Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monika0001
10. jún 2009

jane - dnes som skoro odpadla v prci, majo svroku musel mmm viest na pohotovos a kamoska mi pise ze sa chce zabit.... stačí to na jeden den ze? ☹ ☹ ☹
ja uz som fakt na prasky...

tinika
10. jún 2009

ahojte, o čom točite?

janemari
10. jún 2009

monika tak to je sila 😲

ahoj tini 🙂

monika0001
10. jún 2009

tini - ahoj....

jane - ja uz fakt nevladzem! uz je toho veľa.... ale nechcem vas tu obtazovat tym..kaslat na to...
aky si mala ty dnik?

nelynka
10. jún 2009

monik, poctivo dietkovat, svokra bude dobre a kamoske napis ze ked chce tak nech sa zabije..a hned ju to prejde..
clovek ktory to chce urobit naozaj nikomu nevypisuje a ani to nehovori, len to proste urobi 😉
a typnem si ze koli chlapovi...

tinika
10. jún 2009

čafte čafte vidim ze moni mala tazky den, hoci mi stačil posledny príspevok od nely, neviem čo presne sa deje

nelynka
10. jún 2009

tini ahoj
ani ja neviem co sa presne deje ale myslim si...

janemari
10. jún 2009

moni den bol v pohode aj ked je mi stale spatne.Ale neviem ci si vcerajsok docitavala ale vcera som bola pozriet kamosku aj jej male synceka.Bolo to super a to zistenie ze sa ma deti neboja este lepsie 😀

monika0001
10. jún 2009

nely - kvoli chlapovi nie.. a uz sa o to raz pokusila... ona je tlstajak prasiatko na posedenie zozerie 7 toastov slaninovych, je neprijemna, zla a hnusna a stratila vsetkych kamosov a vcera som ju vyhodikla z hostess teamu po jej dalsom vybuchu, ktory uz bol az moc drsny.. a to bude este rada ak nedostane vypoved po tom co pisala na face booku a veduci to cital.. dilina je to...

a so svokrou neviem ci bude vsetko oki.. poslali ju na ct hlavy... hm. ooo Bože mlo toho mám.. kľudne mi ešte prilož... kľudne skúšaj koľko ešte unesiem.... možno ešte niečo hej.... no daj, poď do mňa....

monika0001
10. jún 2009

jane - necitala som poriadne dnes... ani som sem nechcela ist, ale sla som na chvilu... babetka su krasne.. take male nevinne a dokonalost sama o sebe.... 😉

tinika
10. jún 2009

nely este k tej nehode, dnes so čítala v novinach ze ta sasa či jak sa volala čo oslavovala narodky, vraj ma doma dva deti a muza, ta neviem čo tam vlastne robila, to mi pripada divne

janemari
10. jún 2009

moni ty si taky trulko ako ja.Stale riesim problemy druhych a tak nakladam sama sebe a to nerobi dobre.Ale ako mi to vysvetlili,ze robim,zle naucila som sa postupne selektovat co riesit treba a naopak nie.A ver ci never je to lepsie.

tinika
10. jún 2009

a nepoznam z nich nikoho, ale nechcela by som byť v koži toho chalana, čo stratil rodičov, snubenicu a ešte aj babo to by som pod vlak asi skočila, šak ma vobec ešte dajaku rodinu? Nejaku oporu?????

janemari
10. jún 2009

Aka nehoda,so mimo obraz. 😕

nelynka
10. jún 2009

monik tak to potom nie je kamoska...
kasli na nu, ked chce nech sa zabije, ty to nijak nezachranis, ked bude chciet urobi to...

svoka bude Ok, CT je vpohode, moj mm tam chodi kazdy druhy mesiac a zije 😀

tini to neviem..
ale viem ze oslavovala narodky, 30ku a viem ze bola tehota...spoluziacka byvala sa s nou poznala osobne..
a nechcem byt v jehkozi ani ja..ja som len trpla ked som o tej nehode pocula aby to nebol niekto koho osobne poznam, a odlahlo mi ze som tam po mene nespoznala nikoho..
len teraz ked mi mamka povedala kto to vlastne bol v tom druhom aute mi doslo co sa stalo..
strasne ma to mrzi..a aj nasich, poznali sa dlhe roky s nimi, oco s jej muzom robil v zavode, byvali vedla nas v byte skoro 10rokov (ja uz si ju nepametam bo som mala 3roky ked sme sa odstahovali)

monika0001
10. jún 2009

nely - dnes jej strpla polovica hlavy a tvare... bojim aby to nebolo vazne....

tinika
10. jún 2009

jane ja som čítala predchadzajucu stranu a tam sa písalo o nehode vieš?
no nely aj tak sa nič uz na tom nezmeni, takze tak

janemari
10. jún 2009

Moni kde si stratila...?

nelynka
10. jún 2009

monik mozno dostala len slabu mozgovu prihodu..
svokor dostal prihodu a bol ochrnuty na polku tela a dostal sa z toho, neboj bude dobre 😉

jane, u nas v revucej sa stala nehoda, 6mrtvych..
bolo to aj v spravach predvcerom a aj sa o tom vsade pisalo...

monika0001
10. jún 2009

nely - to napadlo aj mne... no to ju nepoznas... ano sa z toho zruti... a ja sa potom mozem vykaslat na nejake popakane decko...

janemari
10. jún 2009

No ja uz par mesiacov spravy nepozeram,lebo je tam vela negativneho a mne sa to potom v hlave premieta a nerobi mi to dobre.V robote mame radia zakazane takze len kde tu nieco zapocujem.

nelynka
10. jún 2009

monik preco ty sa mas vykaslat na decko? toto nechapem..

jane tak kazdy to vnima inak..
ani ti nebudem posielat odkaz lebos u tam krasne fotky rozflakanych aut..nemali sancu, to bola len kopa plechu vsetko

tinika
10. jún 2009

jo tie auta to sa nedalo nazvat autami, len kopa srotu

monika0001
10. jún 2009

lebo kto iny by sa o nu postaral okrem nas - mna a mmm? nikto... jedine my a mema aj za co...

janemari
10. jún 2009

nely jasne.A v poslednej dobe aj tak telku vemi nepozeram,lebo bud som v robote alebo vonku v zahrade.A vecer som na konovi aj ked mam zapnutu telku kukam len jednym okom.

nelynka
10. jún 2009

monik, lenze ona vam nie je rodina..nie je vam nic..decko pojde do ustavu alebo ostane ocovi na krku alebo jej rodicom ak nejakych ma este..
vy nie ste povinny sa o nu starat

monika0001
10. jún 2009

nely - ja som myslela svokru teraz... 😀 😀 😀

monika0001
10. jún 2009

ale aspoň som sa zasmiala.... dakujem... 😀 😀 😀 😉

janemari
10. jún 2009

😕 😕 😕

nelynka
10. jún 2009

jaaaaaaj, ja som myslela ze decko tej kamaratky vam ostane na krku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre