Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nathali
7. jún 2009

lebo priatela som vyhodila do obchodu a cez tyzden sme spolu malo lebo jazdi a niekedy zacina az zrialit ze vas mam rasej ako jeho 🙂 je blazon 😀 😀 😀 😀 😀

mata1001
7. jún 2009

no podobne je to aj u nas.manzelik isiel na kofcu so svagrom a ja rychlo popisem s vami,lebo potom len mrmle ze nie som s nim.... 😒
a inac ako sa mas?vidim ze aj ty patris medzi snz.uz sa dlho snz?

nelynka
7. jún 2009

mati my sme si chceli teraz cez leto nafotit este nove fotky v prirode do ktorej sme sa nedostali..fotili sme sa len 2h na namesti, aj to ledva sme ho stihli prejst a potom asi hodinku na starej radnici a ja soms trasne chcela ist ku konom tak som povedala ze si ich v lete urobime ale tak asi to nestihneme..sice nikdy nehovor nikdy 😀

nathali
7. jún 2009

nie len mesiac alebo tak nejak ako moc to nesilim skor to nechavam tak na prirode ale teraz mi to nejk meska 🙂 tak uvidim a vy sa ako dlho snazite?
ahoj nel ako sa mas 🙂

mata1001
7. jún 2009

nely s tymi konmi dobry napad to by boli krasne fotky.my sme sa fotili v takom kastieli ale moj mm meskal (uz som myslela ze si to rozmyslel a nepride) 😀 😀 😀 a mali sme malo casu.teraz by som to riesila trochu inac a fotili by sme sa aj v meste.no nevadi.aj tak mame celkom slusne foto.a niekto nema ani take ako my,no nie?

nelynka
7. jún 2009

ahoj nath super sa mam 😀 😀 😀 😀

mata asi tak 🙂

mata1001
7. jún 2009

nely porad pls.ked ides s mysou na svoju fotku tak tam mas login,reg,prispevkov.okres.ja by som si to tam chcela doplnit no neviem ako .to ze sa snazime a okres nevies mi poradit ako?vdaka

nelynka
7. jún 2009

mati chod hore na vrch stranky a tam mas nastavenia..klikni na to se tko sa ti tam vyhodi a doplnis si 😉

mata1001
7. jún 2009

kujeeeeeeeeem,tie nastavenia som si ani nevsimla a uz som okukala skoro celu stranku.
nely zajtra do prace? 😒 😒 😒 ja hej....psychicky sa pripravujem 😝

nelynka
7. jún 2009

mati cosi ze do prace, to co je????? 😀 😀 😀 😀

nelynka
7. jún 2009

tam som bola naposledy 12.1.2009 😀

mata1001
7. jún 2009

aha a to je dobre alebo zle?jaj sa uz na to tesim ked budem tehulka a nebudem musiet vstavat do roboty 😀 .
no vstavat budem musiet ale k babatku a to je prijemnejsie...

nelynka
7. jún 2009

mati tak ako sa to vezme..na jednej strasne som paradne oddychnuta ale na druhej strane peniazky chybaju...

mata1001
7. jún 2009

no nely ja o tom viem svoje.moj mm nerobi od februara.a som z toho nestastna.ale snazim sa to nedavat najavo,aspon ze ja robim.chybaju peniazky,splacame auto a chceme babatko.tak neviem co bude dalej.ale moja mama vzdy hovori vzdy volajako bolo a nejako bude...

nelynka
7. jún 2009

mata tak kym len auto splacate a staci vam to je to Ok..
ja preto aj dieta teraz nechcem..
ja sice dostavam almuznu od statu ale to budem mat este max 2mesiace..ak si dovtedy robotu nenajde, nebudem mat nic, ani peniaze a ani platene odvody od statu cize si to budem musiet platit sama..
ale nebudem sa pchat tam kde ma proste nechcu, niektory sa neunuvaju ani na zivotpis odpisat a ked odpisu tak stale to iste..stale im nieco chyba, ale ja sa uz nad tym nepozastavujem..
chybali nam peniazky ale stale nejako cestu k nam nasli ked bolo najhorsie..
prisiel nam nedoplatok za elektrinu 30 000kc, platime hypo 14 500kc mesacne a zijeme.. 😀 😀 😀 😀 😀

nelynka
7. jún 2009

ja sa lucim...
ideme s mm a s kamosmi na kafe..potom pridem mozno este..tak papa zatim

mata1001
7. jún 2009

vies co nely,podla mna hlavne ze sme zdravi,nie?
aj moj mm by si hladal ale on je taky kludny do toho ze ja sa nad nim rozculujem ze on sa nerozculuje,ze nerobi.
boze teraz som to napisala jak madar ale asi tomu budes chapat.proste ja som nervozna a on nie.

janemari
7. jún 2009

Caute ako sa mame? 🙂

mimomu
7. jún 2009

ahojte.
jane,prepac ale vcera mi padol net ako na potvoru 😠

janemari
7. jún 2009

Ahoj mimo nevadi stava sa. 😉

mata1001
7. jún 2009

ahojte jane a mimo.aky ste mali dnik?

mimomu
7. jún 2009

mata,vdaka my sme mali uuuuuuuuuuzasny vikend........prave sme sa vratili od nasich kamaratov z navstevy,tak sme sa nasmiali jak nikdy a jane-vcera mm nesiel nikam,ze vraj zrusili akciu 😀 😀 😀

mata1001
7. jún 2009

no aspon niekto mal dobry vikend,sice ani ja sa nestazujem...ja som mala taky domacky v kruhu mojich najblizsich...

janemari
7. jún 2009

Ahoj mata.Uslo to varenie,pokus o tutumutu,trochu upratat,ozehlit,nachystat na zajtra do prace a teraz sa chystam s vami relaxovat pri lets dance.

mimo aj mi sme vcera zrusili tutumutu vecer.Bola som dost dlho v zahrade a potom bola burka jak das.

mimomu
7. jún 2009

hlavne ze sme sa vsetky trosku odreagovali a zas pondelok 😝

mimomu
7. jún 2009

jane,vidis.......neplanovat 😀

janemari
7. jún 2009

mata pokial sa nedeje nieco zle tak beriem ze je vsetko v pohode. 😉

mimomu
7. jún 2009

krasny postoj,jane 😉

mata1001
7. jún 2009

no baby mi teraz tutumutu kazdy vecer.ale zas nie ze robenie deti ale tak trosku treba...nie? 😉 😉 😉
totiz neviem kedy mam plodne dni tak ich nechcem premarnit tak poctivo sexikujeme kazdy vecer...
a zajtraaaaaa do prace bleeeeeee 😝

janemari
7. jún 2009

mata tak neviem ci ti mam zavidiet alebo ta lutovat 😀 Mi tak raz,dvakrat do mesiaca ☹ a co je najhorsie je to vzdy planovane a to je uplne o nicom.A neviem co urobime teraz ked sa budeme musiet zacat snazilkovat 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre