Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
13. mar 2010

vave,odpisal mi,ze asi maju tu vanicku co kcem skladom,ale cez tyzden bol na dovolenke v italii,takze sa to dozviem az teraz..a ked maju,tak to dopadne takto:

http://www.malvik.cz/Kocarky/korbicky/Teutonia-... ..vanicka, farba 3665

http://www.spuntik.cz/teutonia-cosmo-fashion-20... ..fialovy bude,v konfiguratore sa da kuknut..

http://www.spuntik.cz/maxi-cosi-pebble-2010-1/ ..autosedacka farba emerald green 🙂

vavenka
13. mar 2010

Som ta vylakala otazkou? 😉

pipimiska
13. mar 2010

vsetko ina farba,tu vanicku som zvolila preto svetlu,lebo je na leto...a sportak mam vyskusany v kike,takze asi nebudem riskovat od jane,kedze nemam kde vyskusat..
aa na tejto teutonii sa da dat babo uplne do lahu a vanicka je priestranna tusim 72 na 36 😉

pipimiska
13. mar 2010

heh ze vylakala,len si mi dala tazku ulohu ti to secko ponachadazat 😅 ..ale chapes,ine farby budu ako na obrazku,chapas nie?

vavenka
13. mar 2010

Pipi pekne si vybrala 🙂

Aj na nasom sa dat uplne do lahu sportiak.... Ale tak jasne, tento kociar je ina cenova kategoria 😉

Takze uz definitiva? Idete objednavat?

vavenka
13. mar 2010

Jasne pochopila som, vanicka kvetinkova, vajicko zelene a sportiak filajovy 😉

pipimiska
13. mar 2010

vavi,tak ide sa objednavat,ked mi potvrdi,ze maju tieto farby skladom,takze cakam na odpoved 😉
ono vsetko objednat vedia,ale cakacia doba je cca 8 az 10 tt,ale napisal,ze mi to vie zriesit do terminu a myslim,ze aj skor,hlavne nech su tieto farby skladom 😉

ty uz mas uplne secko co ti treba??

pipimiska
13. mar 2010

vave,to su kvetinky? 😅 ja to volam ze strakatee 😝

pipimiska
13. mar 2010

aa bublinka sa nam kde odbublinkovala?

vavenka
13. mar 2010

Pipi no nevedela som tie cudesne tvary pomenovat 🙂 ale vanicku mas aj v albume, takze viem ktoru si si vybrala.......

Este nemam drobnosti - odsavacku na sople, veci na kupanie - plienkove osusky, tu osusku s kapucnou a potom uz asi vsetko mam 🙂 ved aj tak sa urcite este nieco vyskytne, ze treba, ked uz bude Vandus na svete, ved sa dokupi..... Ale tie podstatne vedi uz asi su doma 😵

A nemam veci na krmenie - flase, cumle, a podobne zalezitosti, pretoze zatial pevne dufam, ze budem plne kojit prve mesiace, bez akejkolvek potreby flase.....

pipimiska
13. mar 2010

vavi,jasne,tie veci sa daju v pohode dokupit..najlepsie je,ze ja ked idem nakupovat,tak sa zlaknem ze neviem co skor a kupim vzdy len jednu vec 😀

dopapala som detsku vyzivu s piskotami a este furt niesu chutove bunky uspokojene..

vavenka
13. mar 2010

pipi ja som tak do zdravotnickyxh potrieb sla na 3x, furt som zabudla co som chcela 🙂 treba si pisat ked ta nieco napadne....

a co si eate ides dat? 😉

pipimiska
13. mar 2010

vave,ja mam cely zoznam napisany v takom malom zapisnicku na asi 5 -6 stran,ale ked dojdem do obchodu,robim sa frajerka,ze secko si pamatam 😝

aa teraz si nedam nic az tak o hodinu kapustnicu,bude este lepsia kus postata 🙂
kona sa ,,presun, ,len aby si vedela 😉

vavenka
13. mar 2010

Pipi ok, takze cca za hodinku si tu? No ja neviem ci tu este budem, ale tak herec zachrnel tu pri mne na gauci a mne sa este nedrieme, sa motam po nete a citam si kade tade.... Tak potom sa ozvi 😉 Kedy budes fotit brusko? 🙂

pipimiska
13. mar 2010

halooo vavi tu som,takmer hodina,ale uz aj s hygienizovanaa 🙂 🙂
co zaujimave citas?
pofotim asi v utorok aaa zajtra by som kcela aby ma mm zopar krat cvakol v nejakej poze aj s hlavou mojou 🙂

pipimiska
13. mar 2010

vave a ty fotis kedy,pozeram,ze tiez mas staru 2 tt 😉

vavenka
13. mar 2010

Pipi 🙂

Akurat som to uz sla zabalit 🙂

No tak nech ta len pekne pofoti, co budes Filipkovi potom ukazovat? Len bruch bez hlavy? 😉

Citala som co sa udialo vo svete a tak 🙂 a medzitym som si pichla, zjedla zelezo a zinok a namazala bruch olejom 😀 takze tak..... Juj a hladna som, ale uz nemam srdce daco do seba pucit, tak sa nalievam mineralkou, to zas bude odbehavacia noc 😀

vavenka
13. mar 2010

Tiez tak pondelok-utorok pofotim, ked budem sama - teda ked stihnem 🙂
Kedze v pondelok zaciname dalsiu vlnu malovania 🙂

pipimiska
13. mar 2010

vave,toto,ty si teraz nemozes odopierat 😅 alebo sa ja radsej zamyslim nad sebou,ci si musim dat este jeden tanier kapusty 😀 ...zamyslam sa nad sebou...asi si dam 😅 ..teraz pijem paradajkovy dzus 😝

pipimiska
13. mar 2010

a co je na rade,obyvackA? aaa das aj tu fialovu,ci nem?

vavenka
13. mar 2010

Pipi 😀 tak radsej neriskujem, nechce sa mi zas v sne rodit nejake neidentifikovatelne veci miesto Vandy 😉

Idem si uz lahnut, tak dobru nocku a dobru chut 😉

pipimiska
13. mar 2010

vave,chod chod,minule si ma rozosmiala s pecenym kralikom aj mm sa smial,sori 😅 😅 no dobru nocku 😎

bublinka11
14. mar 2010

Dobre ranko 😉
Pipi vcera som sa odbublinkovala na gauc, dopozrela OTO a potom pozerala do seba 😀 kym ma drahy nezobudil a neprinutil ist do spalne... 😀
Co dnes varime???

shaarka
autor
14. mar 2010

dobre raaaanko 🙂

pipi, fajny vyber 🙂
aj ja by som vam chcela napisat, ze co som vcera jedla, aspon si to zosumarizujem:
hemendex (3 vajicka a 3 hrianky!)
horalka
cele udene tofu (len tak, same 😅 )
vanilkove acidko male
vyziva + piskoty
pagace,
pagace + klobaska + acidko.
fuj, teda dost nezdrave

shaarka
autor
14. mar 2010

vcera sme dopadli na pocudovanie takto: MM dal par piv a 2 poldeci a spolocensky sa unavil natolko, ze sa sam pytal domov!!! ani som nedopila svoj drink, MM isiel zaplatit a volala som taxik. doma sme natlacili este pagace a o polnoci zaspali. tak rychlo ubehol ten vecer, ze ani neviem ako. super bolo, len bolo aj vidiet, ze MM nema trening a tak nam to cele predcasne ukoncil 😀 😀 😀 ale cca3 hodky v zadymenej krcme stacili. aj tak som tam putala pozornost vsetkych, ked som sa predierala milionkrat na wc.

ozaj, noc bola zas kruta. kedze som si dala 2x cervene vinko s kolou, (vypila som takmer liter! tekutin pred spanim), tak som od polnoci do 7 hod. bola na wc spolu 7x 😢 rano som sa az rozplakala, ze to snad nie je mozne, taka som bola dolamana, unavena a nervna. a MM sa v noci ukazal ako gentleman, nieco sa mu snivalo a tak fajne ma svacol dlanou po chrbte (ako keby mi chcel pomoct vykuckat nieco, co som vdychla), ze som skoro zinfarktovala. 😠 😠 😠

nellie_
14. mar 2010

bre ranko idem si vas este pri kavicke docitat.. 😎 😎
MM dnes vynimocne nachystal ranajky a doniesol mi do postele latte z gustika (aj ked cez vikend kavu zvyknem pit az poobede) a urobil rozky s maslom a sunkou... 😎
a uz mi zdrhol na sach.....tesil sa ako maly Jojo.. 😀 😀 😀

nellie_
14. mar 2010

no vas sobotny den aj vecer mam docitany.. 😀 😀 😀

a vrazdila by som za oskvarkovy pagac.. 😀 😀 😀

shaar mne sa s tebou snivalo 😅 ze si ku nam dosla na kavu a ja som ti urobila latte z dolce gusta a vyndala si mi,ze toto ty urcite nevypijes, lebo ty si "typ gé" a ked som spytala ze aky to je, tak si mi povedala, ze kavu pijes zasadne z fialovej sialky a musi byt na vrchu cerstvo uslahana slahacka... 😀 😀 😀
a ja ze som ti chcela strasne vyhoviet,ale som nemohla najst slahac a tak som slahala slahacku rucne a straaaaaaaaaaasne dlho az som sa rano zobudila narobena a s bolavou rukou 😀 😀 😀

ale ten typ gééé stale sa na tom v duchu chichocem... 😀 😀 😀 😀 😀

shaarka
autor
14. mar 2010

nellie, to cooooooooo? 😀 😀 😀 😀 😀

shaarka
autor
14. mar 2010

hehe. aj ja som dnes TAKMER dostala ranajky do postele, ale MM po tazkom veceri (e?) vstal uz pred siedmou a strasne tichucko isiel na wc, umyt sa a straaasne tichucko zahanal jellu na pelech 😀 takze bolo po mojom spanku a aj po ranajkach do postele 🙄

vavenka
14. mar 2010

Ranko 🙂
Nell idees -D

No a ja som sa utrvrdila v mojej teorii - v stave T je to teda naopak - nemozem ist spat hladna! Kralik sa mi tiez snival ked som uz nechcela vecer jest, a tato noc to iste - kokso strielali po mne! A som sa rukami mala vytiahnut pomedzi okno spalnove na balkon a z balkonoveho von a nevladala som! A potom este volaco s kociarom - nevedela som s nim uz si nepamatam preco, manipulovat, a zistila som ze ta latka, z coho je kociar, je z trickoviny a ze je to uplne cele na prd.....

Ranajocky za nami - opitmacke pecivko na vrchu zapecena slaninka a syr, rozpolene, natrete nivovym natierkovym maslom a sunkou, paradajka uhorka redkvicka, matovy cajik - drahy pripravil...
A ja som uz aj svacinku zjedla - kavu (tiez varil drahy a normalne ze aj slahacku mi na nu svacol) s nutelovou siskou 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre