Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
16. mar 2010

Bubli hej, aj ja mam zapnutu markizu 😀 no uz ten tyzden vydrzime, ja pevne verim ze po 20tom marci sa to rozbehne 🙂

Tak ako, poistili ste v noci? 😉

anaxamon
16. mar 2010

dobre ranko🙂

bublinka11
16. mar 2010

Vavi poistili poistili...rano uz nie... ☹
Ale dost citim pravy vajecnik, z ktoreho je teda ovula...cize dufam, ze este to tam neprasklo 😉
Som telivo...ale odmerala som rano teplotu (cely cyklus nemeriam...) a mala som ju taku divnu...ani predovulacnu a ani poovulacnu...tak jasne, ze som zostala prekvapena...ale docitala som sa, ze to moze byt sposobene prave pregnylom...tak v to dufam. Ty asi nemas skusenost?

anaxamon
16. mar 2010

dzou, to je mi luto ze si s tebou tvoje telo robi co chce a neposlucha ako ma, a neukaze ti pekne dve ciarky....dufam, ze dnes budes mat aspon u lekarov stastie a dopraju ti klud, vezmu krv spravia test, nech vies na com si...

moja ovu je tiez nejaka cudna, kedze podla hlienu a bolesti som si na 90% ista ze bola v sobotu avsak teplota je taka vseliaka, takze tiez si moje telo so mnou mava ako sa mu paci..

chcem sa spytat ci ste niekedy niektora vyskusala aqua airobik...

bublinka11
16. mar 2010

Anax ja som si bola tiez ista, vdaka hlienu a bolesti, ze ovu bola v nedelu (dokonca z laveho vajcenika som to citila) a vcera na folikometrii sa na mna skeril krasny folikul z praveho 😎 takze este pockaj...ona sa isto ukaze, mozno ti len pomalsie stupa teplota, nie?
A aqua aerobic som skusila, aj som dlhsie chodila, bolo to uzasne, ale u nas to zrusili...kedze vsetko, co je super, musia pokazit. Isto chod, je to fajn, potit sa vo vode 😀

anaxamon
16. mar 2010

bubli mne ta teplota chodi hore dole dajako....sak kukni moj graf, za home daj moj nick,

mne sa to pozdava ako pohybova aktivita prave preto ze potit sa vo vode je cool, preto mam rada aj plavanie 😀

vavenka
16. mar 2010

Anax ha som bola raz na aqua, a neoslovilo ma to velmi, mozno aj preto, ze som mala 2dielne plavky a v kuse my vybehavala dida ked som skakala 😀

Bubli ja nemam s pregnylom ziadnu skusenost 😖 ale pekne pokracuj vo svojom pozitivnom mysleni 😉 jedna spermosa to urcite zvladne 😉

shaarka
autor
16. mar 2010

dobre ranko 🙂
skóre z dnesnej noci: isla som curat pred spanim samozrejme a potom este 6x do rana, kym som vstala a prichystala MM jedlo do prace 😖 ako bonus mam krasne vredovite vyrazky, sa hodia k tym dvom bradaviciam na cele 😠 😠 😠
pocas toho curania som ale stihla pozriet film, horor 1. triedy v mojej hlav: ze som porodila v kome, cisarskym, a tea som dostala az ked ma jazva uz vobec nebolela. mal jedno oko vyvratene az do hlavy, hydrocefalus a obrocsku bradavicu na lebke. na to vsetko sme isli do KE (neviem odkial) aj s MM, on ale pil, havarovali sme a nechal ma na ceste a on odisiel aj s malym niekam... tolko v skratke putavy dej. 😖 😖 😖

vavenka
16. mar 2010

Shaar 😖 no tak nieje ti velmi co zavidiet 😖 prajem ti aby den bol v uplne inom duchu ako noc 😉

Som sfotila bruch - ledva ledva som sa vtrepala do zaberu, tak s nezlaknite 😀

shaarka
autor
16. mar 2010

bubli, ja som pregnyl mala, ale teploty pokial viem neovplyvnuje. mozno tebe ano 😎
aqua aerobic som vzdy chcela skusit, mam predstavu, ze je to super 😀 parkrat bola moja mama, ale nechytilo ju to. mne sa to paci preto, lebo si skryta vo vode 🙂 a voda ta chladi 😀 fajne...

shaarka
autor
16. mar 2010

vaaaava ma obrovskeeeee bruuuucho! 😀

anaxamon
16. mar 2010

vavi prasne ti vanduska rastie v brusku 😵

dakujem za odpovede k aqua aerobicu🙂))

ja sa do obedu porucam, potom zas na chvilku dobehnem, aspon sa budem snazit teda 😉

nellie_
16. mar 2010

ahojte.... ☹ ☹ ☹

ja som dnes v stave hlbokej depresie.... ☹ ☹ moje nadeje sa rozplynuli a tak som v kutiku duse verila a dufala... 😢 😢 http://www.fertilityfriend.com/home/Nellie 😔 😔 😔 je to take nefeeeer... a ani revat nedokazem a tak velmi to potrebujem.... 😔 😔

shaarka
autor
16. mar 2010

som precitala, anax, ze sa doobedu pocuras 😀
nellie ☹ viem, co myslis, ale nadej este staaaaaaale malililinka tu je

bublinka11
16. mar 2010

Nellieeee klud moja...uvidis, spolu to v tom nasom zariadeni zvladneme 🙂
A ja som si to odrevala uz aj za teba... ☹
Shaar takze podla teba je ta moja teplota akoze poovulacna??? Asi teda hej, asi to vajo nezvladlo vcerajsi sex 😀 😀 😀 ...v teme grafy mi poslala jedna baba svoje grafy a tej tiez po pregnyle mierne stupla teplota...
A co sa tyka vasich snov, mne mama hovorila, ze ked cakala sestru, tiez mavala taketo nocne mory, narodila sa bez ruk...nenarodila sa a tak...a keby ste videli, ake je to sikovne dievca a mudre 😀 😀 😀

shaarka
autor
16. mar 2010

bubli, hod tu graf, nee?

bublinka11
16. mar 2010

Ja nemam Shaari prave...ja som odmerala len dnes...pekne tela som, ze?
Zvyknem mavat teplotu pred ovu tak 36,3 - 36,4.....a po ovu tak 36,7 - 36,9...a dnes som mala 36,6...takze nieco medzi...no nevyriesim to ja takto na nete veru...nemala som vobec merat...prave vajco mi ide vyskocit z brucha, uz sa bojim aj pohnut 😀 😀 😀
Vavi tvoje foto si nechavam ako ceresnicku na torticke dnes 😉

nellie_
16. mar 2010

bubli moj graf s pregnylom....

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

uz som si tu troska slz vypustila... 😔 😔 😔 este ze som sama v kancli 😔 😔

shaarka
autor
16. mar 2010

nellie 😔

madeline
16. mar 2010

ahojte,

aby som sa zapojila, ja som si dnes tiez poplakala, ale nad zachodovou misou ☹ skusala som pozitivny pristup, ze nepustim, ale akonahle som sa posadila na posteli, utekala som ... jedno pozitivum je, ze ma nenatahovalo pri umyvani zubov 😉

nellie_
16. mar 2010

jaaaaaaj made to tvoje plakanie by som taaaaaaaak brala... 😔 😔 😔 aj keby mam grcat celych 9 mesiacov, 24 hodin denne ...

bublinka11
16. mar 2010

Mad aj ja chcem take plakanie!!! Vidis ja uz stresujem a placem a este ani neviem, na com som...iba to vajce zbytocne stresujem 😉
Nellie aj tebe vyskocila po pregnyle teplota....tak si idem vsugerovat, ze je to tym 😀

madeline
16. mar 2010

nel a bubli - chapem vas a drzim vam velmi palce, aby ste sa pridali ku mne s grckanim

nellie_
16. mar 2010

made dufam ze si to nepochopila zle.. ja som to nemyslela nejak v zlom... 😉 😵

flamenga
16. mar 2010

made neplač, neoplatí sa.... ešte si poplačeš, keď to neprejde po troch mesiacoch 😀 ale nie.... len sa ti to snažím odľahčiť... ale absolútne ťa chápem.... ja som raz tak plakala, až som sa zajakávala 😀

a ahojte 🙂

slniecko77
16. mar 2010

ahojte
jeeeej Vavi ake pekne brusko...citam, ze sa pekne pripravujes na prichod Vandusky..vsetko ciste a vymalovane 😵
Mad aj ti nezavidim aj ano 😉 samozrejme v dobrom, skus skor ako vsatnes zjest nejaky suchar (vecer si ho nachystaj na nocny stolik) mozno ti to pomoze, teda citala som 😀
Nellinka..bude lepsie 😎 ty budes mat nejake specialne babo ked nanho musis tak dlho cakat 😵
Bubli, vsak uz moze byt ovula, nie? sexik bol a spermijky prave plavaju k cielu 😵 tfuj tfuj tfuj tak nech to tentokrat vyjde 😵

bublinka11
16. mar 2010

Slniecko dakujem, si mila 🙂 je to mozne, ze tam nastane velky tresk...uz by veru mohol 😀

madeline
16. mar 2010

flam - to ide tak samo od seba, ja viem, ze moze byt este horsie, ale sak ja to pretrpim, som nejaka zena, kua? 😀

slni - ja som nikdy nebola ranajkovy typ, prve jedlo az v skole, resp. teraz v praci, proste nepusti a ked si predstavim rano, ze nieco by som mala dat do ust, tak sa mi obracia zaludok, ani by som to nestihla dat do ust, lebo ja sa posadim a do 3 sekund letim na zachod, takze cas na suchar velmi nie je 🤐 ale dakujem za radu, ked budes tehu, mozes vyskusat 😉

nel - jasne, ze som to nepochopila zle, proste to k tomu patri, to len celebritam nebyva zle a citia sa vynikajuco a ja nie som celebrita, tak ja si to odgrckam, len dufam, ze nie cely stav T 😎

bubli - z velkeho tresku by mohol byt stav T, nezufaj 😉

vave - krasne brusko 😵 😵

slniecko77
16. mar 2010

to mas teda pravdu Bubli...pekne si to nazvala...velky tresk 😉

bublinka11
16. mar 2010

No asi aj bol 😀 chytila som take krce, ze som utekala na zachod, a tam nic...snad sa len creva buria...
Alebo hadaju spermose s vajcom??? Som zvedava, kto vyhra 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre