Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
12. mar 2010

Shaar tak nech sa podari prvy pecenie 🙂

Ja asi upecem nieco z jalbk cez vikend, sovkra poslala jalcka, ale take su nijake, sypke a poobijane, akurat tak na kolac dobre....

Ano ano vyprazany encian je supper, a u nas v jednek krcme ho este pred obalenim naplnia sampionmi, je so super 🙂

Kua daco sladke chcem, som teraz spucila dalsi tanier kapusty, aj herec, este jeden posledny tanier ostal, tak mam troska kyslo 🙂 chcelo by to neutralizovat, ale neviem cim, nic doma nemame a teda na ten velky nakup asi az zajtra pojdeme...

bublinka11
12. mar 2010

Cafte, tak ja uz doma po utrapnych nakupoch s mojou matkou! Som behala ako nosic... 🙄
A taaak strasne sa mi nechce upratovat, ale musim, lebo zajtra nestiham...ale sem budem odskakovat. Dam si vzdy taky plan ze najprv spalna, kuk sem, potom kupelna, kuk sem, nech mam inspiraciu 🙂
Shaar, ako prebehla defloracia, ci este je pred??? 😀 😀 😀

vavenka
12. mar 2010

Ze prvy pecenie, hat igen tudot madarul, sziasztok 🙂

slniecko77
12. mar 2010

Nellie...tam som lahko poznatelna..a to nechcem 😕
prepaaac 🤐
veru by som si dala satocky z listkoveho cesta...mame domaci slivkovy lekvar 😉
som zvedava s cim pride dzou 🙂

siouxie
12. mar 2010

bubli, máš moju stratégiu. 😀 😀 (a ešte k tomu mávam kávu, ale cez deň 😀).

shaar, áno, siou.

vavenka
12. mar 2010

Bubli a co fajne ste nakupili?

Hehe, ze MK za odmenu, to je dobree 🙂 🙂 ja nepratam, kedze v pondelok sa pokracuje s malovanim, tak sa neoplati 😀

siouxie
12. mar 2010

slni, aj ja som otvvorila posledný pohár domáceho slivkového, od starej mamy. Budeme musieť ísť na zboj, už aj pretlaky došli... ☹ 😀

slniecko77
12. mar 2010

a my este mame 🙂
zaukolujem svokru aj tento rok 😀 vsak uz je dochodkyna..bude mat cas xixi

bublinka11
12. mar 2010

Tak akurat som sa prezliekla 🙂 zatial to je vykon 🙂 Siou ja kavu nepijem, takze caj si uvarim 😵
Vavi nakupili sme hlavne kozmetiku...mojej mame ked niekto ponukne akciu, je schopna vykupit cely obchod...takze to bolo gro a potom klasika potraviny.

siouxie
12. mar 2010

slni, tak ale vy ste ďaleko, to by som brala zásoby na rok dopredu 😀
síce aj teraz beriem, ale nejako rýchlo sa vyčerpali 😎 slivkáč ale pchám aj na makové slíže, milujem tú kombináciu mak a slivkový lekvár. schválne to niekedy ochutnajte, ak nepoznáte. 😉

slniecko77
12. mar 2010

Siou to je genialna kombinacia 🙂
posli prosim ta recept na slize...dik 😉
vsak my si nosime zasoby na cca pol roka rok, vzdy ked ideme autom berieme toho vela, pretlak, bryndzu, korbace, klobasy, slanina, nejake zavaraniny, sladkosti a vela veci sa da uz kupit tu..ja som celkom zavislacka na slovenskych potravinach 😎
Dzou uz lusti zahadu 😀

bublinka11
12. mar 2010

Jaj Dzou, o kolkej mala ist k lekarovi????

slniecko77
12. mar 2010

bubli o piatej..takže teraz tam potí krv...alebo moč 😀 😀 😀

siouxie
12. mar 2010

slni, však? a keď je domáci... 😵 😵 😵
slíže robím z hrubej múky vody a štipky soli (zamiesiť, vyvaľkať, pokrájať, vyvariť). Uvarené vybrať, trocha pomastiť (cvrknúť olej), vydličkou prehrabať... zmiešať s makom a cukrom (ja dávam kryštál). lekvár si už každý pridá na tanier na pripravené makové slíže a premieša.

a keď vodu nemusíš vyliať, dá sa do nej spraviť obar/ovar - cesnaková polievka 😉

siouxie
12. mar 2010

píšem ako hotentot 😀

slniecko77
12. mar 2010

dííík Siou, už si to aj zapisujem 🙂
ja mám rada domáce špecialitky..tu som za divnú keď doma vyváram 😀 som mala kolegyňu ktorá nukdy nejedla domácu polievku 😀 a to je zo štyroch súrodencov..nemám slov..samozrejme bola to angličanka

siouxie
12. mar 2010

nemáš za čo, slni 😵

😀 😀 😀
moja svokra v živote inú ako sáčkovú polievku nespravila, a to nie je ani angličanka 😀 ale angličania sú špeciálne dosť veľkí gurmáni, však? 😀

siouxie
12. mar 2010

najlepšia bola vydlička 😀 😀 😀 😎

slniecko77
12. mar 2010

veď to Siou...oni si ani nehovoria dobrú chuť k jedlu...druhá vec je, že veľmi nemajú k čomu.. 😀 😀 😀 to sa všeobecne vie, že nemajú dobrú kuchyňu a nevedia variť
to mi je divné, že tvoja svokra nevie variť, mne príde, že všetky maminy na Slovensku vedia variť..ale asi len tie dobré 😉

bublinka11
12. mar 2010

Slni vies kolko mamin by som ti vedela ukazat, ktore varit nevedia?
Moja ex svokra napriklad nikdy nepiekla, vzdy kupovala, az ja som ju naucila piect..najlepsie bolo, ked ma prosila, aby som jej ukazala, ako sa robi cokoladova poleva...
A sackova polievka, pripadne vyprazany parizer, ci ako sa to vola, byvalo caste menu...
Ale inak som ju mala rada 😉

siouxie
12. mar 2010

slni 😀 😀 😀 asi... mm vyrástol na babkinej kuchyni, ktorá bola super kuchárka (teda obe babky), keďže jeho máti nevedela nikdy variť a bývali v jednom dome.
a asi aj preto, že ja viem, ma neznáša 😀

slniecko77
12. mar 2010

Bubli prosím ťa a čím kŕmila tvojho ex-a?
Siou 😉 a ešte si aj krajšia, mladšia a inteligentnejšia..a určite by sa toho našlo ešte viac 😀

siouxie
12. mar 2010

slni 😀 😀 😀 len vieš, v tom kontexte, že je presne rovnako stará ako moja "babka" je to faaakt dosť smiešne. Mala by mať ku mne ak nie rodičovský, tak určite starorodičovský vzťah. Ale tak ona nie je kompletná, škoda akéhokoľvek, aj virtuálneho priestoru venovaného jej osobe 😀

slni, táto foto je tiež z Kuby? 😉 🙂

bubli, aspoň si ju mala rada 😀

bublinka11
12. mar 2010

Siou mala, mala, aj mam, ona sa so mnou stale stretava, lebo nema rada moju nastupkynu 😀
Slni no moj ex vyrastal na polotovaroch, tam platilo, co najrychlejsie, vareniu sa moc toho neprikladalo, okrem vyvaru nevedela navarit inu polievku.
Terajsia svokra sice varit vie, ale vsetko take...ako by som to nazvala, lacne? Segedin...sice 5 knedli, veeeela omacky a 3 kusky maska? Asi ako skolske jedalne...by som to nazvala..pecie uzasne strudle, ale kremy do kolacov? Tie najlacnejsie margariny, to ja nemusim 😝

slniecko77
12. mar 2010

..hej naša kubánska 😎
..my sme boli len na dovolenke na SVK a v Írsku..nejak nevydalo..vieš keď sme tu..tak každá dovolenka sa ide domov, ale už nás to nebaví..som zvedavá ako to rozchodí svokra 😀

slniecko77
12. mar 2010

a bola to naša svadobná cesta 😎

bublinka11
12. mar 2010

Slni najblizsie idete kam?

siouxie
12. mar 2010

slni, čo vám nedopraje? či preto, že neprídete domov? 😀

bubli, to je dobré... 😅 😀

slniecko77
12. mar 2010

nie, ona je dosť nafixovaná na deti a viem, že je smutná keď ich nemá doma 😔
najbližšie by som chcela ísť do Ríma a do Prahy..uvidíme čo nám vyjde
ale ešte sme sa o lete nebavili...najprv vyriešime manželov kurz čo má teraz na SVK a potom snáď niečo naplánujeme, lebo teraz ide domov na vlastnú dovolenku a časť študijného voľna

slniecko77
12. mar 2010

Siou. meníš fotky ako na bežiacom páse xixi
tu vyzeráš ako jemné dievčatko..a nie ako odhodlaná bojovníčka so svokrou 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre