Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
16. mar 2010

vave,dik za opytanie,spala som,troska poupratovala,bola pokontrolovat v praci a potom zas spala a dorazila som kapustnicu,takze viac menej nuda 😝 😉
preco hovorila tvoja kamoska ze horor?koli bolestiam alebo cs ..

pipimiska
16. mar 2010

slniecko,super 🙂 ..ryza moze byt..aky si mala den? 😝

vavenka
16. mar 2010

joj ja mam nenormalnu chut na nejake masko na smotane a k tomu halusky mnaaam 🙂 🙂 vo stvrtok si mozno spravim 🙂

Zajtram mam 2 rande - o jednej idem s kamoskami maminami, a potom s hercovou sesterkou, uz je tu v kosiciach, kedze o tyzden ma termin 🙂

Slni caau 🙂 co za recept rozoberame ? 🙂

Pipi to usudzujes podla velkosti mojho brucha, ze Vanda bude vacsia? 😉

slniecko77
16. mar 2010

recept na znojemske maso 🙂 niekde som hodila link
ja som mala celkom fajn den, bola som sa poprechadzat a hned o ulicu dalej som objavila krasny par s detskym a basketbalovym ihriskom 🙂 zajtra sa vyberiem inym smerom..som zvedava co este najdem 😀

pipimiska
16. mar 2010

vave,ano podla bruska,mas pekne velke 🙂
milujem halusky k masku,ale zajtra budu fasirky so zemiakovou kasou 🙂 ako ju robite vy?ja tam davam aj mlieko aj poprazenu cibulku na masle aj syrokrem a je vybornaaaa 😵

pipimiska
16. mar 2010

slniecko 😀 ..to je dobree takto objavovat ..

slniecko77
16. mar 2010

par=park 😀
uz je krasne jarne pocasie, tak ma viac bavi chodit von 😵

vavenka
16. mar 2010

Slni tak na Slovensku sa este lyzuje 😀 😀 ale vraj od buduceho tyzdna aj my uz mame mat jar...

Pipi moj nelubi zemiakovu kasu a ani cibulu 🙂 ale mamka robieva tiez s mliekom, ale bez syrokremu, mne chuti najviac taka klasicka obycajna....

No hej., brucho mam velke, tak dopredu mi vystupuje - ale tak pevne verim ze je to len ulozenim Vandy, ze ona samotna nieje taka velikanska 😀 😀 ved sa aj von musi dostat 😀 a zas Filipko je o nejaky ten starsi, takze bude mat naskok 🙂

Ozaj ty ako? Ides teda normalne rodit, ci sekciou?

pipimiska
16. mar 2010

vave,aha ze obycajnu a z kadial vies,ze taka by ti nechutila? 😎
a rodit?jaaaaaj potrebujem aby niekto za mna rozhodol 😅 este si hovorim,ze mam cas rozhodnut sa 😝

ten muz sa mi za ten moj kocik neozyva 😒

slniecko,strasne sa uz tesim na jar 😵 😵 asi ako este nikdy 🙂

tie ponozky nie a nie doparovat a sa mi zvysila jedna a ppozeram,ze moj drahy si ich dnes zo susiaka zle poparoval na nohy 😅

vavenka
16. mar 2010

Pipi 🙂 ten problem s ponozkami doverne poznam 🙂

No ale ved ja netvrdim ze tvoja by mi nechutila, ja len hovorim ze najradsej mam klasicku 😉 a ver ze som uz jedla vselijake...

No hlavne - ked sa rozhodnes ist sekciou - zvyknu ju robit uz v 38tt - to znamena ze u teba o 3 tyzdne a to by si si uz pomalicky mohla dat spravit predoperacne, a teda asi aj doktor by mal byt dostatocne dopredu oboznameny 😉 ja ti radim - ak nemas ziadne zavazne problemy - skusit ist prirodzene s epiduralom 🙂

bublinka11
16. mar 2010

Caute...tak ja som sa prave dovalila domov, mala som take super stretko...a teraz citam, ze boli Odsudene...Nellie dufam, ze mi zrekapitulujes, o com to bolo 🙂
Mala by som si ist lahnut, ale mam trosku nervicky pred zajtrajskom, tak ak tu este niekto zostal, obcas kliknem...

vavenka
16. mar 2010

Bubli ja som tu este tak 20 min 🙂

Neboj nic, secko sa podari 😉 zajtra odmerias?

pipimiska
16. mar 2010

bubli cau,sak si daj joj archiv a kukni si tie odsudene 😉 zajtra myslime na teba 😵

vavi,aa pocuraj ked uz sme pritom,som citala,ze ak ma zena problem so zrazanlivostou krvi,ze nemoze dostat epidural..vies nieco o tom?
inac ja sa ako takeho porodu az tak nedesim,tiez verim ze by som to zvladla 😉 skor uvazujem nad cs koli bezpecnosti babatka...
moj porodnik povedal v 34tt ze to ci kcem rodit tak alebo tak budeme riesit o 2-3 tyzdne,takze cca36-37 tt,asi malemu veri,ze skor sa pytat nebude 😝
aa povedal,ze on je za to nech vyskusame prirodzene,ale ze ked by som sa potom trapila tak zriesi cisarak..takze neviem 😅

vavenka
16. mar 2010

Pipi epidural sa moze, len by tam mal byt nejaky casoy odstup medzi poslednym pichnutim heparinu a pichnutim epiduralu... Ti konzervativnejsi lekari uvadzaju aspon 12 hod, moja hematologicka tvrdi, ze kriticke su len 2 hodiny, ak je ten rozdiel viac ako 2 hodinovy, tak je touz potom v poriadku.....

Ja bez epiduralu rodit nejdem 😀

Pipi takze s porodnikom si sa uz o tom bavila, no tak to je super... Ja som si myslela ze ste to este neriesili 😉

vavenka
16. mar 2010

A ja by som tak teda asi nechcela ze najprv tak a potom tak...
Bud nech sa pekne naplanuje cisarak, bez bolesti, bez kontrakcii, normalne ako operacia, aj tak si potom zenska uzije svoje s tou jazvou, alebo teda uz ked sa zacnem trapit s prirodzenym porodom, tak nech sa dotlaci do konca /ak to samozrejme neohrozi dieta ani matku/... Ak si uz odtrpim kontrakcie, tak si predsa nedam porezat este aj brucho, a naopak, ked si mam uz dat dobrovolne porezat brucho, tak nech som aspon kontrakcii usetrena 😅

bublinka11
16. mar 2010

Tak este ste tu? Ja som aspon sprchu dala...
Vavi...no akurat riesim tu dilemu, ci mam rano odmerat alebo nie. Ak ano, riskujem, ze sa zase zostresujem, ak nie, bude to ticha nevedomost 🙂 Pocity nemam ziadne, uz ma nic nepicha, netlaci, hlien nikde...neviem, fakt neviem...babo rad!
Pipi Joj archiv dam az zajtra v praci, doma mi to mrzne akosi...

vavenka
16. mar 2010

Bubli - no takto: ak mas zajtra stresovat, tak kasli na to... Ja by som teda asi tu zvedavost neutisila, a odmerala by som - ale teda to som ja..... A stale je to len teoria a hra s cislami - aj ked teoreticky rano odmerias poovulacnu - ovulka mohla nastat aj 2 hodky pred tvojim meranim a tym padom mas este stale 10 hodin na oplodnenie vajka, chapes 🙂 takze ani poovulacna teplota este nemusi znamenat, ze ste to prepasli 😉
V kazdom pripade sa musis rozhodnut sama, ako som pisala - ked sa mas kvoli rannej teplote cely den stresovat, tak radsej kasli na to.....
A o ktorej mate rande u lekara?

bublinka11
16. mar 2010

Vavi po siedmej tam mame ist na spermose, ale my ich nesieme z domu, kedze byvame kusok...a potom zhruba o hodku, cize okolo 8,30 mam prist ja.
Uvidim, ci odmeriam...asi sa rozhodnem az rano. Teplomer som sice schovala a asi by som ho najradsej vyhodila, ale tiez ma to trochu laka. Pila som dnes vecer alkohol, malinko sice, ale aj tak...moze to skreslit...nie vsak natolko, aby som nevedela, na com som 😀

bublinka11
16. mar 2010

No idem ja snivat pekne snicky...nech tam nepridem rano opuchnuta... 🙂 dobru noc!!!

pipimiska
16. mar 2010

vave to je pravda,on to myslel tak ze ma urcite nenecha trapit 24 hodin 😉 manzel by kcel cisarak,ze to bude pre mna lahsie a ze na babo cakame dlho tak nech mame vetsiu istotu 😉
aa ta tvoja kamosksa sa stazovala na kontrakcie alebo na cs?

bubli,pekne snicky a ja by som nemerala,zbytocne stresy 😎

ja som sprchnuta,pichnuta a prave sme si s mm urobili ze cevabcici,cibulku,syr slany vajicka a pije vinko a ja nealko pivko 🙂

shaarka
autor
17. mar 2010

ahojteeeeee 🙂

zemiakovu kasu milujem! (sme tu kedysi rozoberali, ze pyré) 😀 zvycajne robievam s plnotucnym mlieckom a zivocisnym maslom, ale ked mame chut na nu "len tak", tak zvyknem este poprazit cibulku na grilovacom koreni... mnaaaam 🙂 ja som vcera dorobila k ryzi a kapuste aj masko. jest sa to da, ale ryza je to vhodnejsia na sladko, takze chudak mm, musi to zjest aj take polepene 😀

bubli, myslime na teba! 😵

slni, ty si sa prestahovala? ze nachadzas nove veci o ulicu dalej? 😅

vavi, takze dnes mas program?
a co robis zajtra? skocila by som do mesta, poriadne ani neviem naco, ale tak nieco by som si uz vymyslela...

pipi, mas tazke rozhodovanie, fakt. a mozes mi este raz napisat, ze akoze preco ti neodporucaju prirodzeny porod? teda preco sa vobec uvazuje o planovanej sekcii?

anaxamon
17. mar 2010

dobre ranko, prajem konecne pekny slnecny den🙂 aspon tu v ba

dnes som mala taaaky cudny sen, sa mi dali dopkopy zazitky zo prace so zazitkami zo strednej skoly a vznikla dokonala kriminalka 😲

shaarka
autor
17. mar 2010

no a ja som dnes mala krasne rano!
vcera pred spanim sme sa s MM urazili obaja 😀 ja som mu vytkla, ze dnes ako hnida (!) nic doma neurobil, on mi vytkol, ze som ho nepustila do obchodu, ja som mu vytkla, ze nejde vybehat jellu, len o tom keca a on mi vytkol, ze ho nenutim a nevyhanam, aby isiel... tak som sa ofucala, ze to hadam ani nie je pravda, takto vsetko na mna zvalovat! tak sme zaspali chrbtom k sebe 😀 😀 😀 a rano som sa zobudila o siedmej (tak naozaj) a moji mili boli vonku. nezdalo sa mi to, ze preco tak skoro, a vsimla som si, ze chybaju kluce od auta. dosli az po pol osmej, dostala som karamelovu milku do postele 😵 auto natankovane a jella vybehana, uz o 6,30 sa isli salit na jeden kopec v KE 😀 😀 😀 toto sa este nikdy nestalo - ze by MM vstal skor a bol takyto uzitocny. a ze by isiel SAM s jellou na velku prechadzku. fuuuha 😎 asi nacvik na obdobie stavu R (po stave T) 😀 😀 😀
a slniecko svieti a ja mam konecne super naladu 😵

shaarka
autor
17. mar 2010

anax, bola si kriminalnik alebo kriminalista? 😀

anaxamon
17. mar 2010

shaar taj ti ta pekne prekvapil, obcas sa treba takto "vyhecovat" 🙂))

bola som kriminalnicka 😀 😀 a dovod? rozbita vitrinka 😀 😀 (tak zadok mam bohuzial velky aj v snoch 😀 😀 😀 😀 )

nellie_
17. mar 2010

bre ranko 😎 😎 😎

no shaar - TM - klobuk dole.. 😉 🙂 zeby mu daco riadne docvaklo?? 😀 😀
ze stav R aj to znie ako super.. 😀 😀 😀

Moji maliari maluju v plnom prude.. tak sa dnes idem objednavat na krv na HP... 😎

anaxamon
17. mar 2010

shaar stav R je skratka od coho? nie je lepsie stav M ako stav mama? 😀 😎

nell awoj 😉

madeline
17. mar 2010

ahojte,

stav R - stav rodičovstva, ne? 😀

nellie_
17. mar 2010

ahoj made.. 🙂 🙂

ano aj ja som to pochopila tak ze rodičovsky stav.. 😀 😀
ako dnes rano Made??? bol stav G?? 😅

anaxamon
17. mar 2010

rodicovstvo ma nenapadlo 😲 asik som na rano este vygumovana 😀
inak, pekne skratky si tu zavadzame, zachvilu nam nebude nik zvonka ani rozumiet 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre