Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

slniecko77
16. mar 2010

si myslim, ze sa skamaratia 😀
kde su vsetky?
a pre Pipi ked vecer vstane 😀 znojemske maso, ale ja som ho robila z kuraciny a bez slahacky http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3661 a je vyborne 🙂

madeline
16. mar 2010

bubli - staci aby 1 spermoska nebola jesitna a spytala sa na cestu 😎

shaarka
autor
16. mar 2010

made, skus nejaky keksik este po leziacky 😉

je to tu napinave! 😵

madeline
16. mar 2010

shaar - ved sa zakuckam 😨

bublinka11
16. mar 2010

Co je napinave Shaar? Moje nezmyselne stresovanie? 😀

shaarka
autor
16. mar 2010

bubli, jak nezmyselne? 😠 teda asi by sa dalo bez stresu, ale co ja sa do toho montujem, ked som to nezazila!
a je vas tu viac, co ste napinave 😉

bublinka11
16. mar 2010

Tak ja som si vedoma toho, ze si sama "privyrabam" problemy...ved nemeriam cely cyklus, zrazu pich teplomer a uz od rana riesim, co asi teplota mohla znamenat? No je mi toto treba? Nie je! Skusim na to zabudnut a mysliet na nieco ine...ved aj tak mi nikto spravnu odpoved neda, no nie? 🙂

shaarka
autor
16. mar 2010

bubli, telepaticky som na teba myslela, a som rada, ze som ti toto nemusela pisat. ze si si to napisala sama 😀 😀 😀 😀

bublinka11
16. mar 2010

Vidis Shaari... 😀 😀 ty myslis, ja pisem 😀 😀

shaarka
autor
16. mar 2010

😀 hehehe

shaarka
autor
16. mar 2010

radsej spomal, lebo este ta cakaju tazke dva tyzdne 😉 😀

shaarka
autor
16. mar 2010

mnam, ruska zmrzka, ale posledna 😒 🙄

bublinka11
16. mar 2010

Tazke 2 tyzdne? Veru veru...toto obdobie dost nemusim...kiez by sa dalo uspat ma, aj by som pochudla trochu... 😀 Shaari kolko si pribrala zatial?

shaarka
autor
16. mar 2010

bubli, ale prestan, lebo po riti dostanes! 😀
5 som nabrala, dnes rano svietilo na displeji 87,9 😠 😠 😠 😠 😠 😠 rada by som sa zastavila na 90, ale obmedzovat sa? to sa neda 😀 tak uvidime...

vavenka
16. mar 2010

Jooj ja som taka unavena - sa mi oci zatvaraju ☹ sme sli s tatom do Kiky vymenit jednu zaclonu (som sa rozhodla nakoniec pre neutralnu bielu) a kiku az o 10teh otvaraju! tak sme zatial zbehli do Opitmy a na desiatu som mala 3 kopceky zmrzliny so slahackou v Aide 😀

Joj napinak riadny je tu, dievcata nemozete Mad nechat samu v stave T 🙂.... Mimochodom kamoska moja vcera o tretej poobede porodila Michala, cez skype sme denne komunikovali, a uz to ma za sebou... Kokso 🙂 cakam na sms, kedy jej mozem zavolat a pohltat cez mobil secky jej cerstve zazitky 🙂

bublinka11
16. mar 2010

Vavi a vy nam ako date vediet, ze ste uz porodili???
Shaar 5 kilov? Ved to je v pohode...ja sa teraz radsej ani nevazim, som si povedala, ze skusim schudnut, ze mozno tam vnutri sadlo zavadzia, ale cim viac si to hovorim, tym viac jem 😀 nuz, priama umera je to 😀 😀

shaarka
autor
16. mar 2010

bubli, priama umera... aspon v niecom, ze? 😀 hehe, poznam.
a stitnu zlazu mas v poriadku?

vavi, jak ti dobre, mas plno kamaratok, co prekonali nedavno stav T 🙂 a poradia 😎

bublinka11
16. mar 2010

Shaari stitnu mam O.K....ja som si vedoma, ze mi chuti vela vela jest...vikendy ma nicia...moja mama ma vzdy "donuti" prist a ked malo zjem, este mi nabali... 😀 plus tie moje barove piatky, z miesanych drinkov moc neschudnem... 😠

vavenka
16. mar 2010

Shaar hej, ale tak na druhej strane vsetky to uz maju za sebou, len ja som jak vzducholod 😀

Bubli neboj nic, ja si berem net do porodnice, sak by som to bez vas nevydrzala 🙂 a teda neverim ze Shaar a ja budeme kricat na koze v rovnaky den - teda to by uz bola fakt riadna zhoda 😀 a tym padom jedna cez druhu sa ohlasime 😉

bublinka11
16. mar 2010

Oki Vavi...tak uz som spokojna 🙂
A mas pekne brusko, som ti chcela napisat 😉

flamenga
16. mar 2010

aj vám ide ten koň tak pomaly? 😠 😠 🙄

vavenka
16. mar 2010

DAkujem, ale som ho fotila na niekolkokrat, sa mi uz nezmesti do zaberu 😀 je fakt obrovske.....ale take ze dopredu mi ide, nie do bokov, takze zo zadu ani nevidno ze som v tom... Aleeee - ked sa pootocim a ukazem profil - tak som neprehliadnutelna 😀

Flam mne ide v pohode......

nellie_
16. mar 2010

shaar ved to mas super ze iba 5 kg... ved ty si ukazkova priberacka v stave T... 😀 😀 😀

Bubli naco chudnut?? Pipi si??? sak budeme o chvilu v stave T to sa ti neoplati... 😀 😀 😀

Dala som si 2 šišky obliate cokoladou a vo vnutri slivkovy lekvar a hned je svet krajsi 😵 😵 😵 😵

bublinka11
16. mar 2010

Nellie aj ja som uz ukludnena, ale nie je to sladkym...neviem, nejako sa mi to podarilo. Cvicim autogenny trening 😀 😀
A ja si neviem predstavit, ze by som este v tehu pribrala...ved ja uz teraz potrebujem 2 miesta v autobuse 😀 😀

vavenka
16. mar 2010

Jupiii, dosiel mi vydrazeny mlyncek na mak! Mozme ist robit sulanceeeeee 😵 😵 😵

Nell a uz sa aj citis na maliarov? Ci len teplota ti to naznacuje? Bodaj by si zajtra namerala 37,2 😅

Shaar to ma super 🙂 ja som mala 5 kg uz po prvom trimestri 😕 a to sa vraj nemalo pribrat nic.... Som si myslela ze neprekkrocim 80tku - ale neviem neviem.... teraz mam 76 🙄

Bubli

shaarka
autor
16. mar 2010

baby, ale srat na vzostup kg v tehu. tak to asi malo byt.
aj tak som skoncila pri mojej vyse 160cm na vahe 88 zatial!! cize je to dost vela. ako keby som pribrala 30kg 😖
vava alebo pipi maju viac cm a vazia omnoho menej ako ja, aj ked pribrali viac. chapeme sa, nie?

shaarka
autor
16. mar 2010

pri idealnej vahe (napr. 160/55) je idealne pribrat 12kg, cize ja by som mala vazit teraz tak max. 67kg a nie o 20 viac! 😀 😀 😀

vavenka
16. mar 2010

Shaar no ja mam 164 cm - takze 80 kg bude tiez riadny zaberak...
Ale presne ako pises - sraky na to - ja teda v reali /nie tu na MK/ nepoznam ani jednu! Ktora pribrala idealne ze 12 kg..... Teda Shaar bude asi prva 😅 inak vsetko 15,20 a vyssie.....

bublinka11
16. mar 2010

No ja som mala Shaari idealnu vahu asi v 3. triede na ZŠ 😀 😀 😀
Ale teraz to neriesim...hoci tuzba schudnut je tam kdesi vzadu stale...ale nemam proste chut a naladu

shaarka
autor
16. mar 2010

baby, ale uprimne: ja som sa vobec neobmedzovala! sice na zaciatku tehu som jedla trocha menej ako zvycajne, pokial si dobre pamatam, ale zas od zdravej vyzivy to malo sakra daleko - jedla som kila sladkeho a mastneho. ale to pripisujem zmene metabolizmu kvoli liekom na stitku. no a ani vo sne ma nenapadlo, ze priberiem tak malo! bala som sa, ze prekrocim stovku 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre