Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
25. mar 2010

Eulalia.. super pracovne meno 😀 😀 😀

slniecko77
25. mar 2010

..tak konecen docitane aj tu 🙂 tiez nechcem aby tema zapadla prachom...ved aj mne pomohla sa odreagovat, len tu sa stale neriesia, poldne a neplodne dni, vytoky a mozne/nemozne tehotenstva 😉 tu sa chodi odviazat..aj ked tu tato tem aobcas padne..vobec to nevadi
my tu mame pod mrakom, ale je teplo

nellie_
25. mar 2010

a kdeze ste vsetky???? 😕

😀 😀 😀 😀

nellie_
25. mar 2010

aspon ja tu udrziavam teplo rodinneho krbu 😝 😀

lenuska85
25. mar 2010

Nellie pridávam polienko do ohníka 🙂

slniecko77
25. mar 2010

😵

madeline
25. mar 2010

halo, papam banan 😎

bibi24
25. mar 2010

Ja som tu Nell 😀

Ale nieco musim aj porobit v praci...a tak sa mi nesce, este ze je uz stvrtok. Inak za chvilku idem po 100 rokoch vonku na obed. Myslim nie to nasej jedalne. Tak sa aspon prevetram. Aj ked aj tu sa uz zatiahlo.

siouxie
25. mar 2010

a ja si idem spraviť demikát 😀 😝

slniecko77
25. mar 2010

ja demikat nelubim 😝 pamatova stopa zo skolskej jedalne mi v tom brani 😀 😉

siouxie
25. mar 2010

končene si sa priznala 😀 😀

slniecko77
25. mar 2010

😔

siouxie
25. mar 2010

čo? 😅 😕

slniecko77
25. mar 2010

sa hanbim, ze ju nelubim..a pritom milujem bryndzu, ale priznam sa, ze od skolskych cias som sa ju neodvazila ochutnat

madeline
25. mar 2010

ja som demikat este nikdy nejedla, takze neviem posudit, ale podla mna siou robi podstatne lepsi, ako v skolskej jedalni 😉

slniecko77
25. mar 2010

tak o tom som presvedcena 😉

siouxie
25. mar 2010

mad 😀
slni, môžem ti doniesť, prinajhoršom vypľuješ 😀 😀

madeline
25. mar 2010

siou a mne nedonesies?

siouxie
25. mar 2010

mad, ty ma neštvi, z takého kraja si a ešte si to nejedla? 😀 😀 😀 ale doniesla by som ti, alebo prinajhoršom poslala kuriérom 😀

bublinka11
25. mar 2010

A ja nemozem bryndzu...teda trosku malinko hej, ale byva mi z nej zle. Celkovo asi z ovcich vyrobkov...aj zo syra som uz blinkala... 😒

madeline
25. mar 2010

siou - vidis, ale inak bryndzu lubim a aj tvaroh, ale demikat u nas nikto v rodine nevaril a do skolskej jedalne som nechodila, takze kde som to mala jest? 😝

bibi24
25. mar 2010

aj ja lubim bryndzu velmi velmi a priznam sa, ze demikat som jedla prvykrat (druhy, ak neratam u nas v jedalni) asi pred 3 tyzdnami, ked som ho spravila doma po tom, ako ho tu vychvalila Siou a ako mi narobila nenormalne chute 🙂 Fuuuu, aku vetisko som napisala 😀 Ale bol vynikajuci 😉

siouxie
25. mar 2010

tešilo ma 😀 😀

kukulik30
25. mar 2010

baby ja bryndzu milujeeeeeeeeeeeeeem, vsetko z nej...najradsej pirohy, tie sa musim pochvalit robim senzacne...a prave som dojedla rozok s bryndzovou natierkou a cerstvou cibulkou 😀 ...a demikat...mnaaaaaaaaam 😀

stephani
25. mar 2010

čauky holky.Dnes jsem byla u gyndy a jsem těhotnááá 😀

shaarka
autor
25. mar 2010

stephani, tak gratulujem 😵 😵 😵

ale predpokladam, ze ovulku si mala uz davno a aj menzes ti meska... 🙂
a ktory tt si? teda kedy si mala naposledy menzes?
2.tt isto nie si, lebo tyzdne sa pocitaju od poslednej menzes, nie od ovulacie. sa cudujem, ze to nevies, ked mas doma uz dve deticky 😀 ale nevadi, hlavne ze bobacik je tam!
Dr. uz videl aj na ultrazvuku?

bublinka11
25. mar 2010

Staph aj odo mna srdecna gratulacia 🙂 A nahodou ti nezistovali uz aj pohlavie? Ved vies, tou novou metodou to uz ide hned. Shaarka tiez vedela, ze to bude chalan, len co vycikala //....len ta metoda je dost draha, co uz, zarabaju na vsetkom ☹

zuzana36
25. mar 2010

ahojte dievcata, tak sa hlasim po dlhej odmlke. nebol cas a potom sa mi nedalo sem dostat. Tak co mate nove?

siouxie
25. mar 2010

ahoj, zuzi, za mňa nič extra, akurát som dnes konečne doriešila ročné zdravotné zúčtovanie a vyšiel mi preplatok, tak sa teším. Lebo som už bola mierne vytočená (dnes 2 x návšteva pobočky + 1 telefonát na centrálu), ale narazila som na schopného človeka, ktorý to za 2 minúty vyriešil 🙂 .
a ty sa máš ako?

zuzana36
25. mar 2010

no to poznam, ale toho roku ma vsetky moje povinnosti minuli- urobi to moja ekonomka tak sa tesim 🙂
nove asi nic, snazenie sa nepodarilo a pichat zacnem az na buduci mesiac. a uz zacinam byt z toho snazenia unavena a ako tu vravia viacere- uz mam 2 deticky. od vcera saliem od bolesti, hlava ma neskutocne oli a nezabera nic. teda iba trochu ☹
a ako si sa Ty rozhodla, podali ste si ziadost?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre