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. mar 2010 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
..hej naša kubánska :sunglasses:
..my sme boli len na dovolenke na SVK a v Írsku..nejak nevydalo..vieš keď sme tu..tak každá dovolenka sa ide domov, ale už nás to nebaví..som zvedavá ako to rozchodí svokra :grinning:
12. mar 2010 o 18:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a bola to naša svadobná cesta :sunglasses:
12. mar 2010 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Slni najblizsie idete kam?
12. mar 2010 o 18:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
slni, čo vám nedopraje? či preto, že neprídete domov? :grinning:

bubli, to je dobré... :sweat_smile: :grinning:
12. mar 2010 o 18:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nie, ona je dosť nafixovaná na deti a viem, že je smutná keď ich nemá doma :pensive:
najbližšie by som chcela ísť do Ríma a do Prahy..uvidíme čo nám vyjde
ale ešte sme sa o lete nebavili...najprv vyriešime manželov kurz čo má teraz na SVK a potom snáď niečo naplánujeme, lebo teraz ide domov na vlastnú dovolenku a časť študijného voľna
12. mar 2010 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Siou. meníš fotky ako na bežiacom páse xixi
tu vyzeráš ako jemné dievčatko..a nie ako odhodlaná bojovníčka so svokrou :grinning:
12. mar 2010 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok