Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

slniecko77
23. mar 2010

juuuj Bibi, ale robis chute, vyskusala by som obe 😵
ja som minule chutnala s prichutou chilli papriciek, mala som k tomu nedoveru, ale na pocudovanie mi to chutilo 😕 a este mame odlozenu coklitku s prichutou cierneho korenia

anaxamon
23. mar 2010

preco si tu niekto len tak vlezie, ani sa nepredstavi, pise s prepacenim nezmysly. to je uz aka slusnost? nie sme size uzavrety kruh, to kazda nova kocka co sa pridala vie, ale sakra nejaka slusnost snad existuje...po takychto navstevach mam chut ostat len v sukromnej teme 😠

made mas skvelu fotku, a inak pod k nam, link je na predchadzajucich strankach resp. vidis temu v zozname nalavo 😉

slniecko77
23. mar 2010

Anax...nemam co k tomu viac dodat 😉

bibi24
23. mar 2010

Made, jasne, uz som si spomenula...ved som vedela, ze BB 😉

stephani
23. mar 2010

čauky holky.Jsem zase tu byla jsem vařit oběd

madeline
23. mar 2010

step - co si varila? odkial si? ako dlho sa snazite o dieta?

bublinka11
23. mar 2010

Ahoj Stephani, napis nieco o sebe, nech ta trosku spozname 🙂
A dakujem za pochvaly na moju novu podobizen 😀

stephani
23. mar 2010

made,Já jsem z Olomouce a ty?Vařila jsem takoví jako kdyby omáčka s vrtulema pro Lucase.Já jíst dneska nebudu.

bubli,Není zač.Já jsem Stefani Rayenová.A ty?

bibi24
23. mar 2010

Stephani a ako si si vybrala prave tuto temu? 😉

nellie_
23. mar 2010

steph tak to by aj mna zaujimala odpoved na Bibinu otazku.... 😉

nellie_
23. mar 2010

bibi tak fajn.. Lubka je trenčanka ako vysita... 😀 😀 😀

bibi24
23. mar 2010

Nell?? 😕 😀

stephani
23. mar 2010

čauky holky.Prominte hned odpovím byla jsem v té nemocnici se synem.

nell, odpovím

bibi,newím a ty?Ale bez vás bych se neobešla :D

lenuska85
23. mar 2010

Ahojte žienky 🙂
Dočítala som vás pri šálke kávy a oprskala som si monitor, pri určitých príspevkoch 😀
Bubli, Made krásne fotky. Made ty si tam prekrásna...
Čo sa týka stretka 17.4. by som sa akurát mala vrátiť z východu, takže by som sa k vám rada pridala. Zatiaľ je moja účasť istá na 60 %. Neviem totiž či sa určite vrátime v piatok...
Anax založila si nejakú súkromnú tému??? Aj ja cem aj ja cem byť s vami. Ale neviem ktorá to je ☹

Inak tu je pekné počasie a na obed som mala palacinku s kuracím soté. Toľko dnešný report. 🙂

bibi24
23. mar 2010

Ano Steph? No tak to som naozaj rada, zvlast preto, ze pises dnes prvykrat 😉 A ako si sa bez nas zaobisla doteraz, prosim ta? 😉

stephani
23. mar 2010

ááále 😀

bublinka11
23. mar 2010

No ako Steph??? to by aj mna zaujimalo... 🙂

shaarka
autor
23. mar 2010

a co lucasova noha? ja ked som si vyvrtla celnok, tak to slo do sadry ☹ 😖
a ked sa smiem opytat, vy ste nejaki zahranicni? ci mas muza z inej krajiny? take netradicne mena aj priezviska.
inak priezvisko by som tu nezverejnovala, ved naco? 😉 😅

lenuska85
23. mar 2010

Som neviditeľnáááá 😕 😕

slniecko77
23. mar 2010

lenus pod vedla do temy 🙂

stephani
23. mar 2010

shary,Byli jsme tam před chvílí proto jsem tu nebyla.Ale má to v sádře ten kotník.A já jsem odsud aji manžel ale on jezdí často do USA. 😀

lenuska85
23. mar 2010

Slni do akej témy? Ako sa volá, kde ju mám hľadať? Môžeš mi aj IP napísať...

shaarka
autor
23. mar 2010

tak aspon sa mu budu moct vsetci podpisat na sadru.
ja mam sice dost rokov, ale co vsetko som mala na sadre v zime 2008, to som sa aj hanbila ukazovat 😀 😀 😀

stephani
23. mar 2010

lenu,bude se to prý jmenovat bobo a její ženy.A kde to bude takly zjišťuju.

bublinka11
23. mar 2010

Bobo a jeji zeny? To znie zaujimavo, Steph, ked zistis, daj vediet!!!

stephani
23. mar 2010

Já newím.A bublu newíš kde bude to bobo a její ženy?

pipimiska
23. mar 2010

😀 😀 😀 😀 😀 helou baby 🙂

ano som tu cez den,ano nedavno som vstala a dnes nejdem robit nic, budem tu mat sluzbu konecne celodennu 😀
fotky mate vsetky uzasne, bubli, fakt si neviem nic lepsie predstavit k tvojmu nicku, asi sa dam aj ja vyfotit ako som prave pipi 😀

zeny v stave T, ked mam tlak v pohode a bielkoviny v moci boli tiez negativne, mam nejako riesit s dr.opuchy noh? 😕
to by mi asi tinika vedela poradit ..

stephani
23. mar 2010

čauky holky já musím zajet pro Nicol do školy a pak děcka vezmu do kina

vavenka
23. mar 2010

Pipi seervus 🙂

No hlavne ich vyloz a nic nerob 🙂 a spomen to lekarovi - kedy ides najblizsie?

anaxamon
23. mar 2010

stare paky, kocky v prehlade tem vidite nasu sukromnu temu tak sup tam 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre