Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

mata1001
7. jún 2009

a ked sa smiem spytat preco tak malokrat do mesiaca?mala si nejake zdrav problemy?

janemari
7. jún 2009

No nejak tak to vychadza.Muz nejako nema chut,dufam ze nema inu 😕 Ale tak je to od zaciatku a stoji to za prd 😝

mata1001
7. jún 2009

no to nie je dobre...
moj mm ma vzdy chut. 😝 aj ked mne sa niekedy nechce on je pripraveny furt.teraz sa cudujem sama na sebe ze kazdy vecer sexikujeme a on sa cuduje tiez...

janemari
7. jún 2009

mata neviem.Ale stale dufam,ze sa to raz zlepsi.On bol moj prvy tak mna to este neomrzelo a teraz aj ked mam chut tak on je unaveny 😝

mata1001
7. jún 2009

jane napisem ti IP toto nie je tema aby to kazdy cital

janemari
7. jún 2009

Mimo kde si sa stratila.

janemari
7. jún 2009

Babiiiii kde steeeeeee.Kukate Lets dance?Dnes maju krasne saty 🙂

nathali
7. jún 2009

ahoooj baby ja som tu janemari ako sa dnes mas??? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

janemari
7. jún 2009

nathali ahoj.Ujde to.Oni ma tu nechali uplne samu ☹ Mimo asi zase padol net a mata sa sla snazilkovat 😀

nathali
7. jún 2009

noo aspon jedna z nas 🙂 mi sme skusali snazilkovanie vcera ale nejak ma to bolelo az mooooc neviem co mi je som divna? neboj ja ta tu samu nenecham uz som si myslela ze ani nenapises

janemari
7. jún 2009

ak ta to bolelo tak to nieje dobre 😕

nathali
7. jún 2009

ale to nie len pri styku man bolia vajecnicky a vsetko taka som cela nejaka ubolena no co snad to prejde co planujes na zajtra?

janemari
7. jún 2009

Jaaj.A ktory den cyklu si nebude to ovulka alebo mrcha?Dufam ze nie nejaky zapal alebo...Zajtra planujem rano vstat/co je u mna horor/a ist do roboty.A ked pridem domov ak nebude prsat praca okolo domu.A ty?

nelynka
7. jún 2009

ccaaaftee
no kukam moja oblubena tema, tuti muti 😀 😀 😀 😀

nelynka
7. jún 2009

vidim nikde nikoho tak idem hajat..papa

janemari
7. jún 2009

nely no ja som kukala svadobne albumy a popritom Lets dance ale idem aj ja hajat lebo o 5 hodin stavam do roboty.

nathali
7. jún 2009

no neviem co to som nou je ale zistim zajtra si chcem urobit test noo ja nastastie nemusim tak skoro vstavat ale praca neminie ani mna tak vam zelam sladke sny ja este pozeram film a este vychutnavam posledne minuty nedele papa 🙂

mimomu
8. jún 2009

dobre ranko 🙂
kto je uz hore? 😉

scarlette
8. jún 2009

dobre ranko,
ja som hore uz hodinku a uz som aj hodila do pracky 🙂

flyangel
8. jún 2009

Ahojte 🙂

nelynka
8. jún 2009

ahoj fly, ako?

flyangel
8. jún 2009

cau nely...no nie bohvie ako 😠 stale ma bolia kríže ledva viem od tej bolesti sediet..ale už sa to zlepsuje...atb este beriem 2dni a pijem alchemilku nuz dufam ze to bude ok...a ty ako sa mas?co nove?

nelynka
8. jún 2009

tak snad sa to zlepsi..
ja nove ani nic, budim starkeho pomali treba nam ist po papeire na urad co sme vybavovali a potom neviem...nudny skaredy den 😖

flyangel
8. jún 2009

nuž idete vybavovať..ja som na pn takze len tak lenosim a znasam bolesti 😖 ta tak..a co ideste vybavovat?

nelynka
8. jún 2009

tak oddychnut si treba snad to skoro prejde...
ideme si po prechodny pobyt konecne na dom, este sme ho mali na prahu tak nech uz je setko tak ako ma.
a potom uz len odhlasit auta z prahy a prihlasit na kolin a bude 😉

flyangel
8. jún 2009

ahaa...no tak fajn 🙂 ja pojdem za chvilku si zohriat obed..aj ked veeelmi nemam chut do jedla

nelynka
8. jún 2009

ani ja nejako nemam, najeme sa az potom ked prideme..

flyangel
8. jún 2009

no tak to potom budete vyhladnutý...lepsie bude chutit

nelynka
8. jún 2009

tak ani ne vyhladnuty, nebudeme tam cely den a my aj tak neranajkujeme takze pohoda...

flyangel
8. jún 2009

ja som ranajkovala dost neskoro mozno preto teraz dajak nechcem jest.. 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre