Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

adulka24
19. jan 2014

ahoj nedá sa povedať že by som bola snažilka ale aby som bola úprimná tak potratila som začiatkom decembra v 6. týždni tehotenstva.. bábetko sme neplánovali ale ked sme to zistili tak sme sa strašne moc tešili... dovtedy som nechápala ženy ktoré si merajú bazalnu teplotu a robia ovulačné testy rátajú plodné dni a tak... je mi ľúto žien ktorým sa nedarí ale všetko príde vtedy ked to má prísť... my máme teraz povinnu 6 mesačnú pauzu ale už teraz viem že sa moc teším kedy budem tehotná je to úžasný pocit vedieť že si naozaj v tom 🙂 .Dievčatá všetkým vám držím palce nech sa vám skoro zjavia dve čiaročky a aby ste boli šťastné ale hlavne zdravé tak príjemné snaženie ... užívajte si to kým sa dá 😉

mariankamk
20. jan 2014

dobre ranko, zacinam 1DC a idem potvrdit o chvilu do CAR konzultaciu o 3 tyzdne...

@adulka24 mrzi ma to, nech je to uz nabuduce zdrave a stastne tehotenstvo

aeowyn22
21. jan 2014

Ahojte dievčatá chcem sa spýtať či má niektorá z Vás skúsenosti s liekmi DUPHASTON ? nedarí sa nám otehotnieť a tak mi ženská doktorka predpísala tieto lieky - hormóny ... ďakujem za odpoveď 😉

adulka24
21. jan 2014

Mariankamk ďakujeme dúfame že už sa to podarit a bude to super..prezit ešte raz to cistenie by som už asi nezvládla psychicky ...teda zvladla lebo my ženy vydržíme vela 😉

seraa
21. jan 2014

@aeowyn22

ahoj
zalezi preco ti predpisala
ja som brala na podporu hormonu ktory tvory zlte teliesko (ktore sluzi aby sa vajicko mohlo uhniezdit)
kym som ho brala mi predzil cyklus o 5-7 dni (ale potom sa to napravilo) a ms bola silnejsia a aj predmenstruacne s. ale inak nic ine

aeowyn22
21. jan 2014

Predpísala mi preto , aspoň tak mi povedala , že na podporu , dopomôženie , aby sa nám zadarilo a otehotnela som , tak neviem.

natalca
21. jan 2014

ahojte mam na vas otazocku, beriem clostilbegyt, vcera som bola na folikulometrii a mam 2 foliky s velkostou 14 a16 mm, mam prist vo stvrtok na pregnyl a otazka pre mna je kedy sa treba snazit? Vdaka za kazdu reakciu.

ivvaa
21. jan 2014

@aeowyn22 mne ich dr. tIež predpísal,ale už ked som bola v tom a tiež aj kamoškam. Tiež som z toho nebola najprv nadšená,ale pomohli.Dnes už mám prvý trimester za sebou😉

aeowyn22
22. jan 2014

@ivvaa Ahoj , prečo si z toho nebola nadšená ? potom je to celkom zaujímavé že ich mám brať keď som ešte nie tehotná 😨

mariankamk
22. jan 2014

@aeowyn22 doktorka ti to predpisala len ako poistku, ak by si mala nizsiu hladinu progesteronu, duphaston ju zvysi... mas inak nejake problemy s predmenstruacnym spinenim alebo ti robila gyn hormonalny profil? alebo to proste predpisala len tak?

mariankamk
22. jan 2014

@natalca snazte sa podla chuti, nech to nie je nasilu a muza nenahanaj po domacnosti 🙂

aeowyn22
22. jan 2014

@mariankamk Nemám žiadny problém , ani ten profil mi nerobila, tak asi to bude tá " poistka " ako si napísala , ďakujem za odpoveď veľmi pekne 😉

beruska141
22. jan 2014

@aeowyn22 aj mne ho predpisala, pred otehotnenim, na upravu cyklu som ho dlho brala. a potom po otehotneni sa to berie niekedy na podporu tehotenstva, chrani to babatko. ale ci sa s tym da rychlejsie otehotniet, to sa mi nezda. sama mam skusenost, ze s duphastonom som otehotnela na treti cyklus a teraz bez neho na prvy. takze tak. na otehotnenie su lepsie finty ako duphaston 🙂

natalca
22. jan 2014

@mariankamk mna praveze on nahana 😀

aeowyn22
22. jan 2014

@beruska141 Ďakujem za názor, ona mi to predpísala so slovami že mi trošku môže ešte dopomôcť tými liekmi , ak to nezabere potom bude musieť ísť môj priateľ na vyšetrenie pretože ja som zdravá , ale to by som nerada ešte teraz riešila, ešte máme nejaký čas .. aj keď ja tak vnútorne som smutná lebo veľa mojich kamarátok, kolegýň otehotnela a niektoré už aj porodili ... A aké finty sú ešte ? 😵

mariankamk
22. jan 2014

@natalca tak potom sa nechaj muzom nahanat, ale fakt len podla chuti, nemusis si sledovat, kolky den si po pichnuti pregynlu

mery333
22. jan 2014

Rada by som sa s Vami podelila o moju cestu k otehotneniu 🙂
S manželom sme sa brali 09/2012 a odvtedy snažili. v Máji som bola u lekára a odvtedy sme začali sledovať - meranie teploty, ovulačné testy, sono na 12DC, pregnyl a následne sex 🙂 V novembri som začala už nepriaznivo vnímať clostylbegyt, často sa mi vracalo svrbenie... DR mi teda clostyl vysadil a dohodli sme návštevi ISCARE v MT. Najskor spermiogram - ten bol len s malou odchylkou (nasadili manželovi Vitamín D, zinok a selén)
27.12. - na 12DC som bol opať u DR a samozrejme sa mi bez clostylu nevytvorilo vajíčko ☹ Veľké sklamanie. Takže som sa opať objednala do MT na 17.1.
V ten týždeň ma začal veľmi bolieť vaječník, takže 15.1. k DR - bála som sa že cysta. A potvrdil mi že som TEHOTNÁ. 🙂 Ach tá radosť, už som ani nedúfala..
A teraz - čo si myslím že mi pomohlo: od 27.12. čiže poslednej návštevy DR som na to šla inak. Každý večer som sa zo spodu umývala bylinkami, poctivo užívala každý deň kyselinu listovú a v bio obchode kúpila kvapky - jarabina vtáčia.
Skúste to ako ja, možno Vám pomože príroda 🙂

mariankamk
22. jan 2014

@aeowyn22 radsej nech ide mm na spg, on si pri tom aspon uzije 😝 co aj je jeho spg zly a ty si uplne v poriadku, ale uplne zbytocne budes teraz uzivat hormony? skus si to takto predstavit... nech dokina neexperimentuje moc na teba...

aeowyn22
22. jan 2014

@mariankamk myslíš si že nemám užívať tie hormony ?

mariankamk
22. jan 2014

@aeowyn22 este hod pokec s mm a dokinou a vybavte najskor spg

adulka24
23. jan 2014

@mariankamk ďakujem dúfam že už to bude dobré a všetko v poriadku...hrozne mi chýba a neviem sa s tým len tak vyrovnať...je to pre ženu veľká rana a ťažko sa po nej dviha...

mariankamk
29. jan 2014

babulky a kde ste? 🙂

zabka88
29. jan 2014

@mariankamk ahoj, tu som 🙂 ako sa ti darí?

mariankamk
29. jan 2014

@zabka88 ja tak po starom... cakam na fajront v robote, vlastne uz by som sa mala zacat zdvihat, aby som v pohode stihala vlak 😅 chcem vikend, teda staci piatok 18:00 ked sa vyskytnem doma 😀
a ty ako?

labajka
29. jan 2014

baby , ak môžem poradiť, nasaďte si bylinkové kvapky firmy Energy.......volajú sa Gynex. Sú síce určené na zharmonizovanie štítnej žľazy a množstvo iného. Berú sa tri týždne, potom je týžden pauza. Veľa báb nielen v mojom okolí po nich otehotnelo. Môžu ich brať aj chlapi. Nerobím žiadnu reklamu, ja tie kvapky beriem od mojich 15 rokov raz ročne kvôli štítnej žľaze preventívne. môžem len odporučiť, sú to čisto bylinky, nasadil si ich aj môj priateľ, i ja spoločne, v rovnakom čase a ani som nevedela a bola som tehotná. Som v 12 tt. Držte sa a skúste, stojí to za to 🙂

mariankamk
3. feb 2014

ahojte, ako zacinate novy tyzden?

sono2
3. feb 2014

V očakávaní., ide sa v stredu na dovolenku. Dúfam že sa už tam podarí! Akurát končí mrcha. A ty ?

1aduliatko1
3. feb 2014

ahojte babuľky...aj my sa snažíme, cca 13 mesiacov, a už nám to ide fest na nervy dakedy ☹

sono2
3. feb 2014

@1aduliatko1 my to isté.!

mon777
3. feb 2014

Ahojte, dievčence 🙂 Tak ja sa vám teda na začiatok predstavím.
Je fakt, že som stará-nová koníkarka, no dala som si (ani neviem prečo) dlhšiu pauzu. O mimúšika sa s mojím drahým snažíme už od júla a stále nič. Posledné dva cykly mali 60dní, no podľa testov to nebolo tehotenstvom. U dokiny som s tým ešte nebola, lebo bývam v Seredi a ju mám v Leviciach (to by bolo na dlhšie vysvetľovanie, že prečo) a aj s drahým sme si povedali, že do svadby to necháme proste len tak plynúť a potom zaberieme na plné obrátky. Zo začiatku som to ani nebrala ako snaženie sa o mimúšika a jednoducho sme si len užívali to, že sa máme radi. Avšak niekedy okolo Vianoc mi to všetko prišlo strašne ľúto. Plus sa moja budúca svokrička netají tým, že by chcela vnúčatko, takže sa asi aj to pripísalo k tomu, že mi z toho začína šibať. Po dlhých rozhovoroch s kamarátkou (mariankamk), som znovu začala (ako kedysi) merať bazálku, aby som zistila, či vôbec v poslednej dobe ovulujem, keďže mám také dlhé cykly a tehu testy negatívne. Teraz je to prvý cyklus, čo som začala merať a veruže to nie je žiadna sláva a mne z toho začína harašiť, takže sa mi maximálne hodí, že mi poslala link na túto tému 😀 😀 😀 Toť asi tak všetko na začiatok 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre