• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

9. januára 2017 
A Sharka mi ráno nemôžme lebo máme malú doma. :frowning2:
2. máj 2009 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
zvysena hladina HCG sa moze vyskytnut aj vtedy, ked ma zena cystu :frowning2:
2. máj 2009 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hej Nely to áno.V prvom rade je to na teplotu.Ja len z nudy a zo zvyku.
2. máj 2009 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
super, snad si to fly vsimne, ked nie jej to pripomeniem :stuck_out_tongue_closed_eyes:

simib jasne...ked sa nudis, tak je to OK..
ja prave studujem od coho ma boli tak fajne brucho..ako nie boli ale co som uz davno vravela ze akoby ma kyselina papala vnutra a teraz citim taku bolest okolo pupka ale len ked lezim a bruchom mam natiahnute..fuj.. :confounded:
2. máj 2009 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
simib,
najprv to na FF nebolo vidiet. mozno len zblbol. potom uz ano.

no a zas ta musim vyhresit, ze si neznala veci:
LH test detekuje predovulacny pík (peak, z ang. - vrchol), ktory ma na svedomi prasknutie folikulov prave o tych 24-36 hod., ked dojde k OVULACII.
ovulacia trva cca 20 min a znamena to, ze folikul praskol a vajicko sa dostava do vajcovodu, kde caka na spermiu.
a keksik si dajte skoro rano, rychlovku v kupelni :wink:
2. máj 2009 o 14:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No babky ja musím pomaly ísť.Ideme na oslavu.Zatial pa.
2. máj 2009 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
co si ma fly vsimnut?

aha, co som nasla o lieku Menopur:
Vysoko čistený humánny menopauzálny gonadotropín (HMG) – liečivo, ktoré obsahuje Menopur,
sa získava z moču žien po menopauze. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. máj 2009 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
OK Sharka.Už to nebudem ani riešiť.Keď som z toho taká domotaná.
2. máj 2009 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nely to ze pri cyste je produkovany HCG je zriedkave a netypicke to je len pri LUtealnych cystach...a to poukazuje aj na ine gyn.choroby a nie len na cystu...to vobec nie je jedno aka cysta Nely lebo Folikularna ci dermoidna cysta hcg neprodukuje...takze to ze cysta je siroky pojem..Nely ja nepotrebujem aby mi niekto vysvetloval veci zo zdravotnictva...
2. máj 2009 o 14:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
papa simib..

sharka fly pisala, akoze mne, ze ked je cysta tak HCG nevylucuje..este v minulej teme...samozrejme neveri mi, tak mam dokaz si mi to aj ty potvrdila.. :grinning:

shari to iste je aj fostymin, co som brala ja na stymulku pri IVf :grinning:
fostymon..
aka je folikularna a ako je dermoidna..
a zaujimave ze co holky poznam kazda jedna mala slabo pozityvny test, na UZV bola jasna cysta a mrcha prisla o par dni na to...
a na druhy mesiac vpohode otehotneli...
2. máj 2009 o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak som za blbu zase..fakt..hehe..ale co, ja verim tomu co vidim nie tomu co pisu v mudr..knizkach.. :grinning: :grinning: :grinning:
2. máj 2009 o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
fly, ty si urcite znalostne na tom lepsie ako ja :wink:
viem, ze cysta je siroky pojem, ale viem aj, ze urcity typ moze vylucovat aj HCG, ktore ovsem nestupa a tak je na "pozitivnom" tehuteste kazdy den len rovnako slaba ciarka.
2. máj 2009 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nely hcg sa moze tvorit ale len u lutealnej cysty..Folikularna cysta je ked ti nedostatocne praskne Graafov folikul v obdobi ovulacie...v podstate ku ovulke nedojde lebo folikul nepraskne a rastie dalej na vajecniku...Dermoidna je cysta ktora obsahuje zub,chlp,vlas..Lutealne cysty sa objavuju viacnasobne a tie mozu ten hcg produkovat...
2. máj 2009 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
tu je dokaz (i ked nie od MUDr.):
http://www.grswan.cz/index_sk.php?id=21&produkt=73
Obmedzenie použiteľnosti:
Lieky, ktoré obsahujú hCG (napr. Pregnyl, Profasi, Pergonal, APL), môžu poskytovať falošné pozitívne výsledky. Alkohol, perorálna antikoncepcia, lieky proti bolesti, antibiotiká alebo hormonálna liečba, súčasťou ktorých nie je hCG, by nemali ovplyvniť výsledok.

Zvýšená hladina hCG sa môže vyskytovať aj v iných prípadoch, než je tehotenstvo, napríklad pri cystách vaječníkov alebo pri mimomaternicovom tehotenstva (plod uhniezdený inde, ako v maternici), a môže sa prejaviť falošne pozitívnym výsledkom testu.
V takých prípadoch nie je vylúčené, že test môže vykazovať falošné výsledky. Konzultujte preto výsledky testu so svojim gynekológom.
2. máj 2009 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fly ty mi prides jak keby si mala naucenu celu knihu o chorobach ale nerozumiem ti ani slovo, vysvetli to pre laikov, co je zub, chlp, vlas, ako by sa do cysty dostal zub?
2. máj 2009 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Shaarka je jasne ze moze byt hcg pri cyste a inych gyn.ochoreniach..dokonca aj pri zhubnych nadoroch vajecnika ci pri endometrioze ale ja vysvetlujem Nely ze nie je cysta ako cysta... :wink:
2. máj 2009 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ako sa prejavuje endometrioza?
2. máj 2009 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jasne shaari len pisem ze len lutealna cysta ma schopnost produkovat hcg..a mimomat.tehu to je jasne ze produkuje hcg je to takisto tehu len na vajecniku,najcastejsie vo vajickovode ale moze byt aj v brusnej dutine v zridk.pripadoch...Nely inokedy ti to napisem ako pre laikov lebo teraz utekam sa chystat... :grinning: a som zdr.sestra tak sa necuduj ze som nastudovana :wink:
2. máj 2009 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no ved a co?
vsetky tri mame rovnaky nazor, nie? :grinning:
2. máj 2009 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja si myslim...

ako sa prejavuje ta endometrioza? :sunglasses:
2. máj 2009 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
nely, je toho vela, vygugli si. :wink:
ale plati, ze rozne u roznych zien. :unamused:
2. máj 2009 o 15:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
nely, a preco ta to zaujima?
2. máj 2009 o 15:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
teda nie ze preco, ale hadam nemas podozrenie na seba?
2. máj 2009 o 15:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
2. máj 2009 o 15:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
co to je?

hej uz som vyguglila..

nie koli mne, aspon dufam ze ju nemam ale koli kamaratke...doktorka ju tym postrasila a chce o to co najviac vediet..
2. máj 2009 o 16:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
to je hra na FF, mas urcite ovu tak, ako FF.
a mala som 100% a bola som zapisana na Wall Of Fame a uz nie som, neviem preco :unamused:
2. máj 2009 o 16:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ta mne sa tam nic nespustilo :frowning2: :frowning2:
nevadi..
asi ta niekto prekonal, alebo automaticky ked sa ohlasis sa zvykne stratit aj vysledok :grinning:
2. máj 2009 o 16:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Cauteeeeeeeee baby.

Nely ja mam endometriozu. :unamused:
2. máj 2009 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok