Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
20. mar 2010

page nemoze byt refresnuta bez opatovneho odoslania informacii...
idem skusit, ako s tym vyjebabrat 😀

inak sa postazujem, vcera sme mali navstevu, moj drahy chlastal vino ako vodu v horucavach a dobre mu udrelo do hlavy. taka som bola nasrata (hanba pred navstevou), s jellou som isla v noci radsej ja, dokonca si neumyl ani zuby a smrdel mi v posteli, tak som ho poslala do obyvacky, a este sa aj urazil! a to nie je vsetko: rano vstal o siestej!!! jasne, ze ma zobudil. a isiel s jellou von, telefon doma, vypnuty a oni su prec uz vyse hodiny. a ja tu mam infarktove stavy 😔 pomoc 😕

shaarka
autor
20. mar 2010

precitala som si pravidla vkladania fotografii a mam chut strajkovat.
kto sa prida?
cakala som, ze s vynovenym konom toto sproste pravidlo zapadne prachom a vsetci na to radi zabudneme. ale nieeeeeeeee, je treba este sprisnit pravidla a tahat to do extremov: bud budes mat na fotke cely ksicht, alebo mozes byt kresleny ksicht a mylit sa s dalsimi uzivatelmi! no je to fakt smutne, citim sa ako pred rokom 1989 😔

chrobulka
20. mar 2010

ahojte, som tu dlhsie nebola, ale odpadavam, to co akoze porobili? 😢
takze moja fotka bude zmazana shaar? ak som ta spravne pochopila teda?
sa mi to tu nepaci, ale asi si budeme musiet zvyknut....

ako sa mate? co nove?

shaarka
autor
20. mar 2010

cau chrob, no katastrofa...
po technickej stranke ok, lepsie textove prvky, aktivne linky a tak.
ale co sa tyka tych pravidiel, tak napr. pre mna je to ponizujuce - prisposobit sa im. nie som nejake decko a nie som na zoznamke, aby som tu mala moj ksicht.
toto je fakt buzeracia... este premyslam, ze co s tym, ale pravdepodobne sa na JEDNU uzivatelku vykaslu...

inak neviem, co nove, za dva dni spo skoro zabudla 😀 ale co mas ty nove?

chrobulka
20. mar 2010

absolutne nic, mala som svtrtok a piatok volno, kedze spolubyvajuci nastupuje do novej prace od pondelka a chceli sme si uzit par dni volna - bude mat 3 mesiace skusobnu dobu a neviem kedy najskor sa utrhne a niekam vyrazime. boli sme v rakusku na nakupoch vcera, v kine, na obedy ma vencil a tak... tazka romantika... 😀
a inak nemam vobec nic nove... nejak skoro vstavam... asi som uz nejak nastavena... bohvie
takze jedna pracka uz prave dnes doprala, davno po ranajkach a aj cast obeda uz mam pripravenu 😉
a caka nas dnes velke upratovanie. mozno sa sem dostanem neskor...

shaar, to akoze aj moja fotka nejak zmizne, alebo ako? nechapem ☹

siouxie
20. mar 2010

čaute, už ste dofrflali? 😀 😀

shaarka
autor
20. mar 2010

preberas stafetu?

shaarka
autor
20. mar 2010

chrob, no to s tou tvojou fotkou je velmi pravdepodobne

siouxie
20. mar 2010

určite nie 😀

shaarka
autor
20. mar 2010

joj ty si taka submisivna 😀

shaarka
autor
20. mar 2010

ty ako refresujes?

siouxie
20. mar 2010

f5 alebo refrešom

siouxie
20. mar 2010

ha, tvoj vtip dňa som si nevšimla 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to musím povedať mm, ten sa bude rehotať týždeň. ja- submusívna? To by si pobavila veľa ľudí v mojom okolí 😀 😀 😀

siouxie
20. mar 2010

submi

shaarka
autor
20. mar 2010

mozno aj submusivna 😀 😀
a ktore je refres?? akoze ikonka hore v prehliadaci?
a F5 ti nerobi sarapatu (ako som pisala ja)?

ideme po postel, sme kupili taku jednoduchu, polsku, drevenu, skoro zadarmo 😀 ale lepsie ako ta opacha po predch. majitelovi 😝 a MM ma dobre doziera. uz som mu paradne vyplachla zaludok, spapal 3 porcie papulovej polievky, tak sa mi ulavilo. ci ani nie? 😖 v kazdom pripade nadherna sobota ako vysita, skoda, ze MM nejde do prace.

anaxamon
20. mar 2010

awojte, tak pozeram ze je tot u uz v novom sate...skoda ze nie su novy smilici, taak som verila ze budu....idem sa stazovat bobovi asik ze nas neúpocuvaju dostatocne 🙄

a druha vec, huraaaaa vikeeend 😀 😀 😀

siouxie
20. mar 2010

ahoj, anax 😀

shaar, refresh je jedna, prípadne dve šípky, závidí od prehliadača.

bublinka11
20. mar 2010

Ahojteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Ste mi chybali 😉 No asi by som sa mala naucit ako to tu funguje, ze?

bublinka11
20. mar 2010

Ahojteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Ste mi chybali 😉 No asi by som sa mala naucit ako to tu funguje, ze?

bublinka11
20. mar 2010

A toto co je? Ved mi to pridalo 2x....no... 😕

nellie_
20. mar 2010

ahojte.... 😀 😀 😀

ja som dnes taaaak dlho spala az mam vycitky... 😀 😀 MM uz od 7-mej maluje nas byt a ja sa chystam umyvat okna ale prave ranajkujem a popijam kafe a potom sa dam do toho.... 😎

Inak vcera som sa tak vecer sulala ked mi MM opisoval ako bol u zubarky - po 2 rokoch !!!!! a to keby ho tak nenormalne nerozboli zub tak tam nejde.. on sa strasne boji zubarov... 😅 Takze najskôr ho vysmiala ze chce injekciu na hentake obycajne vrtanie,ale tak vyhovela mu a pichla mu ju a ze potom mala zubarka aj sestricka zachvaty ked si vypytal tie vatove tampony a napchal si ich do usi aby nepocul vrtacku 😀 😀 😀 😀 no viem si predstavit ako sa museli kosit.. ja sa este teraz smejem ked si MM predstavim ako tam sedi so zubnymi tamponmi v usach... 😀 😀 😀 😀

slniecko77
20. mar 2010

ahojte 🙂
Shaarka, plne s teou suhlasim ohladne tych fotiek, ja som to citala vcera 🙄 asi pridem o plaz a plutvy.. 😀
Nellie...ty mas doma iny exemplar 😀 😀 😀 tvojho chlapa by som veru chcela spoznat 😀

bublinka11
20. mar 2010

Mne svieti na internej poste stale ze 1...nemam tam ziadnu neprecitanu!!! Co to je???????????

bublinka11
20. mar 2010

A kde ste to citali ohladne tych fotiek???

slniecko77
20. mar 2010

Bubli v nadstaveniach.... 😝

tinika
20. mar 2010

vrrr som si vas pridala do oblubenych tem a uz tam nie ste a pritom tu mi dava len ze odobrat tak tam musite byt, zlosti ma to

bublinka11
20. mar 2010

Slni uz som si precitala...takze aj moja pojde prec... 😠

nellie_
20. mar 2010

mne ide na nervy ze ked dam refresh tak mi tu svieti moj posledny napisany prispevok a musim ho mazat.... 🙄

kyyym si ja na toto zvyknem.... 😅

bublinka11
20. mar 2010

No ja kym si zvyknem na celeho tohto kona...to bude trvat 😒

shaarka
autor
20. mar 2010

no uz sme tu!
som musela ist elektrickou, lebo som sa nezmestila do nasho kamionu 😠

siou, ja vieeeeeeem ze jak to vyzera, ale som nevedela, ci neexistuje este nejaky iny refreš 😀
a ten F5 ti nerobi to, co ostatnym? 😕

siouxie
20. mar 2010

sem-tam, asi pri pridávaní odpovede. Ono to celé vzniká spôsobom zabezpečenia stránky, Jediné, čo asi pomôže, vrátiť sa di hlavného menu a potom naspäť a už by to nemalo robiť. Alebo teda zmazať odpoveď. Je to otravné, ale chápem to. Ako aj väčšinu ostatných zmien.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre