Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
14. mar 2010

Tuzim - ja ti neviem povedat, mozno v nejakej teme, ktora sa venuje priamo IVF, by si skor nasla odpoved....

Pipi no dzou sa neukazala kurnik - ale teplotu ma hore a test nema vyznaceny v grafe, takze asi nerobila 😒

vavenka
14. mar 2010

Pipi ok, sa ta potom opytam, ako to je s drazdenim mangela - medzi kojenim, prebalovanim, kupanim maleho a davanim samej seba do kopy 😉 ako jasne, mozno si ina a teda si aj mladsia ako ja a moje rovesnicky, ale tak ani jedna moja kamoska, ktora ma babatko, prve mesiace neriesila drazdenie chlapa a bola rada ked jej dal pokoj 😀 a to boli predtym ine sexualne maniacky 😀 ked si mohli vybrat o 15 min dlhsi spanok alebo sex, tak si tipni co si vybrali 😀

pipimiska
14. mar 2010

vave 😀 to je pravda,jasnee,ale ja som tutu mutu robila naposledy cca 3 augusta 😀 nepytaj sa ake sny snivam ja 😀
nastastie mame pracu,pri ktorej sa mm vie prisposobit aby mi pomahal.no uvidime,uvidime 😎

tuzimpo..ani ja ti neviem odpovedat ,ako vav pise .. 😉

pipimiska
14. mar 2010

vave,joooj sa sa uz strasne tesim na tu makacku 😀

vavenka
14. mar 2010

Pipi no ja sice abstinujem "len" nejake 2 mesiace, a teda tiez uz sa tesim na sexik normalny, ale tak som realistka a myslim si ze tato tuzba po porode na dobu urcitu opadne.... A ak nie - tak to bude len plus 🙂
A ved presne, uvidime 😉

vavenka
14. mar 2010

A de ste secky? 😕

pipimiska
14. mar 2010

ja som tu,motkam sa po nete 😉 co ideme robit? 🙂

vavenka
14. mar 2010

Pipi no viem ti ja? 🙂

Kociar sme vybrali, nocne kosele nakupili 🙂 kapustnica navarena 🙂 daco fajne by sme si mohli dat 🙂

Joj sme vypratali s hercom obyvacku, nech sa zajtra s tatkom nemusime zdrziavat, a take to tu je skarede, puste 🙂 som hoodne zvedava ako bude ta olivovozelena vyzerat na stene.....

pipimiska
14. mar 2010

vave,sak ja si davam milky way, asi od pred vcera som sa na ne namotala 😝 mam kupene asi 5ks..a antioxidantovy dzus pijem a banan som si dala a idem si otvorit kysle cocky 🙂

ja som zvedava na to vasse malovanie 🙂..my ked malujeme,poziciavam si vzorkovnik,presedim pri nom niekolko dni,potom kupim len liter na skusku a potom sa farbi a sem tam premaluje este 😅 a ty si z nicoho nerobis problem 🙂

vavenka
14. mar 2010

Pipi no nerobim problem hlavne preto, ze sa mi neoplati, verim ze do roka a pol uz budeme v dome 😀 toto malovanie je hlavne kvoli malej, nech je tu cisto.... A tie okna sa pridruzili uz ked sa objednavali na stavbu, takze toto malovanie je take z nudze cnost... Ja som typ cloveka, ktory nemusi byt nutne originalny a nemusim mat vsetko uplne ze tip top v ramci najmodernejsich trendov, pre mna je podstatny ucel a dobry pocit z konecneho efektu... Akoze nechcela som tym povedat ze som uplny flegmos a je mi je to jedno, ale ´proste tieto veci v zasade neprezivam nejak dramaticky 🙂 kebyze su pekne hladke steny /co niesu/ tak ide mozno vsetko na bielo a kupi sa nejaky tapetovy pas na ozivenie a hotovo.... Ale steny su vselijake krivolake, chcelo by to na nono natahat stierky, ale to necham az pre dalsieho majitela, nech ma aj on co robit 😀

No ja som teraz dala hrozno, jabko, na to som vypila mineralku, prehnalo ma - za co som veelmi vdacna 😀 a nejak mam praznde brusko.... Idem pozriet co e v chladnicke 😉

pipimiska
14. mar 2010

co si nasla??
ja sa musim priznat,ze secko musim mat tip top,ako poriadok ani nie,ale secko ku seckemu musi ladit 😉 ale nie koli niekomu a niecomu ale koli sebe,ide to z vnutra,nic s tym nespravim 😝

vavenka
14. mar 2010

Pipi no ved jasne, kazdy mame to "svoje" 🙂

Jooj nic take som neobjavila, este si asi osupem pomaranc a idem spat, zajtra o osmej tatko nabehne, tak nech sa tu nespocem 🙂

pipimiska
14. mar 2010

dnes sa chystam tiez skor aspon o jednej,lebo rano idem na krv aj vyter mi bude brat na streptokoka..
vcera som isla tiez o jednej,no bude mi trvat kym sa to upravi,zaspala som totiz az okolo tretej 🙄 aaa to nem dobre takto dlho kukat do plafona,potom sa mi motaju bludne myslienky 😒
idem si este pokosit travnik 🙂 a dam jablko,lebo kukam,ze ty viac vitaminov jes jak ja 😝 🙂

madeline
15. mar 2010

dobre ranko, hlasim dnes rano bolo prve regulerne grcanie, nic lepsie po ranu si neviem predstavit 😝

bublinka11
15. mar 2010

Dobre ranko 🙂 Mad ☹ snad nebude caste...
No drzte mne dnes palceky, idem na foliko a mam silny pocit, ze ovu bola vcera, neviem preco...ale rano som sa bala odmerat teplotu, aby som nestresovala pred navstevou lekara...tak snad ma teraz pocit klame 😉

shaarka
autor
15. mar 2010

aj ja chceeeeeeeem 😀 😀
bez grcania sa tehotenstvo ani nemoze ratat, nie? 😀 😎

bubli 😵

bublinka11
15. mar 2010

Shaari chces grcat??? Urcite sa ti to raz vynahradi aj bez tehu 😀 😀 😀

madeline
15. mar 2010

bubli - drzime palce aj na nohach 😉

shaar - tohto by som sa fakt vzdala, asi to ale inak nepojde, ako to vydrzat 😝

shaarka
autor
15. mar 2010

flam poradi, ma bohate skusenosti. 😀 😉
ja radim len oklamat psychiku. ale ci to funguje, to neviem... mna tiez parkrat natahovalo, ale zeby som to nechala zvitazit, to nie 😉

bublinka11
15. mar 2010

Ja som este tehu nevolnosti nemala, ale ked ma niekedy nadrapuje, ja tak nenavidim vracanie, ze vzdy to predycham...a pretrpim 😒

shaarka
autor
15. mar 2010

hej hej, fuuuuuuuj 😝 😀

flamenga
15. mar 2010

ahojte 🙂

shaar, že čo? 😀 😀

shaarka
autor
15. mar 2010

de ste?
som myslela, ze dojdem z drogerky (aj v robote som sa stavila papiere podpisat), a budem mat co citat... a vy nic 😠

shaarka
autor
15. mar 2010

nasla som bankomatovu kartu 😅 ale neskusala som vybrat nic, rovno som zavolala do sporitelne 😀 😉

anaxamon
15. mar 2010

ahojte, zda sa ze dnes nema nik chut a ani cas sa vypisovat🙂

vikend ste vsak pekne potiahli, ja som si v sobotu pospala do deviatej a potom som sa pustila do upratovania a varenia a podvecer som uz temer nevladala...takze zehlenie ostalo na nedelu...a to som ani plavaren nejako nestihla absolvovat...☹(

bublinka11
15. mar 2010

Ahojte, fakt tu nie ste? A ja vas teraz tak potrebujem!!!

siouxie
15. mar 2010

ahoj, bubli, čo sa deje? ja som na skok. 😕

anaxamon
15. mar 2010

bibli za seba mozem napisat, som k dispozici ak ti mozem pomoct 😉

shaarka
autor
15. mar 2010

bubliiiiii 🙂
ja som tu, stale nakukam, ze co nove 😀

anax, to chces povedat, ze si si cez vikend vobec neoddychla? 😕

anaxamon
15. mar 2010

shaar v zasade ano, ak sa rata vylihovanie pred telkou z dovodu ze na ine som nemala sil a nejake to santenie s manzelom 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre