Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

mariankamk
3. feb 2014

@sono2 na lyzovacku sa chystate alebo niekde na teplejsie miesto? 🙂
ja len tak pracovne, a co sa cyklu tyka, cakam po ovu, co sa bude dalej diat 🙂

sono2
3. feb 2014

@mariankamk k moru. No tak to máš opäť napnuté. Ste aj stihli myslíš?

mariankamk
3. feb 2014

@sono2 stihnut sme stihli, ale ci aj s nejakym vysledkom, zistim tak o tyzden

mily7
4. feb 2014

@labajka ahoj, kde sa daju kupit tie kvapky a co stoja prosim ta?

mily7
4. feb 2014

@adulka24 ahojky, je mi luto co sa ti stalo, chcem sa spytat preco mate povinnu 6 mesacnu pauzu? ja som potratila v 11 tt a mali sme 3 mesacnu pauzu!!! a mame maleho synceka. lekari mi vraveli ze staci 3 mesiace. dlhsie pauzy sa davaju vo vacsom stadiu tehotenstva ak odide dietatko

labajka
4. feb 2014

mily7 ahoj, neviem , v akom meste bývaš, možno je u vás pobočka s názvom Energy. Keď nie, tak pokojne na nete http://detoxikacia.heureka.sk/energy-gynex-byli..., skús, budeš spokojná, len mysli na to, že to nebude zo dňa na deň......držím palúchy 🙂

adulka24
4. feb 2014

@mily7 no mne lekári vraveli že až 6mesiacov treba čakať. ..

adulka24
8. feb 2014

@mily7 ahoj chcem sa spýtať či si nemala žiadne problémy pri druhom tehotenstve?bojím sa že aj pri druhom mi odíde anjelik 😒 ☹

mily7
12. feb 2014

@adulka24 ahoj. to co bolo pri prvom sa nemusi zopakovat pri druhom!!!!!!!!!! hlavne to chce chladnu hlavu a naozaj take lahke pozitivne myslenie. nie, nemala som najmensi problem bolo to krasne bezproblemove tehotenstvo ukazkovy porod proste tak ako ma byt. ficala som v praci este o tyzden dlhsie uz som samoska nevladala mala som dost. a to som mala 2x kyret tak som sa bala ci nahodou sa nebudem otvarat skôr. maly sa narodil chcene 2 dni pred terminom🙂) chcela som to ja🙂) mala som dost.

mily7
12. feb 2014

@adulka24 no samozrejme neviem ako si na tom bola ty. popripade sa spytuj u inych lekarov. ja som mala potrat v 11 tt 2x kyret lebo lebo lekari urobili chybu. no a nietori mi vraveli, ze hned na to mozme ist. ini mi vraveli, ze pockat pre istotu 3 mesiace aby vystelka maternice troska narastla a malo sa kde ujat. samoska mozes skusat aj hned ale je vyssie riziko potratu kvolu nizkej vystelke. a viac vraj maju cakat pary, zeny u ktorych doslo k potratu neskor. ale to je vazne na individualne zistenie su u lekara aka je ktora situacia.

adulka24
12. feb 2014

@mily7 ja som potratila v 6 týždni a potom ma vyčistili a už som nemala iné problémy... ale jedna lekárka v nemocnici mi povedala 3 mesiace a môj lekár mi odporučil 6 :/ tak neviem čo je lepšie...priateľ mi hovorí aby som počkala radšej tých 6 pre istotu ... vraj chce aby to bolo čo najlepšie... potom mi povedal že pri druhom tehu už budem PN aby som bola radšej doma v kľude...ja osobne som už 2 mesiace po kyrete.. a najradšej by som otehotnela hneď.. veľmi túžim po drobcovi a najradšej by sme boli keby to boli dvojičky :D

mily7
13. feb 2014

@adulka24 no to uz je na vas a vasom rozhodnuti. mne vtedy gynekologovia v nemocnici vraveli, ze nic nebrani otehotneniu ihned. bola som prekvapena. a vraj môze to dopadnut akokolvek. hlavne ide o vystelku. a 3 mesiace stacia a je lepsie teda pockat dalsi povedal. ja som sa za 3 mesiace aspon dala psychicky dokopy, pretoze ma to dost zobralo. ja som potratila v 11tt. takze viem, ze sa nemusi tak dlho cakat a niektore baby ktore mali viac odvahy otehotneli aj skor. dalsia vec je ze prilisna opatrnosti tiez podla mna nie je na mieste. ja som mala taku dokinu a viac skody ako uzitku bolo. vystrasila ma nic viac. ku koncu tehu neviem ci uz v 8 mesiaci alebo 7mom ma posielala do nemocky a na rizikove a po vysetreni v nemocnici aj u dalsieho lekara dospeli ku konstatovaniu co ma strasi. vsetko bolo v poriadku, ja som sa citila super. v praci som behala po schodoch nonstop a makala do poslednej minuty. horsie je sediet doma a rozmyslat ci bude vsetko v poriadku. ak je na to dovod treba jednoznacne byt doma ale tvoje druhe tehotenstvo moze byt super pohodove, zdrave a ukazkove. to ze sme raz potratili nemusi znamenat ze sme chore alebo nieco. niekedy za tym byvaju geneticke poruchy alebo nastrbene zdravie jasne ale niekedy je to len o tom, ze tie babetka neboli dostatocne zdrave a zivotaschopne tak odisli. takze ja odporucam jednoznacne hlavu hore, usmev na tvar, pozitivne mysliet ak budes tehu brat to s radostou, ak bude vsetko v poriadku pekne do prace, uzivat si a nie sediet doma a rozmyslat nad tym ci bude vsetko o.k. to nerobi dobrotu.

satanka1
13. feb 2014

@adulka24 ahoj. Staci pockat dve mrchy.mne zomrelo babo v brusku v 9tt a jednu mrchu som mala,pockame este na jednu a ideme sa snazit o babo.tych 6 mesiacov bolo niekedy,ked neboli ultrazvuky a nevedeli skontrolovat ako na tom zena je.a ze vraj aj kvoli psychike zeny.mam kamosku ktora nemohla 7rokov otehotniet,potom sa konecne podarilo,ale potratila.3tyzdne po kyrete otehotnela a maly ma uz 4roky.lekari jej vtedy povedali,ze po kyrete je maternica viac pripravena na babo.

adulka24
13. feb 2014

@mily7 viem že sa nemám trápiť a že je to hlavne o psichyckej pohode 🙂

adulka24
13. feb 2014

@satanka1 ja som prvú mrchu dostala po kyrete po takmer 6 týždňoch 🙂 a druhá už prišla presne ako mala po 26 dňoch čiže cyklus mám už znovu taký ako som mala....

satanka1
13. feb 2014

@adulka24 tak ti nic nebrani ,teraz bude vsetko ok 🙂

adulka24
13. feb 2014

@satanka1 počkám ešte na jednu, aby som mala istotu lebo mám strach 😉

sono2
20. mar 2014

@mariankamk ahoj! Som sa tu nejako našla., čo podarilo sa? My sme stale bez . Sme s manželom už zúfalí.

chevalbleu
5. apr 2014

Ahojte, na konika chodim uz niekolko mesiacov, odkedy sme sa zacali snazit o babo. Zatial sa nedari a to cakanie od ovulacie do mozno otehotnenia je coraz tryznivejsie. Nedavno som nasla mily a vtipny blog, ako si toto dvojtyzdnove obdobie skratit - ak viete po anglicky, odporucam precitat, odreagujete sa 🙂
http://www.bellybelly.com.au/conception/two-wee...
Prajem vela uspechov v snazeni vsetkym!

mon777
17. jún 2014

@chevalbleu Pri poslednom bode som umrela na smiech 😀
"Put your hands on your stomach and tell them how much you respect them. Make your best argument in favor of a baby, and then let them decide." 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ale ak sa mám priznať, prechádzky, upratovanie skrine a písanie denníka pocitov by mi dobre asi neurobilo...každý mesiac by som tam písala to isté. ☹ 😔

nuska
25. apr 2016

Mne sa podarilo otehotnieť po kompletnej detoxikácií organizmu. Prestala som jesť cukor, ale nie len čokolády, koláče a tak. Najviac cukru je z bielej múky teda pečivo a cestoviny. Následne som doplnila omega 3, jedla som Macu aj s manželom a Chia semienka, ktoré majú veľa kys. listovej, takže sú lepšie ako iné vitamíny pre tehotné. Na vyvolanie ovulácie je dobre piť napríklad alchemilku a čaj z petržlenu. Ten hnusne chutí, ale čo pre dieťa neurobím 🙂. Skúste prezrieť stránky na detoxikáciu http://www.zelenyzivot.sk/?a_aid=5717e5fab5ff9&... a aby ste sa bez cukru nezbláznili 🙂, tak chrumkajte http://altevita.sk/index.php?route=product/cate... . Na tej druhej stránke je aj kokosová voda a matcha čaj, ktoré sú tiež perfektné. 🙂

adusqua
25. apr 2016

Ahojte snažilky, chcem Vám ponúknuť tento gél na podporu počatia, nakoľko sme si ho s partnerom objednali z internetu a kým došiel, podarilo sa nám počať, čiže my ho už nevyužijeme. Kúpili sme ho za 20 Eur, ja ho predám za polovicu. Balenie nebolo otvorené. 😉

yennn
22. máj 2016

@chevalbleu body 6 a 13 su perfektne 😀

marylynn
26. máj 2016

Jeej, to je bombová diskusia 🙂 Čítala som len úvodný príspevok a ešte pár príspevkov na konci a je to vážne super 🙂 Síce nebudem prispievať, lebo by som len kazila morálku, ale určite sem budem chodiť na rozptýlenie 🙂 PS: mudrykonik.sk je úžasný nápad a jeho realizáciu by som veru privítala. Stránka podobná tejto, len bez útočenia na seba, strašných výrazov typu "snažilka":D. A neredukovala by sa tam identita ženy na stavy okolo rodenia detí...
Držte sa a držte si postoj z úvodného príspevku 🙂

mpravda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ludmilik13
17. aug 2016

Citala som par komentarov v tejto diskusii a docitala som sa ze detox organizmu je fajn pri snazeni, ale z akeho dovodu? kde moze byt problem ked sa nam nedari?

nuska
17. aug 2016

@ludmilik13 problémov môže byť veľa, ťažko takto povedať. Dobre je začať detoxom, ak sa nedarí, ale určite to nezaberie vždy. Žijeme v dobe, kde jedlo nie je skutočné, všetko je urýchľované, lebo je nás veľa a poľnohospodárstvo ale ani chov zvierat nestačia na naše potreby. A tak paradajka nechutí ako paradajka, pokiaľ ju nemáš z vlastnej záhrady a aj to kurča je napchaté všelijakými chemikáliami, aby sa dal skôr dať na pult. Navyše žijeme v neustálom strese o prácu, máme vysoké tempo. To všetko zanáša náš organizmu a preto v dnešnej dobe je tak veľa neplodných párov, infarkty v 30 a podobne. Detox je preto super, prečistí organizmus a možno aj pomôže. No záleží na škodách. Určite však je ním potrebné začať. Navyše povzbudí celé telo aj myseľ, čo niekedy najviac treba. 🙂

dziacka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kominar
9. jan 2017

@anaxamon Ahoj . Endokrinologička mi tiež napísala diagnózu E 28.3 , tiež som si našla na internete že je to ovariálna dysfunkcia . liečil ťa gynekológ , postup liečby bol aký čo môžem čakať ?18r sa gyn nestaral sa iba 1 krát ročne prehliadka 9 ivf neúspešných . Mám šancu byť ešte tehotná? Ďakujem za odpoveď.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre