Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
14. mar 2010

nell, čo si to ty tou rukou šľahala...? 😀 😀 😀

(dobré ráno) 😉 😀

nellie_
14. mar 2010

shaar no vidis to, kedze si typ gé 😀 😀 😀
inak ja som tiez vzdy vyspata ked MM vstane... 🙄 on si tiez vzdy mysli aky je nenormalne nehlucny ale prd makovy to jak keby sa tu maly tank prehanal... 😀 😀

Inak viete co zas vcera ten moj pako urobil?? najskôr som ze vam to ani nenapisem, ale podelim sa s vami.. takze vcera sme sli do mesta autom s mojou svagrinou - ja, segra a svagrina... a mne sa vybil mobil a segra ho ma pokazeny takze niekedy jej zazvoni, niekedy nie a svagrina ho pre istotu nechala doma.. 😀 😀 no a MM mi vyvolaval ale smozrejme nedovolal sa ani jednej z nas.. tak skusal volat dalsej svagrine (blondina-zasuseny sneh) ze ci nahodou nie sme u nej a ona ze nie a ten moj pako jej natrepal ze sme sa strasne povadili a ja som sa zbalila a usla z domu a ze on ma hlada po meste a moja mama u nas po dedine.. svagrina mu to zozrala aj s najvijakom, zavolala svokre - ta infarktove stavy ze co mi zasa urobil, hned jej zostalo zle a 3x ju prehnalo 😀 a cela rodina mala halo ze kde som ze ja som od MM usla... 😀 😀 😀 dneska sa na tom uz smejem ale vcera ked potom mi svokra chudatko volala s infaktovymi stavmi tak som myslela ze MM zabijem.. a on sa len uskrnal lebo ze vôbec necakal ze mu to svagrina zozerie a urobi taky cirkus po rodine.. 😀 😀 😀 😀

vavenka
14. mar 2010

Nell 😀 😀 😀 😀 mas super mangelaaaa 😀 😀

Siou aj tebe dobre ranko 🙂

siouxie
14. mar 2010

nell 😀 😀

nellie_
14. mar 2010

vavi niekdy by som ho prizabila ale... 😀 😀
to nachytavanie cez telefon ho bavi najviac, zapne "klírko" da si cez usta sveter a hra sa na pana z elektrarni co vymaha pohladavky alebo z vodarni a moja mama a svokra uz par krat mali infakrtove stavy z neho 😀 😀

nellie_
14. mar 2010

ale uz sa mu to aj vypomstilo.. ked to naposledy dostal tu pokutu v BA a ukecal polisov na 80 Eur namiesto 150 tak potreboval to hned na mieste zaplatit a nemal pri sebe hotovost tak volal mojej segre ze nech mu pozicia ze ide za nou aj s policajtami a samozrejme segra sa mu najskôr vysmiala ze nech si nerobi srandu zasa a az ked ja som jej potvrdila, ze NAOZAJ sa to tak stalo tak sla za nim pred firmu 😀 😀 😀 😀

shaarka
autor
14. mar 2010

nellie 😀 😀 😀 inak mojho kamosa segra ma takeho muza - ftipalka 😀 prazaka.
kazdy den vyvadza nejake take veci - oni si uz cela rodina zvykli, ale cudzi maju o "zabavu" postarane. skryta kamera. minule isla ona s detmi von (ma dvojicky chlapcov) a vrieskal za nou v panelaku, ze co je za zena, ze sa uz ani vracat nemusi, a vselijake ine veci a ona vychadzala z brany so zachvatom smiechu 😀 😀 😀

nellie_
14. mar 2010

shaar toto mne robi tiez moj stale.. 😀 😀 😀

ale niekedy mi to vadi.. hlavne ked sa potrebujem normalne vazne rozpravat a s nim sa neda... 😅
on vkuse tliacha chujaciny iba a vsetko obracia na posmech.... 🙄
niekedy mam toho fakt plne zuby a nechapem ked mi vravia ze ako by aj moje tetky, sesterky a kamosky chceli takeho ftipalka mat doma... 😅

niekdy by som ho zabila za to ked ja nieco s laskou uvarim a fakt sa mi to vydari a on pri jedeni robi akoze ho to nadrapuje a ide grciat 😀 😀 vcera to urobil pri jedeni toho kremesu a vravim ze ale to som nerobila ja ale segra - tak hned usmev od ucha k uchu a len vychvaloval.. pako 😀 😀 😀

vavenka
14. mar 2010

Nell 🙂

No vsetko ma svoj rub aj lic 🙂 ten moj nieje ani velmi vtipalek a ani sa s nim moc neda vazne temy rozoberat, hlavne ked na ne mame iny nazor 😀

Joj som zistila ze v piatok mam monitor a herec vymyslel ze uz vo stvrtok by rad siel na vychod, kedze tam maju vela jozefov a aj nejake tie narodeniny su a tak, ze v piatok by si vzal dovolenku..... Kua.... A ked som mu povedala ze nemozem, ze mam kontrolu, tak povedal ze ved co, ze ved nepojdem, dohodnem s na inokedy 😀 vtipalek 😀
Tak neviem, ci tam pojdem potom sama v piatok autobusom alebo jak 🙄

nellie_
14. mar 2010

vavi ved to by mohol byt gentleman a pockat na teba do piatku, ci??? 😅

ja vôbec neviem co varit.. 🙄 🙄 mame rozmrazene prsia a mamina sa odpratala do kostola a nechala to na nas so segrou ale keby viem ake.. MM bol sa klasicky vyprazene ale na tie nemam chut.. mame v chladnicke aj nivu asi idem daco vygooglit fakt neviem co s nimi 🙄

vavenka
14. mar 2010

Nell no tak trochu ho aj chapem, ale tak mohol by 🙂 ale sak co, ked nie, tak fakt prinahhorsom dojdem za nim busom.....

Som ti chcela navrhnut kuracie rezne, ale na tie nemas chut 🙂 ja by som tiez mala nieco navarit, ale ani neviem co a ani sa mi nechce :D

nellie_
14. mar 2010

no takze nakoniec budu predsa len vyprazane aj segra ich chce tak ma prehlasovali.. 😀 😀
ale idem par naplnit sunkou a nivou mnam 😎 😎

shaarka
autor
14. mar 2010

huhuhuuuu 😎
sme boli v kike, asku, mercury markete a nic sme nekupili len predlozku na wc, lebo oziaba nohy v noci 😀
bude velky problem s jedalenskym stolom a konferencnym stolikom 😒
take, ako my chceme, neexistuju 😖 😠

vavenka
14. mar 2010

My sme boli v Kike, Mercury markete a Hornbachu 😀 a kupili sme farby, tapetu a zaclony 🙂

Shaar treba skocit za nejakym stolarom, nech vam vyrobi 😉

shaarka
autor
14. mar 2010

vavi, a ze sme sa nestretli! 😅
mas na nejakeho stolara kontakt?

vavenka
14. mar 2010

Shaar nemam, ale verim ze nebude problem - ci uz v inzertnych novinach alebo n nete......

siouxie
14. mar 2010

My sme boli na prechádzke pri Dunaji a bolo nám fajn 😀 . Fučí až hučí, ale je krásnych 10 stupňov 😵.

A doobeda som popracovala mm vybavil nákup a teraz po prechádzke som rýchlo spravila kôprovku, na ktorú som sa chystala týždeň 😀

nathali
14. mar 2010

ahoj baby 🙂
dlho som vas nevidela nejak som nemala cas stale nieco bolo treba vybavit
sio tak vam bolo ale super mne sa na prechadzku ani nechce v takom pocasi uz aby bolo vonku krasne 🙂

siouxie
14. mar 2010

ahoj, nath 🙂 u nás je celkom fajn, až na vietor, ale zase aspoň odfúkol tmavé mraky preč 😀 a v tejto chvíli zase svieti slnko. dokonca je celkom teplo 🙂. ako sa máš?

nathali
14. mar 2010

noo celkom sa to uz da az na to ze som nachladnuta takze smoklim ale snad ma to uz prejde
tu je tak pod mracnom a v piatok ma tak ofukalo ze mam dost az do dnes 😀

siouxie
14. mar 2010

aj ty? 😀 aj ja som bola, od štvrtka. ale včera asi okolo tretej akoby uťal... Už som to mala druhý deň také zhustené 😀 , ale včera popoludní už vôbec nič. Ani dnes. Pomohlo, že som nikam nechodila tých pár dní a vďaka čaju som to vyčúrala 😀 😀.
Tak veľa pi, aby ti to čím skôr prešlo. 🙂

nathali
14. mar 2010

no sak caj mam urobeny ale uz mi dole krkom ani nejde 😀 noi snazim sa ale skor ma trapil nos som myslela ze sa udusim tak som si kupila ten olynt a take je to dobre len bez vreckovy ani na krok 😀 uz aj pri posteli ich mam som jak nejaka babka 😀

nathali
14. mar 2010

ale to som ostala diky doktorke lebo som bola na spirometriu ci nema astmu a ze nie ale ona chcela este zatazovu skusit tak som musela vonku chvilku behat ked je minus blba doktorka 😠 aj tak som zdrava noo bola som 😠

siouxie
14. mar 2010

bože, to je čo za trúbu... ale tak aspoň fajn, že nie si astmatik 🙂

nathali
14. mar 2010

noo ja som tiez rada ale k nej uz nepojdem nikdy!!!debilka no co a za toto chcu 30korun?? to aby ma porazilo 😀

siouxie
14. mar 2010

máš nádchu za tricku 😀

vavenka
14. mar 2010

Prave sa mi podarilo rozbit sklo na jedalenskom stole.. Kurva jaka som nemotorna! Uz mam toho plne zuby!
Potrebovala by som si zakricat.... No nic, aspon som sa dobre vyrevala, len teraz to neviem zastavit 🙄 🙄 a to sme mali ist na veceru, mozem ist tak do riti.... Ach.....

shaarka
autor
14. mar 2010

ach jaj 😖 a ako sa ti to podarilo? sice ja som si nevsimla, ze mate skleneny... som si myslela ze dreveny 😅
a co to ma spolocne s vecerou? hadam sa nechces potrestat... 😔 stavaju sa aj horsie veci

nathali
14. mar 2010

vavenka crepy prinasaju stastie a sikovnym patri svet 😉 neplac su aj horsie veci ked si v poriadku a neni si dorezana tak je to ok

vavenka
14. mar 2010

Shaar kuchynsky som pisala - mal sklennu vypln, teda uz ju nema.... A spolocne s vecerou to ma to, ze mam teraz oci ako orangutan, takze isto v takom orevanom stave nepojdem medzi ludi...... Podarilo sa mi to tak ze som jednu stranu nadvihla - som myslela ze to sklo je tam na fix, a ono ta vypln kotuha tam na fix nebola... Tak sa to roztrepalo na cimpr campr......
No neviem ake horsie veci sa este stavaju - tato je daleko najhorsia co sa mi za posledne tyzdne stala..... Ale nechaj tak...

Nath jasne, som ok, aaj ja som si vravela ze cretpy prinasaju stastie, ale nejak to nezabera 🙂 uvidime, mam podanu sportku 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre