Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenocka84
22. mar 2010

slni len uz zacinam aj paniku miernu chytat, ale taknedavam to na sebe poznat
v za budem teraz cez velku noc, a od 16.4 cca 2-3 mesiace
a prve 2 majove tt tam budem sama, rodicovstvo ide na dovolenku, lebo ze potom uz budu v plnom prude ked pride vnuk domov

slniecko77
22. mar 2010

Leni, tak to tam budeme v rovnakom obdobi 🙂
chapem, ze zacinas mat niernu paniku, ale neboj...ked uvidis maleho tak rychlo zabudnes 😉 a uz si sa rozhodla kam ides rodit?
ahoj Anax 🙂 tentokrat by si ma na obed veru nenalakala 😨

anaxamon
22. mar 2010

slni nevadi, aspon mi viac ostane 😀 😀

ahoj leni 😉

lenocka84
22. mar 2010

slni a ty co tam??
chcem rodit v cadci, je to tam by som povedala dobre vybavene, personal ochotny a mily
pekne cistucke priestory, ziadne izby na celej chodbe a 1 sprcha,

anax ahooooj moja, ako sa mas??

slniecko77
22. mar 2010

Leni, no ja som odtial 😀
v CA dostali financie z Eurofondov, tak prerabali vo velkom 😉 ja som videla len na obrazkoch, ale zilinsku som videla nazivo
Anax...dobru chut, som ti zabudla popriat 😉

anaxamon
22. mar 2010

leni celkom do pohodky, len po vikende sa mi tazsie rozbieha, hlavne po vcerajsiu a obzerstvu co sme mali 😀

slniecko77
22. mar 2010

..ukradli mi identitu pomoooooc 😀 😀 😀

bibi24
22. mar 2010

Bubli, u mna je to s povodom take komplikovane, narodila som sa v B.Stiavnici, potom sme byvali vo ZV a potom sme sa s nasimi prestahovali do BA a tu som uz 10 rokov. Aj manzela mam z tadeto.

Slni, pamatam si len tu foto, kde ta nebolo dobre vidiet 😀 Neviem, ci si mala aj inu,...

Anax, drzkovu teda nemusim...ale na tie Slnieckove bryndzaky by mi veru isla chut 🙂

slniecko77
22. mar 2010

Bibi tak si pozvana 🙂
mala som aj foto kde ma bolo vidiet dost detailne..ale asi si bola niekde oddychovat 😎
admini su celkom rychli, klobuk dole 😉

shaarka
autor
22. mar 2010

helou 🙂
po poradni, po navsteve v praci, po nakupe, po jogurte a cipsoch 😀 😀 😀
2400g, secko ok, vela stastia nam pani doktorka zapriala 😵

nesiel kon 😠
a cococo? jake stretko? malo by byt v KE, aby mohli dojst aj zeny s nakladom - ci uz 2v1 alebo co vozikoch 😀 😀 😀

shaarka
autor
22. mar 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/tema/nova-pravi...

Par mojich postrehov, ak sa neurazite:

1. nie som predsa na zoznamke, aby som tu mala vycapeny svoj ksicht tak, aby ma ktokolvek spoznal! Moja realna fotografia naozaj nie je potrebna, ak chcem pisat o hemoroidoch, tazkom porode, neplodnosti alebo vytoku z posvy!
2. za mna ako za moju osobu hovoria moje prispevky, nie nejaka fotka. ak sa s niekym z fora zblizim viac, nie je problem vyuzit zamknuty album na MK, alebo napr. skype, alebo si mailom poslat par fotografii. Naozaj neviem, preco nutite uzivatelov do takeho odhalenia identitiy.
3. ak tu mam svoj NICK, mala by som mat moznost akehokolvek obrazku, aky chcem.
ak budu povinne realne mena a priezviska, pochopim aj nutnost realnej fotografie!
4. ano, mate pravdu - ak sa mi nepaci, nemusim si dat ziadnu fotografiu, ved mozem mat aj kreslenu postavicku, ktora je zauzivana na MK. potom ale vobec NECHAPEM, preco by som nemohla namiesto VASEJ kreslenej postavicky bez identity mat cokolvek ine, takisto bez identitiy (kvietok, bodku na svahu alebo abstraktny obrazok).
5. vynovena verzia tohto fora, jeho oblubenost a rok 2010 mi pripadaju dost zavazne na to, aby ste (ten, kto to ma na starosti) cim skor zmenili toto pravidlo.

Momentalne mam dojem, ze toto HALO okolo vkladania profilovych fotografii je neskutocna buzeracia. Nieco podobne ako hymna na zaciatku prac. tyzdna alebo vernost statu pri vstupe do statnej spravy...
Hadam nebudem jedina, ktorej sa toto trapne fotkove pravidlo znepacilo natolko, ze bude bojovat do poslednych sil za jeho zrusenie, aj na ukor zrusenia mojej registracie na MK alebo MS.

A este jedna vec:
Spajanie svadby, kona a strechy ma omnoho viac nevyhod pre uzivatelov ako vyhod (ci pre pre spravovatelov tychto for, alebo aj samotnych uzivatelov).
Je to velmi nebezpecne, ak ma uzivatel jeden jediny nick s realnou fotografiou na vsetkych forach a prispieva do nich. Musite uznat, ze takto clovek chtiac-nechtiac MUSI riskovat nezelany zasah do sukromia. Omnoho pozitivnejsie by bolo nechat 1 identitu na MS, jednu na MK a jednu na MS (bez moznosti pouzitia nicku na kazdom z troch for, a teda: jeden nick = jedno forum). Alebo ze uzivatel dostane volnost, ci bude vystupovat na kazdom fore osobitne, alebo nie.

Predstavte si napriklad: zena na realnej fotke v pase + svadobne fotografie luxusnej svadby na MS + prispevok na MS ze manzel je kamionista a vela cestuje + prispevok na MK, ze budem tyzden hospitalizovana v nemocnici + prispevok na MS, ze sme prave zrekonstruovali nas barak + par nevinnych fotografii dokoncenej obyvacky = nic vam nedoslo? Mozno ano, mozno nie... (Len prosim neradte, ze taketo veci nemam pisat, alebo fotky zverejnovat.)

A preto este raz apelujem na vsetkych kompetentnych, aby to nechali na uzivatelov (ktori robia toto forum takym, ako je), co vsetko o sebe prezradia, kedy a akym sposobom.
Nie sme predsa v base, ani pred rokom 1989, ani sa nechceme opicit za inymi soc. sietami (alebo ano???)...
Prosim a ziadam, aby sa ponechala sloboda v zmysle vyssie uvedeneho.

slniecko77
22. mar 2010

cau Shaarka...gratulujem k uspesnemu pokracovaniu tehu..evidentne sa vam dari
uz ides chodit na poradne do nemocnice kde budes rodit?

shaarka
autor
22. mar 2010

cau slni 🙂
aj mne zmazali foto, ale ja budem bojovat! 😠
aky je rozdiel medzi ich kreslenym ksichtom a mojim??? nie je to ten isty princip? 😠 😠 😠

uz som raz bola v nemocke u porodnicky, cca o tyzden idem zas.
musim ist nieco navarit, ale straaaaaasne sa mi nechce. nemam ani napad a ani chut 😒

slniecko77
22. mar 2010

Shaarka vies aku som mala krasnu fotku 😢 a zmazali fnuk
Shaari, len aby ti nezatrhli pristup na Kona...co by bola skoda ☹
ja idem robit bryndzove halusky...ale neviem ci som ti pomohla
..ides rodit s EDA? alebo ako to mas naplanovane? da sa na SVK urobit porodny plan?

lenocka84
22. mar 2010

slni ja som bola aj tam aj tam, ale v zilinskej toho vela neukazali, moc ochoty tam nebolo
zato v cadcii sme aj porodnu salu videli, vsetko
mozno aj preto som sa rozhodla
ty si zo za? no fajn, aspon tam nebudem sama 🙂

anax to poznaaaaam, len mi to obzerstvo miernime kedze dieeeta
ale inak bolo fajn

shaar dobre postrehy

anaxamon
22. mar 2010

shaar tvoj prispevok som uz citala v danej teme, a odo mna palec hore, ale je to urcite prd platne...prepodladam..stacilo by uplne oddelenie jednotlivych stranok v mojom pripade, fotka v pase ma netrapi a ani nikdy netrapila 😅

boli sme cez vikend u nas v kine na alici v krajine zazrakov a taku frontu na listky som naposledy zazila na bathory, este aj predstavenie posuvali o 15 minut aby stihli vsetci si kupit listky a sadnut si... 😀

slniecko77
22. mar 2010

Anax a pacilo sa?

ja som za oddelenie stranok, ale aj za fotografiu v pase ktora je zobrazena z vacsej dialky...nejak tomu nerozumiem preco by to nemohlo ist a to ich ''vysvetlenie'' mi nestaci...ale asi mi nezostane nic ine len respektovat

Bibi mas zaujimavy povod....aspon si z kazdeho kuta Slovenska vychytala to najlepsie 😉

lenuska85
22. mar 2010

Ahojte všetky 🙂
Prišla som vás kuk, čo máte nové. A hneď na začiatok... prečo sa všetko musí podobať na FB???? To už neexistuje žiadna originalita??? Hrozné.

Anax aká bola Alica v krajine zázrakov? Aj ja by som to chcela vidieť, ale musím ešte prehovoriť chlapa 😀

shaarka
autor
22. mar 2010

slni, je to strasna buzeracia a ak sa tak stane, tak sa tak stane. uz som raz kvoli fotke mala zablokovany pristup, akurat v den, ked som nasla // 😀 ale baby pisali adminkam, orodovali za mna 😀
mala som totiz opatovne vlozenu fotografiu mojho ksichtu, len vlozeneho do retro hlavy (taka sranda letela na FB). vyzerala som presne ako ja, len s inym ucesom. a toto mi mazali furt dookola, darmo som vysvetlovala, ze som to ja, len akoze v parochni.
a teraz tiez budem bojovat, lebo ak mozem mat ich kresleny ... (piktogram? avatar? neviem...), tak potom preco by som nemohla mat svoj, aby sme sa tu odlisovali??? ved sa chapeme.
ty si mala aku foto?

bryndzaky sa mi ani nechce, ani nemame bryndzu. do obchodu uz nepojdem, mam za doobedie dost. nieco ine skusim.

hej, chcem EDA, samozrejme. aj porodny plan mam v plane, i ked tu sa to skor vola ze porodne prianie. aby ma nevysmiali. ale som zvedava, co na to povie doktorka. kedze chcem konkretne ju na porod, mozno bude stacit, ked sa ustne dohodneme, ze co a ako. voci holeniu alebo klyzme nemam nic. nastrih dufam ze nebudem potrebovat, mam v plane cvicit s balonikom.
a akurat chcem babatko hned na hrud a co najskor k sebe, pripadne aby bolo oznacene ako MOJE este pred mojimi ocami 😉
porodnu salu a izby som este nevidela, asi sa necham prekvapit 😀 😀 😀

anaxamon
22. mar 2010

sni celkom pozeratelne... 😉

idem sa ponorit opat do pracovneho viru, tak pekny zvysok dna este prajem..papa 😉

bublinka11
22. mar 2010

Shaari ja s tebou plne suhlasim a z istych, niektorym uz znamym dovodom si sem fotku jednoducho tiez nedam!
Inak nerozumiem tomu, co si pisala o tych nickoch...akoze nemozem mat 2???
Lebo viem, ze Chrobi sa sem dnes nemoze dostat...ze by to bolo tym???

shaarka
autor
22. mar 2010

anax, to vsetko pre toho deppa, ze? 😎 😀
predpokladam, ze sa na koniku uz dlho neohrejem... svoje som si tu odpisala, postupne na to bude stale menej a menej casu.
esteze existuje skype a konferencny chat. 😉

cau lenus, moja rec.

slniecko77
22. mar 2010

Leni, lebo je to moderne 😀 😀 😀
Shaarka, vsetko toto su velmi rozumne poziadavky z tvojej strany, nevidim dovod preco by ti nemali vyjst v ustrety, vsetko sa mi zda rozumne a zdovoditelne 😉
a mala som tam tuto fotku 😉 no nebola som krasna?

shaarka
autor
22. mar 2010

bubli,
ide o to, ze sa budu snazit, aby sme mali vsetci uzivatelia jeden jediny nick aj na svadbe, streche a konovi.
zatial to tak ma byt, ale mnohi to tak nemaju a tym porosuju pravidla.
ale ked budes mat jeden nick s jedno fotografiou, nie je problem pre hocikoho, aby si kukol jak vyzeras, co pises na vsetkych forach, ci mas vyrazku na suske alebo problem s muzom (a rozne ine intomnosti) a ako vyzera vasa obyvacka, ci lozko, kde sa milujete.

ak by uzivatel mohol mat 3 identity na kazdom fore (AK BY CHCEL!), tak by to bolo omnoho lepsie. lebo by sa nehanbil pisat o vytoku z posvy len preto, ze ho niekto z jeho dediny moze spoznat na zaklade svad. fotografii...

lenuska85
22. mar 2010

Myslím, že je nás viac, čo majú takýto názor...
Slni mne si sa na tej fotke strašne páčila... celá ty-slniečko 🙂

shaarka
autor
22. mar 2010

slni, v pohode...
uz aj premyslam, ze si vymazem uplne vsetko a vyseriem sa im na hlavu...
nie som taky narcis, aby som sa aj takmer dva roky po svadbe chcela chvalit svojimi fotografiami...
joj, ale zas mam nervy! 😠

shaarka
autor
22. mar 2010

a fakt si blond? taka pipka? 😉 😎 😀

lenocka84
22. mar 2010

slni mozno, ale hlavne ten iny pristup, ochota sa s tebou rozpravat
to urobi tiez vela

slniecko77
22. mar 2010

dakujem Leni 😉
Shaarka, presne to je dovod, preco nemam fotky na MojejSvadbe, preco mnohokrat clovek nechce napisat viac o sebe..ja rozumiem tomu, ze toto je verejne forum a hocikto si ho moze chodit citat, s tymto vedomim som do toho sla, ale co je moc to je moc
Anax, chlap by chcel ist na to do kina..mna to moc nelaka..tak si robim obraz

lenuska85
22. mar 2010

Slni tak to máme presne opačné. Ja by som to chcela vidieť a chlapa to vôbec neláka 🙂
Ale skúsim ho ukecať. Kúpim mu croisanku a pekne pôjde so mnou 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre