Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

mata1001
8. jún 2009

asi tak nejak.keby si ho videla jak tutmak.kukal na mna jak na debila ale ja fakt nie som...priiiiiisahaaaaam cestne pionierske 😀

flyangel
8. jún 2009

NO Matka tak asi nie---pionierske 😀 😀 ??

janemari
8. jún 2009

Co uz to su doktori.Aj ja som si velakrat myslela,ze skoncim na psychiarii,ale vzdy som sa nejako pozbierala.Akoby som sa len trapila,trapila a zrazu cvak akoby mi preplo,ze dost zatala som sa odrazila od dna a uz som bola za vodou 😕

mata1001
8. jún 2009

ano pionierske.ja som este bola pionierka.ved som vam hovorila ze som uz stara...

flyangel
8. jún 2009

Hehe...ja si už vytrím tému -kde budem radiť v zdravotnickych témach...lebo stále mám poštu-stále niekto sa namna obrati potrebuje pomoc...a nikdy som si s niektorymi babami nepisala a ma prosia o radu... 😉 ale ja rada poradim 😉

janemari
8. jún 2009

Aj ja som bola pionierka.Inak ked ste pisali minule o veku tak sme dosli na to ze som najstarsia ja takzeeeee BUDE SA TU POSLUCHAT 😀

mata1001
8. jún 2009

jane rozkaz!!!! a kolko mas?urcite ma netromfnes... 😀

shaarka
autor
8. jún 2009

🙄 a kto ma 30 aj 9 mesiacov? 😀 😀 😀

janemari
8. jún 2009

No mam 30 aj par mesiacov 😉

tinika
8. jún 2009

ahoooojte

flyangel
8. jún 2009

no dovolte???ja som rozumom stara tiez 😀

mata1001
8. jún 2009

jane a shaarka tak dobre tromfli ste...
tinika ahoj
fly ty si este mladucka...

janemari
8. jún 2009

Prepacte pani shaarka vy ste starsia mate prednost 😀

tinika
8. jún 2009

moni to nasa zase vystrajala u svokry, minule jej ocikala postel a v sobotu ju ovracala, no u nas to nikdy neurobila hihi ale svokra ju ma fest rada takze ani po zadku jej nedala

shaarka
autor
8. jún 2009

neeeeeeeee
jane, ta mas urcite 30 a 10mesiacov! 😀

shaarka
autor
8. jún 2009

fly, a o com radis?

tinika
8. jún 2009

ahoj fly,
ja som tiez stara korčula hihihi

mata1001
8. jún 2009

baby ahojte,idem kuk telku.pa a zajtra pekny dnik a nepracujte vela... 😉 😉 😉

janemari
8. jún 2009

shaar nie nie az taka stara nie som len 3 mesiace 😀

tini ahoj a kde su virusiky? 😉

moni kde si?Dufam ze ne.... zakazujem ti to.Dohodli sme sa budeme tehu spolu dobre?

shaarka
autor
8. jún 2009

piskotky, tak ja sa padam, mam este nejaku pracicku a dnes sa tu toci len o tom, kto kedy bude a ja nemam co k tomu povedat, lebo sama neviem, ci vobec budem 😀 😀 😀 a teraz mam ine veci na mysli 😉
papa *** a prajem pekny vecer. 😵

janemari
8. jún 2009

mata a shaarka pekny vecer a dobru nocku vam zelam.

monika0001
8. jún 2009

jane - stále poctivo čítam... som tu, ale nie som tu...

tinika
8. jún 2009

jane oslabene su hihi bo som bola chora ale ak ti stači ta chytaj TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

shaarka čo kto kedy bude????

monika0001
8. jún 2009

tini - ono by bolo všetko o.k. s hafom, keby nemal 40 kíl a nespadol by mi na ruku... aaaau... 😠

janemari
8. jún 2009

tini dakujeeeeeeem dufam,ze zaberu.Lepsie oslabene ako ziadne 😀

moni ok.

Ja dopozeram panelak a padam tiez.

monika0001
8. jún 2009

jane - v piatok tieť mas ranku?

janemari
8. jún 2009

moni mam rannu zajtra a pozajtra a potom by som uz mala mat volno az do nedele vecera.Zajtra vecer tu urcite budem.Drzte sa ja idem do hajan lebo vcera som ponocovala a spala cca 4hodiny a rano zase vstavam a pridem domov az vecer.Takze pa pa

moni hlavu hore...

tini idem pouzit TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😀

monika0001
8. jún 2009

jane - ja vikend robím.. bleee..
a dakujem
idem aj za mojou lásenkou najväčšou..
papapapapapapapapa a dobrú noc všetkým!

tinika
8. jún 2009

jane tak príjemne používanie hihi

janemari
8. jún 2009

tini este raz dakujeeeeeem.Pa pa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre