Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
13. mar 2010

a zabudla som... na obed sme mali zasmazenu vajickovu polievku (v detstve som ju nenavidela, teda hlavne tie plavajuce uvarene bielka v nej a babka mi ju musela cedit 😀 ) a raznici na plechu ci jak sa to vola.. 😀

vavenka
13. mar 2010

Cauko Nicole 😉 daj si kavicku, mozno zaberie aj na hlavu, a ak nie tak potom jednu ruzovu a mas pokoj 😉

nellie_
13. mar 2010

vavi, hej hej myslim ze to bude tym, ze som dnes este nekavovala.... a ani sladke som nemala to bude iny naval endorfinov potom... 😀 😀

siouxie
13. mar 2010

ideme na kávu? počkajte maaaa! 😀

nell, pozerali ste californication?

vavenka
13. mar 2010

Ja mam kaveju este od rana, asi 2 glgy, tak si ju dopijem s vami /snazim pit max jednu denne/ 😅

siouxie
13. mar 2010

vav, tá tvoja ľadový káva... 😀 😀

siouxie
13. mar 2010

ľadový 😀

pipimiska
13. mar 2010

cautee 🙂 🙂 a ja idem prave postavit kapustnicku 😅 😀 😵 pratat sa samozrejme nechystam,chrapem uz tiez 😅 😅 vavi 😉
..dufam,ze je to len docasny stav CHvT 😀

flam,preco tu pn beries tak vazne,ved to je nepisany zakon ze k T kontroly nem chodia 😝 ja som sa promenadovala kedy sa mi kcelo ,ale uz som na materskej 🙂

vavenka
13. mar 2010

Siou igen igen, bistoš kuťa fájat 😀

flamenga
13. mar 2010

pipi lebo sa bojím 😔 manžel je nezamestnaný, žijeme z maminej výplaty a mojej PN.. ja si fakt nemôžem dovoliť o ňu prísť 😒 A bývam v malom meste, kde každý každého pozná z videnia... ľudia sú svine a sú schopní zahlásiť, že som PN a špacírujem sa 😔

vavenka
13. mar 2010

Pipi servus, tak sa tesim ze niesom jedina 😀 a tiez pevne verim ze mi chrapot nezostane na furt 😀

pipimiska
13. mar 2010

vave 😀 ...aaa uz som plus 16 kg,manzel sa tesi ale uprimne,on ma nasilu vykrmuje aby drobec rastol 😀 aa kontroluje ma ci chodim casto cikat,lebo to cital,ze tak treba 😀

flam,mozno by som sa bala,keby ze som v takej situacii 😒 ale este som necitala ani nepocula zeby dosli 😉

pipimiska
13. mar 2010

vave a kolko si prehrala?inac neviem preco som si myslela vcera,ze hazardujes ked ty niesi na koni,zeby ta uz poznam ? 😝

nellie_
13. mar 2010

baby aj moja tehotna svagrina zevraj nenormalne chrape...jej drahy je z nej na prasky a spava na gauci v obyvacke... 😀 a modli sa ze aby to bol iba prechodny priznak T stavu 😀 😀 😀

Siou este som sa nedopracovala k tomu aby som si californication stiahla... 😅
Mam vela serialov rozpozeranych 😀 😀

No a ideme my asi pozriet stuzkovu mojej sesternice tak to nejak rychlo pretocime, lebo nam to pozicala uz pred 2 tyzdnami a chce spat DVD.. 😎

Flam ja by som musela tiez byt iba doma zavreta keby mam PN.. aj my tu mame ludi svine.. 🙄

vavenka
13. mar 2010

Pipi v KE sem tam ale kontroluju, kamoska mala kontrolu 2x ! ale tak ona mala dost neprajne kolegyne, tak je mozne ze niekto to "zariadil"......
Flam tak uz vydrzis, 2 mesiace zbehnu ako voda 😉

Pipi pekne, ja sa zatial zubami nechtami drzim na +12, ale tak desatinky pribudaju 😉 o chvilu bude 13tka 😕
A cikam len v noci, cez den ani moc nie 🙂

vavenka
13. mar 2010

Pipi vela som prehrala, ani to tu radsej nenapisem 🙂 Taak uz ma teda dobre poznas 😀

pipimiska
13. mar 2010

vave,no to asi fakt zalezi ci ta ma kto natriet 😒 fuj zly ludia 😝

nellie,super 😀 najsamlepsie je na tom to,ze ja som si myslela,ze sa chrapat na boku neda 😀
a ako formule?ako si spokojnaaa?

slniecko77
13. mar 2010

aj ja kavickujem 🙂 ako keby sme sa dohodli
veru flam niektori ludia vedia byt neprajni a zavistlivi..
cau pipi...co ty tu tak zavcas rana? 😀
vsak vy uz za chvilu budete rodit, sa pamatam ked som este len Shaarke gratulovala 😵

pipimiska
13. mar 2010

slniecko a mne nie? 😀 ..takze dnes budeme spolu kapustovat 😵
..davate niekto do kapusty aj udene masko? 😕

siouxie
13. mar 2010

presne som na to minule myslela, ako som shaar písala IP, to som vás len šmírovala 😀 😀 a včul už pomaly pôrodné cesty rozťahujete 😕 😅 😀 😀 😀

vavenka
13. mar 2010

Siou ze porodne cesty roztahujeme 😀 😀

pipimiska
13. mar 2010

sioux 😀

slniecko77
13. mar 2010

pipi tak gratulujem dodatocne 😉
udene maso v kapustnici je v pohode..ja som dala klobasku a bravcove rebra 😎

pipimiska
13. mar 2010

slniecko dakujem 🙂 a vyskusam to udeneee 🙂 ide sa na to 😔

flamenga
13. mar 2010

siou 😀 😀 😀 😀 umrem

siouxie
13. mar 2010

ta ne? 😀 😀

vavenka
13. mar 2010

😀 😀 😀

Dnes mame co v plane? 😉

bublinka11
13. mar 2010

Dobre rano 😉 hlasim sa medzi zivymi, 2 hodiny spanku pomohli... 😀

siouxie
13. mar 2010

dobré ránko, bubli 😀

ja pri vás pracujem, jedným uchom počúvam hlody v seriáli Tie roky 70. a tak to bude ešte nejaký čas... 😀 😀

shaarka
autor
13. mar 2010

ble ble ble bleeee 😎
dnesny pokrik. na pocase 😠

my sme pohadani, uzmiereni, aj som si poplakala, aj pospala, fotenie sa nekona, sa mu na to vyseriem.
boli sme v obchode, MM ide robit skvarkove pagace 😀 cakame kupca jedalenskej drevenej supravy, co predavame po byv. majitelovi bytu 😕 dojde z dzedziny pri KE a nevie trafit. som mu dala ulicu aj cislo, ze nech si kukne na nete, ale tak asi nevie... net isto ma, lebo na nete si nasiel nas inzerat 😝 😀 tak som zvedava, ci to vezme. aby sme si mohli kupit stol, aky sa nam paci 😉
a veceeeeeeeer! ideme zit!!! konecne 😀 najprv som si myslela, ze vyvencim MM, ale vyzera to tak, ze on vyvenci mna 😀 a domov taxikom, prvykrat v zivote 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre