Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

bibi24
17. mar 2010

Ved mi aj dve slzicky vybehli Shaari...ale fakt len dve, lebo nemam cas, musim bezat na taliancinu 😀 Ved kokos, ja ani na plac nemam cas....To u mna je vzdy taky chvilkovy naraz smutku, uplne necakane, pri nejakej prilezitosti a potom uz nic...

Ano, verim, ze ked raz otehotniem, tak to tak bude 😵

siouxie
17. mar 2010

bibi, môj prístup - nie je čas riešiť blbosti (iných) 😀 😀

a inak, čaute 🙂

bublinka11
17. mar 2010

Čau Siou 😉

zuzana36
17. mar 2010

ahojte dievcata, ako sa mate?
mna prepadaju depresie uuuuuuplne zo vsetkeho a uuuuuuplne z kazdeho. ☹
nech uz je slnko, bude lepsia nalada

shaarka
autor
17. mar 2010

ahoj zuzi, u nas slniecko dnes bolo, ale podelim sa na zajtra 😉

sme sa vratili z obrovsekho nakupu (paradoxne sme nic poriadne za tie prachy nekupili), ale kupili sme aj 2 koberce do kuchyne... sice to vyzera dost debilne, ale jella nie je ako na klzisku a prekvapivo nepocut ziadne cupkanie a pazuriky 😵 tak zatial taketo riesenie, potom sa uvidi...

bublinka11
17. mar 2010

Ahojte, no tu je dnes hlucho...akoze priprava na zajtrajsi den bez kona? 😀

siouxie
17. mar 2010

bubli, tréning už od pondelka 😀

shaarka
autor
17. mar 2010

a co je zajtra s konom?

siouxie
17. mar 2010

celý deň bude mimo prevádzky, budú to prehadzovať na novú verziu. Je to na úvodnej stránke 😉

bublinka11
17. mar 2010

No veru veru...od pondelka Siou...a to ked nase tehule porodia, tak to bude aj po veceroch hluchota ☹

nellie_
17. mar 2010

zajtra nebude fungovat kôn???? 😲 😲 😲
aspon si poriadne farmu obriadim 😀 😀 😀 😀

No a nakoniec zajtra aj tak nikam nejdeme az v piatok 😀 😀 chcipla nam alfonza a vsetci kamosi MM su v robote na autach nemame si od koho pozicat.. tak zajtra snad alfu rozchodia a na krv pojdem v piatok... 😀
A ved to je snad jedno.. takze mozno nakoniec ozaj piatok bude len 3DC nanajvys 3 a 1/2 😀 😀 😀

siouxie
17. mar 2010

nell 😀 ten výpadok ťa aj do práce na pole vyženie 😀 😀 Zajtra môžeš zbierať, sadiť, predávať, rozširovať celý deň 😀 😀

vavenka
17. mar 2010

Achojte podvecer vospolok 🙂

Shaar si mi dnes dala - jak si napisala ze je vonku kosa 😀 som as nababusila, ze silonkes a natelnik a hruby sveter, som vybehla reku ze do zimy a ono ´bolo fajne teplo cely den, som sa parila 😀 😀 ale nevadi, lepsie ako trkotat zubami.....
Kokso od 12tej doteraz som bola na nohach a mam dost, presne toto je ten stav ked mam tehotenstva plne zuby! Secko komplet ma boli - klby, chrbat, brucho, chodidla, stehna, proste vsetko... Ale uz je dobre, uz som sa rozliala na gauci 🙂
Hercova sesternica ma termin v utorok a ma brusko asi ako ja v piatom mesiaci 😀 😀 ale fajne bolo, sme podristali najprv s maminami, potom s touto tu bruchanou, pridal sa k nam herec okolo piatej a este sme boli kupovat vsetci traja podarunky pre Jozefov.....

Ale zatial ziaden napad pre herca na vyrocie - tu ste ma odignorovali, tak neviem neviem.... Kebyze aspon nejaku erotiku by som mohla, ale ani to nemoozem 😀 😀

nellie_
17. mar 2010

no ale bude to fakt divne nepreklikavat sa na kona... 😅
este ze ma nasa ekonomka dnes zahadzala nechutnymi vykazmi kde potrebuje podklady takze mozno to aj fakt do piatku stihnem... 😝 😀 😀

nellie_
17. mar 2010

Vavi ked chlapom sa taaaaaaak zle kupuje.... 😅
teda aspon mojmu, co ma vsetko.... 🙄 🙄 ja fakt neviem co by si mu mala kupit.. dnes nie som vôbec kreativna....

BTW ten skrabanec na chrbte mam fakt "krasny" 😅 😅

siouxie
17. mar 2010

vav, to sa veľmi ťažko radí... ja môjmu vždy vyberám podľa jeho záujmov a koníčkov, z toho má najväčšiu radosť.
ale je pravda, že o mesiac k 16. výročiu mu asi vymyslím niečo špeciálne a ak sa bude dať aj trocha vtipné. také, čo bude pripomínať niečo pekné, čo sme zažili 😵

nellie_
17. mar 2010

a siou az teraz som si uvedomila ze tu mas zasa pôvodu "chichi" fotku 😎

siouxie
17. mar 2010

nell, chichi ( 😀 😀) fotka ma asi najviac vystihuje 😀

bublinka11
17. mar 2010

Nellie ten skrabanec moze vyzerat vselijako...dufam, ze ta drahy neobvinuje z niecoho naruziveho 😀
A ja peciem kolac, lezim si na gauci, mm pride, ze ako to tu vonia, ja mrk ockom na trubu, vyletela som ako strela, no este minutu a mam z toho uhliky... 😎 ale tak dobre to dopadlo...

nellie_
17. mar 2010

ale ano aj mne sa paci...a som s nou zzita... 😀 😀
ked teraz vavi napise vzdy som zmatena ze kto to tam je.... 😀 😀

nellie_
17. mar 2010

co dobre si piekla Bubli? 😉

My sme dnes mali fazulovu polievku s rezancami a potom som este MM robila na dotlacenie volske oka s opecenou sunkou tak sa zalizoval.. 😀 😀
(ale idem tym sama proti sebe, po tych vajciach budu vesmirne prdy 😅 )

nina100
17. mar 2010

ahoj holky mám takový dotaz.snažíme se o miminko necelý rok. a za pár dní očekávám menstruaci, ale dnes odpoledne jsem trochu špinila a ted už to přestalo. může to být zahnízdění a nebo jen nějaká porucha? nikdy se mi to nestalo.zkoušela jsem jaký mám děložní čípek.všude se píše že by měl být tvrdý a uzavřený a mě se zdá mírně otevřený mohlo to být tím špiněním a mohl by se zase uzavřít? a nebo už je jasné že menstuaci dostanu kdyz neni uplně zavřený? děkuji za jakékoliv komentáře 🙂

bublinka11
17. mar 2010

Nellie peciem kolac, ktory sa vola orgazmus. Je rychly, jednoduchy a uzasny... 😀 No a fazula a volske oci...no poviem ti, na noc mozte vypnut kurenie 😀 😀 😀
Nina a cipku ti nic nenapisem, lebo nic o nom neviem, nikdy som ho este nenahmatala... 😖

vavenka
17. mar 2010

Nina no moze to byt naozaj cokolvek, na odpovev by sme potrebovali vestecku gulu 😅
Kebyze merias teplotu, tak podla toho by si zajtra rano v tom mohla mat jasnejsie... Inak naozaj neviem, ale drzim palce aby to naozaj bolo uhniezdovanie oplodneneho vajka 😅

Nell tak si dam povodnu foto teda 🙂 a ja viem ze sa radi tazko, ja len ze ci nahodou niekto nieco naposledy nevymyslal a neostali mu v rukave tipy 🙂

vavenka
17. mar 2010

Bubli a ziadne prudke pohyby, ok?? 🙄 nie tu okolo kolaca poskakovat 😅

bublinka11
17. mar 2010

Vavi a preco? To by som teraz fakt nemala? Ani ked sa citim dobre? Akurat sa chystam varit na zajtra, kedze drahy ma volno...nech neumrie od hladu...

vavenka
17. mar 2010

Prave som sa dorazila lidlackym mafinom, fakt je super 🙂

Bubli sak pre istotu, nem? 😉 A co fajne ides varit? Ja uz nevarim nic tento tyzden - zajtra ide herec po robote na vychod, ja som si kupila tresku 😀 a v piatok idem za nim aj ja (dufam ze zvladnem dvojhodinovu cestu autobusom) a domov dojdeme asi az v nedelu, alebo sobotu vecer 🙂

Kokso jak ma vytaca reklama na Helmans s tou zenskou co robi "salatik z kukuricky a uhorcicky a mrkvicky a jogurtiku a miesa ho v smere hodinovych ruciciek" 🙄 nech sa z toho neposerka......

bublinka11
17. mar 2010

Idem varit len cestoviny s nivovou omackou, nic zlozite, kolac upeceny, tak uz je dobre..
Vavi aj ja idem v piatok k svokrovcom...ideme k tym istym? 😀 😀 😀
Len ja nastastie LEN na 1 den, musime sa vecer vratit...

vavenka
17. mar 2010

Bubli aj ja by som chcela, aby sme sa museli vratit 🙂
Ale tak prezijem, myslim ze do porodu to uz bude posledna navsteva 😅

bublinka11
17. mar 2010

A svokrovci k vam chodievaju? K nam teda nastastie zatial nie...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre