Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
21. mar 2010

chrobiii, čo to, čo to? 😅 😀 😀 testovať budeš kedy? 😀

a inak, kde si ty tancovala? pekáč?

chrobulka
21. mar 2010

siou... ty sa ma bojis 😉
ziadne vylety do obchodov nebudu...
a inak, v kauflande som nevidela, ani v tescu ☹
ale to terno este omrknem asi...

preco sa pytas na to tancovanie? nebodaj zistime, ze sme spolu jeden parket drali??? 😉

siouxie
21. mar 2010

haha, ja sa ťa bojím! 😀 😝 a samozrejme som myslela do obchodov a nie na obchody, aj keď z niektorých by bol asi pekný výhľad na mesto 😀 😀 .

Mne sa zdá, že som ju v tescu videla, tuším v petržalskom, ale je možné, že to nemajú stále. V terne to majú tiež tak všelijako - niekedy tam ani hnedú ryžu nekúpim (Lagris), trvá kým doplnia zásoby... Čo s ňou zamýšľaš?

Nie nie, ja som drevo, ale kamarátka-spolužiačka z gympla, tancovala v pekáči. Začala asi v 15. a veľmi ju to bavilo. Boli sme veľmi dobré kamarátky, párkrát som tam s ňou bola 🙂 . Chodila aj po súťažiach, bola dobrá 🙂 .

pipimiska
21. mar 2010

cauko 🙂 neviem ci sa mi tu paci alebo nie,asi je to sila zvyku 😝 skor ma sere, ze mi teraz nedobre pocita tt, mala som ich pekne nastavene na den a teraz to meskaa a ubralo mi vyse tisic prispevkov 😒 nepodstatne ja viem, ale tak preco 😝
no a co sa mi nepaci urcite, su pravidla fotiek,ako chapem, ze so sebou nemaju komunikovat oko s rozprav.postavickou,ale zas sa tu vycapit zretelne nemienim... tolko moje starosti 😀
=======
..inac uz nam dosli tapety do detskej, sa tesim jak blcha 😵
no a som bola v piatok u svojho porodnika, maly pribral cca 300g, ma 2300 g, nebude to ziadny valibuk, ale ze hlavne priberaa 🙂
co robite?

chrobul,aj my by sme mali zahajit jarne upratovanie,vlastne mm 😝 vy uz to mate za sebou,fajne vam je 🙂

chrobulka
21. mar 2010

tak ja som netancovala v pekaci, len na nejakych sutaziach...
ja som tuto realizovala:

https://www.youtube.com/watch?v=jd8M9DVld6A

a chcem tu fazulu skusit, nasla som dobre recepty a mam na nu dobre referencie, tak som chcela oskusat... chapes.... len ked sa zrovna ja, rozhodnem pre nieco zdrave, tak to nikde nie je ☹

mohla som sa nacpat medovym kremesom??? mnaaaaammm, to je ake dobre?
a to nie som na sladke 😉
to je ten maliarsky predvoj uz u mna...

siou, testovat budem najskor v stredu, ale verim, ze dojdu. nemaju dovod neprist. to je cele. len ma stve, ze sa im nejak nechce spustit...

chrobulka
21. mar 2010

jeeeejjj, pipi, ty si hore? 😀
kokso, ty to mas uz za par mojka... si ready?

kde si objednavala tapety? ja som akurat dnes hladala nejake - samozrejme nie detske 🙂

a to upratovanie, este do satnika by som sa mala pustit... ale to sa mi nechce ☹ zatial...

siouxie
21. mar 2010

ahoj, pipi 😀 😀 že sa aj ukážeš...
Inak, s tými týždňami a príspevkami - skús pozrieť blog MK, link je úplne dole. Riešia tieto veci priebežne, tak s tým hádam pôjde niečo spraviť 😉 .
Náhodou, to je super váha, stále hovorím, že nemusia byť všetci novorodenci sloníčatá 😀 😀 😵

slniecko77
21. mar 2010

caute 🙂
mungo fazulky maju u nas 😀
chrobul a nie si ty zamaskovana puma?? 😀
akoze ti nemaju dovod meskat?? vsak si bolana IUI?? ci uz mi preskakuje??

siouxie
21. mar 2010

slni 😲 😲 😲 😀 😀 😀

inak, refrešujete, už to spravili 😉 😀

chrobulka
21. mar 2010

ja na IUI? si ma s niekym mylis... ja tomu ani nerozumiem...
a viem, ze nemaju dovod meskat....
to je cele...

kde je to u nas? ta mungo fazula?

pipimiska
21. mar 2010

ja som zacala pisat spravu o 13tej aaa az o 14 tej som ju dopisala 😀 telefonaty som riesila a tak 😉

siou,tak ja som ti normalne nestihla vyplnit dotaznik 😅 vies, ja mam vetsinou na vsetko cas a tak to potom dopadne 😎

aj ja milujem tanec, som uz stotisicpatsko krat prosila mm, nech ide so mnou na nejake kurzy, on sa robi drevo, ale verim, ze je v nom skryty talent 😀 aaa on mi este davnejsie slubil, ze ked budeme mat babo 🙂 takze si uz mydlim ruky 😝 😀

siouxie
21. mar 2010

slni, to bola bublinka 😀

chrobi - "u nás" je v anglicku 😀 😀

siouxie
21. mar 2010

jéj, chrobi, a ktorá z tanečníc si ty? 😅 🙂 🙂

slniecko77
21. mar 2010

...jeeeej, vidis mam v tom galimatias 😀 dik Siou
...to bude tymi poprehadzovanymi fotkami 😝 prepac chrobi
..ja idem dat uvarit rezance do polievky, tentokrat nie domace...lenivost ma premohla 🤐

nathali
21. mar 2010

baby vam to ale ide ja som si skocila len na obed a uz by som ani nestihla citat 🙂
pipi tak to je super ze mate konecne tapety a jarne upratovanie?teraz este nevciem co to je ale nas caka stahovanie o ktorom priatel este netusi no snad ma nezabije ale co uz 🙂 no a potom bnudem mat upratovania az az

slniecko77
21. mar 2010

jj mungo fazulky v UK ako spravne podotkla Siou

chrobulka
21. mar 2010

no tak haaadaj, haaadaj, kyym to uhaadnes... 😀 (zlata brana...)
inak, pomocka, siou - mam zltocierne saty a tmave vlasy 😉

dakujem za objasnenie siou, ze teda slnko sa v britsku nachadza 😉
snad tu fazulu zozeniem niekde aj u nas...

co ste varili baby? budem potrebovat inspiraciu na nejake rychle vecere. uz ma omrzeli dokola tie iste jedla asi... aj preto tu fazulu nahanam... zmena je zivot 😉

nathali
21. mar 2010

chrobulka ja som robila kurca na kari s ryzou jednoduche a a dobree ja som sa toho nemohla dojest a teraz sa tesim ze budem varit uz nieco inee 🙂

siouxie
21. mar 2010

teda, vy máte medzery... 😀 😀 😎

chrob, to si mi pomohla, sršíš humorom 😀 😀 😀

ja som robila naše obligátne rizoto, pretože sme až týždeň! nemali ryžu... 🙄 ale tak našťastie ho máme radi obaja a je to clekom rýchlo, aj napriek vareniu celozrnnej ryže.
takže ja ťa veľmi neinšpirujem, chobi...

nath, sa flákaš a potom nestíhaš 😀 😀

pipimiska
21. mar 2010

chrobulka, dik za opytanie, mam sa fajn 🙂 aa som hore uz od pol 12 😎 pise sa, ze posledne tyzdne sa vlecu, ale prd makovy 🙂 sak uz 36 tt a na teme aprilovky,kde sem tam zavitam aj ja, sa nejak vo velkom zacalo rodit v okolo 38 tt 😅
.. tapety som objednavala normalne z ke predajne 😉 cez net by som neriskovala 😉
a preco nieje dovod na meskanie?

sioux,no ja sa tu ukazujem, lenze vecer,pre vas v noci 😀 ..aa a sama so sebou,to ma nejak nebavi 😀

nathali
21. mar 2010

sio este nedokazem jest a pisat zavoren 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

siouxie
21. mar 2010

pipi 😀 no a s dotazníkom nevadí, sa mi aj zdalo, že ty si ho asi ešte nevyplnila, ale nazbieralo sa mi dosť ľudí, tak som to už potom uzavrela 🙂

chrobulka
21. mar 2010

rizoto nie je zly napad... moj by v jednom kuse chcel len ryzu jest. teraz mame este zvysok tych rebier zo vcera a upiekla som k nim aj par jaterniciek... (vacsina sa pojedla vcera), ale zvysky mame nejake. v tyzdni asi spravim rizoto a mozno skombinujem ryzu s kapustou s spravim planu kolozvarsku, dlho sme nemali... aaaano... no vidis siou, ani nevies ako, ale inspirovala si ma 😉

a to kura s kari... my nie sme velmi na take, ale spravim buduci vikend perkelt... vyborny napad. ja to milujem a spolubyvajuci nech si robi prazenicu a parky ked sa mu nebude pacit 😉

takze navarene 😉

skor mam nervy, ako sa mojmu chlapovi bude v praci pacit. zajtra nastupuje do noveho... som zvedava, kedy bude domov chodit a ci sa tam "zabyva"... dufam len, ze sa tam nezakuka do nejakej inej cucandy 😉

pipimiska
21. mar 2010

chrob,mne vari svokra, obchodny dom optima a sem tam ja,ale na inspiraciu to nebude 😀

nathali,jak netusi?prekvapko? 🙂

chrobulka
21. mar 2010

ahaaa, takze nemam cez net objednavat? ked ja sa bojim, ze take, ake ja mam predstavu, nikde nezozeniem ☹
mne sa prave na nete pacili niektore.
ani som nevedela, ze je okolo toho tolko vedy... ze ich je X druhov (povrchov)...
budem musiet nastudovat... chcem to len na cast izby, mozno len jeden/dva pasy...

nathali
21. mar 2010

chrob u nas co sa tyka jedla je to jedno hlavne aby to bolo jedlee
moj ma tiez rad rizoto ale kedz ja som doma este stale sama tak a ja to moc nemusim tak naco to varit?

siouxie
21. mar 2010

chrobi, tak fajn... mm by tiež iba ryžu jedol... v robote má takmer denne na obed. ale bielu, tak doma má aspoň zdravšiu 😀
a ja sa už neviem dočkať cez týždeň bryndzovej polievky 😉 , mám vyše týždňový absťák 😀

nathali a kedy mu zveríš to tajomstvo? 😀

nathali
21. mar 2010

pipi priatel je v nemocnici a nechcela som mu to hovorit po telefone noo take prekvapko a sok 😀 ale aj tak sme planovali navrat ale este sme nevedeli kedy

chrobulka
21. mar 2010

nath, vy sa budete stahovat a tvoja polovicka o tom este nevie?
nie som v obraze, tak sa mozno pytam ako tela...

nathali
21. mar 2010

chrob spraavne ja som mu to ale nemala ani kedy povedat a a nechcela som po tel. no zajtra ho pustia konecne domov tak bud zajtra mu to poviem alebo az utorok nech sa este cez noc vyspii 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre